Autor Tema: Tržnica se seli  (Posjeta: 74881 )

0 Članova i 4 Gostiju pregledava ovu temu.

Jaguar

  • Gost
Odg: Tržnica se seli
« Odgovori #105 : Prosinac 14, 2012, 08:53:06 poslijepodne »
Ne znam jesam li u pravu, vrijeme pred nama će potvrditi ili negirati.
No kad posložim sve kockice u mozaik, nazire se zanimljiva slikica. ;)

Vrijeme je tu. ;D


Krešo Hubak, predsjednik kluba vijećnika vladajuće koalicije, istaknuo je da je na ovaj način, pogrešnom odlukom gradonačelnika, otvoren prostor svim akterima Tržnog centra tražiti naknadu štete od Grada, jer su u ovih nekoliko mjeseci od izdavanja nezakonitog rješenja pretrpjeli štetu u poslovanju. Štetu trpe ne samo obrtnici i vlasnici poslovnih prostora nego i prodavači na zelenoj tržnici, a time i svi građani u Velikoj Gorici, smatra.

http://www.vecernji.hr/zagreb/ministarstvo-ponistilo-rjesenje-gradnji-trznice-v-gorici-clanak-487074





Offline Vegi

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 474
  • Karma: +2/-5
Odg: Tržnica se seli
« Odgovori #106 : Prosinac 14, 2012, 10:34:45 poslijepodne »
Ponekad kad se prisjetim nekih prošlih vremena prisjetim se da je  danas oblikom poznata tržnica bila nekoć nešto kao zelenjava + hrelić, u to vrijeme su nam poljaci prodavali  maglenke za fičeke, radije s zvučnicima 5wata i zavjesice za peglice i retrovizore u boji i ako si imao malo dara za cjenkanje uz približno zadovoljeno kupiš tj. dobiš popust na ruski dalekozor i onda poljak ode veselo na more, a ti još k zanuniju ili ko je već bio v onim kioskima na čevape ili pomfri s kečapom, he he i to je bilo od posjeta placu.
Danas je tržnica sinonim privatizacijske nepravde , leglo strajbanih novaca sviju građana i djelo uskih interesa tzv. goričke gospodarske elite, te je  sve ostalo  ne svrsishodno okupljalište građana osim kad politikanti djele grah. Zlo i naopako, za koje se iskreno nadam da če se jednog dana pravedno i pravosudno kazniti.

Zagorec BP

  • Gost
Odg: Tržnica se seli
« Odgovori #107 : Prosinac 15, 2012, 11:26:44 prijepodne »
Ponekad kad se prisjetim nekih prošlih vremena prisjetim se da je  danas oblikom poznata tržnica bila nekoć nešto kao zelenjava + hrelić, u to vrijeme su nam poljaci prodavali  maglenke za fičeke, radije s zvučnicima 5wata i zavjesice za peglice i retrovizore u boji i ako si imao malo dara za cjenkanje uz približno zadovoljeno kupiš tj. dobiš popust na ruski dalekozor i onda poljak ode veselo na more, a ti još k zanuniju ili ko je već bio v onim kioskima na čevape ili pomfri s kečapom, he he i to je bilo od posjeta placu.
Danas je tržnica sinonim privatizacijske nepravde , leglo strajbanih novaca sviju građana i djelo uskih interesa tzv. goričke gospodarske elite, te je  sve ostalo  ne svrsishodno okupljalište građana osim kad politikanti djele grah. Zlo i naopako, za koje se iskreno nadam da če se jednog dana pravedno i pravosudno kazniti.

Ovo je dobar osvrt. Ja sam kao osnovnoškolac u školi "10. Lipanj" pod velikim odmorom trčao na taj plac kupiti somun (lepinja) namočen u mast. Za prste polizati. Dogodio se napredak, a onda nazadovanje baš zbog te nazovi elite koja kao vodi računa o "interesima građana". Čudo jedno kako to mi ne vidimo. Umjesto placa koji je bio tamo predviđen, netko pokušava napraviti čudo u Velikoj Gorici, ali mi smo premali grad. Nemamo se niti kamo pošteno parkirati, a trebali bi imati velebni shoping centar. Valjda ima još prostora koji nije izgrađen i gdje se može graditi takvo što, ali ovdje za gradski novac profitiraju privatni interesi.

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Tržnica se seli
« Odgovori #108 : Prosinac 15, 2012, 05:51:13 poslijepodne »
No kad posložim sve kockice u mozaik, nazire se zanimljiva slikica.
Z vizijum na sliku.
VŠO dava ime za gradonačelnika a HDZ logistiku i penezi, i pobede oni. A onda je Žuži tuži, i zbogom gibanica i penezi.
Deja vu...
wwwg tablice

Offline @Franjo@

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 394
  • Karma: +0/-0
Odg: Tržnica se seli
« Odgovori #109 : Prosinac 15, 2012, 07:02:03 poslijepodne »
onima koji neznaju , na mjestu stare trznice i uz bila je jos benzinska, mjesto bogom dano , unistio je i ovo sadasnje ruglo osmislio je i izfusaril muzek od Dropulice..da , one dubokog grla iz hadezeja..

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Tržnica se seli
« Odgovori #110 : Prosinac 15, 2012, 07:05:03 poslijepodne »
... točnije, na jednom dijelu sadašnjeg parkinga tržnice.
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Tržnica se seli
« Odgovori #111 : Siječanj 21, 2013, 12:10:40 prijepodne »
Aktualni sat 32. sjednice Gradskog vijeća
Krešo Hubak : „...Drugo pitanje odnosi se na situaciju koju ćemo raspravljati, evo preduhitrila me gđa Fabijančić s traženjem da se uvrsti u dnevni red točka oko zelene tržnice. Vi gradonačelniče volite često reći da transparentno ovim Gradom upravljate i da ne tajite nikakve informacije, ali imamo ovdje jednu zanimljivu situaciju koja se dogodila na sjednici 5.12., kada je kolega Lisac vas upitao u vezi sa stanjem na zelenoj tržnici …

Krešo Hubak: „da li nešto znate o tome. Vi ste tada općenito odgovorili kao nešto se događa, 6 mjeseci, 90 dana i više stoji nekakva tužba, žalba itd., a imali ste u tom trenutku podatak da ste 3.12.na adresu gradske uprave primali pismeno ministarstva nadležnog da je rješenje ukinuto i da se postupak mora ponoviti. Eto, upitao bih vas zbog čega niste tada vijećnicima rekli o čemu se radi, nego smo mi to kao vijećnici morali saznati nekim drugim kanalima kada su zainteresirana gospoda dostavila ta pismena. Mislim da bi bilo u redu da mi budemo informirani pa da mi možemo onda informirati i građane koji su nas izabrali na ove naše funkcije. Hvala.“

Gradonačelnik : „...Što se tiče zelene tržnice, ne znam sad datume točno, ali mislim da do onda nismo dobili poništenje rješenja. Da, tako je, da. Mi na dan sjednice, ne vjerujem da smo baratali s tim, niti je ovdje bilo postavljeno pitanje. Radi se o jednom upravnom postupku, kao što se radi o mnogim upravnim postupcima. Ali uostalom o toj točci, gđa Fabijančić Križanić je predložila da se o njoj progovori na kraju dnevnog reda, pa ćemo onda i o tome govoriti. Apsolutno nema nikakvog razloga da se zataji i jedna činjenica, ili da se okrivi netko ili bilo tko, tko nije kriv. Eto toliko.“
http://www.gorica.hr/2013/01/aktualni-sat-32-sjednice-gradskog-vijeca/

-

Aktualni sat 32. sjednice Gradskog vijeća
Predsjednica : „Evo ja ću postaviti gradonačelniku pitanje na temu tržnog centra, a s obzirom da tvrdi da je to običan upravni postupak, a ja evo kažem da je to vrlo opasan upravni postupak za mnoge vlasnike poslovnih prostora kojim je ovakvim načinom postupanja gradonačelnika u UO nanesena šteta. Da se sve taji kada je riječ o tržnom centru, apsolutno se taji. Jer kada smo prije ljeta raspravljali o tržnom centru i o situaciji na tržnom centru, tada je gradonačelnik cijelo vrijeme pred nas bacao samo lokacijsku dozvolu koju je izdala Vesna Fabijančić Križanić, kao v.d. pročelnica. Međutim, uspješno je zatajivao nama vijećnicima ovdje u Gradskom vijeću da je izdana i potvrda izvedenog stanja 2010.g. koju je potpisala v.d.pročelnica gđa Brigljević. Da bi tek, kada smo osnovali Povjerenstvo, saznali da postoji i takva odluka UO. Međutim, interesantno je da tada isto tako nisu bili pozivani vlasnici poslovnih prostora, svi živi i zdravi, kao i kada je riječ o ovoj potvrdi, ovom rješenju za građenje, koje je poništeno od strane Ministarstva, jer nisu bili pitani svi vlasnici poslovnih prostora, tako ni to famozno rješenje izvedenog stanja isto nije bilo zakonito doneseno. I sad idemo na drugo rješenje, dolazimo do ovog rješenja koje je opet zatajeno da je stiglo, a onda gradonačelnik na televiziji, HTV-u kaže to je standardna procedura i opet će biti izdano isto rješenje. Pa ja vas gradonačelniče pitam kako znate da će biti izdano isto rješenje? Od kud vam takve spoznaje? I ne igrate li se možda svemogućega kada navodite da će rješenje imati isti oblik kakvo je imalo i ovo koje je poništeno?“
...
Gradonačelnik : „Da, da, naravno da ću odgovoriti. Bit će i posebna točka. Naravno pod posebnom točkom ćemo također govoriti o tržnom centru. Vrlo je opširna tema. Dakle, i o tom tržnom centru možemo puno govoriti. Ali da imamo najbolju namjeru riješiti taj tržni centar i da s tim tržim centrom vjerujte mi samo jedan čovjek ide spavat, sanja ga i budi se, to sam ja. I da najviše mene smeta što je to neriješen problem.“
...
Gradonačelnik : „...Tržni centar je doista veliki problem, tržni centar je problem koji će očito nadživjeti i moj mandat i možda onoga i poslije mene, i neće biti tako lako riješen. Tržni centar je vrlo zgodan za one koji žele manipulirati, za oni koji žele. Jer je to toliko ogromna, nejasna materija, da iz nje možete izvlačiti zaključke ovakve i onakve. A kada ste u situaciji, predizbornoj situaciji, dakle kada ste u situaciji kada želite napasti gradonačelnika, danas ima crvenu kravatu, možete, u takvoj kada ima toliko kravata, i kada možete se uloviti za bilo što. Ali najviše boli, vjerujte mi, najviše me boli kada me napada netko tko nema veze s tim tržnim centrom, tko nije rastao s tim tržnim centrom, tko ne živi tu, koji ne zna tko radi na tom tržnom centru. Kada me napada netko tko nije bio na poplavi, vi ste na poplavi trebali, vi ste ovakvi, vi ste onakvi. Dozvolite malo, bar malo ljudskosti da me to boli kao Goričana. A imam pravo reći, kao gradonačelnik, da boli i druge Goričane. Svi dokumenti koji su izdani, kada su izdani, ja sam to obećao već ne znam koliko put, digitalizirani su i spremni. A sad vam ozbiljno obećavam, obzirom da se radi o našoj sudbini, o naše Gradu, mi tu živimo, mi ćemo tu živjeti, naša djeca će tu živjeti, sad ćemo ih stvarno objaviti. Sve dokumente. Sve zapisnike. Velika je to hrpa. Sve ćemo objaviti na Internetu, printajte, komentirajte, čitajte, izvlačite. Dakle, radi se sada o tržnom centru. Izvlačite iz toga, analizirajte, izvlačite iz toga zaključke. Ponavljam, radi se o nama, radi se o onim ljudima koji rade, koji su prije radili u Velkomu, koji su gotovo završili na cesti. Nisu završili na cesti, nego su bili raspoređeni u 3 komunalna društva, kojima je Velkom u stečaju ostao dužan. Radi se o ovim ljudima, pa tu je i više njih koji su pošteno platili po cijenama, i kojima nije dano pravo vlasništva, nisu ga mogli konzumirati, radi se o mnogim drugim stvarima koje su bile dakle, pa ćete vidjeti koliko je ulogu tu igrao jedan Barišić. I to sve stavite u kontekst vremena.“

Predsjednica : „Vama. Dakle od cijelog ovog ekspozea nismo čuli odgovor na pitanje zašto je izdana potvrda izvedenog stanja 2010. g, a da se nisu pitali svi suvlasnici poslovnih prostora na tržnom centru, niste na to odgovorili, i niste odgovorili na insinuaciju koju sam vam stavila, da ćete izdati ponovo isto rješenje kao što ste to izjavili na HTV-u. Niste to demantirali. Prema tome, očito se pokazuje da tajite informacije, a štetu koju ste nanijeli ljudima je ogromna. Šteta Gradskom vijeću koju nanosite svojim izjavama, odlukama, mimo odluka Gradskog vijeća, je isto tako velika.
http://www.gorica.hr/2013/01/aktualni-sat-32-sjednice-gradskog-vijeca/
wwwg tablice

Jaguar

  • Gost
Odg: Tržnica se seli
« Odgovori #112 : Siječanj 21, 2013, 08:41:48 prijepodne »
I kaj je s novim rješenjem? Koliko znam ovaj put su ipak morali biti pozvani "mali" suvlasnici koji su uložili prigovore. Ima li netko petlje na temelju tih i takvih opravdanih prigovora izdati novo rješenje?

I kaj ako se ne izda? Što slijedi dalje, rušenje, naknada štete malim suvlasnicima?
Tko će to platiti, Žužić ili Grad? Ili obje strane u zajedničkom pothvatu?


Offline kiki

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 35
  • Karma: +0/-0
Odg: Tržnica se seli
« Odgovori #113 : Listopad 22, 2013, 01:14:18 poslijepodne »
Jel sam to dobro vidio da se počelo raditi kraj škole.   :o

Ionak je kaos kad se ide po klince, a sad bude još i dostava parkirala po Školskoj... O pogledu klinaca iz škole da ne pričam.
U ovom gradu (i cijeloj zemlji) samo debilne ideje prolaze, a mi najveći debili samo šutimo.

A možda se i varam, možda se gradi dječje igralište...  ;D

Master

  • Gost
Odg: Tržnica se seli
« Odgovori #114 : Listopad 22, 2013, 02:08:34 poslijepodne »
kaj se to radi?

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Tržnica se seli
« Odgovori #115 : Listopad 22, 2013, 09:08:43 poslijepodne »
Srećko Šojić pravi preduzetničku zonu.  :D
Da je kaj normalno bilo bi transparentno, ovak...
wwwg tablice

Offline @Franjo@

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 394
  • Karma: +0/-0
Odg: Tržnica se seli
« Odgovori #116 : Listopad 25, 2013, 03:25:55 poslijepodne »
za predpostaviti je da je isti projektant koji je upropastil i ono parkiraliste ispred cirkve u vukovini..

treba i javno obznaniti sa svojim potpisom tko je taj zlocin prema zivotnom prostoru isplaniral, jerbo, u hrvatskoj ima  kretena na tone koji takve uradke obozavaju.

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Tržnica se seli
« Odgovori #117 : Listopad 31, 2013, 02:31:23 poslijepodne »
kaj se to radi?
Službeno: dela se "Javni gradski prostor". To se tak zove jer nesme reči da se dela tržnica.

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Tržnica se seli
« Odgovori #118 : Listopad 31, 2013, 09:40:12 poslijepodne »
Pozitivno je kaj Grad ima nameru rešiti taj problem, tak da nema talačku krizu saki put da se privatno-pravno negdo "jaši". Samo mi ni jasno zakaj sad da je kriza z Rešejnem Ministarstva rešena.
Loše je kaj ovo baš ni najsretneše rešejne.
wwwg tablice

Offline mali medo

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 36
  • Karma: +0/-1
Odg: Tržnica se seli
« Odgovori #119 : Studeni 03, 2013, 08:23:27 poslijepodne »
Sasvim sigurno se u dvorištu osnovne škole Jurja Habdelića  dela "javni gradski prostor" . Djeca su iz škole donjela letak na kojemu to piše.  Isto tako piše da će  taj prostor  po potrebi služiti kao zelena tržnica i da sigurnost djece neće biti ugrožena.  Pitala sam radnike što se to radi i rekli su mi da se gradi zelena tržnica.
Po meni ovo apsolutno nije najsretnije rješenje jer me nitko ne može uvjeriti da će djeca biti sigurna. Roditelji zašto šutite.