Autor Tema: Novi direktor VG Poduzetničkog centra  (Posjeta: 33952 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline ulysses

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 296
  • Karma: +0/-0
Novi direktor VG Poduzetničkog centra
« : Lipanj 02, 2010, 07:27:43 prijepodne »
Čestitam Mili Grubišiću na imenovanju direktorom Poduzetničkog centra. Konačno jedna stručna, nestranačka osoba, bogatog poslovnog iskustva.  :D

Izgleda da ova nazovi skupština trgovačkih društava sama sebe ne shvaća ozbiljno. Valjda je zato bila zatvorena za novinare.


Offline Newbie

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1047
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • Stručnjak za potpuno nevažne stvari
Odg: Novi direktor VG Poduzetničkog centra
« Odgovori #1 : Lipanj 02, 2010, 09:25:52 prijepodne »
Ko je to? Di je radio do sada?

Offline ulysses

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 296
  • Karma: +0/-0
Odg: Novi direktor VG Poduzetničkog centra
« Odgovori #2 : Lipanj 02, 2010, 09:39:56 prijepodne »

Bilaj

  • Gost
Odg: Novi direktor VG Poduzetničkog centra
« Odgovori #3 : Lipanj 02, 2010, 10:04:06 prijepodne »
Sve kaj sam našel:

link:
Mladi HNS-a: Mile Grubišić o aktualnostima

i ovaj mali interview:
Citat:
Mile Grubišić (28) HNS:

U politici od 2002. godine, a na ulazak u nju se odlučio 'zbog vlastite potrebe za građanskim aktivizmom, te zbog nezadovoljstva s postojećim stanjem u hrvatskom društvu i nedovoljno brzim promjenama nakon 3. siječnja 2000'.

Prostitucija: Zalažem se za legalizaciju prostitucije, ali isključivo na način na koji bi se osobama koje se bave prostitucijom osigurala zdravstvena i socijalna zaštita i da se čitav posao stavi pod nadzor države.

Lake droge: Dekriminalizaciju lakih droga, prije svega zato što nema potrebe da osoba bude označena do kraja života zbog greške koju je učinila u prošlosti.

Istospolni brakovi: Prava homoseksualnih osoba treba u što kraćem roku izjednačiti s pravima heteroseksualnih osoba. U tom kontekstu zalažem se za izmjene zakona o istospolnim zajednicama koje bi takve zajednice što više približili instituciji braka. Što se tiče usvajanja djece od strane homoseksualnih osoba, načelno sam za, ali zasad ne u Hrvatskoj, jer svijest našeg društva nije na takvom stupnju razvoja na kojem bi takva djeca bila društveno prihvaćena.

Hrvatski brand u EU: Naš razvitak trebao bi se temeljiti na visokosofisticiranim i djelatnostima npr. financijska industrija i turizam. Također, Hrvatska može biti prepoznatljiva kao ekološki čista turistička zemlja s visokokvalitetnom uslugom.

Oboje je iz 2007.

Ali ovo mi je jak oproblematično što sam podebljao.
Ni jedna zemlja koja je svoj rast temeljila samo na financijskim uslugama i turizmu nije dobro prošla u ovoj krizi.
Najbolji primjer je Island u kojem je financijska industrija doslovno uništila zemlju. Mnogi zaboravljaju da sve iza svih financijskih usluga netko treba na kraju i platiti te kamatne stope.

Jednako tako samo oslanjanje na turizam - tu imamo najbolji primjer grčke koja je sve karte bacila na turizam pa je sada u krizi i tonuti će godinama.

Šteta što više nema na netu inteview Damira Novotiya koji detaljno razlaže što je sve dovelo do kraha grčke i posebno se osvče na upravo ove dvije teme financije i turizam i koliko to može biti pogubno ako zanemarujemo industriju.


Ja se nadam da je promijenio mišljenje i da više nema takve primisli.
Što je isti uopće završio?

Offline domovinesin

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 163
  • Karma: +0/-2
  • Spol: Muški
    • hsp velika gorica
Odg: Novi direktor VG Poduzetničkog centra
« Odgovori #4 : Lipanj 02, 2010, 10:30:28 prijepodne »
šteta što nitko ne spominje švicarsku kao zemlju koja svoj razvitak temelji na financijskim uslugama i turizmu. hoće li grubišić biti bolji od mirele ostaje da se vidi no kako ona nije učinila ništa vjerujem da bi i fufi bio bolji direktor od nje. inače sam protiv toga da se na takve pozicije imenuju ljudi koji ni primirisali nisu poduzetništvu i nikad u životu nisu sami zaradili kunu ili nekome isplatili plaću, nemaju pojma o konkretnim problemima već pričaju u smislu "vi nama recite, a mi bumo smišljali".
samo onaj koji je svoju lovu riskirao u vodama poduzetništva može reći da o poduzetništvu nešto znade. 
Tu ne cede malis sed contra audentior ito

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Novi direktor VG Poduzetničkog centra
« Odgovori #5 : Lipanj 02, 2010, 10:32:30 prijepodne »
Sve kaj sam našel:

link:
Mladi HNS-a: Mile Grubišić o aktualnostima

i ovaj mali interview:
Citat:
Mile Grubišić (28) HNS:

U politici od 2002. godine, a na ulazak u nju se odlučio 'zbog vlastite potrebe za građanskim aktivizmom, te zbog nezadovoljstva s postojećim stanjem u hrvatskom društvu i nedovoljno brzim promjenama nakon 3. siječnja 2000'.

Istospolni brakovi: Prava homoseksualnih osoba treba u što kraćem roku izjednačiti s pravima heteroseksualnih osoba. U tom kontekstu zalažem se za izmjene zakona o istospolnim zajednicama koje bi takve zajednice što više približili instituciji braka. Što se tiče usvajanja djece od strane homoseksualnih osoba, načelno sam za, ali zasad ne u Hrvatskoj, jer svijest našeg društva nije na takvom stupnju razvoja na kojem bi takva djeca bila društveno prihvaćena

Oboje je iz 2007.



Još jedna glupost ,po mojoj ocjeni. Neka si doma uzme sve pederie i ostale i neka uživaju svi zajedno.
Kuda ide ovo naše društvo. Dali smo mi normalni ili ludi?

Ovo zaista prelazi sve normalne pojave i ponašanja.

Sramotno , bez obzira na sve.
Od kad su nam pederi i prodavačice ljubavi postali glavni faktori um životu??
 U politici?

Bez svake pameti.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Bilaj

  • Gost
Odg: Novi direktor VG Poduzetničkog centra
« Odgovori #6 : Lipanj 02, 2010, 11:01:31 prijepodne »
šteta što nitko ne spominje švicarsku kao zemlju koja svoj razvitak temelji na financijskim uslugama i turizmu.

Ali švicerska financijska industrija je daleko drugačija od hrvatske.
Ona posuđuje svoj novac drugima i na tome zarađuje.

I to se ne može usporediti sa našim financijski sektorom gdje se posuđuje stranic novac (uključivo i švicerski novac).

Drugo švicerska ima i turziam- istina. Ali švicerskoj to nije glavna preokpacija i dodatno koliko od tog turizma otpada na zdravstveni turizam gdje su zdravstvene usluge najbolje u svijetu. Hrvatski turizam se temelji samo na iznajmljivanju kreveta i po tome se nemre usporediti sa švicarskom.

A nigdje se ne spominje industrija u švicarskoj, kako visokotehnološku kako prehrambenu. Ne postoji u hrvatskoj ni jedna marka koja se može usporediti sa švicarskom robnom markom.

Švicarci svoj razvoj imaju zahvaljujući i financijskoj industriji koja je upravo obrnuta od ove u hrvatskoj.
Te osim toga ima veliku industriju koja je daleko bolja od hrvatske. Stoga nemoj Švicarsku i Hrvatsku uspoređivati.

dodatak:
Vezano uz hrv financijsku industriju- ona nikada nije prihvatila kunu nego uvijek marku, euro i švicarce
« Zadnja izmjena: Lipanj 02, 2010, 11:28:59 prijepodne Bilaj »

Offline dadi

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 254
  • Karma: +1/-0
Odg: Novi direktor VG Poduzetničkog centra
« Odgovori #7 : Lipanj 02, 2010, 02:40:42 poslijepodne »
Nekaj u ovim imenovanjima ne štima. VFK kaže da je Barišić nelegalno imenovao Sandu K.M. za direktoricu Poduzetničkog centra i da će ga zbog toga kazneno prijaviti, a onda na skupštini smjenjuje Sandu K. M. i imenuje Mileta (od frendića zvanog mića!). Kak je smjenila nekog tko je nelegalno imenovan, i kaj nije ostavila tu visokokvalitetnu mirelu!

Offline gubec beg

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 16
  • Karma: +0/-0
Odg: Novi direktor VG Poduzetničkog centra
« Odgovori #8 : Lipanj 02, 2010, 05:52:27 poslijepodne »
Čestitke Grubišiću , pravi dečko na pravem mestu , a štel bi reči dadiju da ne razmem kak vu vaše škole vam je teško navčiti pravilnike i zakone , e pa sad mi je malo bole jasnije , zato je naš gradonočelnik studeral defektologiju , nikak nemre zaklučiti kak funkcioneraju polutke vu mozgu odnosno tera prima a tera šele informacije , pa mi je sad razumlivije kak je valda njegva desna polutka kak i desnom centru zakržlala pa nikak nemreju navčiti i proučiti zakone poterima se vlast obdržava.

JosipJoža

  • Gost
Odg: Novi direktor VG Poduzetničkog centra
« Odgovori #9 : Lipanj 02, 2010, 09:15:39 poslijepodne »
Nekaj u ovim imenovanjima ne štima. VFK kaže da je Barišić nelegalno imenovao Sandu K.M. za direktoricu Poduzetničkog centra i da će ga zbog toga kazneno prijaviti, a onda na skupštini smjenjuje Sandu K. M. i imenuje Mileta (od frendića zvanog mića!). Kak je smjenila nekog tko je nelegalno imenovan, i kaj nije ostavila tu visokokvalitetnu mirelu!

dadi, legalno je postupila i smijenila ako je nešto nelegalno postavleno, logično kaj ne?
Kaj je trebala odobriti nešto što je nelegalno učinjeno? Zakon dadi, zakon je tu vrlo jasan, posebno nakon odluke Ustavnog suda i rješenja Ministrastva uprave, tko ima pravo da se igra sa Ustavnim sudom? Pa nismo mi Honduras i tamo vrijede neki zakoni.

Što se tiče Mirele, Mirela je dala izjavu u Večernjem da odlazi, dobila je ponudu koja se ne odbija, makar u kuloarima se spekulira da je na nju činjen veliki pritisak zadnjih mjeseci, za mene je merodavno ono što je sama izjavila i to prihvaćam kao istinu.

Bilaj

  • Gost
Odg: Novi direktor VG Poduzetničkog centra
« Odgovori #10 : Lipanj 02, 2010, 10:41:34 poslijepodne »
Čestitke Grubišiću , pravi dečko na pravem mestu ...

Zašto?

Offline Newbie

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1047
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • Stručnjak za potpuno nevažne stvari
Odg: Novi direktor VG Poduzetničkog centra
« Odgovori #11 : Lipanj 02, 2010, 11:01:04 poslijepodne »
Kaj se ta skupstina jos igra vlasti? heheheh, jos samo malo... kak im nije dosadno se zajebavati sa time kad znaju kakva im je sudbina?

Offline dadi

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 254
  • Karma: +1/-0
Odg: Novi direktor VG Poduzetničkog centra
« Odgovori #12 : Lipanj 03, 2010, 11:10:06 poslijepodne »

dadi, legalno je postupila i smijenila ako je nešto nelegalno postavleno, logično kaj ne?
Kaj je trebala odobriti nešto što je nelegalno učinjeno? Zakon dadi, zakon je tu vrlo jasan, posebno nakon odluke Ustavnog suda i rješenja Ministrastva uprave, tko ima pravo da se igra sa Ustavnim sudom? Pa nismo mi Honduras i tamo vrijede neki zakoni.

Što se tiče Mirele, Mirela je dala izjavu u Večernjem da odlazi, dobila je ponudu koja se ne odbija, makar u kuloarima se spekulira da je na nju činjen veliki pritisak zadnjih mjeseci, za mene je merodavno ono što je sama izjavila i to prihvaćam kao istinu.
Ak je nekaj nelegalno imenovano onda se protiv toga piše pželba, a nemre se smjeniti nekaj kaj nije imenovano po zakonu.
A kaj nisi baš ti kričal kak je smjenjena Mirela vrlo kvalitetna i kak je to politička odmazda? jČini mi se da sam te ja upozoril na njenu izjavu nakon kaj si lupal skup s plemenitašicom!

plemenitashica

  • Gost
Odg: Novi direktor VG Poduzetničkog centra
« Odgovori #13 : Lipanj 04, 2010, 12:32:42 prijepodne »
........Čini mi se da sam te ja upozoril na njenu izjavu nakon kaj si lupal skup s plemenitašicom!

Ako me već prozivate, onda me prozivajte za ono što sam napisala i to podkrijepite citatom.
Pojma nemam tko je gđa Mirela, što ista radi ili je radila, kakvu je ponudu koja se ne odbija dobila, niti sudjelujem u temi o kojoj baš ništa ne znam što vi čak niste niti primjetili, ali vam je bitno da me spomenete. Pa nije ovo vaša knjiga koja će se bolje prodavati ako spomenete plemenitašicu.  :P :P :P :P
____________________________________________________________

Kako ovaj ulysses uopće ne raspoznaje teme, nego stalno zagađuje sve teme gdje se pojavi ja ću ipak odgovoriti ovdje gdje se i spominje novi  direktor Poduzetničkog centra.


Nađite mi jednu osobu koja nije u HNS-u da će reći nešto pozitivno o njemu.

JA ću reći o njemu pozitivno jer ga poznajem, .........

Eto, acer1 koji nije u HNS-u.

I ja ću reći pozitivno jer ga poznajem.

O g. Grubišić kao čovjeku mogu reći da je vrlo odmjeren, pristojan, načitan, razgovorljiv, druželjubiv, jednom rječju fin dečko.
Sve ostalo ne znam, niti mi je ikad palo na pamet pitati ga gdje radi ili što je radio u životu, kakvi su mu svjetonazori, koji jezik govori, je li oženjen, koji je faks završio, koje je vjere, gdje stanuje, ima li kućnog ljubimca itd, jer me se to ne tiče.

Koliko je kvalificiran za posao za koji je imenovan, ne znam, upravo iz razloga te dvije nepoznanice – niti znam što se u poduzetničkom centru radi niti znam kvalifikacije g. Grubišića.




plemenitashica

  • Gost
Odg: Novi direktor VG Poduzetničkog centra
« Odgovori #14 : Lipanj 04, 2010, 12:42:42 prijepodne »
...........Mile je toliko sposoban da je nezaposlen! ..........

A danas biti nezaposlen – to je stvarno jako teško. Naročito uz HDZ i njihove glupe priljepke. Svi su sposobni jedan do drugoga. Ne znaš koga bi prije naveo kao primjer sposobnosti, poštenja i marljivosti. Zato me i čudi kako to da je g. Grubišić nezaposlen. Pravo medicinsko čudo.


Imenovali ste direktora iako znate da će skupština biti promjenjena na slijedećem Gradskom vijeću i da su dani vaše skupštine odbrojani. ..........

A zašto bi se mijenjalo?
I zašto pišete "imenovali ste" - tko? Pa nismo mi forumaši? Imenovala ga je i Zelenika i VFK i ostali članovi. Ne kužim - a oni nisu forumaši, zar ne?

Osim toga može li se već jednom za direktore gradskih poduzeća zaposliti ljude koji su kvalificirani strukom i stažom i naravno rezulatatima pa da rade svoj posao, a ne da se sa svakom promjenom vlasti mijenja i direktor. Užas. Čija je to navada?