Anketa

Smijemo li na forumu pisati da su "proklete bile budale" i "sve izdajice" za one koji imaju drugačije političko mišljenje od vlastitog?

Naravno, to je demokracija i sloboda govora.
2 (22.2%)
Ne, to nema ništa sa demokracijom i slobodom govora.
6 (66.7%)
Nemam mišljenje i ne želim si naprezati glavu sa razmišljanjem.
1 (11.1%)

Ukupno Glasova: 9

Glasanje završeno: Veljača 20, 2012, 12:56:59 poslijepodne

Autor Tema: Sloboda govora na forumu  (Posjeta: 10288 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Sloboda govora na forumu
« : Veljača 06, 2012, 12:56:59 poslijepodne »
Evo, da i ja jednom napravim anketu.

Anketa dolazi zbog jednog posta kolege Sledgehammera u kojem je koristio navedene izraze. A motivacija dolazi zbog Jaguarovog pitanja da li je ovakva retorika u redu. Tako da ja samo to njegvo pitanje zapravo stavljam ko anketu, niš više.

Ajde da vidimo kaj bu "narod" izglasal.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Sloboda govora na forumu
« Odgovori #1 : Veljača 06, 2012, 09:23:10 poslijepodne »
BTW, to jesu uvrede - no nitko nije imenovan, nikome nisu direktno upućene. Takve stvari se dešavaju već godinama, pa mi je malo bedasto pokretati temu na to, no ionako je nevažno... politika, točnije njezin vrh, dapače se služi lažima, ucjenama i obmanama, te direktnim i indirektnim uvredama na račun neistomišljenika, pa ne kužim u čemu je "mea culpa"... jer pravila foruma nisu narušena, a nečiji napuhani ego svakako jest.

No svakako moram reći ono što sam već rekao više puta - mene ne zanima forma, već sadržaj. Forma je izbor budala, zato i biraju slatkorječive umjesto pametnih, zabavne umjesto poštenih, zato nam politika i izgleda tako kako izgleda.

Ja, nasuprot tome, biram pamet, poštenje, argumente i činjenice - a obećanja ostavljam onima kojima su ista radovanje. Točnije - budalama.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Bilaj

  • Gost
Odg: Sloboda govora na forumu
« Odgovori #2 : Veljača 07, 2012, 08:32:51 prijepodne »
Ja se isto na slažem sa Sleđovim grubim govorom i često neumjerenim izjavama. Takav je Sleđ koji je do bola izravan.

Rado bi da malo ublaži retoriku, ali definitivno rađe čitam njegove postove nego postove nekih stranačkih jurišnika kojima je na pameti samo i isključivo politika a toga na ovom forumu ima i previše.
Tko se još sječa konjine sa starog foruma zna o čem govorim.

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Sloboda govora na forumu
« Odgovori #3 : Veljača 07, 2012, 10:01:15 prijepodne »
BTW, to jesu uvrede - no nitko nije imenovan, nikome nisu direktno upućene. Takve stvari se dešavaju već godinama, pa mi je malo bedasto pokretati temu na to, no ionako je nevažno... politika, točnije njezin vrh, dapače se služi lažima, ucjenama i obmanama, te direktnim i indirektnim uvredama na račun neistomišljenika, pa ne kužim u čemu je "mea culpa"... jer pravila foruma nisu narušena, a nečiji napuhani ego svakako jest.

No svakako moram reći ono što sam već rekao više puta - mene ne zanima forma, već sadržaj. Forma je izbor budala, zato i biraju slatkorječive umjesto pametnih, zabavne umjesto poštenih, zato nam politika i izgleda tako kako izgleda.

Ja, nasuprot tome, biram pamet, poštenje, argumente i činjenice - a obećanja ostavljam onima kojima su ista radovanje. Točnije - budalama.

Znaš kak švabe vele: Der ton macht die Musik. Itekako je važno kak se čovjek izražava. Ako se podrugljivo ili čak uvrijedljivo odnosiš sa svojim sugovornikom, onda ta diskusija nebu daleko došla, a niti bu imama neku razinu kvalitete jer bu previše dominiralo vrijeđanje između sugovornika nego kaj bu dominirala razmjena činjenica. Zato svaka diskusija za koju se želi da ima kvalitetu mora biti odvojena od emocionalne razine, i voditi se isključivo na objektivnoj razini, kolko je god to moguće. Naravno da to nikad nebu 100% moguće jer smo svi samo ljudi i imamo emocije, ali baš zato jer smo ljudi koji se znaju kontrolirati, a ne cucki koji pišaju gde stigneju, mi se moramo kontrolirati, i  moramo s poštovanjem prema sugovornku i s neophodnom objektivnošću voditi raspravu.

No, ti svojom retorikom samo dokazuješ da je na Balkanu to sve malo drugačije i da smo stvarno još daleko od Europe. Nek mi još samo neko veli da hrvati nisu balkanci. Koji vic.

Zagorec BP

  • Gost
Odg: Sloboda govora na forumu
« Odgovori #4 : Veljača 08, 2012, 08:00:25 poslijepodne »
Anketa ide jako slabo ili su glasali svi članovi foruma (tj. ima ih jako malo).  :)

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Sloboda govora na forumu
« Odgovori #5 : Veljača 08, 2012, 09:20:49 poslijepodne »
Pa ako sada oduzmeš mene - ostaju koko i Jaguara sa svojim odvjetničkim timom modova - Mlačaninom i BobRockom.

Ostalima je već prepun qrac tog antihrvatstva, jugoslavenstva, euroguzičarenja i stranačkog poltronstva.

A ponajviše zasljepljujuće gluposti koja nema argumente, ali si neda ništa ni reći. I ja osobno kad stisnem shortcut na forum (odmah mi otvara nepročitane teme), i vidim da su zadnji postovi koko-jaguar-koko-jaguar - stisnem samo "označi kao pročitano", i čekam da netko pametniji (znači, bilo tko drugi) odgovori pa da idem čitati sve od zadnji puta u toj temi. Samo njih probavljati je neprobavljivo, i pretpostavlja prvo izvlačenje nekog od njih za tabane iz čmara nekog političkog šefića kojega su do tada pitali što i kako dalje.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Sloboda govora na forumu
« Odgovori #6 : Veljača 08, 2012, 10:02:22 poslijepodne »
Pa ako sada oduzmeš mene - ostaju koko i Jaguara sa svojim odvjetničkim timom modova - Mlačaninom i BobRockom.

Halo Sledgehammer, nemoj brkati stvari,jer za to nemaš argumente. Nisam ničiji odvjetnik ,a ovo je tvoja još jedna provokacija, od obećanja na koje si se davno ranije obvezao. Možda si zaboravio,ali ja nisam.

Pokušavam stalno biti objektivan,koliko mogu,ali ne po vašim procjenama. Na kraju ne živim od Vaše hvale  ni kritike, kao ni vi svi ostali od moje.
Ali da si svašta dozvoljavate i da  puno puta , barem ja nisam reagirao na sve, to je istina. Uostalom , niste vi djeca, vi ste odrasle osobe koje se ovdje lijepo međusobno za…….., a sad bi vas ja trebao miriti. Malo sutra, za sve.

A to kaj je Bob nakon dugo vremena, uzeo oštriji kurs i meni nešto prigovara u vezi sa tobom, mene ne brine. Čovjek je lijepo napisao kaj misli, baš kao i ti.

 Ali ja se zato nikome ne prijetim i ne radim osvetu, sjeti se samo svojih postova dok si bio mod.

Najlakše je biti bezobrazan! Bez obzira kaj si ponekad za to imao i razloge!
« Zadnja izmjena: Veljača 08, 2012, 10:04:43 poslijepodne Mlačanin »
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Jaguar

  • Gost
Odg: Sloboda govora na forumu
« Odgovori #7 : Veljača 09, 2012, 08:07:13 prijepodne »
Pa ako sada oduzmeš mene - ostaju koko i Jaguara sa svojim odvjetničkim timom modova - Mlačaninom i BobRockom.

Ostalima je već prepun qrac tog antihrvatstva, jugoslavenstva, euroguzičarenja i stranačkog poltronstva.

A ponajviše zasljepljujuće gluposti koja nema argumente, ali si neda ništa ni reći. I ja osobno kad stisnem shortcut na forum (odmah mi otvara nepročitane teme), i vidim da su zadnji postovi koko-jaguar-koko-jaguar - stisnem samo "označi kao pročitano", i čekam da netko pametniji (znači, bilo tko drugi) odgovori pa da idem čitati sve od zadnji puta u toj temi. Samo njih probavljati je neprobavljivo, i pretpostavlja prvo izvlačenje nekog od njih za tabane iz čmara nekog političkog šefića kojega su do tada pitali što i kako dalje.

Pa ako je to tako kako pišeš, zašto se "lijepiš" na naše postove? Lažeš samoga sebe, što je najgore.
O hrvatstvu, jugoslovenstvu........sam nebrojeno puta pisao ovdje i nemam namjeru se ponavljati.
Moje hrvatstvo ponajmanje ćeš ti vagati, jer nisi dostojan da uđeš pod krov božiji a ni moj!
Samo se ti doji svojim velikim hrvatstvom, nagledali smo se mi takvih velikih hrvatina!

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Sloboda govora na forumu
« Odgovori #8 : Veljača 09, 2012, 09:21:15 prijepodne »
Pa ako sada oduzmeš mene - ostaju koko i Jaguara sa svojim odvjetničkim timom modova - Mlačaninom i BobRockom.

Ostalima je već prepun qrac tog antihrvatstva, jugoslavenstva, euroguzičarenja i stranačkog poltronstva.

A ponajviše zasljepljujuće gluposti koja nema argumente, ali si neda ništa ni reći. I ja osobno kad stisnem shortcut na forum (odmah mi otvara nepročitane teme), i vidim da su zadnji postovi koko-jaguar-koko-jaguar - stisnem samo "označi kao pročitano", i čekam da netko pametniji (znači, bilo tko drugi) odgovori pa da idem čitati sve od zadnji puta u toj temi. Samo njih probavljati je neprobavljivo, i pretpostavlja prvo izvlačenje nekog od njih za tabane iz čmara nekog političkog šefića kojega su do tada pitali što i kako dalje.

Spominješ gluposti za koje nema argumenata, poput onog o spremanju likvidacije hrvata u Italiji koje si prenio s braniteljskog foruma? Držiš da je to istina i za to postoje "jaki argumenti" ?   
 Napisao si, a i prenio toliko (kako ti kažeš) neprobavljivih postova, da ti dođe muka od čitanja, em zbog boldanja, em zbog boja em zbog samih sadržaja (ti mora da si već poplavil po prsima od lupanja i objašnjavanja drugima da si ti veliki rvat) Pun mi je kufer takvih, a to kaj tebi smeta kaj idemu u EU, boli me briga. 

Na kraju, nisam ti ja Plemanitašica ni još neki, pa da se maknem s ovog foruma, uvrijeđeno jer prostačiš, a sankcija nema ...
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Sloboda govora na forumu
« Odgovori #9 : Veljača 09, 2012, 01:03:25 poslijepodne »
Pa ako sada oduzmeš mene - ostaju koko i Jaguara sa svojim odvjetničkim timom modova - Mlačaninom i BobRockom.
Ja glasal nis. Tak da si se i tu opet zajebo sa svojim pretpostavkama, kao i obično. Još nisi shvatio da su ti te tvoje pretpostavke zakurac? A na njima baziraš svoje stavove. Tak da si moš mislit kakve su tvoji stavovi kvalitete...
Citat:
Ostalima je već prepun qrac tog antihrvatstva, jugoslavenstva, euroguzičarenja i stranačkog poltronstva.
Ostalima? Je, da, ostalima je, ali tebi očito nije. Čim nekaj nije po tvom odma tu osobu prozivaš izdajicom, komunistom, jugonostaličarem ili nevjernikom. Ti si prvi koji koristi takve epitete kad se ne zna suprostaviti argumentima. Napad je najbolja obrana, zar ne?
Tak da se ti po tom pitanju nemaš kaj javljat. Bilo bi ti pametnije ne javljati se na tu temu - bacanje ljudi u jedan koš.

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Sloboda govora na forumu
« Odgovori #10 : Veljača 09, 2012, 01:17:23 poslijepodne »
Na kraju, nisam ti ja Plemanitašica ni još neki, pa da se maknem s ovog foruma, uvrijeđeno jer prostačiš, a sankcija nema ...
Da, štima nema sankcija, jer bih htio prije svega razumijevanje problema, razgovor, diskusiju, zato sam i napravil anketu (gdje je malo ko glasal, kaj opet nekaj znači glede zainteresiranosti i razumijevanja forumaša za tu temu). Ne želim samo sankcijama provoditi red, kaj mi je obaveza, nego bih htio da prije uvid i razumijevanje forumaše vode kod njihovih odluka kak će se ponašati ovdje na forumu, a ne samo bojazan od sankcija.

Da nije kolega moderator izjavil da ne vidi niš kritičnog u tome, možda bih pod prvo i sankcioniral, ali očito je bilo da imamo različita shvaćanja ovdje na forumu, pa sam to htio prvo razjasniti među svima nama. Ili bar probati razjasniti. Ne smatram da mi je uspjelo, ali bar sam probal.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Sloboda govora na forumu
« Odgovori #11 : Veljača 10, 2012, 11:35:40 prijepodne »
Ja glasal nis. Tak da si se i tu opet zajebo sa svojim pretpostavkama, kao i obično. Još nisi shvatio da su ti te tvoje pretpostavke zakurac? A na njima baziraš svoje stavove. Tak da si moš mislit kakve su tvoji stavovi kvalitete...

Nitko te i ne pita za glasanje. A tko laže i tko je čiji advokat pokazal si i danas - opet braneći kokove stavove i relativizirajući sve kaj vama, "velikim demokratima i znalcima", ne ide pod kapu. Svi su budale samo si ti pametan, kaj ne?

Moji stavovi su - naspram tebe i tvojih - vrhunska pamet i intelekt, pojam hrvatstva i domoljublja. Tvoja pamet nije ni za 4 noge - baš gledam svoje pese i nisi me uvjerio da si pametniji od bilo kojeg od njih... i oni imaju više karaktera i vjernosti od tebe. Tak da se možeš samo sramiti - kada bi znal kaj to uopće je. I ti i tvoji politički puleni i forumski štićenici.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Sloboda govora na forumu
« Odgovori #12 : Veljača 10, 2012, 12:50:34 poslijepodne »
Ja glasal nis. Tak da si se i tu opet zajebo sa svojim pretpostavkama, kao i obično. Još nisi shvatio da su ti te tvoje pretpostavke zakurac? A na njima baziraš svoje stavove. Tak da si moš mislit kakve su tvoji stavovi kvalitete...

Nitko te i ne pita za glasanje.
Ne serkaj. Možeš se pravit lud negdje drugdje, kod mene ti to ne pali. Ili se stvarno gubiš u tome kaj pišeš na forumu?

Jer:
Kaj nije Zagorec pital:
Anketa ide jako slabo ili su glasali svi članovi foruma (tj. ima ih jako malo).  :)
A ti sa odma sljedećim postom odgovorio:
Pa ako sada oduzmeš mene - ostaju koko i Jaguara sa svojim odvjetničkim timom modova - Mlačaninom i BobRockom. ...
I kaj to znači? Da nisi govoril o glasanju? Kontekst je ostal isti, bar ga ti nisi mijenjal. Nemoj meni tupit gluposti, nis ti ja za to.
Citat:
A tko laže i tko je čiji advokat pokazal si i danas - opet braneći kokove stavove i relativizirajući sve kaj vama, "velikim demokratima i znalcima", ne ide pod kapu. Svi su budale samo si ti pametan, kaj ne?

Moji stavovi su - naspram tebe i tvojih - vrhunska pamet i intelekt, pojam hrvatstva i domoljublja. Tvoja pamet nije ni za 4 noge - baš gledam svoje pese i nisi me uvjerio da si pametniji od bilo kojeg od njih... i oni imaju više karaktera i vjernosti od tebe. Tak da se možeš samo sramiti - kada bi znal kaj to uopće je. I ti i tvoji politički puleni i forumski štićenici.
Ideš mene uspoređivat sa svojim cuckima? Jako lijepo. Time više o sebi govoriš nego o meni. Jel bi ti bilo drago da tak neko o tebi i o tvojima doma govori? Sigurno da nebi, ali ti sebi uzimaš za pravo drugima tak nekaj reć. Jaka ti je kultura.

Baš stvaraš divnu atmosferu za daljnju diskusiju. Gubim volju čitati te tvoje nebuloze. Uopće me ne poštuješ i zato tu nema osnova za ikakve diskusije sa tobom. Pričaj sam sa sobom i ne čudi se kaj sve manje ljudi ima volje s tobom diskutirati. Ak ti niko ne odgovori na tvoje budalaštine to još apsolutno ne znači da si u pravu, a ti si dalje slobodno misli i tumači da je to jer niko nema nikakvih argumenata protiv tvojih teza i stavova.

Stvarno si naporan. Neće mi se više.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Sloboda govora na forumu
« Odgovori #13 : Veljača 11, 2012, 12:19:57 poslijepodne »
Dečec, ja nisam na tvojim plitkim razinama svijesti i inteligencije. Prestani se praviti budalom i ignorirati ono kaj te se pita, ti plitki izgovori kaj je i kakvo je stanje prepusti nekokm drugom, ti nisi za takve ocjene i procjene.

ja sam ti rtekel da nitko osim vas 4 ne drži tu vašu "koaliciju", dapače da idemo analizirati većina ljudi ipak misli prije kao ja nego kao vi. Ja sam samo jastreb koji nema nikakvih obzira i dlaka na jeziku, čime samo pokazujem da mene stvarno ne interesira forma, već samo sadržaj - a ti si obrnut slučaj, a istina i sadržaj te i ne zanimaju, objavljene materijale ne čitaš (kao da bi ih i razumio), a isti obrazac ponašanja ima i tvoja ekipa kojoj si forumski zaštitnik, glumiš velikog advokata za druge, a nemreš i ne znaš ni sebi pomoći.

To je tak jadno da je degutantno o tome i pričati - jer si kao sugovornik, kao i koko i jagura - čista nula. Nemaš znanja, ne poštuješ sugovornika, ne pratiš kaj ti se piše, samo ako potrgana ploča vrtiš uvijek istu retoriku i ponavljaš iste fraze.

To je prejadno, no ak si ti zadovoljan sam sa sobom - to ti je najvažnije.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Sloboda govora na forumu
« Odgovori #14 : Veljača 11, 2012, 01:59:30 poslijepodne »
Sledgehammer, kaj ne primječuješ da ti dolaziš u sukob skoro sa svima, po pitanju bilo koje teme (osim Bilaja, muhe i još par njih) Vi ste dakle, večina ? Spominješ koaliciju ? Tko ? Kakva koalicija ?
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.