Autor Tema: Gradnja obiteljske kuće  (Posjeta: 71095 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

shaka zulu

  • Gost
Odg: Gradnja obiteljske kuće
« Odgovori #120 : Lipanj 26, 2010, 01:01:57 poslijepodne »
Gotovo zaustavljen promet nekretninama
...Vratimo se tržištu nekretnina. U protekloj godini rezultati djelatnosti posredovanja u prometu nekretninama bili su izrazito loši. U odnosu prema godini prije ostvareno je tek 58 posto prodaje. Kraj 2009. godine pokazuje najgore moguće kada je prodaja nekretnina u pitanju. Bilo je manje svega, manje prodaje, manje prijavljenih nekretnina za plaćanje poreza, manje uplata u državni proračun.

A kaj bi oni šteli?
Jena "agencija" z Gorice nit izlazi na teren pokazati kaj prodava,nit pregovara o cene (osim z "ozbilnem kupcem"-fraza z oglasnika,mam ti pove z kem posla imaš),nit dava informacije o nekretnine (brč,vlasnik,posednik)...
Do bu kupil od nje,bilokaj (špenadlin,zihericu,čisti hrvacki zrak,"pogled"...),bez ovoga trojega!?

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Gradnja obiteljske kuće
« Odgovori #121 : Lipanj 26, 2010, 05:41:38 poslijepodne »
Do bu kupil od nje,bilokaj

To je njihov problem... no sudeći koliko kod nas ima jelena, sigurno buju stajali i u redu!
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline kramer werke

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 77
  • Karma: +0/-0
Odg: Gradnja obiteljske kuće
« Odgovori #122 : Studeni 09, 2010, 11:17:55 poslijepodne »
pozdrav
Dobra tema,dosta korisnih informacija
Mozete li mi preporuciti kojeg dobrog arhiktektu u GoRici ili okolici

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Gradnja obiteljske kuće
« Odgovori #123 : Studeni 10, 2010, 11:15:54 prijepodne »
Zakaj mora biti iz Gorice? Za dobar projekt ljudi naručuju iste i sa drugih kontinenata, a u Zagrebu ima brdo vrhunskih arhitektonskih studija.

Naravno, ovisi i od kakvog materijala misliš graditi, jer ima i dosta studija koji su specijalizirani za određene tipove gradnje i vrste materijala. Ja ću graditi kuću od Ytonga - i arhitektonski ured mi je "Magnituda projekt" iz Sigeta (Novi Zagreb), i bave se isključivo Ytongom! Ima i studija koji su specijalizirani i za druge materijale, poglavito drvene kuće, no najčešće su "univerzalni"... a to znači, dobri kao i "univerzalna cjelogodišnja" auto-guma... svi će se primiti svačega, samo da zarade, no koliko je to dobro, i na kojoj sitnici će se pokazati kao loša odluka, ostaje tebi na igru na sreću...
« Zadnja izmjena: Studeni 10, 2010, 11:17:27 prijepodne Sledgehammer »
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Zagorec BP

  • Gost
Odg: Gradnja obiteljske kuće
« Odgovori #124 : Studeni 22, 2010, 02:34:21 poslijepodne »
Moja kuća je niskoenergetska (NEK - Ytong) i projektirala ju je "Magnituda" iz Novog Zagreba. Odlični ljudi, mada oni imaju ekskluzivno pravo na takve projekte - mislim na tipske projekte od tog materijala koji se mogu kupiti u paketu.

No, kasnije sam naćuo da sam mogao ubrzati papirologiju na općini (ured za urbanizam) da sam projektirao preko izvjesne projektantske kuće u Velikoj Gorici (ali tada ništa od tipske kuće ili tipska kuća da , ali u vjetar s novcima koji su u paketu za projektiranje te kuće). Ovo su samo glasine, ali gdje ima dima, ima i vatre. Referent koji me je uredno zavlačio je bio izvjesni Plodinec Mladen, koji je umro pa su se stvari malo ubrzale nakon toga i srećom sam već u kući preko godinu i pol dana (osim 10 dana izbjeglištva za vrijeme zadnje poplave - 78 cm vode u kući). 8)

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Gradnja obiteljske kuće
« Odgovori #125 : Studeni 25, 2010, 10:57:14 prijepodne »
Apsolutno sve kaj veliš je točno, i sve se odnosi i na mene.

Moji arhitekti su isto Magnituda-Projekt, kuća je tipski model Diana sa mojim manjim preinakama (preraspored nekih prostorija iznutra, i produženje objekta po dužini za 1 metar).

Ljudi iz Magnitude su stvarno super, no kako je Murphy sa svojim zakonima izuzetno točan, tako su se mijenjale postavke i kroz vrijeme - kada su mi pasali krediti, izvjesni i pokojni Mladen Plodinec me zavlačio, čekao sam samo lokacijsku kod njega preko 18 mjeseci (iako je i tada u zakonu bio rok od 30 dana).

Kada sam je konačno dobio, vremena su se pogoršala, nastupile su krize i recesije, krediti su poskupjeli za ogroman postotak - onda mi se nije isplatilo ići u gradnju (i to još uvijek traje). Prolongirao sam valjanost svih stavki i pravomoćnosti lokacijske dozvole na dvije godine, i to još uvijek traje, a gradnju i bolje dane ne računam prije proljeća-ljeta 2012.-e. Ovako mi je stanovanje 4x jeftinije negoli da sam sada u svojoj kući. Nije idealno, ali nije baš ni loše, družina doma je zadovoljna. Zemlju nitko odnijeti neće, papiri nebuju požutjeli, samo da je zdravlja.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Zagorec BP

  • Gost
Odg: Gradnja obiteljske kuće
« Odgovori #126 : Studeni 25, 2010, 03:55:25 poslijepodne »
Valjda ne budu požutjeli. Ja sam jednu građevinsku dozvolu vadio između 1990. i 1993. Oko tri i pol godine, a onda su se uvjeti kreditiranja i zarade (rat) strašno pogoršali i eto, umjesto u Zagorju živim u Turopolju (ako je Ribnica Turopolje, a možda je to ipak Posavina), strpljeni - spašeni.
 8)  ;D

Bilaj

  • Gost
Odg: Gradnja obiteljske kuće
« Odgovori #127 : Studeni 25, 2010, 04:02:09 poslijepodne »
ako je Ribnica Turopolje, a možda je to ipak Posavina

Skoro pa je primorska hrvatska bila :-)

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Gradnja obiteljske kuće
« Odgovori #128 : Prosinac 05, 2010, 02:26:27 poslijepodne »
Referent koji me je uredno zavlačio je bio izvjesni Plodinec Mladen,..

Sa sreča kaj za tu dobu nisi bil podstanar v svem stanu kak mega kuma kum.  ;D
wwwg tablice

Zagorec BP

  • Gost
Odg: Gradnja obiteljske kuće
« Odgovori #129 : Prosinac 06, 2010, 05:46:43 poslijepodne »
Podstanar u svom stanu?
Pa zapravo kad sam išel graditi hižu, prodal sam stan i bil podstanar još leto i pol f njemu.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Gradnja obiteljske kuće
« Odgovori #130 : Prosinac 06, 2010, 08:48:20 poslijepodne »
Tak i ja, kad sam išel kupiti zemlju, prodal sam stan u Zagrebu i još leto dan bil podstanar u njemu...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Gradnja obiteljske kuće
« Odgovori #131 : Siječanj 23, 2011, 12:13:36 prijepodne »
Zato postoje stvari koje se zovu "Uvjeti gradnje", i jedna su od odličnih stvari zato jer koštaju daleko najmanje u cijelom sranju zvanom gradnja (20 kuna biljega), a mogu ti uštedjeti desetine tisuća kuna... odeš sa svojim katastarskim izvatkom i zatražiš uvjete gradnje, za dva-tri tjedna dobiješ doba veeeeliku kovertu sa svim odrednicama i gabaritima u kojima ti se kuća može graditi na tvojoj zemlji - od oblika, strešnosti, postotku veličine u odnosu na parcelu, visine, nagiba krova, stila...

De se more podiči zahtev i kam se to predava?
Ovdje imaš dokument (zahtjev) koji moraš ispuniti, i koji predaš zajedno s kopijom katastarskog plana čestice i s 20 Kn biljega u općini na prizemlju soba broj 1 šalter broj 1. Dama koja će to primiti od tebe zove se Goranka.  :)

Onda jel posedovni list i 20 kuna il kopija plana i 20 kuna?

Ono,ziher,nit su penezi nit su informacije;skoperano-skrižano-podcrtani GUP.To je štorija za izgrađeni tal Grada.
A za neizgrađeni dobiš isto to samo kaj ovaj GUP kaj je sad formalno-pravno na snage više nebu isti za to područje da Barišič,konačno i ako, posle dve lete zvadi z "fioke" novi,kaj ga je "pokojni" Picula još dal na raspravu a ovi ga mrle kak da bi drek z cipele omikal.Most se išče optimalna valorizacija za hadezejove jabučnake...

Tjorak.

Ali...

Ak trebate "Uvete" za Županiju,znači;općine Kravarsko i Pokupsko i jopčinu Jorle,onaj vam Zahtev ne vredi (ak vam ne pregledaju čez prste) i treba vam 40 kn bilegov a ne 20.Kopija plana je klasika v "osnovne opreme".
wwwg tablice

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Gradnja obiteljske kuće
« Odgovori #132 : Siječanj 24, 2011, 09:52:28 prijepodne »
Ono,ziher,nit su penezi nit su informacije;skoperano-skrižano-podcrtani GUP.
A kaj nis bil rekel?
Samo - ti si još i puno dobil, meni je samo skoperano i skrižano, ali niš podcrtano. Podcrtavat sam moral sam.  ;)

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Gradnja obiteljske kuće
« Odgovori #133 : Siječanj 24, 2011, 08:13:22 poslijepodne »
Ak trebate "Uvete" za Županiju,znači;općine Kravarsko i Pokupsko i jopčinu Jorle,onaj vam Zahtev ne vredi (ak vam ne pregledaju čez prste) i treba vam 40 kn bilegov a ne 20.Kopija plana je klasika v "osnovne opreme".
Nadopuna;
Soba 207

Ono,ziher,nit su penezi nit su informacije;skoperano-skrižano-podcrtani GUP.
A kaj nis bil rekel?
Samo - ti si još i puno dobil, meni je samo skoperano i skrižano, ali niš podcrtano. Podcrtavat sam moral sam.  ;)

A kaj morem kad sem neveruvani Tomo...  ;D
Morem ti reči da sem jako razočaran...Ono kaj je pred pet let bilo građevinsko sad mi je poloprivredno a zona gradnje staja baš na mem.Još se uzdam na druge strane v Zonu rekreacije ali i to je na steklenemi noga...  ???
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Gradnja obiteljske kuće
« Odgovori #134 : Lipanj 03, 2011, 11:36:39 poslijepodne »
23.5.2011
Društveno poticajna stanogradnja-
Iskoristite pogodnost za kupnju stana ili gradnju obiteljske kuće uz poticajna sredstva Republike Hrvatske


Agencija za pravni promet i posredovanje nekretninama prema Programu POS-a u suradnji s odabranim poslovnim bankama potiče kreditiranje fizičkih osoba državljana Republike Hrvatske koji prvi put stječu nekretninu ili nemaju u vlasništvu odgovarajući stan ili kuću.

PREDUVJETI KREDITIRANJA:
1. Vlastito zemljište
2. Rješenje o uvjetima građenja
3. Kreditna sposobnost

GRADITE UZ NAJPOVOLJNIJE UVJETE KREDITIRANJA!!!!
1. BEZ JAMACA I UČEŠĆA
2. ROK OTPLATE DO 31 GOD.
3. KAMATA OD 3,9% DO 4,5%
4. ZALOŽNO PRAVO NA ZEMLJIŠTU
ILI ZAMJENSKOJ NEKRETNINI
5. SIGURNA REALIZACIJA PROJEKTA

Više informacija možete vidjeti na  www.apn.hr
http://www.klinca-sela.hr/
wwwg tablice