Autor Tema: Što vrijedi da Dražen štedi...  (Posjeta: 24055 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Što vrijedi da Dražen štedi...
« Odgovori #45 : Prosinac 12, 2012, 10:59:50 poslijepodne »
Aktualni sat 31. sjednice Gradskog vijeća
http://www.gorica.hr/2012/12/aktualni-sat-31-sjednice-gradskog-vijeca/

Leo Lisac: „...Drugo pitanje je da Vam želim dati mogućnost, nastavno, ovo je već četvrti puta da pitam vezano uz zapošljavanje u Gradu. Prošli puta sam komentirao, stoji u zapisniku, da sam po izračunu nekakvog prosječnog, tj. najmanjeg koeficijenta, uzeo sam koeficijent 2,00 došao do izračuna da zaposlena nova radna snaga u Gradu od prilike godišnje poždere 2,5 milijuna kuna, a da se na ničemu ne može vidjeti da su oni dali dobit Gradu. Da je novih 30 ili 20 novih ljudi, čak nije niti bitno, da je Grad s toliko novih ljudi na nečemu profitirao. Želim vam ovim putem dati priliku i postavljam vam pitanje da mi opravdate ili zajedno jednom izjavom ili pojedinačno za svako zaposleno mjesto koja je dobrobit toga radnog mjesta i koja je bila svrha zapošljavanja toliko ljudi pojedinačno i ukupno. Hvala“

Gradonačelnik: „...Što se tiče zapošljavanja. Razumijem vaš kontinuirani interes i za pojašnjenjem svakog radnog mjesta, no samo jedan podatak. U dvije godine smo uspjeli ovrhama naplatiti skoro 4 milijuna kuna iz pojačane brige i angažiranijeg rada, recimo samo na tome poslu, da ne pričam koliki posao nas čeka kod izdavanja dokumenata za gradnju. Čeka nas legalizacija i možete točno vidjeti da su tamo zaposleni neki ljudi. Zaposleni su još po nekim upravnim odjelima, to sam vam već dao pisano, ako treba ja ću još i dodatno pojasniti, a ako treba usmeno, dapače dođite pa ćemo ići od radnog mjesta do radnog mjesta. Svako radno mjesto u Gradu, svaki djelatnik radi svoj posao, od ovih koji su novozaposleni, vjerujte mi da radi. Međutim s onime s čime nisam zadovoljan, ne samo u Gradskoj upravi, ja sam došao iz poduzetništva pa mi je to malo teže, to su bolovanja o kojima bih volio popričati u ovome Gradu. Ovaj Grad ima više stotina zaposlenih, ne samo u javnoj gradskoj upravi, nego ima i u komunalnim društvima, ustanovama, govorim sada o vrtićima, Pučkom otvorenom učilištu i volio bih da to budu jasni transparentni podaci da znamo koliko naših-vaših djelatnika radi, a koliko ne radi. Nikad se time nismo pozabavili. Obzirom da imamo 3000 nezaposlenih u Velikoj Gorici, što moramo priznati da je katastrofično, što je jako bolno, svako radno mjesto, svaki djelatnik mora bii odgovoran, svaki direktor, odnosno svaki šef, u ovom slučaju gradonačelnik, itekako mora biti odgovoran i voditi računa o tome. To je recimo nešto što bi mene zanimalo i vrlo rado bi mogli to afirmirati, odnosno vrlo rado bi to mogli protumačiti pa neka se vidi i neka se zna. Isto kao što me sada smeta, jedna mala digresija, što ćemo ozbiljno porazgovarati u trgovačkim društvima, a to su naša službena vozila trgovačkih društava koja se nalaze pred ugostiteljskim objektima ujutro od 07,00 do 09,00 sati ili u radno vrijeme. Dakle, kao gradonačelnik često to vidim prolazeći, ne zaustavljam se. Ponekad se zaustavim s nekim se porazgovaram, jer mi je to i u opisu radnog mjesta, ali često vidim i moram priznati da sam time i te kako nezadovoljan. Na moje traženje uvedeni su GPS uređaji u neka vozila, ali nisu u sva. Dobro je da su u neka vozila, pa i u Gradu bi trebalo uvesti te uređaje, mene već prate, ove druge, pa da se onda može vidjeti gdje se Zadržavaju i zašto se zadržavaju ljudi koji su na našim plaćama koji bi trebali raditi za naše dobro, a da mi s druge strane imamo možda nekvalitetan ili nezadovoljavajući, u ovom slučaju ,komunalni sustav.“

Leo Lisac: „Dopustit ćete mi da se referiram, iako to nije bilo baš moje pitanje, ali na ovo što ste zadnje rekli. Pa nisam ja predsjednik Skupštine. Nije mi jasno zašto se nama žalite, pa ako je netko taj koji je odgovoran i dužan povući takve poteze, to ste upravo vi.
...Još bi jednom pojasnio što bih od vas htio dobiti i dajem vam priliku da sami objasnite na moje, već optužbe ili na moja učestala pitanja vezano za zapošljavanje. Ako ste vi iz privatnog sektora i onda zbrajate kune i pile i na jednoj i na drugoj strani, to vam je najbitnija stvar, meni nije jasno kakvo je to onda ulaganje ako ste vi zaposlili 30 ljudi koji koštaju 4 milijuna kuna da naplate 4 milijuna kuna. Znači vi ste njih zaposlili da sami sebe naplate i to je to. Sljedeće godine hoće li uspjeti naplatiti 4 miliona kuna ili ne, to je sada pitanje. Što znači ako naplate 3 miliona, milijun kuna ste izgubili na tome. Nije to odgovor. Rekao sam da s obzirom na smanjeni intenzitet radova u Gradu, koji je očito vidljiv, ne može nitko reći da nije, na smanjeni budžet Grada koji je u konstantnom opadanju, o tome ćemo i nešto kasnije, ovaj Grad u povijesti nije imao više zaposlenih, to je teza koju tražim da opravdate. Znači nikada manji prihodi, nikada se nije manje radilo, a nikada više zaposlenih.“

Idemo, nek negdo pukne broj. Kulko duše zapošlava Grad?
wwwg tablice

Jaguar

  • Gost
Odg: Što vrijedi da Dražen štedi...
« Odgovori #46 : Prosinac 13, 2012, 08:36:55 prijepodne »
Priče iz Hlapićgrada su uvijek zanimljive, kao u kazalištu .......s gospođom Ministarkom. ;)

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Što vrijedi da Dražen štedi...
« Odgovori #47 : Prosinac 13, 2012, 12:20:45 poslijepodne »
Idemo, nek negdo pukne broj. Kulko duše zapošlava Grad?

Dobro pitanje. I vrlo važno pitanje, smatram.

Pa kaj je to sve tak netransparentno da nigdo ne zna kolko ljudi dela za grad Veliku Goricu? Pa di je problem?

Ajmo, ljudi iz Grada, znam da čitate, kaj nigdje nema neka službena brojka?

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Što vrijedi da Dražen štedi...
« Odgovori #48 : Prosinac 13, 2012, 10:17:12 poslijepodne »
Pa kaj je to sve tak netransparentno da nigdo ne zna kolko ljudi dela za grad Veliku Goricu? Pa di je problem?
"Ovo je mali grad..."- zapošljavali ste vi, zapošljavamo mi i zapošljavati će oni- tj. ne talasaj. Ales under koontrol...

Malo čekam da se ovi naranđasti i črleni jave z predizbornemi programi- stalno kvocaju da se zapošlava prekomerno pak bi me zanimalo;
-teri je cilani broj zaposlene v Gradu, ali se kaj vese na proračunske cice,
-tera su to "politička """radna""" mesta" kaj se posle izborov popunjavaju po partijske linije a tera su profesionalna- ona kaj se ne diraju.
Ne pušim one pripovesti "nismo znali" (da je takvo stanje u gradu, broj radnih mjesta...).
Kak je povest vučitelka života, iskustvenum metodum bilo bi utvrđeno da se niš ne premenilo. * ga...
« Zadnja izmjena: Prosinac 13, 2012, 10:24:11 poslijepodne kuntakinte »
wwwg tablice