Osoblje > O forumgorica.com stranici

Sloboda govora na forumu

(1/3) > >>

BobRock:
Evo, da i ja jednom napravim anketu.

Anketa dolazi zbog jednog posta kolege Sledgehammera u kojem je koristio navedene izraze. A motivacija dolazi zbog Jaguarovog pitanja da li je ovakva retorika u redu. Tako da ja samo to njegvo pitanje zapravo stavljam ko anketu, niš više.

Ajde da vidimo kaj bu "narod" izglasal.

Sledgehammer:
BTW, to jesu uvrede - no nitko nije imenovan, nikome nisu direktno upućene. Takve stvari se dešavaju već godinama, pa mi je malo bedasto pokretati temu na to, no ionako je nevažno... politika, točnije njezin vrh, dapače se služi lažima, ucjenama i obmanama, te direktnim i indirektnim uvredama na račun neistomišljenika, pa ne kužim u čemu je "mea culpa"... jer pravila foruma nisu narušena, a nečiji napuhani ego svakako jest.

No svakako moram reći ono što sam već rekao više puta - mene ne zanima forma, već sadržaj. Forma je izbor budala, zato i biraju slatkorječive umjesto pametnih, zabavne umjesto poštenih, zato nam politika i izgleda tako kako izgleda.

Ja, nasuprot tome, biram pamet, poštenje, argumente i činjenice - a obećanja ostavljam onima kojima su ista radovanje. Točnije - budalama.

Bilaj:
Ja se isto na slažem sa Sleđovim grubim govorom i često neumjerenim izjavama. Takav je Sleđ koji je do bola izravan.

Rado bi da malo ublaži retoriku, ali definitivno rađe čitam njegove postove nego postove nekih stranačkih jurišnika kojima je na pameti samo i isključivo politika a toga na ovom forumu ima i previše.
Tko se još sječa konjine sa starog foruma zna o čem govorim.

BobRock:

--- Citat: Sledgehammer - Veljača 06, 2012, 09:23:10 poslijepodne ---BTW, to jesu uvrede - no nitko nije imenovan, nikome nisu direktno upućene. Takve stvari se dešavaju već godinama, pa mi je malo bedasto pokretati temu na to, no ionako je nevažno... politika, točnije njezin vrh, dapače se služi lažima, ucjenama i obmanama, te direktnim i indirektnim uvredama na račun neistomišljenika, pa ne kužim u čemu je "mea culpa"... jer pravila foruma nisu narušena, a nečiji napuhani ego svakako jest.

No svakako moram reći ono što sam već rekao više puta - mene ne zanima forma, već sadržaj. Forma je izbor budala, zato i biraju slatkorječive umjesto pametnih, zabavne umjesto poštenih, zato nam politika i izgleda tako kako izgleda.

Ja, nasuprot tome, biram pamet, poštenje, argumente i činjenice - a obećanja ostavljam onima kojima su ista radovanje. Točnije - budalama.

--- Kraj citata ---

Znaš kak švabe vele: Der ton macht die Musik. Itekako je važno kak se čovjek izražava. Ako se podrugljivo ili čak uvrijedljivo odnosiš sa svojim sugovornikom, onda ta diskusija nebu daleko došla, a niti bu imama neku razinu kvalitete jer bu previše dominiralo vrijeđanje između sugovornika nego kaj bu dominirala razmjena činjenica. Zato svaka diskusija za koju se želi da ima kvalitetu mora biti odvojena od emocionalne razine, i voditi se isključivo na objektivnoj razini, kolko je god to moguće. Naravno da to nikad nebu 100% moguće jer smo svi samo ljudi i imamo emocije, ali baš zato jer smo ljudi koji se znaju kontrolirati, a ne cucki koji pišaju gde stigneju, mi se moramo kontrolirati, i  moramo s poštovanjem prema sugovornku i s neophodnom objektivnošću voditi raspravu.

No, ti svojom retorikom samo dokazuješ da je na Balkanu to sve malo drugačije i da smo stvarno još daleko od Europe. Nek mi još samo neko veli da hrvati nisu balkanci. Koji vic.

Zagorec BP:
Anketa ide jako slabo ili su glasali svi članovi foruma (tj. ima ih jako malo).  :)

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju