Svakidašnje teme > Čušpajz

Lovci,krivolovci i abšisari

<< < (2/8) > >>

shaka zulu:
Lovačko društvo "Klek" Ogulin 4. listopada 2009. otvara sezonu lova       
Subota, 19 Rujan 2009 14:17 

Gosp. Milan Sabljak, lovac i član Izvršnog odbora i predsjednik Gradskog vijeća

Prošla lovna sezona bila je vrlo uspješna. U planu su skupni lovovi, božićni lov, natjecanja u kobasijadi, ocjenjivanje pasa, vježbe gađanja u stojeće mete srnjaka i glinene golubove i redovito čišćenje i održavanje lovišta, prihrana i zaštita divljači.

Ove godine će se 3. studenoga 2009. u Ogulinu održati centralna svečanost proslave Sv. Huberta, u organizaciji Hrvatskog lovačkog saveza Karlovačke županije. Otvorenje lovne sezone bit će 4. listopada 2009.

Na Skupštini je bilo oko 50 gostiju i članova, od 43 zastupnika Društva nazočno na Skupštini bilo je 38, pa su odluke Skupštine pravovaljane.


Na početku redovite godišnje izvještajne Skupštine, predsjednik Lovačkog društva "Klek" Ogulin gosp. Milan Poljak, pozdravio je gosp. Branimira Škrtića, dopredsjednika Lovačkog saveza Karlovačke županije, gosp. Milana Sabljaka predsjednika Gradskog vijeća Grada Ogulina koji je ujedno i član Izvršnog odbora i lovac Lovačkog društva što je Društvu izuzetna čast, Milana Musulina, državnog inspektora za lovstvo, drage goste i predstavnike susjednih lovišta gospodina Milana Rupčića iz Lovačkog društva "Vepar" Josipdol, Milana Milanovića iz susjednog lovišta Dobra.

Branimir Škrtić, dopredsjednik Lovačkog saveza Karlovačke županije
 
Od nazočnih zastupnika Skupštine sva su Izvješća i Planovi za naredno razdoblje jednoglasno usvojena. U Planu rada, nositelji su lovci i tijela upravljanja, sve su aktivnosti usklađene zapisnicima, potvrdama, financijskim dokumentima i dr. Svi lovci se pridržavaju Zakona, Pravilnika, Statuta i akata Društva, poštiva se lovna etika, provodi uzgoj i zaštita divljači na lovnim površinama kojima gospodari Društvo. U lov se odlazi javno uz vođenje precizne evidencije na propisanim obrascima o radnim obavezama lovaca na uzgoju i zaštiti divljači, lovci moraju kod sebe imati lovnu karticu, posjedovati oružani list i dokumentaciju psa.

U obraćanju gostiju govorio je gosp. Milan Rupčić ispred LD "Vepar" Josipdol, Milan Milanović iz susjednog lovišta "Dobra" i gosp. Milan Sabljak u ime Gradskog vijeća i kao član LD "Klek" i član Izvršnog odbora, rekavši da se u Lovačkom društvu ozbiljno radi što se vidi iz svih ovih Izvješća koji su cjelovita i da se radi u duhu današnje regulative. Potpredsjednik Lovačkog saveza Karlovačke županije Branimir Škrtić, pohvalio današnji rad ovog jednog od najbrojnijih društava u Karlovačkoj županiji.

Druženje u Lovačkoj kući Barutana

Druženje je nastavljeno u Lovačkoj kući "Barutana" uz glasoviti lovački gulaš, lovačke priče, te svirku i par narodnih pjesama. (ip)

Pročitajte više na web stranici LD "Klek" Ogulin >>>> http://www.ldklek-ogulin.hr/index.php?subaction=showfull&id=1253362893&archive=&start_from=&ucat=&

http://www.ogulin.hr/novosti/345-lovako-drutvo-klek-ogulin-skupstina09

Plan Lovidbe
Za sezonu 2008./2009. godinu
1.
Od 01. svibnja do 30. rujna 2008. godine otvaramo sezonu lova na srnjaka. Lov se obavlja u dane vikenda, neradnim danom i praznikom. Lov se obavlja sekcijski, te se u lov odlazi sa jednog zbornog mjesta koji će biti određen od strane Izvršnog odbora.
Lov i odstrel dozvoljen je prema Zakonu o lovu. Svaki održani lov mora biti evidentiran kroz utvrđenu dokumentaciju. Vrijeme lova odredit će Izvršni odbor.
U to isto vrijeme dozvoljen je lov na vepra, prase i nazime.

2. Planirani lov za lovište „Klek":

Jelen obični grla 4
Srna obična grla 20
Divlja svinja grla 22
Medvjed grla 1
Zec grla 18


Planirani lov za lovište "Krpel":

Jelen obični grla 2
Srna obična grla 12
Divlja svinja grla 10
Zec grla 7

Na popisu lova u oba lovišta su još jazavac, kuna lasica, lisica, puh, tvor, te ptice prepelica, patka, šljuka, vrana, svaka i šojka.

3.
Otvorenje nove lovne sezone biti će 05. listopada 2008. godine u 08,00 sati na zbornom mjestu "Draga". Organizator je 4. sekcija.

Skupni lovovi:

26. listopada 2008. - zborno mjesto "Draga"- organizator 6. sekcija
16. studenog 2008. - zborno mjesto "Draga" - organizator 7. sekcija
30. studenog 2008. - zborno mjesto "Draga" - organizator 2. sekcija
14. prosinca 2008. - Božićni lov - zborno mjesto "Draga" - organizator 4. sekcija
25. siječanj 2009. - zborno mjesto "Draga" - organizator 5. sekcija

Gađanje na stojeće mete srnjaka - karabinom - 20. travnja 2008. - zborno mjesto, Vodosprema" Desmerice

Gađanje na glinene golubove -11. svibnja 2008. - zborno mjesto "Baza" - organizator 8. sekcija

Proslava Svetog Huberta - 03. studeni 2008. godine. Svaki lovac dužan je sudjelovati u dva skupna lova.

4.
Na osnovu prosudbe Izvršnog odbora organizirat će se lovovi na lisice i štetočine.
U vremenu od 01. ožujka do 01. svibnja 2008. godine zabranjeno je održavanje svih vrsta lovova, nastupa vrijeme lovostaja.

5.
Svaki odlazak u lov mora biti dokumentiran od strane odgovorne osobe te odlazak mora biti sa jednog zbornog mjesta - Draga.
Svaki ulazak u lovište bez potrebne dokumentacije smatrat će se krivolovom.

6.
Prema ukazanoj potrebi i prosudbi Izvršnog odbora LD dozvoljena je izmjena i nadopuna Plana lova 2008/2009. godine.


LOVNIK LD "KLEK" OGULIN
Anton Džankić, v.r.
http://www.ldklek-ogulin.hr/plan_lovidbe.php

Ovo mi več liči na nekaj.

Goričanka:
http://www.24sata.hr/news/vepar-razderao-pse-i-lovcu-zario-kljove-u-trbuh-i-rebra/137595/

Šteta vepra i pasa  >:(

Točkica:

Ni prvi ni zadnji koji je (skoro) glavu izgubio zbog lova.
I stvarno, Goričanka, imaš praf: šteta vepra i pasa.

U nas ionako svake godine više lovaca upuca same sebe ili druge lovce nego kaj ulove divljači. Bedaku daj pušku i zeleni šešir i eto ti garantiranog sranja!

I da vam iskreno velim: svake godine kad počne lovna sezona, ja se ne usudim sa pesima krenuti u šetnju šumom. Jer dobro znam kakvi su to "lovci" i da će prije nastrijeliti mene ili cucka nego divljač. Takve pijane blesave glave prvo pucaju kad god negdje šušne, pa onda pitaju što je to bilo u grmu.

A o tome što sam znala nalaziti iza grupe lovaca koji su vikendom haračili po ovdašnjim šumama da vam ne pričam. Takav svinjac i smeće iza sebe ni najgori divljak ne bi ostavio.   :-X

Ne jednom iza takvih "lovaca" nalazila sam more praznih flaša rakjie, konjaka i pive, papire od sendviča, ambalažu od kojekakve hrane, brda opušaka, prazne patrone, ... I onda mi dođe da svakog onoga tko mi počne pričati bajke o tome kako su lovci ljubitelji prirode i šume odvedem na mjesto s kojeg su ti "veliki ljubitelji prirode" upravo otišli.

 ???

Pardon, ali divlju svinju cijenim daleko više od bilo kojeg lovca.   

shaka zulu:

--- Citat: Točkica - Rujan 28, 2009, 02:55:43 poslijepodne ---U nas ionako svake godine više lovaca upuca same sebe ili druge lovce nego kaj ulove divljači.
--- Kraj citata ---
Mislim da si malo falila-napucaju oni toga ohoho...


--- Citat: Točkica - Rujan 28, 2009, 02:55:43 poslijepodne ---I da vam iskreno velim: svake godine kad počne lovna sezona, ja se ne usudim sa pesima krenuti u šetnju šumom.
--- Kraj citata ---
Ja mislim da to nigdar ni ne prestaje.Navek se nekaj najde na čem se nišani budu poklopili.

shaka zulu:
Na ovim stranicama naći  ćete podatke o lovačkim društvima i udrugama  (kontakti, adrese, statusi, broj članova i sl.) koje djeluju u sklopu Hrvatskog Lovačkog Saveza. Navedene podatke ćemo prikazati ukoliko su dostupni u našoj bazi.

Društva i udruge su raspoređene po županijskim lovačkim savezima. Odabirom određenog županijskog saveza možete vidjeti popis društava i udruga, te kontakt podatke za osobe nadležne u odabranom županijskom savezu. Ukoliko određeni županijski savez ili društvo ima svoju Web stranicu, također ćemo ju navesti u podacima. Sve informacije će postati dostupne, kako nam društva i udruge budu slali svoje podatke.

Kontakti mogu imati sljedeće dužnosti:

Predsjednik
Dopredsjednik
Tajnik
Lovočuvar
Lovnik
Ukoliko kontakt nema niti jednu od navedenih dužnosti, bit će naveden pod kategorijom "ostalo".

Pristup aplikaciji za administraciju članova HLS-a dozvoljen je putem sljedeće poveznice

Napomena: Stranice su još u izradi, tako da neće svi podaci odmah biti dostupni.

Popis županijskih lovačkih saveza (koristite ove poveznice, kako biste dobili pristup kontakt podacima te lovačkim društvima/udrugama, koje se nalaze pod nadležništvom određenog saveza):

1. Zagrebačka
2. Krapinsko-zagorska
3. Sisačko-moslavačka
4. Karlovačka
5. Varaždinska
6. Koprivničko-križevačka
7. Bjelovarsko-bilogorska





http://www.hls.com.hr/ZCS.aspx




http://www.hls.com.hr/ZCS.aspx?param_id=250

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju