Autor Tema: Učenički mjesečni pokaz od početka ove godine trostruko je poskupio  (Posjeta: 21177 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Bilaj

  • Gost
Odg: Učenički mjesečni pokaz od početka ove godine trostruko je poskupio
« Odgovori #15 : Siječanj 11, 2010, 01:29:25 poslijepodne »
malo za razmisliti se:
Ovo su cijene karata za radnike vulgaris u Pragu:
mjesečna karta - 142 kune
tromjesječna karta je 408 kuna
a godišnja 1310 kuna

I to je i sa metroom.

shaka zulu

  • Gost
Odg: Učenički mjesečni pokaz od početka ove godine trostruko je poskupio
« Odgovori #16 : Siječanj 11, 2010, 01:57:17 poslijepodne »
Tam je prije bilo pravilo 1 vožnja-1 kruna,ne gledeč kak se buš dugo vozil.

Bilaj

  • Gost
Odg: Učenički mjesečni pokaz od početka ove godine trostruko je poskupio
« Odgovori #17 : Siječanj 11, 2010, 02:11:02 poslijepodne »
Tam je prije bilo pravilo 1 vožnja-1 kruna,ne gledeč kak se buš dugo vozil.
valjda je to bilo jako davno jer je sada 26 kruna vožnja. a 13 kruna kratka vožnja.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Učenički mjesečni pokaz od početka ove godine trostruko je poskupio
« Odgovori #18 : Siječanj 11, 2010, 02:52:23 poslijepodne »
Bitno pitanje je - koliko vožnji može napraviti šljaker sa prosječnom plaćom?

Tako ćemo imati pokazatelj koliko je kod nas jeftino ili skupo...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline mojca

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 213
  • Karma: +0/-0
Odg: Učenički mjesečni pokaz od početka ove godine trostruko je poskupio
« Odgovori #19 : Siječanj 11, 2010, 08:12:56 poslijepodne »
Natječaj za subvencioniranje učeničkog prijevoza produžen zbog preslabe obavještenosti do 18.01.
Javiti se treba u Zagrebačku županiju.

Offline domovinesin

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 163
  • Karma: +0/-2
  • Spol: Muški
    • hsp velika gorica
Odg: Učenički mjesečni pokaz od početka ove godine trostruko je poskupio
« Odgovori #20 : Siječanj 12, 2010, 08:49:45 prijepodne »
malo je dugačko, ali evo
 Grad Velika Gorica i dalje ima subvenciju u iznosu od 30% za prijevoz učenika srednjih škola, tako i za studente. Subvencije zagrebačke županije više ne vrijede za svu djecu već samo za socijalne kategorije.   
Zagrebačka županija raspisala je Javni poziv za dodjelu subvencije prijevoza učenicima srednjih škola s područja Zagrebačke županije u drugom polugodištu školske godine 2009/2010. Sukladno odluci Županijske skupštine Zagrebačke županije prijevoz će se subvencionirati učenicima srednjih škola s prebivalištem na području Zagrebačke županije koji ostvaruju pravo na doplatak za djecu i to u 100 postotnom iznosu. Sva potrebna dokumentacija mora se dostaviti do 8. siječnja 2010. godine.

Subvencija prijevoza odobrava se za razdoblje od 1. siječnja do 30. lipnja 2010. godine, odnosno za vrijeme trajanja obvezne učeničke prakse. Subvencija iznosi do 100 posto cijene učeničke mjesečne pokazne karte za određenu liniju javnog prijevoza od mjesta prebivališta ili privremenog boravišta do škole. Ukoliko pojedini grad ili općina subvencionira kartu u određenom postotku, Zagrebačka županija će nadoplatiti iznos do 100 postotnog iznosa karte.

Kako bi se ostvarilo pravo na subvenciju prijevoza učenik, tj. učenica moraju biti redovno upisani u srednju školu na području Republike Hrvatske te svakodnevno putovati iz mjesta prebivališta u školu i vraćati se kući koristeći pri tom sredstva javnog prijevoza. Roditelj ili skrbnik učenika trebaju ostvarivati pravo na doplatak za djecu.

Roditelji, skrbnici, odnosno punoljetni učenici koju udovoljavaju kriterijima javnog poziva svu potrebnu dokumentaciju trebaju dostaviti do 8. siječnja 2010. u službeni prostor Upravnog odjela za zdravstvo i socijalnu skrb Zagrebačke županije (adresa: Zagreb, Ivana Lučića 2a/VI, soba br. 16.) ili u pismenom obliku na adresu: Zagrebačka županija, Upravni odjel za zdravstvo i socijalnu skrb, Ulica grada Vukovara 72/V – sa znakom «Zahtjev za subvenciju prijevoza».

Tekst javnog poziva, obrazac izjave da učenik ne ostvaruje pravo na besplatni prijevoz po nekoj drugoj osnovi kao i obrazac zahtjeva za ostvarivanje prava na subvenciju prijevoza za učenika srednje škole iz socijalno ugroženih obitelji nalazi se ovdje.

Više informacija može se dobiti i na brojevima telefona 01/ 6009-485 ili 01/ 6009-477.






______________________________
 (ime i prezime podnositelja zahtjeva)

______________________________
(adresa- obvezno naznačiti grad/općinu )

______________________________
(broj telefona/mob.)
                  ZAGREBAČKA ŽUPANIJA
                  Upravni odjel za zdravstvo i socijalnu skrb
                  Ul. grada Vukovara 72/V, Zagreb

Z A H T J E V
za dodjelu subvencije prijevoza u II. Polugodištu školske godine 2009./2010.

Temeljem Javnog poziva za dodjelu subvencije prijevoza učenicima srednjih škola s područja Zagrebačke županije u II. polugodištu školske godine 2009./2010 podnosim predmetni zahtjev:

Podaci o učeniku:
1. _________________________________________
(ime i prezime učenika)
2. _________________________________________
(adresa  učenika)

Podaci o srednjoj školi:
3. _________________________________________
(naziv i adresa srednje škole koju učenik pohađa)
4. __________________________
(razred koji učenik pohađa)

Podaci o prijevozniku:
5. ________________________________
(naziv prijevozničke linije koju učenik koristi)
6. _________________________________
(naziv prijevoznika)

Cijena mjesečne karte: ______________

Ovom zahtjevu prilažem:
-   presliku  rješenja o dječjem doplatku
-   potvrdu škole o upisu
-   izjavu o neostvarivanju prava na besplatni prijevoz po drugoj osnovi
-   presliku osobne iskaznice

U Zagrebu, ____________               ______________________
                        (potpis)










______________________________
 (ime i prezime podnositelja zahtjeva)

______________________________
(adresa- obvezno naznačiti grad/općinu )

______________________________
(broj telefona/mob.)
                  

I Z JA VA


Pod materijalnom i krivičnom odgovornošću izjavljujem da ne ostvarujem pravo na besplatni prijevoz učenika srednje škole po ni jednoj drugoj osnovi, odnosno preko nadležnog centra za socijalnu skrb ili sukladno članku 57. Zakona o pravima  hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata i članova njihovih obitelji (NN br. 174/04, 92/05, 2/07, 107/07, 65/09 i 137/09).


Obvezujem se dostaviti Upravnom odjelu za zdravstvo i socijalnu skrb Zagrebačke županije sve promjene koje utječu na ostvarivanje prava na subvenciju prijevoza učenika srednjih škola, uključujući i dostavu novog rješenja o pravu na doplatak za djecu.




U Zagrebu, ____________               ______________________
                        (potpis)














Na temelju članka 5. Odluke o subvenciji prijevoza za učenike srednjih škola s područja Zagrebačke županije («Glasnik Zagrebačke županije», broj 31/09) župan Zagrebačke županije  objavljuje

J A V N I   P O Z I V
za dodjelu subvencije prijevoza učenicima srednjih škola
s područja Zagrebačke županije
u II. polugodištu školske godine 2009/2010

I.   Zagrebačka županija će u II. polugodištu školske godine 2009/2010 subvencionirati prijevoz učenicima srednjih škola iz obitelji koje ostvaruju pravo na doplatak za djecu, te poziva sve učenike srednjih škola koji ispunjavaju uvjete za ostvarivanje prava na subvenciju prijevoza da ponesu zahtjev Zagrebačkoj županiji.

II.   Pravo na subvenciju prijevoza imaju učenici srednjih škola koji ispunjavaju slijedeće uvjete:
-   da je prebivalište ili privremeno boravište učenika na području Zagrebačke županije,
-   da je učenik redovito upisan u određeni razred srednje škole na području Republike Hrvatske, u školskoj godini za koju se daje subvencija,
-   da učenik svakodnevno putuje iz mjesta prebivališta ili privremenog boravišta u školu i vraća se kući, koristeći pritom sredstva javnog prijevoza,
-   da učenik, njegov roditelj ili skrbnik ostvaruje pravo na dječji doplatak,
-   da učenik ne ostvaruje pravo na besplatni prijevoz po nekoj drugoj osnovi, odnosno preko nadležnih centara za socijalnu skrb ili sukladno članku 57. Zakona o pravima hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata i članova njihovih obitelji («Narodne  novine» broj 174/04, 92/05, 2/07, 107/07, 65/09 i 137/09).


III.   Subvencija prijevoza iznosi do 100% cijene učeničke mjesečne pokazne karte za određenu liniju javnog prijevoza od mjesta prebivališta ili privremenog boravišta do škole, ovisno o visini iznosa koji za prijevoz učenika srednjih škola osigura jedinica lokalne samouprave na čijem području se nalazi prebivalište ili privremeno boravište učenika.
   
IV.   Subvencija prijevoza odobrava se za vrijeme II. polugodišta školske godine 2009./2010., za razdoblje od 1 siječnja do 30. lipnja 2010. godine.
Za učenike koji imaju obvezni praksu u strukovnom obrazovanju, vrijeme
trajanja subvencije se produljuje za vrijeme trajanja obvezatne prakse.

V.   Prijavu po ovom Javnom pozivu za subvenciju troškova prijevoza podnosi roditelj ili skrbnik učenika (za malodobne učenike) te sam učenik ukoliko je punoljetan.

VI.   Dokumenti potrebni za prijavu su:
   - ispunjen zahtjev za ostvarivanje prava na subvenciju prijevoza za učenika srednje škole iz socijalno ugroženih obitelji (obrazac Zagrebačke županije);
      -  preslika osobne iskaznice podnositelja zahtjeva;
   -  potvrda škole o upisu u određeni razred u školskoj godini za koju se traži subvencija;
   -    preslika rješenja o dječjem doplatku,
-  izjava da učenik ne ostvaruje pravo ne besplatni prijevoz po nekoj drugoj osnovi (obrazac Zagrebačke županije).

VII.   Prijava za subvenciju prijevoza podnosi se na obrascima koji se mogu
         preuzeti na web stranici  www.zagrebacka-zupanija.hr  ili u Upravnom
                  odjelu za zdravstvo i socijalnu skrb, Zagreb, Ivana Lučića 2a, 6. kat,
      soba br. 16.
            Sve dodatne informacije mogu se dobiti na tel: 6009-485, 6009-477.

VIII.   Korisnik prava na subvenciju prijevoza dužan je o svakoj promjeni koja
           utječe na ostvarivanje tog prava odmah obavijestiti Upravni odjel za
           zdravstvo i socijalnu skrb.

IX.   Zahtjev za subvenciju prijevoza s potrebnom dokumentacijom dostavlja se 
                  osobno u službeni prostor Upravnog odjela za zdravstvo i socijalnu skrb,
                  Zagreb, Ivana Lučića 2a/VI, soba br. 16.
         Zahtjev se može dostaviti i u pismenom obliku na adresu: Zagrebačka
         županija, Upravni odjel za zdravstvo i socijalnu skrb, Ulica grada Vukovara
                  72/V – naznakom «Zahtjev za subvenciju prijevoza».
   
X.          Rok za dostavu zahtjeva je  8. siječanj 2010. godine.
   

Ž U P A N
mr.sc. Stjepan Kožić, dipl.ing

Tu ne cede malis sed contra audentior ito

Offline mojca

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 213
  • Karma: +0/-0
Odg: Učenički mjesečni pokaz od početka ove godine trostruko je poskupio
« Odgovori #21 : Siječanj 12, 2010, 09:35:56 prijepodne »
Produženo je do 18. siječnja

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Učenički mjesečni pokaz od početka ove godine trostruko je poskupio
« Odgovori #22 : Siječanj 12, 2010, 04:11:34 poslijepodne »
Kaj je produženo?

Koga se traži tim natječajem??

Onoga tko će subvencionirati prijevoz sve djece koja iz područja Zagrebačke županije putuju u (srednju) školu u Grad Zagreb??

Dana sam bio u ZET-u. Veli tip prije negoli je nafilao karticu novim iznosom da doplata više nije 54, nego 189 kuna. Zahvalio sam mu se, uzeo nenafilanu karticu, okrenuo se i otišao, jer nedam 190 kuna za pola mjeseca škole.

Jel netko vidio tu razbojničku bandu iz Županije i pitao ih za zdravlje??

Za što su plaćeni? Zato da kasne sa nekim tako važnim odlukama i natječajima?

Vjerujem da natječaje za svoje beneficije i povlastice nisu zaboravili raspisati, te iste unijeti u proračun!!

Gamad...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline ivana_vg

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 252
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Ženski
Odg: Učenički mjesečni pokaz od početka ove godine trostruko je poskupio
« Odgovori #23 : Siječanj 12, 2010, 10:09:21 poslijepodne »
toliko o onim obećanjima o  boljem i jeftinijem  prijevozu........   189 kn,  super! 
Dok  sam ja   išla  u srednju, nije to bilo tako  davno,  pokaz je koštao   135 kn mjesečno.
Ja  ne kupujem uopće pokaz za  Goricu jer kada ja trebam ići  na faks   moj bus ne vozi, između  7  i 12  ne vozi  do Zagreba,subotom  3 busa do zg, nedjeljom nijedan,  pa ti  pješači 3 km po kiši i snijegu,
pa mi se više  isplati  tih   106 kn koliko  bi davala za  pokaz   voziti autom do   Hrašća  i tam lijepo  na bus  ili  vlak, a  za  grad  Zagreb imam  besplatno   cijelu godinu prijevoz.
« Zadnja izmjena: Siječanj 12, 2010, 10:12:41 poslijepodne ivana_vg »

Offline mojca

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 213
  • Karma: +0/-0
Odg: Učenički mjesečni pokaz od početka ove godine trostruko je poskupio
« Odgovori #24 : Siječanj 12, 2010, 11:49:51 poslijepodne »
produženo je vrijeme za predaju dokumenata onih koji imaju pravo na korištenje besplatnog prijevoza do 18.01.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Učenički mjesečni pokaz od početka ove godine trostruko je poskupio
« Odgovori #25 : Siječanj 13, 2010, 02:52:54 poslijepodne »
Ma oni koji su socijalna kategorija sigurno znaju to i bez ovog foruma - ukoliko takvi uopće i prate forum...

Mene zanima kada će biti nešto za nas "normalne", tj. hvala Bogu one koji "ne trebaju" socijalnu pomoć (koju sam izgubio zbog 1,80 kuna - kuna i osamdeset lipa - prelaska cenzusa... zbog 1,80 kuna sam izgubio 600 kuna mjesečno...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Učenički mjesečni pokaz od početka ove godine trostruko je poskupio
« Odgovori #26 : Siječanj 13, 2010, 04:19:16 poslijepodne »
Ma oni koji su socijalna kategorija sigurno znaju to i bez ovog foruma - ukoliko takvi uopće i prate forum...

Mene zanima kada će biti nešto za nas "normalne", tj. hvala Bogu one koji "ne trebaju" socijalnu pomoć (koju sam izgubio zbog 1,80 kuna - kuna i osamdeset lipa - prelaska cenzusa... zbog 1,80 kuna sam izgubio 600 kuna mjesečno...

Taj zakon odnosno porez je zbog toga tako i izmišljen. Ne škodi on našim spavaćima u klupama na Markovom trgu,nego najširoj populaciji koja još radi . Danas još jedino oni (odnosno mi ) uredno financiramo sve neuspjehe ministra (ne znam dali da ga tako zovem jer bi moja baka bila bolji gospodar od njega) Šukera.

Zanimljiva je jedna ćinjenica,dok je bio ustolićen Ivo,nije bilo krize,ode Ivo došla kriza. Šuker je bahato sa podsmjehom negirao krizu i ostao bez obzira na laži?

Treba platiti članstvo u Nato savezu uvodi nam Jadranka Harać- zanimljivo!

Ali prelazim u drugu temu....prekidam i kidam van.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline juraja

  • Inicijativni odbor i osoblje
  • Učim se pisati
  • *******
  • Postova: 81
  • Karma: +1/-0
Odg: Učenički mjesečni pokaz od početka ove godine trostruko je poskupio
« Odgovori #27 : Siječanj 13, 2010, 06:39:50 poslijepodne »
...
Za subvencionirani prijevoz učenika srednjih škola 2009. godine Zagrebačka županija je prijevoznicima isplatila ukupno 12.036.399,75 kn. Kako ta sredstva nisu mogli osigurati ove godine mjera subvencioniranja prijevoza je ukinuta pa je poskupio pokaz za ZET, ali i prijevoz vlakom HŽ-a.
...
Grad Velika Gorica osigurao je sredstva za subvencioniranje prijevoza studenata i srednjoškolaca u ovoj godini. Za srednjoškolce Grad doplati 81 kunu što iznosi 30% cijene mjesečne karte(VG-ZG) dok za studente se izdvoji 94 kune odnosno 53% karte. Ovu pogodnost koristi oko 1600 učenika i 1300 studenata. Grad je za subvencije za javni prijevoz, za sve posebne kategorije putnika, u ovoj godini namjenio 7,5 milijuna kuna.
...

http://www.vgdanas.hr/Poskupio-dacki-pokaz-781.aspx

Eto na kraju studenti plaćaju manje prijevoz os učenika!


plemenitashica

  • Gost
Odg: Učenički mjesečni pokaz od početka ove godine trostruko je poskupio
« Odgovori #28 : Siječanj 13, 2010, 09:31:35 poslijepodne »
...
Eto na kraju studenti plaćaju manje prijevoz os učenika

S obzirom da se uopće ne razumijem u ovu računicu, bi li mi netko objasnio kakva je razlika između osnovnoškolca koji koristi gradski prijevoz, srednjoškolca koji koristi gradski prijevoz i ide u školu iz recimo Roženice ili Cvetković brda u VG ili ZGB, i studenta na istoj relaciji?

Zar ne bi trebali SVI imati istu cijenu karte do VG i dalje do ZGB?

Offline juraja

  • Inicijativni odbor i osoblje
  • Učim se pisati
  • *******
  • Postova: 81
  • Karma: +1/-0
Odg: Učenički mjesečni pokaz od početka ove godine trostruko je poskupio
« Odgovori #29 : Siječanj 13, 2010, 10:17:37 poslijepodne »
Stvar je u subvencijama, karta košta isto - 270 kuna je puna cijena mjesečnog pokaza za đake i studente na relaciji VG-ZG(200 kn je samo VG zona). I đaci su do sad plaćali 54 kune, a studenti 106 kuna. Đacima je subvencionirano 80% karte(50% županija+30% grad), a studentima 53% karte(sve grad). Studenti su trenutno u povoljnijem položaju jer odlukom Zagreba nitko tko studira u Zagrebu ne mora plaćati ZET. Stoga su studenti plaćali samo pokaz za VG zonu koji košta 200 kuna odnosno 106 kuna sa subvencijama. Opet sve zvuči zbrda zdola, ali stvar je samo razlike kolko lokalna uprava subvencionira kartu.