Autor Tema: Zimska služba na području Grada  (Posjeta: 24071 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline plemenitashica

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 130
  • Karma: +0/-0
Odg: Zimska služba na području Grada
« Odgovori #30 : Siječanj 18, 2013, 08:33:41 poslijepodne »
Od moje kuće do asfalta imam 120 m koje uredno prtim svaki puta kad padne snijeg.
Tako je naravno i ovaj put, osim što nismo čistili jučer i noćas tak da je bilo malo snijega po putu.

Dođem doma s posla i imam kaj videti. Od ceste prema mojoj kući vidim tragove traktora ili bagera i pitam se kaj je taj delal na mojem prilazu.
A onda pred vratima od dvorišta doživim šok - lik je gural s s onom ralicom na bageru snijeg OD ZELENE POVRŠINE (parka tj ceste) PREMA mojoj kući o onda je pred putnenim vratima iskipal cijeli snijeg koji je pokupio. Usput je porušal i one hupsere koje smo mi nabacali lijevo i desno od prolaza tak da smo cijelo popodne micali snijeg koji je lik (kreten) ostavio jer je vidi čuda, htio očistiti.
Ali za isto vrijeme nije očistio veliku asfaltiranu površinu između ograda kuća i parka.

Nikad nitko iz Velkoma nije došao očistiti moj prolaz (jer to zvanično nije ulica) ali ove godine je i to nakon kaj je očiščeno.
Sklona sam vjerovati da su napravili osvetu po nečijem nalogu.

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Zimska služba na području Grada
« Odgovori #31 : Siječanj 18, 2013, 09:20:28 poslijepodne »
Jen dan ovi "zimski" strojem očiste tratoar skoro celi a drugi put do pol. Iduči put jem bu dost frtal, i tak "po malo" do proleča.
wwwg tablice

Offline delta force

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 125
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Zimska služba na području Grada
« Odgovori #32 : Siječanj 20, 2013, 03:46:20 poslijepodne »
Dečki i dekle, nemrem verovati kakvu frku si dižeju oko ovoga snega, kakti da je smak sveta, bolje bi bilo da su se svi angažerali i svaki pred svojom hižom očistil, mam bi bilo se prohodnije.

Je, Barišić je trebal potirati se gradske firme, one teri su na burze i primaju naknadu za ljenčarenje, aktivirati članove koje kakvih udruga (koje grad plača), pozvati mladež svih političkih stranaka (s područja GVG) , stanare zgrada itd. i da vidite kak se nebi pisale ovakve gluposti po forumu, nek bi se ljudi družili i napravili nekaj dobroga za zajednicu de žive.

Onda bi svi ti videli kak je lepo raliti po 12-24 vure na stroju, kamijonu ili lopatati. Kaj vi očekujete da bu Komunalac s par strojeva, kamiona, koperantima i šačicom ljudi očistil za 24 vure celu goricu i se opčine, najte noreti, kaj niste videli kuliko je snega opalo?

Koliki su auti svud i sekak parkerani i zametani snegom. Da je saki očistil oko svojega auta (i kad su dečki došli čistiti sa strojevima) da je preparkiral auto da lakše i brže moreju počistiti parkerališta (a ne da čez obluk iz tople sobe glediju kak se ovi siromaki muče med avutima i gube vreme) se bi bilo brže i bolje očišćeno.

Zato nemojte pluvati po tim jadnim dečkima teri su po cele dane i noći delali da bi se svi mi vjutro zdigli iz toplih kreveta i mogli iti sa svojim avutekom na posel ili vu pekaru. Jeli ko zišel van i ponudil jih s toplem čajem ili kavom ( ja jes ) kaj smo zgubili ono ljudsko kaj smo nekad imali?

Jako žalosno :o i za plakati  :'( kakvi smo to ljudi postali, de nam je solidarnost i suosječajnost, izgleda da je se otišlo k vragu (na žalost) .

Offline plemenitashica

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 130
  • Karma: +0/-0
Odg: Zimska služba na području Grada
« Odgovori #33 : Siječanj 20, 2013, 06:31:37 poslijepodne »
Dečki i dekle, nemrem verovati kakvu frku si dižeju oko ovoga snega, kakti da je smak sveta, bolje bi bilo da su se svi angažerali i svaki pred svojom hižom očistil, mam bi bilo se prohodnije.

Je, Barišić je trebal potirati se gradske firme, one teri su na burze i primaju naknadu za ljenčarenje, aktivirati članove koje kakvih udruga (koje grad plača), pozvati mladež svih političkih stranaka (s područja GVG) , stanare zgrada itd. i da vidite kak se nebi pisale ovakve gluposti po forumu, nek bi se ljudi družili i napravili nekaj dobroga za zajednicu de žive.

Onda bi svi ti videli kak je lepo raliti po 12-24 vure na stroju, kamijonu ili lopatati. Kaj vi očekujete da bu Komunalac s par strojeva, kamiona, koperantima i šačicom ljudi očistil za 24 vure celu goricu i se opčine, najte noreti, kaj niste videli kuliko je snega opalo?

Koliki su auti svud i sekak parkerani i zametani snegom. Da je saki očistil oko svojega auta (i kad su dečki došli čistiti sa strojevima) da je preparkiral auto da lakše i brže moreju počistiti parkerališta (a ne da čez obluk iz tople sobe glediju kak se ovi siromaki muče med avutima i gube vreme) se bi bilo brže i bolje očišćeno.

Zato nemojte pluvati po tim jadnim dečkima teri su po cele dane i noći delali da bi se svi mi vjutro zdigli iz toplih kreveta i mogli iti sa svojim avutekom na posel ili vu pekaru. Jeli ko zišel van i ponudil jih s toplem čajem ili kavom ( ja jes ) kaj smo zgubili ono ljudsko kaj smo nekad imali?

Jako žalosno :o i za plakati  :'( kakvi smo to ljudi postali, de nam je solidarnost i suosječajnost, izgleda da je se otišlo k vragu (na žalost) .

Sve potpisujem. I ne bi se rada mijenjala s njima (čak ni sa onom gospođom koja se javlja na telefon) niti jedan dan.
Ali da ima propusta ima, i to previše. Snijeg je zapal prije 8 dana, a i danas mnogo, mnogo ulica i rinzola nije očišćeno.

Nego, ja bi rada znati zakaj se snijeg ne odvozi, nego se samo gura.


Jaguar

  • Gost
Odg: Zimska služba na području Grada
« Odgovori #34 : Siječanj 20, 2013, 07:20:46 poslijepodne »


Nego, ja bi rada znati zakaj se snijeg ne odvozi, nego se samo gura. [/color]

Zbog toga što je kamionski odvoz najskuplji, koliko kamionskih odvoza bi trebalo za napadanu količinu snijega?

No jedan od propusta je i ne čišćenje biciklističke staze, gdje se ralicom mogao u jednom prolazu gurnuti snijeg s biciklističke staze. Iako se u mnogome slažem s deltom.
« Zadnja izmjena: Siječanj 20, 2013, 07:28:27 poslijepodne Jaguar »

Offline delta force

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 125
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Zimska služba na području Grada
« Odgovori #35 : Siječanj 20, 2013, 10:52:11 poslijepodne »
Sneg se odvozil (osobno sam imal za videti) vozili su ga na ono polje iza Kauflanda. Tam je čudo vrp i uz cestu kaj ide prema Dalekovodi od Kauflanda, a navodno i tam kod Mercatorovog skladišta de stoje kamijoni privatnikov.

Videl sem dok su z parkerališta iza robne kuće odvažali s dva kamijona žuti (mislim MAN) i crveni MERCEDES. Još su i zaprli parking (preprečili beli Kady od Komunalca) da jim se ne nabijaju ("savjesni građani" koji moraju vu bertiju zajti z avutom) pod stroj dok tovare na kamijone.
Sva sreća kaj je onaj s Kedyjem (valda šef) čitavi muž pa i ovi "macho - many" teri su šteli prejti nuter (bez obzira kaj su videli da je rotirka na avutu, da je preprećen da se nemre prejti i da se dela na odvažanju snega) nisu uspeli mada su se poćeli prćiti dok ni zišel van z avuta (onda je bilo curik).
Dečki su delali 100 na sat, z onem malem vragom se vrtel po parkeralištu ko satana i prinašal velikomu teri je metal sneg na kamijone ( svaka mu čast da ni vudril ni jen avuto zametan snegom od ovih "savjesnih građana - stanara", kaj avute ne mićeju do proleća).
Malo prejdite (ja sem bil i videl) do iza Kauflanda pa bute videli kuliko je toga tam navoženo.
Poglečte malo po centru kuliki je sneg na zelenim površinama iza živice od HVIDR-e se do Cvetkovićeve, po Kolareve itd. pa onda pišite da se ni odvažal. Naj prije proverite pa onda pišite, nemojte nasedati na čula-rekla-kazala i samo pluvati.

Jaguar

  • Gost
Odg: Zimska služba na području Grada
« Odgovori #36 : Siječanj 21, 2013, 08:52:57 prijepodne »
Delta nismo se razumjeli možda do kraja, vidio sam i ja odvoze snijega u Centru, dakle nešto malo (u odnosu na cijeli Grad) se odvezlo iz Centra Grada, no mislio sam na to kako se ne može cijeli Grad očistiti kamionskim odvozom snijega, kako je to ipak preskupo, jer i ovo što je odvezeno iz samog centra je već poprilično skupa priča.
To s zatrpanim autima si potpuno u pravu. Lijeni smo nažalost očistiti svoj vlastiti auto i oko njega, upravo iz razloga da se vidi i da ga netko tako zatrpanog ne zakači. A nije zdravo ni za lim auta kad 10 dana na njemu stoji snijeg i mrzne, led oštećuje lak i lim. Jer tko ne čisti svoj auto, taj sigurno ne čisti ni prilaze zgradi, trotoare, prilaz kontejnerima za smeće itd.
takav u većini slučajeva čeka da mu netko drugi odradi sve, po mogućnosti očisti i auto na parkiralištu.
 

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Zimska služba na području Grada
« Odgovori #37 : Siječanj 22, 2013, 09:58:49 poslijepodne »
Zimska služba na području grada Velike Gorice
 Zimsku službu na nerazvrstanim cestama na području Grada Velike Gorice provodi VG komunalac d.o.o.
 Broj telefona Zimske službe:
   01 / 6221-844
...Redoslijed obavljanja radova održavanja ovisi o razini prednosti, koja je na području Grada Velike Gorice podijeljena na I, II i III prioritet.
http://www.vgkomunalac.hr/?p=235

Jupi!!! Imamo broj! Imamo broj!
Još da vidimo i prioritete... Onda bumo Petrine do kolena.
I prioritete ŽUCa, i druge zimske službe, ak je ima, na području grada. Mislim,... ak slobono znamo...

Aktualno
... Izvješća o radu zimske službe:
Rad zimske službe 13.1.2013. http://www.vgkomunalac.hr/wp-content/uploads/Rad_zimske_službe_13_1_2013.pdf
Rad zimske službe 16/17 1. 2013. http://www.vgkomunalac.hr/wp-content/uploads/Izvješće_o_zimskoj_16_17_1_2013.pdf
Rad zimske službe 17/18 1. 2013. http://www.vgkomunalac.hr/wp-content/uploads/Izvješće_o_zimskoj_17_18_1_2013.pdf
http://www.vgkomunalac.hr/?page_id=187

Objavljujemo listu prioriteta čišćenja snijega
...„O državnim cestama brigu vode Hrvatske ceste, o županijskim Zimska služba Županijska uprava za ceste Sisak, a nerazvrstane ceste u vlasništvu grada, čisti naša Zimska služba.", rekao je Bešlić i dodao kako se snijeg čisti po rasporedu i prioritetima.
...
http://www.portal53.hr/vijesti/petrinja/81-petrinja/6874-zimska-sluzba-spremna-za-nadolazeci-snijeg.html
wwwg tablice