Autor Tema: Aktualne vremenske prilike  (Posjeta: 146486 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

JosipJoža

  • Gost
Odg: Aktualne vremenske prilike
« Odgovori #105 : Rujan 21, 2010, 06:03:20 poslijepodne »

Inače tebi za informacinju voda je danas zaprijetila i Kučanima! A mokžda da ti i tvoji prijatelji skoknete tam na 1-2 sata bilo bi sigurno efikasnije neg tu trkeljati!

E dadi, šta da ti kažem zakasnio si sa tom informacijom jer odavno ja već znam kakva je situacija i u Kučama, a trkeljam upravo kao i ti, koji si se kao sada vratio i koji znaš gdje sam ja i moji prijatelji danas, pa ti si toliko vidovit, da bi dobro bilo da si nabaviš neke dobre naočale, jer i ja sam se vratio odnekud a neću ti reći od kud.  :P
Kao da je važno da se i ja kao ti hvalim kako sam negdje nešto pomogao, meni ne a ti uživaj i trkeljaj i dalje kao što uvijek i činiš, a što se tiče Poljane, ljudi iz Poljane će biti svjedoci tko od nas govori istinu, kada ovo sve prođe, pa ostavimo to za malo kasnije.  :P

Offline Muha

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1284
  • Karma: +0/-0
Odg: Aktualne vremenske prilike
« Odgovori #106 : Rujan 21, 2010, 07:25:21 poslijepodne »
Citat:
ljudi iz Poljane će biti svjedoci tko od nas govori istinu

..tko će nego kurva o poštenju...jedan od svjedoka je i Žic...zaboravio si da je upravo on iz Čičke Poljane...stoga zipa... skoncentriraj se i ne laprdaj..
« Zadnja izmjena: Rujan 21, 2010, 07:28:12 poslijepodne Muha »

Offline Alen

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 344
  • Karma: +3/-0
  • Spol: Muški
    • VG Dnevnik
Odg: Aktualne vremenske prilike
« Odgovori #107 : Rujan 21, 2010, 07:50:06 poslijepodne »
Ljudi, prestanite biti degutantni. Može vas zbilja biti sram.

Pametnije bi bilo da se pokušamo organizirati i vidjeti kako zaista ljudima pomoći. Sada ima puno posla da ljudi tamo prežive i gledam na vijestima da službe ipak rade neki minimum posla. No, voda će otići i tek onda će se vidjeti kakvi su stvarno razmjeri štete. Tada će ljudima trebati pomagati dovesti njihove domove u stanje u kojem se u njima može živjeti. Jesen je tu ubrzo će doći prvi mrazevi, a za njima i snijeg. Vlažne kuće neće se moći dovoljno brzo osušiti. Svakog je čuda tri dana dosta, pa se lako može dogoditi da ti ljudi, kad prestanu biti u fokusu medija, ostanu prepušteni sami sebi. Svojim sugrađanima trebali bi pomoći u raščišćavanju i sušenju njihovih domova. Predlažem da u nekoj novoj temi budemo korisni i osmislimo kako se možemo organizirati i ovisno o raspoloživom vremenu pomognemo u saniranju štete.
The will to greatness clouds the mind
Consumes the senses, veils the signs
We each are meant to recognize.
(VNV Nation)

http://twitter.com/alenf
http://twitter.com/vgdnevnik

Offline ivana_vg

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 252
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Ženski
Odg: Aktualne vremenske prilike
« Odgovori #108 : Rujan 21, 2010, 08:39:57 poslijepodne »
Imam ja neke slike od jučer sa  nasipa kod Donje Lomnice, voda je  bila dosta visoka, išla je dosta brzo,danas nisam išla gledati stanje ,ali sutra budem .  Inače   kažu da nema opasnosti  za   nas,ali  opet tko će njima vjerovati, jučer nisu rekli da bi se mogli Šćitarjevo i  Čička poljana  poplaviti,pa jesu.


Offline mojca

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 213
  • Karma: +0/-0
Odg: Aktualne vremenske prilike
« Odgovori #109 : Rujan 21, 2010, 08:48:31 poslijepodne »
Danas voda je gotovo normalne visine u odteretnom kanalu,ali još uvijek poplavljuju kuće i voda se širi iz Odre.Mole se građani koji mogu da donesu vodu,konzerve,mlijeko idrugo što može pomoći u staru školu u Novo Čiće da se može slati ljudima.Izgleda da nema dovoljno hrane,iako mi javljaju iz Bukevja da je tamo opskrba poprilično dobra,jedino im je nedostatak kruha.

Offline Vegi

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 474
  • Karma: +2/-5
Odg: Aktualne vremenske prilike
« Odgovori #110 : Rujan 21, 2010, 11:17:51 poslijepodne »
Nadajmo se da će se u ovih par dana voda bar donekle povući jer već za vikend najavljuju nove oborine.

Nekak mi je u oko zapeo članak u kojem šef kriznih situacija za Zagreb kaže kako ništa preventivno , kad je poplava u pitanju , nije konkretno učinjeno još od bivšeg sistema. I nekak si mislim ima i prav jer ovo ludo kapitalističko društvo di je sve podređeno kapitalu i profitu jednostavno nema sluha za prevenciju bilo koje vrste od socijalne do krizne.

"Što i Zagreb nije pod vodom, zaslužan je bivši sustav na čelu s Josipom Brozom Titom. Da njih nije bilo, Trg Bana Jelačića danas bi plivao pod vodom", komentira Pavle Kalinić, šef zagrebačkog Ureda za upravljanje u kriznim situacijama. Za kastrofalne štete i izlijevanje rijeka, kaže, krive su sve Vlade od '90-tih pa na ovamo. Kalinić tvrdi da u posljednjih dvadesetak godina nije izgrađen niti jedan metar nasipa, niti su sanirani postojeći.

Ko hoće nek čita ovdje: http://danas.net.hr/hrvatska/page/2010/09/21/0856006.html?pos=n0

Inaće trenutna temp. zraka u VG je 11,3C, a vlažnost 88%, temp. razlijane Save kreće se od 15 do 17 C.

Pridružujem se inicijativi za otvaranje nove teme i molim sve koji mogu pomoći ljudima čije kuće su poplavljene da se pridruže bilo savjetom ili konkretnom akcijom u obnovi ovlaženih i uništenih kuća.

Zima je blizu i ova tema neće biti nimalo ugodna za pisanje kad termometar pokaže minus. Čim se voda povuće treba djelovati..vremena je i premalo.

amarkulin

  • Gost
Odg: Aktualne vremenske prilike
« Odgovori #111 : Rujan 22, 2010, 11:58:09 prijepodne »

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Aktualne vremenske prilike
« Odgovori #112 : Rujan 22, 2010, 12:27:06 poslijepodne »
Bi li oni ti radili bez faktora skupljanja političkih bodova, onako ljudski? Da nema na guzici, glavi, prsima i leđima natpis SDP, HDZ ili bilo kaj sličnog, uvredljivog sadržaja?
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

amarkulin

  • Gost
Odg: Aktualne vremenske prilike
« Odgovori #113 : Rujan 22, 2010, 12:44:36 poslijepodne »
Pa očito - bi, kad je pola od njih u članstvu DVD-ova...
Tebi je sve mrsko kaj ima znak bilo koje stranke, jel da?

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Aktualne vremenske prilike
« Odgovori #114 : Rujan 22, 2010, 02:18:19 poslijepodne »
Tebi je sve mrsko kaj ima znak bilo koje stranke, jel da?
Ne znam kak njemu, ali ako neko ide pomagati samo da skupi političke bodove onda je to meni stvarno bijedno.
Samo kaj u ovom slučaju nisam na slikama videl nikakvih stranačkih obilježja...?

Opet, s druge strane, kaj se sad hvale SDPovci kaj ih je, zamisli, čak osam članova išlo pomagati? Pa to je razlog za kritiku, a ne za pohvalu. Samo osam od... kolko ih ima u okolici? Nije niti važno kolko, nego sad se tim člankom sugerira da od svih ovih drugih koji su pomagali niti jedan nije u nekoj drugoj stranci. Znači samo SDPovci pomažu, ha? Plitka, maloumna i jeftina propaganda. Ovim su si ti koji su taj članak naručili više naštetili nego da su samo šutjeli.

Baš jadno.

Offline Muha

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1284
  • Karma: +0/-0
Odg: Aktualne vremenske prilike
« Odgovori #115 : Rujan 22, 2010, 02:26:27 poslijepodne »
Citat:
Pa očito - bi,

 "mladi SDP-a branili sela"...."Mali Slavko apelira"...dobro plaćeni bukači, plaćeni "komentatori", plaćeni "facebook useri" sa degeneričkim fotkama manekena koje već godinama sustavno koristi SDP-ova politička opcija, okupljena oko profiterske gamadi.... koriste se plaćenim "komentatorima" kako bi javno mnijenje po news portalima i raznim forumima tobože prikazala kao simpatizersko spram mjera vlade i svega ostalog protiv čega se narod buni....

amarkulin

  • Gost
Odg: Aktualne vremenske prilike
« Odgovori #116 : Rujan 22, 2010, 02:36:25 poslijepodne »
Pa kaj nisu isto takvi tekstovi Mladeži HDZ-a u medijima RVG Grupe?

Offline Alen

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 344
  • Karma: +3/-0
  • Spol: Muški
    • VG Dnevnik
Odg: Aktualne vremenske prilike
« Odgovori #117 : Rujan 22, 2010, 02:41:33 poslijepodne »
Možda bi pomagali, možda ne bi pomagali. Mladci su FMSDP iskoristili kao organizaciju preko koje su se okupili i napravili nešto korisno. I zamisli, bilo ih je "samo osam" i zbog toga ih treba kritizirati?

Koliko nas je ovaj forum iskoristilo kao bazu za pomaganje ljudima? Čak nula! Znatno manje nego broj ljudi koji su se (uključujući i mene) našli pametovati tko je što trebao i tko što nije trebao. Ajmo biti korisni ili se poklopiti po ušima i ne sramotiti pred cijelim svijetom. Zima ide, ljudi će ju dočekati u mokrim kućama. Mislite da će netko misliti na te ljude kad kamere odu i pojavi se neko novo čudo za tri dana? Tako nešto nije se dogodilo samo jednom.
The will to greatness clouds the mind
Consumes the senses, veils the signs
We each are meant to recognize.
(VNV Nation)

http://twitter.com/alenf
http://twitter.com/vgdnevnik

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Aktualne vremenske prilike
« Odgovori #118 : Rujan 22, 2010, 02:58:03 poslijepodne »
Pa kaj nisu isto takvi tekstovi Mladeži HDZ-a u medijima RVG Grupe?

I kaj? Sad nije riječ o drugima nego o onom članku. A ako drugi delaju bedastoće, kaj to znači da je to onda ok i da to mogu onda svi?
I zamisli, bilo ih je "samo osam" i zbog toga ih treba kritizirati?

Očito ne shvačaš. Prvenstveno treba kritizirati jeftinu i maloumnu propagandu koja je tolko providna da bi i najblesaviji videl da je to naručeno.

Offline Muha

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1284
  • Karma: +0/-0
Odg: Aktualne vremenske prilike
« Odgovori #119 : Rujan 22, 2010, 03:00:44 poslijepodne »
Citat:
Mladci su FMSDP iskoristili kao organizaciju preko koje su se okupili i napravili nešto korisno. I zamisli, bilo ih je "samo osam" i zbog toga ih treba kritizirati?


Nekaj mi tu ne štima...Zašto stalno perfidno provlačiš korisnost ovakvih gluposti?
Tu nit provlačiš svojim pisanjem i komentarima posebno lukavo i spretno, ali kao u nekoj reklami tu "smrdi, smrdi, užasno smrdi".
Moraš znati, da s druge strane postoje ljudi koje tjera jednostavan entuzijazam, volja i netrpeljivost prema nepravdi, nepoštenju i nemoralu. To nisu plaćeni ljudi i prestani mjeriti po sebi, po svojoj stranci i po metodama svoje ekipe. Jednom kada u ovoj državi počnu pucati kosti, zglobovi i kičme i kada se tvoja ekipa konačno osjeti ugroženom ni tada to neće biti plaćeno. Odi sad u svoju središnjicu i pokušaj tamošnjim bahatim pohlepnim profiterima objasniti da ljudi pišu i da zaista nisu za to plaćeni, već pišu jednostavno zato jer misle drugačije od tebe i slč.