Autor Tema: Zimska služba na području Grada  (Posjeta: 25668 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Zimska služba na području Grada
« : Prosinac 08, 2012, 09:52:56 poslijepodne »
Civilna zaštita i Stožer za zaštitu i spašavanje o aktualnim vremenskim uvjetima
...KONTAKT TELEFONI:
Zimska služba VG Komunalca – 6221 – 844
Voditelj velike zimske službe: Dragan Perić – 098 / 200 – 790
Zamjenik voditelja velike zimske službe: Darko Rukavina – 098 / 444 – 667
Centar za socijalnu skrb – 6222 – 216
Dežurni službenici: 099 / 271 – 7664, 098 / 9813 – 412
Policijska postaja Velika Gorica – 6221 – 144
Javna vatrogasna postrojba Velika Gorica – 6221 – 283
Crveni križ – 098 / 247 – 040
http://www.gorica.hr/2012/12/civilna-zastita-i-stozer-za-zastitu-i-spasavanje-o-aktualnim-vremenskim-uvjetima/

...Rali se non stop
 U zimskoj službi provjerili smo kakvo je stanje na terenu, a Josip Kolarec, direktor VG Komunalca tvrtke koja čisti 560 km velikogoričkih cesta, rekao nam je kako je na terenu 41 ekipa odnosno od noćnih sata radi se bez prestanka. Čisti se grad i okolna naselja, a prioritet je prohodnost kako bi eventualne hitne službe mogle do svih dijelova grada.
...U VG Komunalcu imaju pripremljeno oko 1000 tona soli što je dovoljno da se sve ceste nekih 8 puta posipaju sa solju.
http://www.vgdanas.hr/Info/Clanak/5742/na-terenu-41-ekipa-zimske-sluzbe.aspx

 Vic dana;
Bježe 2. zatvorenika iz zatvora.
 Prvi će:
- “Šta ćemo sad, pada snijeg!?”
 Drugi u brzini odgovara:
- “Piči dalje, imamo lance.

Objavljujemo listu prioriteta čišćenja snijega
...„O državnim cestama brigu vode Hrvatske ceste, o županijskim Zimska služba Županijska uprava za ceste Sisak, a nerazvrstane ceste u vlasništvu grada, čisti naša Zimska služba.", rekao je Bešlić i dodao kako se snijeg čisti po rasporedu i prioritetima.
...I PRIORITET
 Intervencija se izvodi odmah, a izvršenje u roku 5 sati računajući od trenutka prestanka padalina.
...U I PRIORITET uključeni su slijedeći nogostupi: ...
...II PRIORITET
 Intervencija se izvodi po završetku radova na prometnicama I prioriteta, a kompletno osposobljavanje prometnice izvodi se u roku od 24 sata nakon prestanka padalina.
http://www.portal53.hr/vijesti/petrinja/81-petrinja/6874-zimska-sluzba-spremna-za-nadolazeci-snijeg.html

De se prinami moreju videti Prioriteti i ko(ji kooperant) je čisti?
wwwg tablice

Zagorec BP

  • Gost
Odg: Zimska služba na području Grada
« Odgovori #1 : Prosinac 10, 2012, 02:08:40 poslijepodne »
U subotu, 08.12.2012. sam se provozao dva puta cestom Velika Gorica - Vukovina, sreo sam dva puta ralicu koja je vozila sa plugom u zraku. Cestu sam jedva vidio od zapuha i snijega, a istovremeno cesta (županijska) prema Drneku je bila očiščena. Ne kužim zakaj se voze, a ne pluže (čiste) taj snijeg. Velika Gorica je iz godine u godinu čista katastrofa. Mi smo neki drugi svemir i ne čisti se niti malo.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Zimska služba na području Grada
« Odgovori #2 : Prosinac 10, 2012, 04:27:46 poslijepodne »
Ne kužim kome je to jučer ili prekjučer Bandić čestitao i na čemu, kada je i sam centar Zagreba zatrpan...? Prošli su ralicama i napravili proboj za minimum prometa, mnoga raskršća sa 5 voznih traka svedena su na jedva tri trake u širinu, jer su pobočne trake prepune snijega kojega je ralica nanijela i nitko ga nije utovario i odvezao negdje, pa se auti stišću, a vodoravna signalizacija - crte i zebre - nisu vidljivi...

Ispred Esplanade i HZZOa u MIhanovićevoj cijela desna traka u oba smjera je pod pola metra snijega, za skretanje u Grgurovu radi se cijelu traku obilazak... podvožnjak pod snijegom, na kolniku 10 cm snijega iako snijeg ne pada već više od 24 sata... ista je stvar sa mostovima, obilaznicom...

Sramota je da ta preplaćena bagra - Banderas & Holding boys - smrde na TVu i bahato i sa smiješkom, vrlo samozadovoljno serendaju o "odlično napravljenom poslu" (kojem??), glavna isprika im je "takav intenzitet padalina još nismo vidjeli"... ima li morona koji mogu progutati takove priče?? Istina je jedino da ja - u dvije smjene po 12 sati rada u centru grada - nisam vidio NITI JEDNU ralicu... treba uvesti prijeke sudove, a budale se još spremaju ponovo glasati za Bandića, iako je nesposobnopst svakim danom sve vidljivija, kao i opljačkana gradska kasa...

Glede Velike Gorice i čišćenja snijega, tu si "naš" gradonačelnik Barišić može dati ruku Bandiću, i njegov "posao" je odrađen otprilike kao i Bandićev... sve ceste koje idu kroz Veliku Goricu u oba smjera su neočišćene, na kolnicima su velike "krpe" smrznutog leda i snijega, koji imaju učinak najgore vrste ležećih policajaca, i vožnja preko njih je veliki rizik za ovjes vozila i bubrege putnika... sjeverna obilaznica je donekle u zadovoljavajućem stanju, no i tu se vidi da - kao i u Zagrebu - te hrpe snijega nitko ne rješava, ne odvozi, ceste i prometne trake nisu očišćene u punoj širini, i osjećaj ličke kaldrme dok se vozite centrom grada - i jednog i drugog - je nešto što je "neprocjenjivo"... dok bi Mastercard mogao kupiti par komada metaka za po dva kratka u ćelenke oba gradonačelnika... jer nikada nije bilo gore, sramota...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline dadi

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 254
  • Karma: +1/-0
Odg: Zimska služba na području Grada
« Odgovori #3 : Prosinac 10, 2012, 08:35:04 poslijepodne »
Ma Bandić je car! Grad veličine Zagreba je očišćen fenomenalno spram Velike Gorice. To kaj se nama s našim "bandić-barišićem" događa je katastrofa. Gorica je lošije očišćena od okolnih sela! Još sam im subotu toleriral, al da do danas nije očišćeno to ne razumijem!

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Zimska služba na području Grada
« Odgovori #4 : Prosinac 10, 2012, 10:15:08 poslijepodne »
Zagreb je potpuno neočišćen, i nikada nije bio lošije i slabije očišćen, dapače je bio očišćeniji dok nije postojala mehanizacija...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Zimska služba na području Grada
« Odgovori #5 : Prosinac 11, 2012, 06:50:46 poslijepodne »
http://vgdanas.hr/Info/Clanak/5764/komunalni-redari-zabiljezili-78-prekrsaja-zbog-neociscenog-snijega.aspx

Jesu li odnijeli prekršajne prijave gradonačelniku za nikada lošije organizirano čišćenje snijega i za VG i okolicu prepunu snijega na cestama, iako je od zadnjeg padanja prošlo preko 3 dana??

Cesta prema Mraclinu - od skretanja sa glavne sisačke pa skroz do sela - puna je debelog snježnog nanosa, auti tonu u dubok snijeg, plešu po cesti kako ih duboki snježni kolotrazi nose, otkada je pao snijeg ralice nisu prošle još NITI JEDNOM, i nitko da ta dva kilometra barem jednom prođe sa kamionom i ralicom (što je se godine do sada bila redovita pojava i cesta je bila očišćena do kraja) - iako je to cesta od značaja za Veliku Goricu čak i više od mnogih ulica u samoj VG, jer tuda dnevno prolaze mnogi kamioni Čistoće dovozeći goričko smeće u Mraclinsku Dubravu... valjda je netko pomislio kako će kamioni sami razbacati snijeg svojim prolascima, no na žalost - samo su još pogoršali stanje... "Trio Fantasticus" se sastoji od Bandića, barišića i Keruma - sve specijalisti za snježna pitanja...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Zimska služba na području Grada
« Odgovori #6 : Siječanj 14, 2013, 09:14:11 poslijepodne »
Na ovom smo forumu već jednom raspravljali o civilnoj zaštiti. Tada su izjave bile svakakve, ali danas se u Zagrebu povodom snježnih neprilika podiže i angažira CZ za pomoč u vremenskim nepogodama.
 
Uz CZ spominju se i pripadnici dobrovoljnih vatr, društava, koji se smatraju pripadnicima CZ.  Sad me zanima dali CZ postoji ili ne?


Znam da u našem gradu postoji osoba koja je zadužena za CZ Velike Gorice, ali on može pozvati samo DVD-ejce jer drugih nema. Ili ipak ima.


Po ovim vijestima Zagreb ipak ima oformljenu CZ.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Zimska služba na području Grada
« Odgovori #7 : Siječanj 14, 2013, 09:14:40 poslijepodne »
DVD-ovi angažirani na čišćenju snijega
http://www.gorica.hr/2013/01/dvd-ovi-angazirani-na-ciscenju-snijega/

Mlogo volim Kanadu!
wwwg tablice

Jaguar

  • Gost
Odg: Zimska služba na području Grada
« Odgovori #8 : Siječanj 14, 2013, 09:20:04 poslijepodne »



Znam da u našem gradu postoji osoba koja je zadužena za CZ Velike Gorice, ali on može pozvati samo DVD-ejce jer drugih nema. Ili ipak ima.


Po ovim vijestima Zagreb ipak ima oformljenu CZ.


Osim stožera CZ nije mi poznato kako imamo organiziranu CZ.
Nadam se kako je stožer s vatrogascima na terenu, u čišćenju snijega. ;)

Zakaj kod nas navek povlače samo vatrogasci?

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Zimska služba na području Grada
« Odgovori #9 : Siječanj 14, 2013, 09:39:08 poslijepodne »



Znam da u našem gradu postoji osoba koja je zadužena za CZ Velike Gorice, ali on može pozvati samo DVD-ejce jer drugih nema. Ili ipak ima.


Po ovim vijestima Zagreb ipak ima oformljenu CZ.

Zakaj kod nas navek povlače samo vatrogasci?

Vjerojatno zbog toga jer su jedina organizirano organizacija koja je spremna pomoći u nevolji. Iako ih sam gradonačelnik često vara sa svojim obećanjima ( poplava ove  i prošle godine)oni ipak dolaze na poziv.

Sve ovo do sada ostavlja pozitivan primjer i mislim da je vrijeme da se takve pozitivne primjere slijedi i napravi strategija za budućnost.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

hornet34

  • Gost
Odg: Zimska služba na području Grada
« Odgovori #10 : Siječanj 14, 2013, 09:40:07 poslijepodne »
nisu se baš proslavili prema bregima,ali autobusi voze sa malim zakašnjenjem(u granicama normale)a to je bitno...

Jaguar

  • Gost
Odg: Zimska služba na području Grada
« Odgovori #11 : Siječanj 14, 2013, 09:43:07 poslijepodne »
nisu se baš proslavili prema bregima,ali autobusi voze sa malim zakašnjenjem(u granicama normale)a to je bitno...

Nisu nigdje, no treba i razumjeti donekle, pada bez prekida dvije noći i dva dana.
Pitanje je uvijek jel' su mogli bolje i više?

hornet34

  • Gost
Odg: Zimska služba na području Grada
« Odgovori #12 : Siječanj 14, 2013, 09:55:21 poslijepodne »
mislil sam na to da mi nije bitno da bude očišćeno do asfalta,nek da širinom dopušta normalno mimoilaženje...

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Zimska služba na području Grada
« Odgovori #13 : Siječanj 14, 2013, 10:14:42 poslijepodne »
A i pitajne je na čiju to dušu ide; ŽUC il Komunalec. Denes je rekel Kolarec, komunalni ne zamenski, da se ludi žale na županijske i državne ceste a da to ni v ingerencije Komunalca.
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Zimska služba na području Grada
« Odgovori #14 : Siječanj 14, 2013, 10:27:54 poslijepodne »
Na ovom smo forumu već jednom raspravljali o civilnoj zaštiti.
http://www.forumgorica.com/grad-velika-gorica/civlina-zastita/msg27348/#msg27348

Znam da u našem gradu postoji osoba koja je zadužena za CZ Velike Gorice, ali on može pozvati samo DVD-ejce jer drugih nema. Ili ipak ima.
4. Plan CZ
5. PLAN ZIS
http://dl.dropbox.com/u/34702651/gvg-22-23.zip
Jedne od najbole i natemelitije stvari napravlene v Gradu. d d d
Neznam do je "krif" ali je napravil pravi posel.
Plan i šefa imamo. Idemo dale.
(Samo kaj mi je trebalo skoro vuru časa da Plan najdem na forumu...)
wwwg tablice