Autor Tema: 16. MALONOGOMETNA LIGA VUKOMERIČKE GORIC 2019. – MNLVG 16.  (Posjeta: 31001 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: 16. MALONOGOMETNA LIGA VUKOMERIČKE GORIC 2019. – MNLVG 16.
« Odgovori #75 : Kolovoz 12, 2019, 03:25:46 poslijepodne »
Ogledanomu kojnu ni kaj zubi ogledati
 Kak je des lep i sunčan dan v MP3. Pogotovo `Očiče. Domačini ruliju ruke, veliju, pijača ide kak luda. Najprije su na šanku ordinerale specijalne jedinice konobarov a da su oni dobro šlagerali nazočite posel su preuzele konobarice. Glediš kaj bi, kam bi... Lučelnica počela grupisnje. Veli neminovna statistika da su do pol kola zrustali osem gajbi, osem gajbi(!), pive. Nad tem bi se i Markuševec mogel zamisliti. Kokošar veli, praf zapraf, negov radnik ga je prepovedal, da je dva put skrenul v krivu. Jedva našel Cerovski, a ni prvi put vevo. Obišel Jeberič, Opatiju, skoro postavil štand pri Sv. Roku na Cvetkovičevomu bregu... Spod centralnoga suncobrana, tere domačini veliju da imaju na hitajne, čak su jenoga i v škole otprli, sediju Barber i Iva Spod Brega. To je društvo, z velikum karmum, zame! veli Barber, onak z okola, nam saki put Vincu potiraju van, on je jaki, onda se z lakti... Reko, ak je jaki i onda se z lakti, to su dva pari kobasov da * * *. Veli, a, kulko ti imaš let? Ajd po cigaretline i pivu! I donesem ja tak cigaretline i pivu... Veli, a, kaj si mi cigaretline donesel, am ja ne pušim. Veli mu Iva Spod Brega, po kaj si čoveka poslal to ti je čovek i donesel, kaj sat očeš. A, kaj bum ja sat žnemi, nikak se z škatulum ni mogel pomiriti Barber. Reko,.. gledi,.. tu ti na šaktule z debelemi slovi piše da nemreš ostati truden ak pušiš. Ja sem ti na godišnemu, sigurno ni Iva nema vuvu dobu drugoga posla... A-a, veli Iva a nezna kam bu i kak bu to zišlo. Pak ti potpali a mi bumo dva tjedne sprobavali jel istina to kaj piše na škatule. Veli, a, kaj bi mogli, kaj si? Reko, si, nek kaj, nemo te sat, da ti je najgorje, samoga ostavili. Mi smo humani. Kakvi? Kaj ti to dojde? Reko, da ponami očeju glive rasti... Veli, a, ovo kaj ti snimaš, ak bi ja to mogel videti, da ja baš vidim. Da ja vidim,.. nam saki put Vincu potiraju van, on je jaki, onda se z lakti... Reko, jako teško,.. jel imaš ogna? To ti je više, ovak, kak bi ti ja to, ko tebe, povedal, kak da bi zbaleral, išel raskopati bale a onda išel, pak, te bale na ruke balerat. Veli Iva, am vidiš kuliki je to posel, to su veliki posli, to ni za samo jenoga čoveka, imaš kaj za pripovedati a kamo li za delati.., i nastavi. Nek, mene nekaj drugo *, nemam ja žifcof zato, da vidim... Da nam Vincu potiraju van,.. Kak bilo da bilo, selo još navek stoji ali je tradicija otišla v MP3 krasne. Došle nove lopte, a se su još navek na broju i kaj je još navek najgorje, nijedna ni preluknana. I gacije su zgubile svoju moč i oštrinu. Došli neimenovani izvori i mam da su podigli nos v zrak pitaju; kaj ima za jesti. Reko, da sem ja došel rezali su merlin. Merlin!? Am nismo zajci, kaj bumo stem..? Ide negdo z brega, šepa, sav zamotan v forbante, samo mu nos štrči van. Isti Herman, ali drukčiji. Veliju, kaj je bilo? Ma, čera smo išli z "Dva Jarana", najprije se vu nas zaletel zavoj, onda nas je najprvo trknula bandera pak šuma. BMW slaščikan kak kojnski * posle saobračajke. Pak. Si dolaziju do kioska de inače stojiju novine ali novin niks. Pak de su novine? Če smo si dobri, velimo da su novine na lajne(, kakve lajne pak ni to cucek da je na lajne), a ak nismo velimo da je je odnesel onaj drugi z terem si jednak tak nismo dobri.
 Dok su se Tesari tesali za of odlučujuči meč, kaj odlučiva o mnogočemu i ničemu, Ojtna se spuščala na radnu temperaturu v plitkem ladu brojne suncobranov i samo tu i tam zdigla vuvo da čuje kaj puknuta ekipa spod centralnoga suncobrana trebi. Osim bažula. A bažula je bilo i za izvoz. I bažulinja za pušiti. Kulko je popularen nogomet i Liga na Ojtne govori i sam podatek da su morali odbijati se redom golmane da bi pak na gol malo pustili predlajnskoga golmana Alena. V ovakve konstelacije stvari v kontekst očitoga se postavla mogučnost da pod Cumbulom malo (za)brani i Ilija. V nogometnem defileu i retrospektive. Z druge pak strane stvari Lučelnica ni pustila da se nijovi brojni navableni navijači vrneju domom razočarani, žedni i trezni.
 Gruntovčani su se posložili da jem se pak nebi trfil sindrom Kravarska na Pokoskomu i da je nebi negdo * da su namerno pustili utakmicu. Kak to i tradicija nalaže, zagrijavanje je počelo z pivami. Da nebi trpel kvorum morala se trsiti zvezda jenoga drugoga sela kaj je dopelala najvekšu zvezdu v glevnem sazvežđu naučne fantastike. Štršani su ignorerali saznanje da se Gladovec opasno zagrijava na pivami ali su da se vidi "do je do" počeli dan, i zagrijavanje, z gajbum. Nemreš živeti, zvezda peče, oče te vubiti. I oni su počeli koristiti taktiku "najprije ja a posle mene ti". Sigurno ne radi funkcionalnosti nek se tak more bole popiti. A na druge strane Mata je moral sam popiti tri komade za razliku od Štršanov kaj su ove svoje podelili po pol. Ne bracki nek po pol.
 Rekel je Barber, sad, sad, sad ovi naši igraju. A, "ovi naši" su se jedva skupili, nema do tri pive popiti. Još da tu odbiješ ove jazavčare kaj budu po šume iskali lopte statistika je gorja od Plenkovičeve. Ali ni se tak loše kak se čini. More i gorje. Na kraju prvoga tala je napušča, ne zanavek, jena od najdugovečnije gastarbajterske zvezde na nogometnem polu cerovskoga nogometnoga čuda, ili "kak je Tomo za* i statistiku i propozicije i cug i šefa stanice i čistačicu i dva i pol kilometre štreke". Se se zvezde sele na druge zastave, ostale su samo šahovnice, srpi i čekiči, i zvezda kaj prži se v 16, iako je bliže bilo 17. Neimenovana je zvezda dela v jutro vodu topit za koprive popariti za napoj a onda je otišel `Očiče i zabil za prvotnu akciju. Na pol se utakmice setil za svijne i skoro ga je v kolene odseklo. Dobro ak je del na drva, bu se gaslo, ali ak je na plinu, most ni lonca više ni v komadu. Il mu čovek nebi rekel da je to bil lonec. Na negovo mesto mam povlačiju privatnoga lugara z Jeberiča kaj je baš negde vu tu dobu išel šumum kak Grigor Vitez i zagledal tere bi bukve večeres mogle noge dobiti. Na druge strane stoji kartel Pabla Eskobara z belemi brki i mokremi čubami i koše pene. Predator v semi nastavki je goli * zavo. Oni nemaju kaj zgubiti. Lost case. Kak dvanajst žigosane, samo je ni 12 i nisu žigosani. Nekakvi su drugi, i drugački. A utakmica? Barber je popušil se kaj se moglo popušiti. Samo su još ostali suncobran i leva štumfa ali mu je nestalo novin, da to smota. Legija je puknula jenoga počasnoga, v regularnem talu, se drugo su spucali Robijaši. I pucalo se do dugo v noč.
 Kaj povedati za derbi dana? Kravarska je most malo prekesno došla. Da su došli ob pol jedenajst i da su sobum zeli meter i pol krmenatlinov most bi z te mele i bilo kruva. Ovak su se nasukali na preveč "minute" i "faulov". Šika, posle se ispostavilo, ni bila osakačena za Tonu, čak "yes, little duck". Draš je do pol oglobal škrlak, več je mislil prejti i na tenesice. Kumi načimaju Leptire ali se ovi vračaju i tu se utakmica, nekaj zmed stabilizera i trga. Najvekši je problem bil za Fičeka, on nikak ni nafčen braniti celu (jen hit, starem prepoznat a mladem nepoznat; ja sam devojka sa sela stavi mi ga cela). Il negdo nega il on nekoga, mora, na utakmice. Još ni probal sam sebe, tehnički, iako ni taj zaplet situvacije ni neizgleden. Kumi imaju penalizacije pun kufer ali je golman Leptirov za taj vid posla i tu felu mušterije zaprl "radnju". Ak more z igre - ok, ak nemre - zdravo, doviđenja. A, moglo je.
 Pefci negde bežiju počasni krug. Gjalski se spravla za selačku bunu. Maže cipele `špekom i brusi rogle. Bile su velike šemse da tri Šebeki okitiju Tomekovu ledinu, za silu i četiri. Most i pet. Ali je veliki izbornik rekel ne. Zec je pak zvezda peterca. Tata Brajko je Kumeku otprl pivu, veli, jel buš dale znal i mogel sam. De si ti bil dok sem ja.., mislil si je Kumek ali mu je samo rekel, bum. Veliki Bozanič je skoristil priliku da se ze semi pozdravi, do got je naišel dobro je naišel. Za tu dobu Indijanci z Markuševca su sprobavali eno-ponudu. Kvantiteta zadovolava, kalibar haubica 155, dve litre žive vage. Sad je samo malo problem kak baždariti litru i pol vode na dve vina. Ja verujem da su i to uspeli do zajdne utakmice dok mesec i suze sv. Lovre nisu osvetile teren. A i v nogometu su uspeli. Jedino su, za razliku od, denešnega protivnika a prijašnega domačina, Kojzače seli malo dalko od muzike da jem se gudi na flašu. Ali ni to ni nerešiv problem za pleme kaj se se mejne bavi z nogometajnem a se više z ognenum vodum. Ak neče Muharem k Brdu oče Vrh k Muhamedu.
 Štefeka ni, ali tu je kum Zeko. I Tajson, kaj se spozdravlal z Kokošarom kak da su `54 skupa bili vojske. I Šekiji, cela familija. I Krizni štab. Kikija ni bilo ali treba je pogledati vodostaj na moru pak ak se podigel moglo bi biti da je tam. Il mi oko fleksa. Mamič se samo povlačil po pozadine, veli, * bu mene negdo brojil kulko sem ja popil. Odkad su se Švabi vrnuli z mora nemreju se poloviti kak ni rakova deca. A da je Kiki bil, (do veli da ni?) rastopil bi se na pol kak Snegulica i sedem Kon-Tikijev da je videl kaj i kak  ovi Šekiji delaju i deluju protiv Švabov. Rekel bi Mamič, glavno da je pijača mrzla.
 Ovi Tigriči baš se nedaju na poludomačem terenu * sekomu. Došlo pol sela, dva izborniki, dva autobusi izvanrednoga prevoza komadov. Kakove očeš, moreš birati, bole ti nje nek oni tebe. Ili najprije ti nje a posle oni tebe. Pavušek je pobral pozitivne kritike po selu, si su gledeli prek satelita kak je municijozno branil pak se ni mogel zgovoriti da pak nebi stal na gol. Još nekteri ne veruju da je to bil on. V publike bi skupil još jenu kombineranu ekipu Sinov ali ovo je Velike 6. Na druge strane Dube em ima em ima sreče. I ak te ide ide te.
 Rekli su Robijaši, osim kaj su glumili stupe i rasvetna tela (* bi oni glumili da nisu pobedili) , da se za ovakve terene, da več ne počima Liga raneše, pripraviju dva kompleti lajbekov. Jenem crveni, jenem žuti. Na glave jem deti naglavne lampe, iza poziciju i trokut, naprovo maglenke, na pleče telečak z baterijami i dejdali vudri ga Blaš. Da vidiš nogometa. Pak smo imali situvaciju "Gorni Ruševec - Novo Brdo na Novem Brdu" de si iščeju pravicu a nigdo nevidi ni prst pred nosom. Navodno su Miši pobedili i navodno su Glumci zgubili. Ni jeni ni drugi još neznaju kaj jem se trefilo.
Najte kaj zameriti. Da pijem kolu pišem gluposti. Do se još po istine pomogel.
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: 16. MALONOGOMETNA LIGA VUKOMERIČKE GORIC 2019. – MNLVG 16.
« Odgovori #76 : Kolovoz 16, 2019, 04:21:28 poslijepodne »
17. KOLO se igra : Dubranec   15. kolovoza 2019. 15:30 -
Gornja Opatija - Gladovec 5:0
Cerovski Vrh - Velika Buna 3:1
Pokupsko - Šiljakovina 1:6
Novo Brdo - Dubranec 0:1
Lučelnica - Strezojevo 2:0
Donji Hruševec - Kozjača 4:1
Kravarsko - Opatija 5:2
Gornji Hruševec - Hotnja 12:1
Markuševec ---
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: 16. MALONOGOMETNA LIGA VUKOMERIČKE GORIC 2019. – MNLVG 16.
« Odgovori #77 : Kolovoz 16, 2019, 10:00:24 poslijepodne »
Cerovski Vrh - Velika Buna, MNLVG16., 2019.08.15., Dubranec
https://rutube.ru/video/3110c6011fe960112bffd0776362cedd/

Pokupsko - Šiljakovina, MNLVG16., 2019.08.15., Dubranec
https://rutube.ru/video/49b964064dfbba1be30aa21562739cba/

Novo Brdo - Dubranec, MNLVG16., 2019.08.15., Dubranec
https://rutube.ru/video/20b065da9b9a22a8accdce7255471372/

Kravarsko - Opatija, MNLVG16., 2019.08.15., Dubranec
https://rutube.ru/video/83fdab94d0a37562d98d63fc2579b4ff/

Gornji Hruševec - Hotnja, MNLVG16., 2019.08.15., Dubranec
https://rutube.ru/video/6aa22c8eb79e36b85e0835dbcc3d8059/
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: 16. MALONOGOMETNA LIGA VUKOMERIČKE GORIC 2019. – MNLVG 16.
« Odgovori #78 : Kolovoz 18, 2019, 08:08:47 prijepodne »
Proglašenje pobjednika 1

Proglašenje pobjednika 2

Isti *, drugo pakovanje, kak milde sorte i king size.
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: 16. MALONOGOMETNA LIGA VUKOMERIČKE GORIC 2019. – MNLVG 16.
« Odgovori #79 : Kolovoz 18, 2019, 10:27:29 prijepodne »
Ovo nete gledeli na televizije 3

Ak neznate kaj bi z vurum svega života, eto rešejna...
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: 16. MALONOGOMETNA LIGA VUKOMERIČKE GORIC 2019. – MNLVG 16.
« Odgovori #80 : Kolovoz 20, 2019, 01:44:15 prijepodne »
Šumska mera
 A? Nis te razmel... Kulko? 96... Kulko? Nis te čul. 96. Pak se niš nečuje. Dej ponovi. 96! Kaj me *? Kaj me očeš osramotiti? Ja ti radi toga nem mastil ražna i trošil vreme. Najprije 107, pak 115, da nam je ražen pukel, pa 126 i sad si mi dopelal ovo od 96 kil kaj ti zoveš pečenec i očeš da ti to spečem? Si ti točen? Vozi to kam got očeš z dvorišča. Valda te ni do videl da si k mene skrenul. Naj me z tem sramotiti i *. Ak nemaš prave robe... I morali su oni to otpelati na drugi kraj sela v drugu firmu kaj ne pita nek samo dela. Pokosko se letos bu zaobišlo na osnovu višegodišnega osobnoga i kolektivnoga iskustva. To je bila prilika da se poriktaju plani za Vukovinu i Dubranec. Vukovina, meša ob 11, veliju ludi da ima više sveta nek lani, veli kuma da je i na večer bilo svetine, šoping pri Sarage i pomalo domomek pripravlat se za najvekši sporcki događaj dana. Najgorje ti je da imaš dosta časa i ideš se spravlat kak mladenka za venčanje a onda te nekaj obriše z repinum. Taman da buš pošel da za dobe dojdeš i zdriblaš malo Tajsona a onda moraš po selu glumiti socijalnu radnicu i raniti cucke. Ali, ima Boga! Da kesnim ja, kesni i Liga. Veliju na glavnem šanku da suci još nisu ni došli. I oni kesniju 10 minut!? Šta je ovo, kru` te*? Na drugem šanku, "Žacovo korner", vizure, osečaji i činjenično stajne se drastično mejnaju. Suci su na terenu, ali još traja zagrijavajne. Na šanku se se spomrdalo; i Žac i Tajson su zamenili strane, saki stoji z krive strane šanka. Žac posluživa Tajsona a of samo gospocki pomalo škili i nagible. Na terenu još distopije, suci su "halal". Veli, niti kapi alkohola des. Kladili su se po pivu da nedu popili pivu. Dosta, ovak, za* situvacija. Pogotovo da se si počneju z punemi rukami osmikavati vužne. Ali oni su ostali karakter do kraja. Veliju špileri i španeri da bu kletu Grat moral od ove jene štenženice na igrališču napraviti dve da bi si mogli oditi i igrati Pod Cumbulom. Hrvacki je jako za* jezik a i sreča je premeniva forma. Pogotovo da očeš napraviti atmosferu z pokličem; ko je najbolji!? Dok Kravarščani i drugi vičeju kra-va-r-s-ka, ši-la-ko-vi-na, ko-j-za-ča, lu-če-l-ni-ca več se 4 put čulo "BUNA!". I dok got ovi z bine navalivaju na "najbole" ovi odozdola vračaju z BUNUM! Došel Pevec i gledi brek, veli, vidi se da Števe ni doma. Kaj to nisu pokosili, kaj taj grat dela, da su samo ogradili i pustili nutre pure več bi popasle of stolisnik i ove mlade koprive, i zasrale igrališče. Još se nigdar ni trefilo da trajvan ni mogel prejti prek Trga Selačke bune, a bome i čez celo selo, dok traja Preglašejne pobednikof. Do sat. E, "dalje nečeš moči!" Zgleda da su ceste oprane v vruče vode pak su se malo skočile. Veli, bum zval miliciju. Zovi i Svemirske marince i zimsku službu i Zagreb parking i Pentagon... Ak te ovi si uspeju pretirati čez selo prije 6 `jutro imate si pivu. Jenu. Halal. Znalo se trefiti da se ludi sake sedem minut potučeju, milicija još ni došla ni do Sv. Kate a več se moraju vračati v novu epizodu, kaj je samo digalo promet na šanku dok su se mirili, ali toga ima sake iže a kak nebi bilo vane, i prinami. De je blaga tu je i kvara. Znalo se trefiti da negdo mam z kombija flapi na glavu na cestu kaj je samo malo pomutilo bonacu na asfaltu i uzburkalo cestu ali niš prestrašno. Ali toga ima saki dan a danov ima više nek kobasov. Ali da trajvan grezne... To je več v klase "da ražen pukne".
 Dok je Oberkomando Švabof rešaval gumi defekte po šume nogometni stroj je lovil radnu temperaturu. Dok je nogometni stroj lovil radnu temperaturu nekteri su postali tal povesti v momentu da je voda prešla prek nijove zubi. Ti momenti, na žalost, nisu ovekovečeni, a most i jesu. Te materije bu trebala podrobneša analiza v labaratorije. Gruntovčanom več kronično fali krvi i fala * kaj je sezona gotova. Kaj je most i v uzročno-posledične veze ali nis dost pameten za podrobneše analize. Te materije bu trebala podrobneša analiza v labaratorije. Dok pol ekipe Švabov rešava porođajne muke dobro je kaj su se morske nemani vrnule v prvobitni habitus. Kaj se utakmice dotikavle sukladno očekivajnu pri prvem pogledu na teren utakmica je završila očekivano. Ali posle dolaziju problemi z teremi bi se sami Konzilij kaj piše Prepozicije trebal zabaviti do početka iduče Lige, do žif do mrtef. Veli, ak igraš prvu utakmicu, a nisi došel zdoma, išel si pašum i još si se nadelal dilem putem, a nedelaju dučani i prva je pričest oko desete vure na večer, da se pripravi kakov mrzli buffet, nekaj normalno za pojesti ili nekaj za narezati da ludi nedu pomrli ili zamrli od malo pijače. Onda veli kak je pijan. Kak neš pijan da te se * a nemreš si pomoči. Piti ima, jesti nema. Bu ali nema. Jedino moreš pri kokošaru kupiti kuruze za zobajne, ručke od kišobrana za lizati i kisele gliste za jesti. Da nato se vudriš pivu, ili nedaj Bože takovoga greja, gemišt duša ti bu na rit zišla van i potrošil buš dve bale papera, minimalno. Ak opče uspeš dojti k sebe. Ako! I ak celi dan uspeš zijti z živice van. Ako!
 Veli bivša Nula, Tomo oblači se, ni nas dost. Veli Tomo, kulko nas je? Četiri. Z menum? Pet. A, do brani, ja? A-a, Marko. Onda, kulko nas je? Šest. Z menum? Pet. Odi ti lepo u krasan *, i ta tva matematika. Kaj se bum preslačil, dober sem ovak. Kaj igram? Dvojku. Kaj Črnomerec? A-a, Erodrom. Kakov Erodrom, * te drevo bukovo, ovu pijaču treba pod hitno zabraniti... Glumci su dan, v Dubrancu, počeli z gajbum. Vujča je malo niskolebdeči. Slavi se se v 16, veliju, neznamo jesmo pijani il trezni il taman. Morali su se več pomalo narivavati z Robijaši, Gruntovčani i Kravarščani kaj su opasno pretenderali na nijovo mesto v ladu dečjega igrališča, raj za sakoga pedofila. V takove konkurencije matorku i lopatu bi mogel ostaviti ali načetu gajbu pive niti pod "r". Kam oni tam i gajba, pravac igrališče. Čak je na Preglašejnu i gajba vredneša prazna nek puna. Utakmica jem baš nekaj ni sela ali ona je trajala samo pol vure a slavle i prije i posle i još posle i prek četiri županije na mađarske granice, most još navek. Legija je počela pratiti svecke trende, ne svete nek svecke. ( https://twitter.com/Footy_WAGs , nisu naše ali bi mogle biti) Počeli su naručevati i ženske drese z čudnemi broji i registracijami ali... Veli, milo, ak očeš dres moraš i delati. I tak su ju oni poslali na binu da pomota ove supijane elemente breške nogometne kulture, kaj je je delomično i uspelo, ali... Tak su i Štefanki na zajdnem slali žene na Preglašejne pak pogleč de su sat. Veliju, ne puščaj žene na brot. Ta tva lajdica mala kaj pušča na se strane. Da nebi bilo da više ne pušča zato kaj je bluč-bluč.
 Visoko izaslanstvo z plemenitoga Plesa vodilo je delagaciju Štršanov kaj je, čini se, imala velike plane ne za svoj plasman nek za pomotati Šikinoga. Pek je zarolal tajni plan napada da nebi do videl. Kruno znutra sprobava borbenu gotovost novoga Bekemovoga (po)stroja. Repeteraju se tajna oružja zabrajnena po semi nogometnemi konvencijami. Veliju poznavaoci demografske trendov i populacijske politike da su des na Šike ostali samo nepokretni i vatrogasci, zlu ne trebalo. Si su drugi otišli biti talom povesti pri cirkve Majke Božje Snežne mam spod Trga Selačke bune kbr. 1573. Veliju da su čudesa sveta hiže ciganske, veliju da su čudesa sveta reke turopolske, veliju da su čudesa sveta breške nogo*darije ali ni jeno čudo ni bilo ravno onomu da su Joža, Mrki i Buša uparkerali Šiku v sami vr` tablice Bergen Ligen. Se je još otprto, se je halal. Tajni plan je upalil i Štršani držiju za jajca indisponerane Šilakovce ali... Onda prostor nadleče Orbiter z sastava Vatrogasne zajebnice Šilakovske i šele sliku v realnem vremenu nadolazečemu bombarderu B-92 kaj z najvekše visine na granice svemira preciznemi udari z Piraticami i bengalkami remeti koncentraciju, red i ustroj Štršanov, šest put, i postavla Šiku na vodeče mesto breške tablice. Posle utakmice front su nastavili zasipati z istemi i zemalski dalekometni sustavi, haubice, VBRi i druga topnička oružja i oruđa.
 Nemreš ti biti koncentreran na utakmicu ak si celu noč po selu od iže do iže nosil nakolenoga pečenca na drugu i iskal do ga bu. Spekel, ne *. Tak se trefilo Šekijem a da su zišli na teren več su tak omegleli od sunca da su počeli napadati svoj gol a braniti onaj od Novoga Brda. Na domačem terenu obično ni problem za kvorum, am nismo pri Futače, ali je drugi problem v tak važne utakmice (pri)pustiti se kandidate v obor na utakmicu. Miši još navek nisu preboleli kaj jem je kaštiguvan Bruno. Nigdo nezna kaj se tam v kmice događalo. Veliju, most ni bil on, to su nelegitimni uveti, most je negdo drugi slučajno oblekel negov dres, popil jedenajs` pivi i delal rajčulu. Jedva jedvice dregnuli jenoga v cele utakmice, i još bole zakomplicerali stvari. Kak bi se to povedalo, Bože pomozi, srečo uskoči i Zeko potegni.
 Da su Robijaši napustili teška srca i prek * ladovinu prek puta igrališča z brega su se kak medvedi spustili, ili zarolali, Tesari. Da bi si malo zahaklali košaricu. Iako su svesni da su favoriti i da su svoj status na tablice rešili niš se ne prepušča slučaju. Videli su na Cerovskem kaj znači da kartel Pabla Eskobara nadiši krf a svoj pobednički status nemaju nameru rasprodavati samo tak. Kak političari. Utakmica je sudeči po rezultatu završila mirnodopski a saki od protivnikov se zaputil v svoj frtal na okrepu. Tesarom niti gajba ni bila dost za "jenu per kapita" a Robijaši se nisu mogli zdočkati i da je došla "roba" odgrizli su štopline kak `renofke.
 Pavušek je doma ostavil su zidariju, zamešan vandlin žbuke i mešalicu morta da bi se mogel nacrtati na golu Šinov. Brojni šprajceri i lokalpatriocki nastrojeni Ruševlani su skoristili priliku da bi mogli nazočiti ovem velebnem događaju. Niti jednak nastrojeni Kojzačani nisu zaostajali brojem, htijenjem i volum. Najvekše face v jenem i drugem selu su zasele na VIP klup, z tere su prije toga potirale VIP (vrlo interesantne) i JAO (jako angažerane) osobe i kucnuli se z flašami. Ni bilo potrebe da svoja čista lica kališaju z još jenum epizodum suđenja na Lige, iako je to, veliju lani, bole nek voziti kruf po dučane. To je bil znak sucom Halal 1 i Halal 2 da pustiju v pogon breške zveri i beštije kaj su na centru čekale i kosale pene. Od čerašne pive. Iako su si zacrtali da nema odstupanja od crte Panižiči - Gromiči jako je brzo postalo jasno da ima nekaj v one stare latinske da je napad najbola obrana. Zvone se to dopalo kak malomu detetu, upraf me straf kaj bi jem delal da je žmeknula kiša ili zakrkal sneg, a negova nastojanja su pratili i Kalendar i Matej vuz tek jenu nuklearnu bombicu ot Pefca st. Of još, naj, stareši je vt (ko veteran ili mt ko matori). Veliki flek na inače čistu pobedu Sinov meče činjenica da ni suđeno 46 faulov v napadu i 11 v obrane kaj su dekoncentrerani i dehidrerani suci prevideli suditi. A i morali su se paziti i braniti od stalne provokacije kuražne, prifčene i prisilne konobarov kaj su nosili pijaču kak na "ispratnicu u Svetozarevo". Ali, uzalud vam trud j*!
 Kravarska je po običaju na početku Palmotičeve napravila "kravarsko korner" i postavila gajbu i najnu znak "Dalje nečeš moči! Odkad je Armija uzorala drum svi oče da teraju preko našu njivu. Ali nema teranje preko naše oranje!" Malo je problem kaj imaju porođajne muke i zlatni rez tak da su si morali prejti prek nekakve kure za detoksikaciju i onda pak spočetka na porođajne muke i zlatni rez. Na kuru. I detoksikaciju. Dok ni nestalo Detoksikacije. Ostala je samo kura. A, dobra je i ona da ni ničega drugoga. Kak je i medved biral ruške... A utakmica, kaj da se pripoveda, teže a slađe. Mali je probal pomoči Šike ali ni bilo dost kure. Da je bar Đuka tu negde da mu pomore z kurum. Ali Đuka v Latvije pakera danske ribe v danske konzerve. Na jene strane najboli igrač, i to nekaj znači, a na druge najboli golman i najboli strelec; nemreš, teorecki, zabiti a of te bu zdregal, statistički. A ni Detoksikacije. Ostala je samo kura. Stanoviti je Špajo anuleral sa nastojanja ("Bum! Bomba! Pocaj! Sat! Bam!) od Maloga i tu su još zabijale nekakve epizodne uloge ali Tata ni, iako su ga falili da je drugi igrač utakmice (samo prvi se pamte, colonia). Veli, ja jes. Sat nem. I bum. Imam dokaze, ko vas *. I onda su si oni si posle zvadili svoja "Uverenja o ispijanju" od Zagrebačke pivovare i zaputili se nesigurnem krivudavem korakom vuz brek prema iduče postaje križnoga puta zvane "Slažem piramidu".
 Obadi su skoristili priliku da mirno i dostojanstveno pobereju bengalku v glavu... Ne, kaj sem štel povedati, završiju letošnu Ligu. Otpirajne na Ruševcu i zapirajne z Ruševcom, i otpirajne na Ojtne i zapirajne z Ojtnum, čista romantika, apsolutno romantično, fatamorgana. Bebe su rekle, am nismo mi perilki da hitamo pušku v živicu, a i penezi, ekvivalent dve gajbe pive, se daju puno kreativnije skoristiti. Idemo reči, z tulkem kapitalom si glavni Šanki Manijak na šanku. Imaš velike i čudne poduzetničke ideje i projekte tere nigdo ne razme, zato kaj pripovedaš na pijanem jeziku. I moreš dojti domom čez četrtu dimenziju; doma si a neznaš kak si došel. Čez prelo v vremenu. Si te voliju, sem si interesanten, čekaju v redu da te upoznaju, najlepši komadi bežiju od tebe prema fukodromu, trebaš je samo stiči, i pobosti zastavicu. Za samo čarobnu reč "pet glavi". Obadi su se počastili tucetom, da ne velim, pregrštom golov a da nijova muzika nebi trajala do kraja potrudil se DJ Gajdo kaj je rekel da bole da je nekakov miks. Ili da se vudri za kraj jen Ojtnanski drmeš od teroga pucaju grudnaki i gače curiju same. Onda su konačno suci mogli prestati biti halal i postati takbir!, ovaj, take a beer. I oni su si teknuli biru. I neznam kulko su je teknuli i kak su dugo natikavali.
Najte kaj zameriti. Da pijem kolu pišem gluposti. Do se još od istine pomogel.
wwwg tablice