Autor Tema: moje viđenje politike  (Posjeta: 11524 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline latica

  • Ja samo gledam
  • *
  • Postova: 3
  • Karma: +0/-0
moje viđenje politike
« : Ožujak 11, 2013, 12:30:57 prijepodne »
velikogorički političari su koma, načula sam i da većina njih ovdje anonimno druka za svoju stranku i pljuje po drugima pa mogu reći da su i jad

izbori za gradonačelnika

ovi nezavisni se trude, kažu da ništa od toga pa nam ostaju samo dražen i vesna

kako od dva zla odabrati manje

čitala sam neki intervju s vesnom u kojem je ona nekoliko puta spomenula kako je ona saborska zastupnica

našla sam na stranici sabora 4 pitanja koja je ona postavila, frendica koja radi u saboru rekla mi je da ona dobiva pitanja koja treba postaviti i da to rade skoro sve stranke, a pitanja dobiva jer sdp ne želi da imaju zastupnike koji nisu postavili nijedno pitanje

tko će njoj pisati scenarij ako ju izaberu

barišić mi je neki zbunjeni tip, kao da se tu slučajno našao, kažu da je marioneta i tak izgleda, kod njega mi se nije dopalo kad je rekao da ništa nije pogriješio

ne smijem psovati i sad sam pobrisala psovku, pa ja pogriješim dnevno nekoliko puta, a on eto 4 godine ništa nije pogriješio

ostali političari samo šute, obavljaju svoje zadatke i nadaju se da će svoju guzicu negdje uvaliti

svima njima je zajedničko da ne vole nove, poštene ljude u politici jer oni, zamislite, žele promjene i da se stvari rade na pošten način, bez korupcije, otvoreno, a ne iza kulisa

takve oni pljuju i čine sve da ih odvrate od ulaska u političke vode, sama sam to doživjela kad samo spomenula da želim ući u jednu stranku

stranke su kao sekte, kao klanovi, kao dinastije

dinastije su me sjetile na još nešto, pričaju mi kako je sdp familijarna stranka, skoro kao mafija, ne može na funkciju nitko tko nije iz obitelji

i pročitam onda da je supruga od gorana, drugog zastupnika iz gorice, kandidatkinja zamjenicu županice, tako da sve ostane u obitelji

politika je sasvim sigurno obiteljski, klanski posao

i te žene, laburisti se hvale da na listama imaju 40 posto žena, kakva korist od toga, zar nije važnija nečija sposobnost, baš me zanima kako su popunili liste po selima gdje muževi žene ne puštaju u politiku

jesam žena, ali to smatram glupim, ako me netko uzme za neku poziciju samo zbog toga jer sam žena, a uopće ne gleda moje sposobnosti i znanja onda to nema smisla

ali tako je to u našoj politici, ako imaš poštenje, znanje i vlastito mišljenje sutra će te izbaciti iz stranke

Offline Mato

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 24
  • Karma: +0/-0
    • Živjeti dostojanstveno je potreba, a ne privilegija
Odg: moje viđenje politike
« Odgovori #1 : Ožujak 11, 2013, 09:23:13 prijepodne »
OTVORENO PISMO GRAĐANIMA VELIKE GORICE

POŠTOVANI SUGRAĐANI!

Uskoro će lokalni izbori i sada će nam se početi obraćati sve političke stranke i svi političari. Pričat će nam lažne priče,davat će nam lažna obećanja i pokušat će nas na sve moguće načine uvjeriti da glasujemo za njih. Međutim, na ovim izborima mi građani moramo biti mudri i pametni i ne smijemo više nasjesti na te njihove priče. Oni zapravo nikad nisu mislili na nas građane, jer da jesu organizirali bi život u gradu koji bi bio povoljniji  za građane. Oni su uvijek mislili samo na sebe i na članove svojih političkih stranaka. Da su nam željeli pomoći, pitali bi nas što mi mislimo o mnogim uvjetima života u gradu.

Navest ću vam jedan primjer: Svi građani s kojima sam razgovarao nezadovoljni su sa ovakvim načinom održavanja stambenih zgrada. Već pet godina pokušavam razgovarati  s predstavnicima svih političkih stranaka, te im predlažem da se to promjeni. Međutim, nitko od njih to ne želi. Možemo samo nagađati zašto ne žele. Održavanje stambenih zgrada može biti jeftinije i efikasnije.

CIJENJENI SUGRAĐANI! GRAD – TO STE VI. Ne čine grad političke stranke i političari, već grad čine građani koji u njemu žive i koji imaju pravo odlučivati o tome kako će biti uređena  sva područja života u gradu.

Ništa dobro neće nam donjeti  ako bi na ovim izborima pobjedila bilo koja politička stranka ili koalicija političkih stranaka, jer su se oni  već izmjenjivali  obnašajući vlast u gradu. OVO SU IZBORI NA KOJIMA MI GRAĐANI MORAMO POBJEDITI SVE POLITIČKE  STRANKE  I SVE POLITIČARE I ORGANIZIRATI ŽIVOT U GRADU KOJI ĆE BITI PO MJERI I U INTERESU GRAĐANA.

Na prijedlog većeg broja građana odlučio sam se na ovim izborima kandidirati za gradonačelnika i biti nositelj nezavisne liste građana, jer sam zaključio da ću vam jedino tako moći pomoći. I zato, ako vam nije teško, pridružite mi se, pomozite mi da ih pobijedimo!

Sa svim svojim idejama, prijedlozima, ili samo s riječima podrške možete me kontaktirati na broj mobitela:

099/507 77 57, možete mi pisati na adresu: MATO PERKOVIĆ, Velika  Gorica, Kralja Petra Svačića br. 2, ili e-mail: mato.perkovic1@gmail.com. Više o meni možete saznati na internetu ako u Google upišete: Mato Perković, živjeti dostojanstveno je potreba, a ne privilegija.

Pozivam sve građane da mi se pridruže, a one koji smatraju da bi mogli obavljati odgovorne dužnosti u gradskoj upravi, gradskim ustanovama i poduzećima, pozivam  da mi se jave.

U Programu koji ću vam dostaviti navest ću konkretne mjere koje mislim donjeti i radnje koje mislim poduzeti, a s kojima ću Vam olakšati život u Gradu.

Na kraju bih ovo obraćanje zaključio jednim stihom koji glasi:


                                                                       Mato Perković

                                                                    Kandidat za gradonačelnika

Nositelj nezavisne liste građana

Zagorec BP

  • Gost
Odg: moje viđenje politike
« Odgovori #2 : Ožujak 11, 2013, 09:35:52 prijepodne »
A gdje je stih?

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: moje viđenje politike
« Odgovori #3 : Ožujak 11, 2013, 09:02:01 poslijepodne »
velikogorički političari su ...

Dobro razmišljaš. A i ne pišeš loše. Sviđa mi se kaj si, kak si rekla - obrisala psovku. I to nekaj znači.

Da si političarka imala bi moju podršku.  ;)

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Moje viđenje politike
« Odgovori #4 : Ožujak 11, 2013, 09:18:15 poslijepodne »
@Mato
Kaj se dotikavle ovoga za kaj se zalažeš, mislim da je večina toga v ingerecije Precednika, Sabora il Vlade.
Kaj se pak dotikavle političarov bilo bi fer da veliš jesi i sam političar (bil).
Kulko treba skupiti potpisov da bi se negdo kandideral za Gradonačelnika?
Ti si trejti kandidat za gradonačelnika (z svojum listum), kaj misliš kulko % bi mogla dobiti tva lista?
Po pitajnu trgovine; jel se vidiš v kakve pred il postizborne koalicije? (Gorički sindrom)

Lepo kaj si se potpisal z imenom, nadam se da znaš tere su posledice...  ;) (Drvlje i kamejne...)
wwwg tablice

Offline Mato

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 24
  • Karma: +0/-0
    • Živjeti dostojanstveno je potreba, a ne privilegija
Odg: moje viđenje politike
« Odgovori #5 : Ožujak 12, 2013, 09:18:20 poslijepodne »
Slažem se s tobom oko ingerencija mojih načela.
Naglasio bih samo da da su toma promišljanja i moja načela ali nikoako moj politički program.
Program će biti objavljen u vrijeme predizborne kampanje.
Što se tiče drvlja i kamenja, preživio sam i teže pa ću i taj dio oko drvlja i kamenja preživjeti.
S punim imenom i prezimenom sam išao isključivo iz razloga jer mislim da bi svi koji se kandidiraju za neku javnu funkciju trebali imati dovoljno političke i moralne hrabrosti i odvažnosti da se predstave punim imenom i prezimenom i kao takvi da komuniciraju sa biračima ili sa političkim suparnicima.

Evo da odgovorim na Vaša pitanja:

Kaj se pak dotikavle političarov bilo bi fer da veliš jesi i sam političar (bil).

Što se tiče politike dosad nisam obnaša niti jednu funkciju osim člana stranke iz koje sam izašao.

Kulko treba skupiti potpisov da bi se negdo kandideral za Gradonačelnika?

Za kandidaturu u Velikoj Gorici treba 1000 potpisa jer je grad veličine veći od 35.000 a manji od 100.000 građana.

Ti si trejti kandidat za gradonačelnika (z svojum listum), kaj misliš kulko % bi mogla dobiti tva lista?

Jesam ja sam trenutno četvrti kandidat koji je objavio kandidaturu (Fabijančić, Barišić, Stepanić i moja malenkost)
Što se tiče broja glasova, to je u pravilu uvijek nezahvalno prognozirati. Moje prognoze su oko 13-15% lista za GV a lista za gradonačelnika se bude najvjerojatnije borila za drugo mjesto.

Po pitajnu trgovine; jel se vidiš v kakve pred il postizborne koalicije? (Gorički sindrom)

Nema predizbornih koaliranja. Postizborna koaliranja su moguća ali samo pod uvjetom da se poštuje moj izborni program u protivnom bolje je biti i konstruktivna oporba nego loša vlast. Dosad smo svjedočili nebrojeno puta lošim potezima pojedinaca u gradskoj politici, a računi su uvijek dolazili na naplatu građanima Velike Gorice, mislim da takvu praksu treba netko prekinutu bez obzira na stranačku pripadnost.

Lepo kaj si se potpisal z imenom, nadam se da znaš tere su posledice...  ;) (Drvlje i kamejne...)

Kao što sam i prije rekao glede mog potpisa, svjestan sam težine ovakvog čina, ali sam i spreman za takvu vrstu komunikacije koju netko mora prvi pokrenuti.
« Zadnja izmjena: Ožujak 12, 2013, 09:39:59 poslijepodne Mato »

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: moje viđenje politike
« Odgovori #6 : Ožujak 12, 2013, 11:15:55 poslijepodne »
...Mato,što ti znaš o proračunu,gradskoj upravi,komunalnom sustavu,gradskim poduzećima.Počni učiti,jer novinari pripremaju pitanja za sučeljavanje svi kandidata.
http://www.vgdanas.hr/Politika/Clanak/6287/mato-perkovic-kandidat-za-gradonacelnika.aspx

Kaj misliš o ovem komentaru z vgdanas,jel opče moguče kakvo predizborno sučeljavanje?
Kaj se pak novinarov dotikavle, ne sečam se da sem prečital kakvo kritičko razmišljanje v zajdne -4 lete. Večina vesti je c/p il pak "stigao je dopis-izvješće-plačeni oglas". Nigdo se nikomu nebi štel zameriti...
wwwg tablice

Offline @Franjo@

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 394
  • Karma: +0/-0
Odg: moje viđenje politike
« Odgovori #7 : Ožujak 13, 2013, 09:38:28 prijepodne »
...Mato,što ti znaš o proračunu,gradskoj upravi,komunalnom sustavu,gradskim poduzećima.Počni učiti,jer novinari pripremaju pitanja za sučeljavanje svi kandidata.


a mislis li da sadasnji kandidati o tome nesto znaju.doduse , u perfektnoj nakaradi od sistema i uz najbolje znanje, nikakve koristi.
da se slucajno bil gates rodio u turopolju, bio bi u najboljem slucaju radnik u dip turopolje ili cuvar logora u  turopoljskom lugu.ovo zadnje , bio bi u penziji jer bi imao beneficirani staz.

ako je Mato analizirao prijasnje lokalne , i ne samo lokalne izbore, trebao bi znati kao novi , da bez udbaskog koda nemas velike sanse.

zato, uz sve simpatije , trud , Matija, ako to nemas  , steta vremena..imat ces vise koristi da sad u proljece u polju beres vuzliku i divlji matovilec.

turopoljci su vec odlucili tko ce im biti guru slijedece  cetiri godine, a indijanska poslovice ne kaze bez veze, da samo budalu zmija ugrize dva puta iz iste rupe.


Offline Mato

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 24
  • Karma: +0/-0
    • Živjeti dostojanstveno je potreba, a ne privilegija
Odg: moje viđenje politike
« Odgovori #8 : Ožujak 13, 2013, 08:17:46 poslijepodne »
...Mato,što ti znaš o proračunu,gradskoj upravi,komunalnom sustavu,gradskim poduzećima.Počni učiti,jer novinari pripremaju pitanja za sučeljavanje svi kandidata.
http://www.vgdanas.hr/Politika/Clanak/6287/mato-perkovic-kandidat-za-gradonacelnika.aspx

Kaj misliš o ovem komentaru z vgdanas,jel opče moguče kakvo predizborno sučeljavanje?
Kaj se pak novinarov dotikavle, ne sečam se da sem prečital kakvo kritičko razmišljanje v zajdne -4 lete. Večina vesti je c/p il pak "stigao je dopis-izvješće-plačeni oglas". Nigdo se nikomu nebi štel zameriti...

Zahvaljujem na pitanju, rado ću Vam odgovoriti na svaki upit.

S obzirom da sam ozbiljan čovjek koji nikad nije letio u raznim snovima, kao što je bio slučaj s nebrojeno mnogo kandidata u vrlo kratkoj ali burnoj VG politici.
Na pitanje oko proračuna bih Vam odgovorio s protu pitanjem, zar mislite da se u kandidaturu ide samo tako "grlom u jagode"?
Prirpeme za ove izbore provodim još od 2009 godine kad sam odlučio da se kandidiram, analizirajući svaki proračun, skoro svaku odluku gradonačelnika i gradskog vijeća.
Nakon sveg ovog mislim da mogu slobodno i bez ustručavanja reći ako dobije povjerenje građana da će biti vrlo velikih pomaka u gradskoj politici o čemu ćete pročitati i u mom programu kad bude objavljen.

Kaj misliš o ovem komentaru z vgdanas,jel opče moguče kakvo predizborno sučeljavanje?

Naravno, da je moguće predizborno sučeljavanje. Mislim da je svaka javna rasprava konstruktivan doprinos razvoju demokracije.

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: moje viđenje politike
« Odgovori #9 : Ožujak 13, 2013, 08:54:10 poslijepodne »
S obzirom da sam ozbiljan čovjek koji nikad nije letio u raznim snovima, kao što je bio slučaj s nebrojeno mnogo kandidata u vrlo kratkoj ali burnoj VG politici.
Videl sem na zajdne rasprave o BETO da si za spustiti loptu na zemlu i "ladan ko špricer".
wwwg tablice

Offline plemenitashica

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 130
  • Karma: +0/-0
Odg: moje viđenje politike
« Odgovori #10 : Ožujak 18, 2013, 08:55:50 poslijepodne »
S punim imenom i prezimenom sam išao isključivo iz razloga jer mislim da bi svi koji se kandidiraju za neku javnu funkciju trebali imati dovoljno političke i moralne hrabrosti i odvažnosti da se predstave punim imenom i prezimenom i kao takvi da komuniciraju sa biračima ili sa političkim suparnicima.
Meni je to jasno kao dan.
Sjećam se da je GBR pisao (kad je pisao) sa svojim imenom, dok od drugih ne znam nikoga. ZNASE njih nekoliko je pisalo (čitaj omalovažavalo, pa i tjeralo ljude da se isele) pod nickovima.


Što se tiče politike dosad nisam obnaša niti jednu funkciju osim člana stranke iz koje sam izašao.
Koje? Kada?

..........a za gradonačelnika se bude najvjerojatnije borila za drugo mjesto.
Vrlo ste ambiciozni u očekivanjima. Možda ipak da ne prenagljujete.


Offline Mato

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 24
  • Karma: +0/-0
    • Živjeti dostojanstveno je potreba, a ne privilegija
Odg: moje viđenje politike
« Odgovori #11 : Ožujak 18, 2013, 09:10:37 poslijepodne »
Što se tiče politike dosad nisam obnaša niti jednu funkciju osim člana stranke iz koje sam izašao.
Koje? Kada?

Bio sam član SDP-a iz kojeg sam istupio na moj zahtjev.

..........a za gradonačelnika se bude najvjerojatnije borila za drugo mjesto.
Vrlo ste ambiciozni u očekivanjima. Možda ipak da ne prenagljujete.

Svrha svake političke utakmice je pobjeda ili što bolji rezultat. Nisam ne realan, poslušajte samo bilo javnosti što misle od strankama.

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: moje viđenje politike
« Odgovori #12 : Ožujak 18, 2013, 10:46:21 poslijepodne »
Si fale (uvetno rečeno "si") Alfa Romeo a da treba zbrojiti penezi kupuju nekaj drugo.
wwwg tablice