Baština > Tradicija i baština

Toponimi

<< < (5/6) > >>

Mlačanin:
Mislim da u Maloj Mlaki ne postoji takova ulica. Pogledao sam plan naselja i ne vidi se takav naziv ulice.

kum:

Imate prav obadvojca. Ja sam krivo napisal. :-\ Nije v Maloj Mlaki nek u Velikoj Mlaki. :-[

Mlačanin:

--- Citat: kum - Kolovoz 01, 2011, 01:12:22 prijepodne ---
Imate prav obadvojca. Ja sam krivo napisal. :-\ Nije v Maloj Mlaki nek u Velikoj Mlaki. :-[

--- Kraj citata ---

Krivo,takve nema ni u Velikoj Mlaki.

Vjerojatno se radi o greški. Ima Zamlačka ulica, a iz nje se može izvesti "Lomačka", to je jedino objašnjenje koje ima logike.

Inaće jedina stvar koja ima veze sa požarom je dio naselja pod nazivom - Pažuli - gdje se dogodio zaista 1906 ili 1907 veliko požar. Tada je izgorio veliki dio tog mjesta u Velikoj Mlaki, a u blizini drvene kapele sv. Barbare. I danas se taj dio naziva isto - Pažuli.

kuntakinte:
PREDMET:         Prijedlog Odluke o granicama područja naselja u Gradu Velikoj Gorici
...Imena naselja, Šćitarjevo, Drenje Šćitarjevsko, Novaki Šćitarjevski,  Selnica Šćitarjevska, Kobilić, Novo Čiče i Staro Čiče vode se različito u raznim evidencijama.
Pojavljuju se dileme je li u imenu naselja č ili ć.

U Registru prostornih jedinica vode se naselja: Ščitarjevo, Drenje Ščitarjevsko, Novaki Ščitarjevski,  Selnica Ščitarjevska, Kobilići, Novo Čiće i Staro Čiće. Državna geodetska uprava tražila je očitovanje o nazivu za navedena naselja.
Ministarstvo unutarnjih poslova, Policijska postaja Velika Gorica vodi naselja: Šćitarjevo, Drenje Šćitarjevsko, Novaki Šćitarjevski,  Selnica Šćitarjevska, Kobilić, Novo Čiče i Staro Čiče.
U Zakonu o područjima županija, gradova i općina u Republici Hrvatskoj (Narodne novine 10/97., 68/98. i 86/06.) vode se naselja: Šćitarjevo, Drenje Šćitarjevsko, Novaki Šćitarjevski,  Selnica, Kobilić, Novo Čiče i Staro Čiče.
Naselje Selnica Šćitarjevska vodi se ili evidentira:
- U Statutu općine Velika Gorica iz 1982. (sjednica 5.3.1982.), Selnica Šćitarjevska (Službene novine općine Velika Gorica br. 3/82.)
- U Zakonu o Gradu Zagrebu (Narodne novine 90/92., člankom 3. kojim je utvrđeno područje Grada Zagreba),  Selnica Šćitarjevska.
- U Uredu državne uprave, Matičnom uredu Črnkovec,  Selnica Šćitarjevska.
- U Uredu Državne uprave, Služba za opću upravu Velika Gorica, u evidenciji popisa birača, Selnica Ščitarjevska.
- Prometni znak na ulazu u naselje nosi naziv Selnica.
http://dl.dropbox.com/u/89721573/27-sjednica-materijali.zip

Onoga do je prekrstil Vukojevec i Jurjevec v VukojevAc i JurjevAc bi tužil za kulturocid.

Tazika:
Kad se vozite busom 161 Savski most - Kupinečki Kraljevec - Štrpet i kad bus krene uzbrdo kroz K.Kraljevec, počinje audiovizuelna tortura osjetljivima na jezik: na desnu stranu od glavne ceste nalaze se odvojci i stanice KRALJEVEČKI BRIJEGI što, ako niste dobro vidjeli velike table, hipnotički ponavlja ženski glas na razglasu: KRALJEVEČKI BRIJEGI 1, 2 itd. do 6.
Za poludit.
Tko je i zašto izmijenio stare nazive, i kada? Takve su od 2005. otkad se vozim ovim busem, neznam kada su postavili te table.

Znam da je skroz na rubu područja, ali što bi značio toponim PISAROVINA?

Meni zvoni samo na jedno: PISANA, kao PISANICA: šarena. Jel je?

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju