Autor Tema: 1294 imena  (Posjeta: 6972 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

plemenitashica

  • Gost
1294 imena
« : Rujan 19, 2009, 12:50:30 prijepodne »
Ovo se MORA pročitati:
http://drlesar.bloger.hr/post/povlasteni-osiguranici/1754779.aspx


„Ako samostalni umjetnik u prethodne tri godine nije ostvario prosječni ukupni godišnji dohodak izvan umjetničkog stvaralaštva i djelovanja veći od prosječno ostvarenog dohotka radnika u Republici Hrvatskoj za prethodnu godinu, a koji je iznosio 90.528,00 kn, stječe pravo na uplatu doprinosa za mirovinsko i invalidsko te zdravstveno osiguranje iz sredstva proračuna Republike Hrvatske...

Slijedi popis samostalnih umjetnika čiji je rada značajan za kulutrno i umjetničko stvaralaštvo Hrvatske a koji godišnje zarađuju manje od 90 tisuća kuna izvan umjetničkog stvaralaštva ili 116 tisuća kuna od samostalne umjetničke djelatnosti.


Popis samostalnih umjetnika u Republici Hrvatskoj

Na WEB stranici Hrvatske zajednice samostalnih umjetnika pod linkom Umjetnici objavljen je ažurirani popis samostalnih umjetnika kojima je priznato pravo na uplatu doprinosa iz sredstava proračuna Republike Hrvatske.
http://www.hzsu.hr/umjetnici.php

Pokušala sam čitati, ne mogu više, ne mogu razumjeti....
Pročitajte tih 1294 imena, pa probajte zbrojiti koja imena su vam poznata?
P r e s t r a š n o.

Dobro kaže Beus - kineski zid bi se mogao napraviti od svih rupa kamo se izlijeva novac. (ili tak nekak).

perojosi

  • Gost
Odg: 1294 imena
« Odgovori #1 : Rujan 19, 2009, 02:02:33 poslijepodne »
Poštovani,

 

Zakon o pravima i naknadama za nezaposlene se različito tumače,te naknade za nezaposlene različito isplaćuju.

Pa tako imamo slučajeve kod kojih se prosjek zadnje 3 plaće uzima u obzir i isplačuje naknada u visini 70% za prva 3 mjeseca,te 50% za iduće mjesece,prema priloženom prosjeku plaće( prosjeci koji prelaze visinu iznosa prosječne plaće isplaćene u gospodarstvu za predhodnu godinu 2008 koji iznosi 5187 kn)

 

I s druge strane kod istih korisnika prava kojima je za identične ili slične prosjeke plaće za zadnja 3 mjeseca rada(iznosi koji prelaze prosječnu plaću u RH za 2008 god.)obračunata naknada 70% odnosno 50%

ali prema prosjeku isplaćenih plaća u gospodarstvu u RH za 2008 god(što je i logično i ispravno a i zakon je tako definirao)

 

Moje pitanje je kako je moguće da netko tko je imao prosjek plaće cca 10000 kn dobije naknadu za prva 3 mjeseca nezaposlenosti 7000 kn?

Ili netko tko je imao prosjek zadnje 3 plače 7000 kn ostavri pravo na naknadu 4500 kn?Napravite provjeru svih korisnika kojima prosjek zadnje 3  plaće  premašuju prosječnu plaću u RH za 2008(5187kn)

S druge strane ako čitamo zakon u NN, članak 43 jasno definira iznos naknade.

Ako čitamo tekst zakona  na stranicama HZZ, on se poziva ipak na prosjek zadnje 3 plaće isplaćene korisniku prava.(a ne na hrvatski prosjek plaće isplaćen u RH za predhonu godinu)

 

Sjedne strane imamo u hzz krivo tumačenje zakona koje je javno objavljeno,sdruge strane imamo različite kriterije  i dodijeljene visine iznosa naknada pa stoga nismo svi jednaki pred zakonom,

A dakako ono što je najvažnije imamo oštećen državni proračun koji svi punimo.

Pitam Vas ako sam ja ovdje  dobro shvatio zakon(Vi će te provjeriti da li sam u pravu)tko je odgovarn za to i štetu koja je nanešena krivim obračunom naknada te isplatama istih iz državnog proračuna.

 

Nadam se da ću ubrzo dobiti od Vas i odgovor na moje ukazivanje nelogičnosti i postavljeno pitanje,te jednako tako da će te napraviti provjeru odobrenih naknada i uskladiti jednako za sve građane koji ostvaruju to pravo,bilo da nekome treba oduzeti ili dodati,jer ipak u ovoj državi bi trebali biti svi jednaki pred zakonom i za sve bi trebao biti jednak zakon.

 

U prilogu Vam šaljem linkove NN(sa tekstom zakona) te link od HZZ gdje se taj zakon objašnjava površno i krivo u smislu iznosa naknade(kada se uzima u obzir prosjek plaće zadnja 3 mjeseca rada korisnika)

 

http://www.hzz.hr/default.aspx?id=4075

http://narodne-novine.nn.hr/default.aspx

 
Hvala lijepa,Lp

Dopis  s upitom koji sam uputio Vladi i HZZ-u
Još jedan primjer kako se prazni proračun i kako nam institucije funkcioniraju te isto tako kako se tumači zakon,
pa kada vidimo važeći zakon u NN i obrazloženje istog na stranicama HZZ-a nešto tu ne štima sa tumačenjem zakona te zbog toga ide puno novaca gdi ne treba.
Kada uzmemo sve afere koje su izbile u nekoliko zadnjih mjeseci,kada pribrojimo mirovine tipa Lozačića,i kakve sve nebuloze a da i neznamo koliko ih ima,
jednom prigodom sam ustvrdio da ova zemlja još dobro i živi što se sve radi i kako se radi a da to nije bilo i da nije tako ,ni Švicarska nam ne bi bila ravna.
Ali kako ispada mi,građani ili bolje rečeno veći dio građana to kontinuirano potvrđuje na izborima te na taj način dajemo zeleno svjetlo toj i takvoj politici kao i upravljanju Državom.
Nadam se da će biti dovoljno snage i volje u budućnosti da se ta i takva Politika konačno makne sa političke scene Hrvatske,jer ovo sve skupa prelazi granice
i najlošijeg ukusa a kamoli dobrog.Ovo što se radi u svim sferama života Države a da nitko ne odgovara za ništa,nema nigdje na Svijetu.
Ostaje nam ipak jedino, da skupimo još snage i da se i dalje borimo kako bi promijenili sustav vrijednosti u ovoj zemlji,kako bi konačno zakoni imali smisla i bili jednaki za sve,kako bi zakoni imali smisla i trajali duže od par mjeseci,kako bi odgovornost podigli na razinu koju zaslužuje,kako bi vratili vjeru u čast i poštenje,jer takvih ipak ima u ovoj zemlji ali nažalost to ne dolazi do izražaja i radije se drže po strani.
Te snage je nužno motivirati i nadam se da će doći tren i to ubrzo, kada će se to i dogoditi.Jer čekanje nema više smisla,potonuli smo preduboko.

plemenitashica

  • Gost
Odg: 1294 imena
« Odgovori #2 : Rujan 20, 2009, 01:21:12 poslijepodne »
............Pročitajte tih 1294 imena, pa probajte zbrojiti koja imena su vam poznata?
P r e s t r a š n o.

Izdvojila sam neke:

Lidija Bajuk – književnik
Marijan Ban – skladatelj
Joško Banov - skladatelj
Andrej Baša – skladatelj
Maja Blagdan – izvođač zabavne glazbe
Berislav Blažević - izvođač zabavne glazbe
Dinko Bogdanić – koreograf
Fedor Boić – skladatelj
Dijana Bolanča – glumica
Nikša Bratoš - izvođač zabavne glazbe
Ronald Braus – operni pjevač
Marijan Brkić - izvođač zabavne glazbe
Aleksandra Broz – kazališni redatelj
Amar Bukvić – glumac
Meri Cetinić – vokalni solist
Vinko Coce - izvođač zabavne glazbe
Đuka Čajić – vokalni solist
Adonis Ćulibrk – skladatelj
Matija Dedić – instrumentalist
Dora Delbianco – dramaturg
Sanja Doležal Šarić - izvođač zabavne glazbe
Silvestar Dragoje – skladatelj
Rajko Dujmić – skladatelj
Denis Dumančić – skladatelj
Giuliano Đanić – vokalni solist
Dora Fišter Toš – glumica
Nada Gačešić Livaković – glumica
Tamara Garbajs – glumica
Miro Gavran – književnik
Milan Generalić – slikar
Davor Gobac – skladatelj
Deana Gobac – plesač klasičnog baleta
Rajko Grlić – filmski i TV redatelj
Husein Hasanefendić – skladatelj
Hana Hegedušić – glumica
Damir Hoyka – fotograf
Marija Husar - izvođač pop-rock glazbe
Ivana Husar Mlinac - izvođač pop glazbe
Dubravko Ivaniš – skladatelj
Matko Jelavić – skladatelj
Filip Juričić – glumac
Ilan Kabiljo – skaldatelj
Vlado Kalember - izvođač zabavne, pop i rock glazbe
Milan Kekin – skadatelj
Zorica Kondža Banov – vokalni solist
Željko Konigsknecht – glumac
Bruno Kovačić - izvođač zabavne glazbe
Kristina Krepela – glumica
Frano Lasić – glumac
Borislav Leiner – izvođač pop-rock glazbe
Ivan Leo Lemo – redatelj
Monika Leskovar – instumentalist
Larisa Lipovac – plesač suvremenog plesa
Josipa Lisac – vokalni solist
Duško Lokin - izvođač zabavne glazbe
Vitomira Lončar – glumica
Paolo Magelli – redatelj
Danijela Martinović - izvođač zabavne glazbe
Vilim Matula – glumac
Ivica Mikulić - izvođač zabavne glazbe
Vesna Mimica – koreograf
Igor Mirković – redatelj
Livio Morosin – skladatelj
Tahir Mujičić – književnik
Goran Navojec – glumac
Boris Novković – skladatelj
Ecija Ojdanić – glumica
Jurica Pađen – skladatelj
Ante Pecotić – skladatelj
Davor Radolfi - izvođač zabavne glazbe
Aki Rakimovski - izvođač zabavne glazbe
Zlatko Rucner – instrumentalist
Ana Rucner Kalember – instrumentalist
Vedrana Rudan Hrvatin – književnik
Darko Rundek – skladatelj
Masimo Savić – izvođač zabavne, pop i rock glazbe
Dražen Scholz - izvođač rock glazbe
Elvis Stanić – skladatelj
Jasmin Stavros - izvođač zabavne glazbe
Šime Strikoman – fotograf
Ognjen Sviličić – filmski i TV redatelj
Zdravko Šljivac – dirigent
Davor Tolja - izvođač zabavne glazbe
Damir Urban - izvođač rock glazbe
Alen Vitasović - izvođač zabavne glazbe
Jasna Zlokić – vokalni solist
Branka Zmaić Donassy -  modni dizajner

Svi ovi i svi oni ostali samostalni umjetnici u tabeli u „prethodne tri godine nije ostvario prosječni ukupni godišnji dohodak izvan umjetničkog stvaralaštva i djelovanja veći od prosječno ostvarenog dohotka radnika u Republici Hrvatskoj za prethodnu godinu, a koji je iznosio 90.528,00 kn“.

Ako u google-u napišete ova imena i prezimena, sigurno će se otvoriti mnogo stranica koje govore o ovim umjetnicima i kulturnjacima sirotanima koji nemaju manje od 1000  kn mjesečno za platiti mirovinsko i zdravstveno osiguranje, pa im to plaća država.



Bilaj

  • Gost
Odg: 1294 imena
« Odgovori #3 : Rujan 20, 2009, 04:54:28 poslijepodne »
Kada sam pročitao ovaj popis onda sam sve sigurniji da bi trebalo ukinuti takve potpore umjetnicima koji su jako jako poznati i angažirani i očigledno da ne plačaju porez na svoj rad.

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: 1294 imena
« Odgovori #4 : Rujan 20, 2009, 05:55:00 poslijepodne »
Ja ljudi nemam više snage ni volje komentirati ovakve slučajeve.
To više nije afera, to je stanje.
Dovedeni smo u stanje kronične afere.
Ne znaš više od kud bi prije počeo čistiti smrdljivu ribetinu koja nema ni glave ni repa  ???
Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

Offline Martina 1

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 29
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Ženski
  • Život je samo jedan, proživi ga najbolje što znaš.
Odg: 1294 imena
« Odgovori #5 : Listopad 23, 2009, 10:39:13 poslijepodne »
Joooj, nama nabiju harač a njima plaćaju takve stvari. Neka to ukinu i da vidite love u blagajni.
Turopolje u mom srcu zauvijek.

shaka zulu

  • Gost
Odg: 1294 imena
« Odgovori #6 : Listopad 23, 2009, 11:20:41 poslijepodne »
Mene ***e najbole onaj harač kaj nam je još prije zamp navrgel,de si mam preglašen za lopova.