Autor Tema: Đenje, đenje...  (Posjeta: 6726 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

amarkulin

  • Gost
Odg: Đenje, đenje...
« Odgovori #15 : Prosinac 22, 2010, 02:15:46 poslijepodne »
Neznam jeste li primjetili ali svaki dan se spominje neka obitelj sa puno djece koja nema kaj jesti ili nemaju za poklone

Pa, to je sasvim logično. Pred Božić se priča o božićnim poklonima, pred ljeto o onima koji nemaju za ljetovanje, a pred zimu o onima koji nemaju za drva. Nego kak bi trebalo?

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Đenje, đenje...
« Odgovori #16 : Prosinac 22, 2010, 02:43:18 poslijepodne »
Stvar je u tome da se loše stvari događaju svakodnevno no nekako mi se čini da se o njima priča najviše oko Božića. Neznam jeste li primjetili ali svaki dan se spominje neka obitelj sa puno djece koja nema kaj jesti ili nemaju za poklone, svaki dan se predstavljaju beskučnici koji nemaju gdje spavati, penzići koji kopaju po kontejnerima... Nažalost, to je naša svakodnevica ali isto tako te priče se (barem kako se meni čini) najviše naglašavaju u vijeme blagdana.

Istina, sami smo si krivi i najviše nam pažnju privlače takve priče a ne priče tipa da je skupljeno mnogo novaca za zakladu A.Rukavina ili da je neko dijete izlječilo tumor ili usvojeno...


Bravo @stella!!

Baš sam to štel da netko napiše, jer je to istina. O tome tzreba pisati, govoriti i raditi na tome tokom cijele godine, a ne samo sad. Ali mnogi su plačeni da o tome pišu i govore baš u ovakvo vrijeme,baš isto kad pred godišnje ne pišu nikakve ozbiljne stvari, a kasnije nas sve lijepo zaskoće sa novim cijenama, ili nešto slično tome.



Znaci gospodo, sada treba pred svime zatvoriti ocu, kao da nis ne postoji osim Bozica? E pa dakle gospodo vjernici, vi zatvorite svoje okice i uzivajte u mraku svoje vjere, ja necu.

Ne  @newbie ne trebaš ništa činiti, nikoga optužiti. Ni slučajno, samo sam ponovio post da te malo podsjetim da ima i drugih vijesti, a ne smo o Božiću i da malo pogledaš i usporediš. Ni se treba pjeniti.
Ne optužujem te ja , za ništa, ni slučajno. Samo malo uspoređujem reagiranja, ništa više.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Đenje, đenje...
« Odgovori #17 : Prosinac 22, 2010, 02:45:26 poslijepodne »
Ali ubojstvo zaštitara danas u zagrebu je nešto što nas se itekako tiče i to bi trebalo prenesti jer je to naša realnost.
http://www.monitor.hr/clanci/u-pokusaju-pljacke-banke-ubijen-zastitar/44019/
Osim ako to napišeš pred Božić, Sveta tri kralja, Cvjetnicu, Tijelovo, Uskrs, Veliku Gospu, Sve svete, Bogojavljanje, Dušni dan,... A nemoj ni par dana iza toga, da to netko zlonamjerno ne interpretira. Uz to, pazi da ne objavljuješ takve vijesti na dan svetog Stjepana, Nikole, Martina, Josipa,...

Anđelko daj se malo skuliraj! Baš ti nemaš kaj prigovarati .

Na kraju samo ti piši, ipak si ti odrasla osoba, a vrijeme ipak ćini svoje.
« Zadnja izmjena: Prosinac 22, 2010, 02:49:22 poslijepodne mlačanin »
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....