Domaće teme > Gradonačelnik, Gradsko vijeće i mjesni odbori

Čišćenje kanala, potoka i graba.

(1/6) > >>

xyzzyx:
Zamolio bi nadležne u Hrvatskim vodama i Vodoprivredi koji ako možda slučajno nabasaju na ovaj forum da POČNU VEĆ JEDNOM RADITI ZA ŠTO SU PLAČENI ! A to znači da održavaju kanale i potoke prohodnima u okolici Velike Gorice. Čemu mi plačamo naknadu za uređenje voda kad nitko ne mrda malim prstom!
Slijedeće, molio bih poštovanu gospodu inspektore da se provozaju cestom prema posavini i da kazne sve one koji su svojim "velikoumnim" postupcima zatrpavanja graba kraj cesta doveli do toga da se asfalt raspada, jer su si oni "kao" uzeli za pravo da okupiraju državni posjed, sad nek plate štetu koja je nastala na asfaltu i našim vozilima uslijed tih nezakonskih postupaka !

hornet34:
x nemoj biti naivan...kad se desi da oni budu odrađivali posao za koji dobivaju kintu,onda ja i ti budemo puni para ko brod...

Zagorec BP:
@ xyzzyx, u potpunosti se slažem sa tobom, ali ti likovi koji su kao odgovorni za taj posao, negdje u hladovini ispijaju kavice i gemišteke i smiju nam se u lice. Nadam se da će ovih dana "poletjeti" glave zbog ovakvog stanja i zapuštanja graba, kanala, potoka, rijećica i polja. Ali samo se nadam.

http://www.forumgorica.com/posavina/hocemo-li-opet-plivati-u-okolici-velike-gorice/30/

A kaj se tiće grabe pored ceste! Kada sam kupio gradilište, prvo sam dao bagerom urediti zapuštenu grabu pored ceste u svom trošku. Ljutio sam se na prvog susjeda koji je pustio da raste šuma iz te grabe, ali tu nema pomoći. Kad sam vidio da u naselju ostali zatrpavaju te grabe, skoro me uhvatilo ludilo jer sam svjestan kao se zbog nemogućnosti otjecanja vode, ista skuplja ispod asfalta i na niskim temperaturama ga lomi. Nove udarne rupe su se pojavljivale svakih pola sata. Više niti ne znam kako da se vozim kad je kiša i ne vidiš da su udarne rupe i do 15 cm duboke, jer su pune vode.

Stanje odgovornosti je prestrašno i ne vidim nikakvog načina da se nešto malo popravi jer njih nema tko natjerati da rade svoj posao i da provode zakon.

Tazika:
Oprostite, molim, najte mi kaj zameriti, ali ja stvarno ne kontam: zakaj zatrpavaju grabe pored ceste?!

Nema rezona - ak ja zemem motiku v ruke i krenem prema grabi uz moje dvorišče, to je zato da ju produbim, da voda brže otiče. A kad smo asfaltirali glavni izlaz iz dvorišča na cestu (dodijalo nam krampanje i poplave) kupili smo 10 m betonskih cijevi i platili bager da ih postavi ispod našeg betona, ni nas preveč koštalo, tak da više nikad nemamo problema sa poplavama.

Koja ideja nosi čoveka koji uzme kramp i krene zatrpavati grabu kraj ceste :o???

kuntakinte:
(1) Radi kosilice,
(2) "...Ovaj dio potoka Lomnice čini, da je selo za stranca dosta nezdravo, jer u ljetno doba sustaje tok potoka, a pokvarena voda radja razna nezdrava isparivanja. ...", Kurilovec, Povijest Plemenite općine Turopolja,
(3) komarci,
(4) mesto za parkerajne,
(5) nek voda ne stoji pred menum nek pred nekem drugem, more i na ceste, ni moja,
(6) zagrnuli su je komunalci da su postavlali kanalizaciju i vodu i više je nisu vrnuli v funkciju,
nastavi niz...

Prije su grabe morale biti i po polu tak da linija ni pod vodum.
A od onda se puno toga premenilo...

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju