Autor Tema: 16. MALONOGOMETNA LIGA VUKOMERIČKE GORIC 2019. – MNLVG 16.  (Posjeta: 30994 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: 16. MALONOGOMETNA LIGA VUKOMERIČKE GORIC 2019. – MNLVG 16.
« Odgovori #60 : Srpanj 30, 2019, 10:41:02 poslijepodne »
Donji Hruševec - Dubranec, MNLVG16., 2019.07.28., Strezojevo
https://rutube.ru/video/d5d5c8b2c50812e1553eef2c6a00afb4/

Markuševec - Gladovec, MNLVG16., 2019.07.28., Strezojevo
https://rutube.ru/video/82ebf4c3ce9e42d5f247ca70fd081e6f/

Novo Brdo - Gornji Hruševec, MNLVG16., 2019.07.28., Strezojevo
https://rutube.ru/video/62718d4b29f0eaa25dd31d514262d9b9/

Gornja Opatija - Hotnja, MNLVG16., 2019.07.28., Strezojevo
https://rutube.ru/video/7302545432b28ad2afeacd52df463cef/

Cerovski Vrh - Lučelnica, MNLVG16., 2019.07.28., Strezojevo
https://rutube.ru/video/97ec07f10f1b4dc4f98b09f21804adc4/

Kravarsko - Velika Buna, MNLVG16., 2019.07.28., Strezojevo
https://rutube.ru/video/3896e57fc81f94c304e88dc232b611fe/
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: 16. MALONOGOMETNA LIGA VUKOMERIČKE GORIC 2019. – MNLVG 16.
« Odgovori #61 : Kolovoz 03, 2019, 12:33:34 prijepodne »
Dok sveča dogori
Neznam, stvarno neznam, jesu se ovi Robijaši nahitavali z kamejnem za Jezušom ili je nekaj drugo f upitniku. Najprije je poštambila kiša, onda pret kraj sine zvezda taman tak nisko na horizontale da niš nevidiš a onda se spusti megla, ne ona prava, orginal, nek ova obična, 40 kilometri visoko i tak da nevidiš pet metri pred sobum. Teške devijacije v sretne čakre i karme. Nemreš dobiti dom zato kaj ti krive, i čudne, stvari pišeju v osobne, vane zleva kak z kabla ali zato moreš dobiti šator. Bez upuctva za zloupotrebu. Gledi cela ekipa v vreču ž "njem" a on gledi ž nje i lepo jem se smeje znutra. Nigde ne piše "put-in-out", "push", "pull" ili druge čudne reči. Veli, da to ni automacki, da ga hitiš on se sam otpre kak na crtiču? I onda su ga oni hitili, v MP3. Šika je došla za dobe, nje 12 je selo v dva Smarte i dojurilo čez kišu kak kišne gliste. Mam je uspostavlen hot xxx video (link) z Maraskum de Mrle Jr. mrli po slivare i bere čas višne čas lubenice, kak stigne. Posle viđenoga Mrki je rekelo da sat da je ovo videl more sreten mreti. Kumek ni bil sreten jel su mu se črni oblaki navlekli nad glavu jel više ni znal ćije penezi više čuva i za koga da zavija. Si na terenu mu nekaj jesu. Ali nisu samo kiša-sunce-megla * želnem Brežanom volu i uživanciju. Takve lepe okrugle stative, zavari pošvasani kak da bi je obleznul ali golmani su za* stvar. Najprije ju ovaj od Markuševca vadi ze se četiri z crte a onda su i si drugi navalili kak mutav na telefon. Nemreš piti, vreme te ubi, ovi si nedaju zabiti... Muzika igra na baterije, na mestu muzike šank, na mestu šanka razno.
 Šika počela ozbilno gristi. Opča mobilizacija po se zaselke oko Petrove cirkve. Čak ni Šebo svojem rengenskem pogledom ni uspel narušiti koncentraciju Tone i Fičeka. Si ovi kaj (za)vise od renomerane igračev na pol lige ostaneju bez igračkoga kadra, a onda drž gače. I jajne stanice. Bole da stradaju jajniki nek glava.
 Čak se i Miško spel ze sve rupe na Čučino oko, elita elite elitine elite je vuz šank hodočastila do igrališča de se bu poklonila sem vekšem nogometnem svecom v selu. Žac je na Ruševec dočaril se kaj je bilo kaj k čemu i kaj je moglo oditi. V zraku se mogel osetiti miris nogometa i prije početka utakmice a bome i kuruze kaj su ju lepice spile. I Čučinoga oka. Utakmica se važe kak sto kil polovnača na dečje nijalke a onda slede mile scene kaj sakomu navijaču zmame osmeh na lice, zasuze oko i gliboki uzdah otmeju gliboko z tela. Da razdragana gomila nosi komad štrika posle faula i pita na teru ga banderu bumo obesili.
 Gruntovčani su uveli smenu B4 v ligu, oni kaj su rekli da više nedu igrali zato kaj ima mlajše. Mlajši teri više voliju, nektere druge stvari. Markuševec skros ozbilno (kak da ono na Lučelnice ni bilo ozbilno, poluvreme..?) ulazi i v zagrijavajne i utakmicu. Sumlivu tišinu narušava samo pritajeni šum, negde v daline kak da se čujeju valovi graševine. A v glave odzvanja pitajne, jel bi smel popiti, još jen, gemišt. Nebi smel, ali bum. Vračam se za dve minute na klizeči za dve minute. Dok ti naleješ ja sem nazat... Činilo mi se da sem videl golmana br. 1 od Gladovca ali na golu je Mika. I Mata se kak golman razočaral v obranu, i stal je v obranu, da jem pokaže. Kak se brani v obrane. Šan-Ku je skoro v napadu. Da je ovo videl Čiro mam bi se kladil na ovakvu kombinaciju. I zgubil.
 Pek je na bolovanju. Boli ga više *. Nema prijnemi "najprije ti onda posle tebe ja il najprije ja onda posle mene ti". Il je jen il je drugi, nema tu filozofije. Mobilizacija solidna, snage mlade, samo kaj je malo problem kaj se igra protiv v.d. domačina kaj isto nemaju takove problemov. Ak Pablo Eskobar i negov narko kartel ne dilaju. I još je jen problem; Štršani su se počeli spominati kak da igraju ženski nogomet ili kak da vodijju dnevnik. To te tak hiti z kolotečine, ubije ti volu i dekoncentrera te kak da bi te negdo suval z nogum vrit dok ješ juvu. Dobro, bar nismo gole videli. Očito šprehica smeta napadu a ne obrane.
 Kaj je ovo bilo? Il je Glavni štab Brda nadišal Los Problemos il spravla obranu od tuče v trsju; makedonske rakete, bosanski VBR-i, mreže, kazetni mamci, minska pola, Pancir S-1, Tor M-1, S-350, Vojvoda i sl. Obadi su konačno našli nekoga da ga se žijeju. (Kumek moj dragi dej ga se žij.) I to kakvoga, kapitalca. Utakmica se trga a da se otprlo samo je curelo. Ja se nadam, neznam zakaj postavlam glupa pitajna i sumlam v lake nade i očite aluzije, i na šanku.
 Veli Supermen, bute nam poslikali golmana, i ne pada mu osmeh z lica kak da je čvaknul vijagru i pol. Reko, sino, kak prvo, jel ti kaj z vidom ne štima il si se v ranu popoldnevku več prišikal, kulko ti mene vidiš. A, kak drugo, kaj bi ja videl, z Tutačem je se, z vana, v redu. Veli, a-a, Tuta ne brani, i ne pada mu osmeh z lica. Naj me klati, nek do brani? Ivica, i ne pada mu osmeh z lica. Teri crni Ivica? Ni crni nek Beli, i ne pada mu osmeh z lica. Gledim je se i nigde ne vidim Slatkoga, neznam jel me * il me još od čera * graševiski il sem preveč švasal bez maske. Reko, pa, de je, nabijem te na ono malo kaj više nemam nek kaj imam, nigde ga ne vidim? Prek, tam de vi stojite. I stvarno, podbočil se z rukami i prek stoji sav v zelenem kak zastava Saudijske Arabije. Reko, jeste vi prodali utakmicu? A-a, i ne pada mu osmeh z lica. Reko, jel more kakovo masovno naslikavajne? Veli Beli, od kuma Mede, da more, da ovekovečimo of povesni moment. Sa je novinarska svita kaj se otpravlala na utakmicu Croatia - New Castle napravila abortus v svojemi plani da bi popratila ovu senzaciju z terum je Mamič odlučil besplatno počastiti se namernike i nazočite. A Mamič kak Mamič, gospon v duše, i telu, đentlmen z manirami, Breška škola Futački smer, odlučil je počastiti Bebe z dvemi komadi. Pokazal je svoje pravo lice, dve ruke (levica ti je bolnica, desnica ti je grobnica), čeličnu narav, dobru čud, oko sokolovo, srce junačko, široke svetonazore, visoko čelo, meku dušu i tvrd... pogled. Veli, glavno da je odojek topel i pijača mrzla a ti me * za nekakov gol teroga se više nigdo ni ne seča. Kaj buš popil, povedaj mam dok sem još tu i pri vole. Žifci me *...
 Da pogledaš rezultat čini se da su obadvoji zabili ili zeti ili raspakerati golmana. Legije došlo - nema do tri pive popiti. Tesari solidni, Mika je i onak leteči kak i Vlado med Obadi. Samo... Ludi zeli zimske drese. Veli, čera je bilo napeto, potrošili su se garniture dresov, samo su ovi ostali. Reko, pak kaj ne odrežete rukave? Veli, šnajderica jem je trudna, nesme se napinati da je nebi vodenak pukel; i odeju dresi. Trpa Pavel, trpaju Tesari, semafor zablokeral, ludi samo pijeju i glediju kak tenis ili rukomet.
 Leptiri su imali sreče igrati kak guske v megle. Bole sreče nisu bili niti Glumci. Povedali su neimenovani posle pobede Šike da sat je Kravarska pot pritiskom, nema bi-nebi, moraš. Ak ne pukneš. Buna igra bez pritiska iako onu kvantitetu z Markuševca teško da moreju ponoviti, 23/25, ak mi oko ne fleksa. Utakmica puna dinamita a stručni stožer ze strane samo podleva z mrzlum vodum da se ne otijde v MP3. Utakmica završava z minimalno minimalnum pobedum tera nosi tri bode i još tjeden dan mira pod Križnem bregom. I 456 verzije utakmice spripovedane v A1 i A2.
 Najte kaj zameriti. Do se još od istine pomogel. Da pijem kolu pišem gluposti.
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: 16. MALONOGOMETNA LIGA VUKOMERIČKE GORIC 2019. – MNLVG 16.
« Odgovori #62 : Kolovoz 03, 2019, 12:37:57 prijepodne »
Bezobrazno blatnjave

SUB 3 Bl. Auguslin Kažotić, Lidija
NED 4 18. KROZ GOD. Ivan Marija Vianney, Justin


14. KOLO se igra : Kozjača   3. kolovoza 2019. 15:30 -

Šiljakovina - Dubranec
Ni jenoga mega prijatela kaj je i neodlučeno znal kapitalizerati z par odmerene špičokof f šumu i kuruzu. Ilovača of put ne igra za se nek protiv Šike. Oni nemaju kaj zgubiti a nekomu trebaaaa...

Donji Hruševec - Gornji Hruševec
Hm! Ak Šinovi zgubiju zutra sigurno nemaju golmana ni pod "r". Obadvoji v naletu... teško je bilo kaj napisati. Zavisi jel budu Manekeni večeres zalevali igrališče.

Markuševec - Hotnja
Bebe su Švabom piknule dva ali jem ni bilo dost, jel moreju Limunom više ili mejne ali da jem bu dost? Na prolaz ili dost...

Opatija - Velika Buna
Tigriči i z i bez pojačajna zgledaju šaromigasto. Il jem ide il jem nejde il je ima il je nema il su v šume il su v zdencu. Za razliku od Glumcov kaj preživlavaju drugu mladost. Ranu. Jako ranu. Ranu v MP3. Prvaki v skuplajnu kvoruma, na igrališču.

Kravarsko - Lučelnica
Intimni poset gospođe Mada Faka. Trgajne * reber i zvlačejne belanjkov na debelu slamčicu. Kulko Limuni moreju prehititi navijačov v igrače, ili pol-pol, zovi prijatela i tak bliže. S kem su lani tu igrali? Mene se čini da je bilo čupavo. Kravarska se baš nemre pofaliti z lepem sečajnem na Kozju dragu, ne leži jem. Ili mene * onaj švaba kaj starem ludem skriva stvari.

Pokupsko - Cerovski Vrh
Jel došla doba da Legiju zmasakreraju i Pekovi turbo limači? Nekakov lepi rezultat... 10:9 v gostima. Il samo repriza CER - GOH od lani?

Kozjača - Strezojevo
Kojzača ponori!

Gornja Opatija - Novo Brdo
Derbi na pol puta, ak si ga merimo od Čakanca.

Gladovec ---
Leglo jem kak 100 eura na šanku. Da je bar više ovakve dan...


Cukorškrabica

15. KOLO se igra : Pokupsko   4. kolovoza 2019. 15:30 -

Gornja Opatija - Velika Buna
Crni na Beloga, Mamič nema pandana na druge strane ali zato "2Š" z letami dereju pol Švabof. Prva na pitončiču... Nek bu Bune.

Markuševec - Opatija
Nedela je, most se i Tigriči skupiju. Piton a Limuni v teške kategorije...

Kravarsko - Gladovec
Zavisi kak su Leptiri dan prije išli domom, jel redovnum linijum ili na vučne službe. I jesu Gruntovčani gliboko zavlekli ruku v naftalin.

Lučelnica - Gornji Hruševec
Prvem treba a drugi sigurno "nisu" nabrušeni kak britva.

Cerovski Vrh - Hotnja
Junak na junaka, vites na vitesa, ak se uspeju zbrojiti, obodvojajčano.

Donji Hruševec - Šiljakovina
Ak se več nisu razbelile se žice, bandere i repetitori zmed Šike i Ruševca onda bu odigrana nekakva utakmica. Buduči da ni baš rana mogla bi biti nekava anticiklona i naoblaka v glave z čudnem ishodom. Ne baš prečudna jel Pančo ne brani.

Pokupsko - Dubranec
Samo par reči, kum Zeko i kum Štefek. Ak ni ona, dalko od oka, dalko od... srca.

Novo Brdo - Strezojevo
Hmmm... Jesu Robijaši nadišali krf i jel jem se Miši moreju othrvati. Taktika Markuševec. Ak se Alenko ni vrnul, onda taktika * ga.

Kozjača ---
Oškobacat stadijun.
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: 16. MALONOGOMETNA LIGA VUKOMERIČKE GORIC 2019. – MNLVG 16.
« Odgovori #63 : Kolovoz 03, 2019, 12:39:32 prijepodne »
Posle velikoga uspeha prvoga nastavka teri je pogledan više od 25, ne milijonov nek put, sumlam da su nekteri zbavili do kraja da vidiju kak su naši prešli posle predužetkov i penalov, a samo zato kaj ste vi to iskali snimlen je i drugi tal v prigodnem obitelskem pakerajnu. Po akcijske cene, jen prigodni sonderangebot.

Ovo nete gledeli na televizije 2, MNLVG16., 2019.
https://rutube.ru/video/47d561de4606843450f8080b3f293e86/
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: 16. MALONOGOMETNA LIGA VUKOMERIČKE GORIC 2019. – MNLVG 16.
« Odgovori #64 : Kolovoz 04, 2019, 09:12:35 prijepodne »
14. KOLO se igra : Kozjača   3. kolovoza 2019. 15:30 -
Šiljakovina - Dubranec 3:1
Donji Hruševec - Gornji Hruševec 2:2
Markuševec - Hotnja 4:1
Opatija - Velika Buna 3:2
Kravarsko - Lučelnica 7:2
Pokupsko - Cerovski Vrh 4:2
Kozjača - Strezojevo 1:0
Gornja Opatija - Novo Brdo 2:0
Gladovec ---
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: 16. MALONOGOMETNA LIGA VUKOMERIČKE GORIC 2019. – MNLVG 16.
« Odgovori #65 : Kolovoz 04, 2019, 02:19:31 poslijepodne »
Šiljakovina - Dubranec, MNLVG16., 2019.08.03., Kozjača
https://rutube.ru/video/991a85a809fe950e9b2cc89cfdbbef51/

Donji Hruševec - Gornji Hruševec, MNLVG16., 2019.08.03., Kozjača
https://rutube.ru/video/fea6559fa317bba7054437d843a9fc48/

Opatija - Velika Buna, MNLVG16., 2019.08.03., Kozjača
https://rutube.ru/video/9750aed4d1729786f727136369959736/

Kravarsko - Lučelnica, MNLVG16., 2019.08.03., Kozjača
https://rutube.ru/video/cfebc87862f9c81cfec5bae1882a8a77/

Kozjača - Strezojevo, MNLVG16., 2019.08.03., Kozjača
https://rutube.ru/video/30d4219ebb649c2879ae41db093867c3/

Gornja Opatija - Novo Brdo, MNLVG16., 2019.08.03., Kozjača
https://rutube.ru/video/542c624e56940345f891db9c77466533/

Če kaj vidite, dobro, če nevidite, pak dobro. Nekaj kak Gladovec za oblačnoga vremena ili Pokosko za Sveckoga prvanstva. Ali muzika igra...
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: 16. MALONOGOMETNA LIGA VUKOMERIČKE GORIC 2019. – MNLVG 16.
« Odgovori #66 : Kolovoz 04, 2019, 02:20:46 poslijepodne »
Miss July 1963.
Ak bu letošna Liga kakov je bil zajdni Plenum most je bole sem deti culo na pleča i pravac Sedinjene Nemačke Države. Jen viđeniji član Breške nogometne konfederacije bi rekel: katastrofa! Jel bila prejaka anticiklona il mere globalnoga zatoplejna, preveč vitaminov v moje pive, kemija unutar strukture, neprolaznost krize, privatizacija droge, preveč kiše, premalo snega, nestašica suše, predrobna tuča il to kaj je kuruza potirala kak spalena z bedzgove puške rešila bu Komisija za istraživajne droge i sukoba interesa.
... Bil sem tam ali neznam kaj je rešeno; kvantna filozofija. Broj 17 je četiri put zvlačen i tri put vračan f škrlak, Bok čuvaj `brani.
Mokri ti se sir z vrjnem i češnakom za žlicu prijel! Ovo letos je noro da noreše nemre biti, kam nas to bu otpelalo f MP3. Breška transferzala zmed Kojzače i Novoga Brda je friško našudrana, bankine su pokošene, terasa, ak se to more zvati terasum, je pak preširena za par kvadrati; vidi se da su koreni gliboko puščeni na Opčine. Kusa Lajka slobono luta po igrališču a bome žila se čavapof kaj se most ni v životu. Veli Tomekov brat Franc, Tomek je moral za poslom na Branovinu v Gruntovnu pak je malo kesnil, da je čul da bu popevala popularna i poznata pevačica Stela Martinis. Reko, nigdar čul, mene je se van VIS Peri Deri, Čestitarov, Sjene, Maestrala, Psihomodo Popa i Majke kak v megle. veli, je, je, pun je je ju-bi-tu, se hit do hita. Reko, dej reci onda bar 11 pesmi. A, ghmmm, a, hmmm, a, hmmm, nemre se mam baš sat setiti napamet. Reko, dooobro. Okej. A, malaaa... ima i glas i stas, složena kak žepna Venera; pri Pefcu samo najbole. Baš dok se Franc premišlal o širokem repertoaru estradne umetnice na teren je zišla služba tehničkoga održavajna v svem žuja kombajnu. VAR, dostava. Kam da denemo? A, reko, dej, nekam, nekaj, most bi bilo najbole v komenatatorsku kabinu ili VIP ložu. I oni su ga tam zavarili. Onda je Kumek na svem banzeku dopelal se raspoložive nuke. Več se onda videlo da navijačov ne falelo. Scenarij je napisan, glumci su tu, još samo da se to zrežera i kvalitetno snimi i spektakl je tu. Nekaj z muzikum ni štimalo, negdo je počel zaudarati po pokojnemu Mike Đeksonu i Disku 80. Kak da bi goričko staro semišče gledel v 10. epizode "Zvezdane steze". Onda su se posle skoncentrerali i počeli udarati v maratonsko kolo, da boli glava. Ali, baš, ono, da boli glava. Gjalski je bil zadužen za meso. Normalno, do ti bu spekel dobre čevose nek Zagorec. Of put bez kruva nek vu lepinje, ili kojzačkomu somunu.
 Šika je došla i prije od mene, otprli su šank i čekali kak da pre* sudbinu. Ilovača šele samo prethodnicu ali i ona kesni na otpirajne šanka, kaj v nastavku ni poremetilo odnos snage i promilov. Posle dolaziju šprajceri Šike i formeraju na hračkomet od šanka "Šilakovečko korner". Šika bi se zagrijavala ali su je ovi "Manekeni spod metra" potirali sekirami od gola. Kaj v konačnice ni rezultaralo neželenami posledicami po rezultat. A nesmaš jem niš, ni reči, jel neznaš do jem je otec, deda i de se to korejne završava. Da nebi bilo da je negdo otišel pustiti pefcu krf `šumu a više se ni vrnul jel su ga pri obavlajnu toga posla prekinuli medvedi kaj su ga oglobali do kosti. I zatukli sekirami. Ilovača se nikak nemre skoncentrerati, ni Tajsona i Kikija. Štefek prije Urlauba ni prešel čez proces reintegracije i integracije, Šeki kaj got da napravi ni dobro napravil, a, navodno, ga i zajdne dvajs` let * i telepatija, odnosno, slabo mu ide, da ne velim da mu nejde, nikak nemre skužiti kaj ovi drugi misliju, Čič je prelud, * ga srčani tlak i očno zapalenje, igra za jenoga v napadu a za dva v obrane, i nejde, da ga *, a nesme niš reči jel kaj got da veli bu upotrebleno protiv nega. Jedino je Beli uspel zasjati zvezadanem sjajem kaj je dal gol skoro z centra, z 125 metri, šumske mere. "Istrča je, zablista i više ga nije bilo za vidit." Čak je i Žac uspel zakesneti, na pol lige, kaj je uspel kvalitativno i kvantitativno nadoknaditi nadluckemi napori i upirajnem na šankovskem planu. Bil je na koncertu Vitni Hjuston. Po američkem vremenu. Kumi Kiki, Riki, Miki, Moj, Dado, Mrki, Kuki, Koki,.. nemaju milosti za nenapačenu Ilovaču. Mika je samo pital svoju obranu, jel vi kaj štrajkate, jel do osim mene igra ovu utakmicu?
 Neznam kakvu je ova utakmica imala težinu da je napravlena dodatna mobilizacija da bi se izvojevala pobeda i pobolšal status na tablice. Obadi su pripravili i rezervu drugoga poziva, pokupili po selu se dezertere i povratnike z mora, nametali v aute navijačov i za boli i vekši derbi. Z obzirom da je sobota i Šinovi su se lepo potkožili, i z jene i z druge strane crte. Golman w.d. Utakmica v konkurencije za Miss kola. Još da je Marko došel, de bi tomu bil kraj.
 I vuz se nadlucke, nehumane i natprosečne trude, da su skoro ostali trudni, Bebači su se uspeli skupiti za mini-mi. Potrošna na šanku bi statistički kazala drugu sliku ali statistika je žena lakoga morala. Ni morala ali je se tak štelo. Limuni su se još malo potkožili, videli su kaj moreju Bebe protiv Švabof. Dober je straf komu ga je Bok dal, i Ne diraj lava dok spava. Vuz dužno uvažavajne protivnika, utakmica je kanalizerana prema očekivanju nazočne kibicov ali Bebe ne padaju bez počasnoga rafala. Kulko su (se) Limuni spucali na šanku most ni Manekeni neznaju.
 Rekel, i napisal, i za* se. Trebala je to biti, ono, statistička utakmica, predgrupa ili sparing za Kravarsku i Lučelnicu. Ali i jeni i drugi su zagrizli kak deda stari kruv. Posle Markuševca Glumcom se malo kvorum osipal ali još navek dereju večinu Lige z kvantitetum i disciplinum v dres kodu. Tigriči su ostali verni kvalitete, bi oni i kvantitetu, i Vesnu Zmijanac, ali nejde. Sina je malo zabil dojti na utakmicu ali ni zabil rešiti tekuča pitajna. Za razliku od Dube kaj je branil kak za plaču.
 Do bi se nadal, kobiliga kazo. Borba za špicu a takova razlika. Tesari (prekmnogo)brojni, znaju da tu svora puca. Leptiri dopelali kaj je ostalo f selu i pol hampera žuči. Draš je mam počel z Žujum, veli, Pramen mu nejde vuz flizuru, čelstonku. Da se utakmica važe mlajšem hitaju osigurači ali Števa i Mika smirivaju situvaciju jel od ogna se retki pomoreju. A da je ogna bilo, bilo je, bilo bi posla i za mejni kanader. Kak su Leptiriči došli domom bumo denes videli. I čuli.
 Da dojde trener mam ekipa klapa drugač. Kruno šarafi znutra a Bekem zvana. Pek(em) dava sugestije i jenomu i drugomu, putem zaštičene telepacke veze. Legija za nepoznati, dva golmani (premalo), igračef njet. Tu je Hrc, ali... napravil je kaj je sam mogel. Tomo raskrvaril kolena dok je branil svega golmana kaj je branil gol od slaloma Štršanov. Na druge strane bracke veze i nepotizam delaju čudesa. Da zakaže to, Šeki ponori i hiti v višu brzinu. Da padne Šeki štafetu zima Davor. Da Davora demonteraju uskačeju pijoniri maleni. I tak pol vure. Do konačne pobede.
 Pefca jedva našli za slikajne, zgubil se v labirintu publike i pijače. na početku su si si dobri sucem a posle,.. skoro kak na Udarniku v dobra stara vremena da je sudilo nekakvi Rade ili Mile ili... kaj su ga navek ili stukli Kurilovcu ili je bežal prek Zadružnoga prema Vukovine. Ak je dišalo na barut na poluvremenu si je il sam il mu je do od jatakov donesel torbu do ostupne stanice a posle zajdnega fučkajna dejdaliga vudri pravac po oranice v slobodu. A za njem čopor. Robijaši v solidnem sastavu, i ni malo pod dojmom gostovanja, ipak su to profesionalci. Pružaju solidni otpor a bome i pretiju z podmukle kontranapadov. Nesmeš se z njemi opustiti ni momenta. Gjalski brani a Zajec samo gledi, veli, da nejde onda sem dober a sat niti pive. Posle diskutabilnoga starta sudačka jednojajčana komisija seda za VAR i čez Pramen, da se bole i dale vidi, dešifrera situvaciju, tera je poražavajuča za Manekene. Publika spod metra je ponorela, brusiju se sekire, nosiju se štriki, iščeju se lanci. Na su sreču rezultat je još pozitiven tak da netreba zvati miliciju. Onda pak problemi, Robijaši imaju dva penale kaj Gjalski v društvu gospodične Fortune rešava kak bambuču Žuje. Kojzača je spluderala kak Etna, Pefcu je suza skliznula z oka i prek lica se otkopitala f pivu.
 Švabi skoro maksimalni, celu popoldnevku Mamič se fali okolo do got prejde z slikami z Ruševca, novinari ga pelaju na šank da jem dava intervjue kak je opče preživel takve nadlucke napore i jel bi štel napisati knigu "Kako sam branio () Ruševec". Gabi je postal tak grub igrač da to ni za verovati, igrači oko nega samo padaju kak snopi. Žnem sigurno nedu dobili nagradu za fair play. Tuta je nekažneno mogel izvoditi svoje... kontranapade zaklonjen gđum. Kmicum. Mišem je došel pomoči moj Rođni ali ovo večeres je bilo preveč i za bolu ekipu. "Bela noč" Gorne Opatije. I crne slike. Rekel je v prolazu otec od jenoga boksača z Bune dok je v prolazu pogledal ekran, jel ti tu kaj vidiš. Reko, slike - crne kocke, video - crna kocka. Nix.
Najte kaj zameriti. Do se od istine pomogel dok pije kolu. I piše gluposti.
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: 16. MALONOGOMETNA LIGA VUKOMERIČKE GORIC 2019. – MNLVG 16.
« Odgovori #67 : Kolovoz 04, 2019, 11:26:50 poslijepodne »
15. KOLO se igra : Pokupsko   4. kolovoza 2019. 15:30 -
Gornja Opatija - Velika Buna 3:2
Markuševec - Opatija 1:3*
Kravarsko - Gladovec 9:1
Lučelnica - Gornji Hruševec 2:1
Cerovski Vrh - Hotnja 6:3
Donji Hruševec - Šiljakovina 1:1
Pokupsko - Dubranec 0:5
Novo Brdo - Strezojevo 3:2
Kozjača ---
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: 16. MALONOGOMETNA LIGA VUKOMERIČKE GORIC 2019. – MNLVG 16.
« Odgovori #68 : Kolovoz 06, 2019, 08:50:23 prijepodne »
Gornja Opatija - Velika Buna, MNLVG16., 2019.08.04., Pokupsko
https://rutube.ru/video/ee34962c626d0676bb442b4cce24bcd2/

Lučelnica - Gornji Hruševec, MNLVG16., 2019.08.04., Pokupsko
https://rutube.ru/video/1a7ca601775a358f6b49253d6098f446/

Donji Hruševec - Šiljakovina, MNLVG16., 2019.08.04., Pokupsko
https://rutube.ru/video/9b16204431d20941438d4585bfa02659/

Pokupsko - Dubranec, MNLVG16., 2019.08.04., Pokupsko
https://rutube.ru/video/80a9e3bfdbd2ce567b53eafbea62b4c9/

Novo Brdo - Strezojevo, MNLVG16., 2019.08.04., Pokupsko
https://rutube.ru/video/307dd506550feadae7a4a6dddeec1938/
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: 16. MALONOGOMETNA LIGA VUKOMERIČKE GORIC 2019. – MNLVG 16.
« Odgovori #69 : Kolovoz 07, 2019, 11:33:26 poslijepodne »
Rani dani Mlečnoga puta
 Čuden dan v čudnem tjednu v čudnem mesecu. Kak je cesta prije bila puna Čehov i Polakov prema Lučelnice, Polaki navalili na Strmi reber kak da je zabadof, tak su jugošvabi okuperali cestu prema Pokoskomu. A mrle li ga mrle. * te i Audi Q7 i 40 na vuru, te *, da te *. I * te autopilot. Na Krušaku pešadija gazi vuz cestu kak da je na Plitvica, posle 2T križajna Pustike-Podvornica mator zletel z ceste, visoka inteligencija parkerala aute v jenu traku a v druge diže mator. Bez trokuta. Prilika za nepriliku. Na Grmulice dva se auti demonterali, matoristi osiguravaju promet i mečeju trokute, saka čast. I onda tak nenormalen dojdeš na Pokosko. A na plaže Švabi glediju kak bi se zagrijavali, dok nekteri šacaju kam bi oralno stovarili tri pive i dvajs` pet bambusov kaj je žuliju od čera. Veliju, Figa, che roba... Mamič šeče gemišt po plaže i zagleda jel bi de bila kakva v ranu dobu raspamečena devica kaj bi mu ga prijela dok ne odleje. Gemišt. Prijela gemišt. Bune ni, jel bi se mogli bez metka zapisati tri bodi. Teško da od tulke Buncov ne baš nigdo došel. Šank linija dela prijevremeno, ladnača jednak, pijača; oče ti se duša smrsti. Kravarska se nacrtala na Kupe još ob pol jedenajst. Trebiju se picajzlini i kujeju se plani. Kojzača je došla oko četvorke, v Smartu. Z gepeka se vadi nekakva siva kutija v tere se nekaj hiče, nekteri veliju da je to frižider, a Šebo iza ekipe hodi z hrđavum sekirum od dve kile omotanum z crnum širokum izolirkum. Veliju neimenovani da je nočni turnir trajal do dve vur. Oko trojke na ulazu v Pokosko tri auti, dva civilni z rotirkami, ili po modernem, z blinkeri, i još nekakvi. Poseli nekakvoga na cestu zmed ove dve z rotirkami; valda je hitil čik ili žvakaču na cestu pak je išče. Zmed "Plaže" i plaže vatrogasci imaju intervenciju. Zmed Pokoskoga i Vojniča samo dva kombiji kaj voziju izbeglice.
 Glumci dolaziju v malo čudnem ali još zadovolavajučem sastavu, težek je den. Ne samo njem. Švabi se končaju jel je bu dost a onda v kralevske limuzine dolazi i spašava stvar preagresivni Gabi kaj svojemi MMA/FC manirami ruša igrače kak prazne flaše. Škojcu ostal novi dres na matoru, valda bu on sad igral. Moral je posegnuti za starum kolekcijum "jesen/zima `70 i neke". Kaj ga ni sprečilo da dregne jenoga. Ali je Crni inputeral tri kaj matematiku vrača na stran Švabof. Mamič stoji, gledi i gušta. A, onda je skužil da mu po jene utakmice ni dost jen gemišt. To je shvačanje rezulteralo izvanrednem posetom šanku kaj je pak rezulteralo z odlaskom dobroga glasa. Otišla pevalica kak od klime. Kak je to da zgubiš dober glas još se bu videlo.
 Limuni su se još pojačali po pitajnu navijačkoga kadra; dober glas dalko se čuje. Pogotovo da se vidiju slike, kaj govoriju kak jezero reči, kak se navija. Ali se zato po pitajnu igračkoga kadra vlečeju kak nastrelani cucek na tri noge. Dobro kaj je Kruz došel k sebe, inače... Moral bi Joža zajti nutre v lov na svoj jubilarni drugi gol. Veliju, više se nebi šteli zvati Kauboji... Nebi ni ja Vesnu Zmijanac ali do mene kaj pita, a i ona je vekša zvezda nek ja. Tigričem se konačno kapitalizeralo pojačajne z ravnoga Kurilovca. Još je jenoga navrgel i Šaki i to je to. Duba malo porival, drugi potšprajcali i voz je prešel čez guduru. A da se ni prevrnul. Kobilica se ni zato žila sena ali je pive.
 Kravarščani su se jedva odnesli od Kupe, stanje je redovno, atmosfera radna. Barbaričani su došli pogledati svoje pulene. I Gladovec je došel pogledati utakmicu. Gladovec desetkovani. Navodno se nekakva igrala. Moral se glavni štab infiltrerati v igračke vode da bi to k nečemu bilo i da bi opče mogli dojti v prigodu za prigodu. Kak se to v i ne tak davne prošlosti pisalo za utakmice ovoga tipa; utakmica je odigrana.
 Tesari su došli naplatiti od nekoga dug z Kojzače a Obadi su se igrum slučaja našli na druge strane batine. Tesari brojni i napaleni, a Obadi kontra. V drugem talu Obadi delaju rošade, Kovač na gol a golman v napad. Stručni stožer tesarov nabrijan a žifci tenki kak žileti. Jako neurozna utakmica.
 Veli Legija, ovo nam bu leži trening. Njem fali jen, Bebam fali jen, brojno stajne taman. Na paperu. Našle bi Bebe još igračev kaj se motaju oko šanka ali ni Kekeca i negve dobre vole. Pavel je negde grezel, i Vinca, i Trpa; više je ni nek je je. Miha je skupil svoj Vod smrti i podelil zadužejna. Još jem se posle pridružil lajnski golman, kaj je fulal Neretvu ali je pogodil most, kaj se negde moralo videti. Da imaš Brigadu "Lako čemo" to obično rezultera z tremi komadi v mreže. Dale su Bebe svoj rekord ali se Legija isprsila z duplo više tak da su se posle mogle slušati pripovesti "Čao, đaci", "Bok, žurim" i "Više sreče iduči put..."
 Več se prije znalo da je ova, denes, biti ili ne biti. Kak je i bila ona čera. Novine kuvaju atmosferu i si su pod dojmom. Nekteri i pod parum. Šika letos, čini se, niš ne prepušča slučaju. Mobilizacija je stalna i brojna a zamene se iščeju nesmilenum žestinum. Most drugi put dojde i Modrič jel mu je baka od Bukovičev. Šinovi su prezenterali novoga staroga golmana, taj letos još ni, ali bu. Pomalo, se v svoje vreme. Sponzor ruli ruke, ne pita za cenu, šou mora biti, Šika mora pasti. Buša slaže figure kak na šahovske ploče, Mrki i Joža bi ali nemreju dojti do reči, gužva je v šesnajstercu i eteru. Kak je predlani Ruševcu, Obadom, selo Turopole tak je Šike sel Ruševec. Prije bi prešla deva čez iglena vuva nek kaj bi zavlekel loptu iza Pavuška. Ali i to se more. Nemre segdo, samo ludi kaj su bili v Maraske na odmoru. Pive su se otprle, štoplini su sfrcali, davaju se dodatne upute do, kaj i de. Još se ni dobro otpilo a Rain Man, čovek kaj je poznat po tem kaj voli posaftane terene, vrača istum merum. Neznaš jel ti selo il ti je preselo. Sat se otpiraju pive na druge strane, ak moreju oni moremo i mi. Traja divovska borba prek terena, z vajnske strane, zmed Sponzora i Buše, obadva na visine zadatka, kak Serena Vilijamka i Martina Higinsova. Letiju serve, pucaju reketi. Nedaju naši, ne popuščaju nijovi. Si se više glediju na suce, z jenem okom na suce, z drugem na šanku. Jel predužil, jel skratil, jel bil faul, jel me lani isto on za dres vlekel a nisi sudil i jel bil gol ili oblečen...
 Ja neznam kulko ti godišni po Nemačke trajaju, Štefek je još tu. Trebal bi i ja, i mi, otijti v Nemačku na godišni. Ovde ti je i godišni radni. I rođendan. *š takov rođendan. Samo kaj se više nikak ne razmeju. In dizen lebenslauf zi musen kenen kroatiš šprehen. Da neznaš jezik normalno da niš ne štima; si kesniju na loptu, ne kužiju kaj on misli itd. Ali, ak jem se trefi il telepatija prebije alkoholne pare onda dobro razigravaš ekipu, z petum, čez noge, nariktaš večinu golov da nebi z levem jajcem fulal i sl. Of neviđeni spektakl su fulali i kum Zeko i Grga ali je zato trejti ešalon Ilovače došel na svoje. Kak i pilar Kiki kaj je bodril svega imenjaka i čas nosil prenosni USB zvučnik, malo ga * opsluživajne ali mlad je, nafčil bu, ak se ne premeni tehnologija, čas klupu, za domom. 17 kol - 17 klupi. Posle moreš doma kino otpreti. Posle žene, deca, šogori, u Kupi me pokupi ak ne poskupi i tak to.
 Novo Brdo suvereno na početku, da je utakmica trajala pet minut dule most bi je ovi stigli. Slavek je skužil da vekši doprinos more dati zvana nek znutra. Pablo Eskobar je sigurno prije utakmice podelil ekipe nekaj od svoje specijalitetov dočem ovi moreju bežati pol vure kak navinuti a da jem opče ne pada, krvni tlak. I Miši su ovu utakmicu svatili ozbilno tak da su se još dodatno pojačali. Pouka "Markuševec v Gladovcu" je dalko dospela. Tam se i Gorna Opatija počela digati da je Crni počel davati gole rafalno. Buduči da utakmica traja tulko kulko traja rezultat je takov kakov je. Ak Miši odlučiju formerati veteransku ekipu obavezno nutre deti Maloga Bucu; po prikazanem još mu voleji ideju "ko vodu piti". I to z levum.
Najte kaj zameriti. Do se još po istine pomogel. Da pijem kolu pišem gluposti.
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: 16. MALONOGOMETNA LIGA VUKOMERIČKE GORIC 2019. – MNLVG 16.
« Odgovori #70 : Kolovoz 07, 2019, 11:35:37 poslijepodne »
Buena rakija, kameradi

SUB 10 Lovro dakon; Lovorka
NED 11 19. KROZ GOD. Sv. Kara; Jasna; Suzana


16. KOLO se igra : Cerovski Vrh   10. kolovoza 2019. 15:30 -

Hotnja - Lučelnica
Bože mili, čuda da se dese

Gladovec - Pokupsko
Previše ali, ako i ili. Z obzirom na trend; Štršani.

Strezojevo - Cerovski Vrh
Zavisi do sme a do nesme, koga ima i koga nema. Robijaši, na kredit.

Šiljakovina - Kravarsko
Samo dober nogomet i zabavancija, nam. A oni nek se žifceraju.

Kozjača - Markuševec
Kak i prošle tri. Limunom treba ak očeju završiti, igrački, sezonu v Boriščaku. Za ovo drugo, navijački, o`če ne sumlam. Ak su mogli predlani hodočastiti v Kuče...

Dubranec - Gornja Opatija
Ko je ošo, ko je došo, jel do Gabiju stal na žul da ga of patosera i sl. Kulko su Maminjo i kum Medo, i tata Želko, kadri svoje karme prenesti na ekipu.

Opatija - Donji Hruševec
Rekla bi jena bivša tv starleta; e, sat se *ete. Kulko trebaju imati motiva 8. i 11. na tablice da se ideju kvalitetno nad*? Ak utakmica krene krivem tokom, ili zajde v krivu, rupu, sega bi moglo biti.

Velika Buna - Novo Brdo
A, zajdna. Po glave sija sunce, oblaki oko pasa a po nogami pada kiša. Nekada... Ali sad... A, možda se si iznenadimo.

Gornji Hruševec --- skuplajne kvoruma, za neke druge stvari.
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: 16. MALONOGOMETNA LIGA VUKOMERIČKE GORIC 2019. – MNLVG 16.
« Odgovori #71 : Kolovoz 10, 2019, 10:55:02 poslijepodne »
16. KOLO se igra : Cerovski Vrh   10. kolovoza 2019. 15:30 -
Hotnja - Lučelnica 0:5
Gladovec - Pokupsko 2:3
Strezojevo - Cerovski Vrh 8:1
Šiljakovina - Kravarsko 4:2
Kozjača - Markuševec 1:2
Dubranec - Gornja Opatija 3:1
Opatija - Donji Hruševec 2:1
Velika Buna - Novo Brdo 0:3
Gornji Hruševec ---
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: 16. MALONOGOMETNA LIGA VUKOMERIČKE GORIC 2019. – MNLVG 16.
« Odgovori #72 : Kolovoz 11, 2019, 01:56:43 poslijepodne »
Strezojevo - Cerovski Vrh, MNLVG16., 2019.08.10., Cerovski Vrh
https://rutube.ru/video/307b4109e558c223f31a9937b8e9e32b/

Šiljakovina - Kravarsko, MNLVG16., 2019.08.10., Cerovski Vrh
https://rutube.ru/video/290b052f64550695e83cbd641214eeb0/

Dubranec - Gornja Opatija, MNLVG16., 2019.08.10., Cerovski Vrh
https://rutube.ru/video/bd9e002df5eaa61fc6b2533038450b97/

Opatija - Donji Hruševec, MNLVG16., 2019.08.10., Cerovski Vrh
https://rutube.ru/video/f17f2306a39423572c65fb3516bdba95/

Velika Buna - Novo Brdo, MNLVG16., 2019.08.10., Cerovski Vrh
https://rutube.ru/video/c7edb37c39bdc4a659afa25996b5e8ac/
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: 16. MALONOGOMETNA LIGA VUKOMERIČKE GORIC 2019. – MNLVG 16.
« Odgovori #73 : Kolovoz 11, 2019, 01:57:46 poslijepodne »
Đigi bau

ČET 15 VELIKA GOSPA

17. KOLO se igra : Dubranec   15. kolovoza 2019. 15:30 -

Gornja Opatija - Gladovec
Ak se jenem i/li drugem nekaj ne potrga i pomota trebala bi biti jednosmerna. Osim ak Ivica pak ne odluči da bu po Velike meše pral dres...

Cerovski Vrh - Velika Buna
Kaj je negda bilo više nebu. Dve totalne opreke. Ak Legija (ne) hiti pušku v živicu a gače na klin, jednosmerna.

Pokupsko - Šiljakovina
Veli, mi nemamo kaj zgubiti. Veli, mi imamo kaj zgubiti. To su te plemenske veze kaj moreju rešiti utakmicu, i tekuča pitajna na šankiju.

Novo Brdo - Dubranec
Gorni Ruševec - Dubranec, još za NDH, pri "Potočiču malenomu". Ona je bila zajdna, ova ni. Nebuš *el...

Lučelnica - Strezojevo
Ak Eskobarov klan ponori, od praška za pecivo i jačmenoga slada, mogel bi negdo nekoga na * nositi po igrališču. Most je se rešeno ali Robijaši igraju dok lanc ni več tak poderan da se više neda brusiti.

Donji Hruševec - Kozjača
Naj me * !!! Kaj pak!? Am smo to i lani gledeli. Do bu to pak sudil? Kolina i Morina?

Kravarsko - Opatija
Kak se to veli v mem selu, most smo si mi dobri ali si naše ekipe nisu. Kulko je žarafke ostalo vu tem ognu bumo videli.

Gornji Hruševec - Hotnja
Dostojna zapirajna Lige. Mogli bi oni nju ruknuti v komadu...

Markuševec --- na šanku, kulko se ja razmem v medicinu i ak se mene pita.
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: 16. MALONOGOMETNA LIGA VUKOMERIČKE GORIC 2019. – MNLVG 16.
« Odgovori #74 : Kolovoz 11, 2019, 01:59:20 poslijepodne »
Citat:
" Stari rimljani su govorili “sve su brda,samo je jedan Vrh” "

Jebomeje!
 Imamo i dokaze i nepopitne činjenice; rekel Gaj Julije Cezar a snimal sin Brut, bil naslov `novina. Istina, Gaj je to malo drugač okrenul ali to je negov problem; " samo jen je Vrh, se su drugo Brda ".

Markuševec - Cerovski Vrh, MNLVG14., 2017.06.24., Novo Brdo
wwwg tablice