Domaće teme > Gradska poduzeća i ustanove

HZZO u V. Gorici

(1/6) > >>

delta force:
U više navrata sam morao ići u navedenu ustanovu gdje sam se svaki puta nanovo suoćio sa drskim i krajne neljubaznim službenicama iz soba 1, 2 i 3. Svojim neradom stvaraju i onako velike gužve.

Raditi poćinju oko pola devet (dok se iz klafraju i popiju kavu). Kada ih nešto upitaš (ako ti upoće odgovore) odgovore ti drsko, upućuju te iz sobe 1 u sobu 2, a ova iz sobe 2, natrag u sobu 1, naravno uz čekanje od najmanje sat vremena jer pred sobom 2 čekaju ljudi koji su došli kad i ti.
Davaju nepotpune informacije o dokumentima koje trebaš priložiti, a kad im doneseš ono kaj su tražile, onda te traže još nešto kaj ti nisu prvi put navle.

Jedna ode na plac, a kolegica iz sobe ne radi to kaj ti treba nek nekaj drugo, pa te pošalje van da prićekaš dok se ova druga ne vrati (jer je kao otišla preko u drugu sobu ).

Kad se navedena (konačno) vraća s grincajgom i kupljenim potrepštinama s placa, moraš ćekati da se raspremi jer te inaće i ona stera van, jer si nepristojan i ne dozvoliš joj ni da se skine.

Drugi put dođeš u pola osam (kak bi bil prvi na redu), a ono tam već 15 ljudi ćeka na zimi.
Kad evo ti ( u osam ) jedne od njih, pozdraviš s dobro jutro, a ona ko MULA samo prođe i još se ljuti kaj stojimo pred vratima jer ona nemre otvoriti.

Odlazi u hodnik ljevo i tada poćinje dolaziti i druga ekipica za kafenisanje.

Tada to traje i traje, naravno ljudi poćinju gunđati jer neki su si uzeli i izlaz s posla da si obave što im treba i išli bi radit za razliku od njih.

Oko pola devet više to nemreš trpjet i beš im mater bezobraznu, izlaze van (vukući se ko crijeva) s šalicama neispijene kave (iz prostorije gdje su se do tada kikotale), naoblaćene i vidno ljute, ali bez srama (kaj ih trideset ljudi ćeka u hodniku da se one udostoje i poćnu raditi).

U svim normalnim ustanovama, normalni i odgovorni službenici, dođu pola sata ranije na posao da si poprićaju i popiju kavu, kako bi na vrijeme mogli poćeti raditi svoj posao za koji su plaćeni, što u ovoj ustanovi od uvijek nije praksa.

Ne znam kome bi se trebalo obratiti da malo iskontrolira njihov rad i ponašanje, ako im se ne da radit ili nisu sposobne za posao koji trebaju odradit, neka se maknu i puste mlađe ljude koji bi bili sretni da mogu radit.

Ne znam da li je još ko imao takvih iskustava, a siguran sam da nisam jedini, jer sam se uvjerio u to čekajući ( u više navrata ) da obavim ono po šta sam došao.




shaka zulu:
De je to?Na "plučnomu"?

marinko tur:

--- Citat: delta force - Siječanj 25, 2010, 07:09:10 poslijepodne ---U više navrata sam morao ići u navedenu ustanovu gdje sam se svaki puta nanovo suoćio sa drskim i krajne neljubaznim službenicama iz soba 1, 2 i 3. Svojim neradom stvaraju i onako velike gužve.

Raditi poćinju oko pola devet (dok se iz klafraju i popiju kavu). Kada ih nešto upitaš (ako ti upoće odgovore) odgovore ti drsko, upućuju te iz sobe 1 u sobu 2, a ova iz sobe 2, natrag u sobu 1, naravno uz čekanje od najmanje sat vremena jer pred sobom 2 čekaju ljudi koji su došli kad i ti.
Davaju nepotpune informacije o dokumentima koje trebaš priložiti, a kad im doneseš ono kaj su tražile, onda te traže još nešto kaj ti nisu prvi put navle.

Jedna ode na plac, a kolegica iz sobe ne radi to kaj ti treba nek nekaj drugo, pa te pošalje van da prićekaš dok se ova druga ne vrati (jer je kao otišla preko u drugu sobu ).

Kad se navedena (konačno) vraća s grincajgom i kupljenim potrepštinama s placa, moraš ćekati da se raspremi jer te inaće i ona stera van, jer si nepristojan i ne dozvoliš joj ni da se skine.

Drugi put dođeš u pola osam (kak bi bil prvi na redu), a ono tam već 15 ljudi ćeka na zimi.
Kad evo ti ( u osam ) jedne od njih, pozdraviš s dobro jutro, a ona ko MULA samo prođe i još se ljuti kaj stojimo pred vratima jer ona nemre otvoriti.

Odlazi u hodnik ljevo i tada poćinje dolaziti i druga ekipica za kafenisanje.

Tada to traje i traje, naravno ljudi poćinju gunđati jer neki su si uzeli i izlaz s posla da si obave što im treba i išli bi radit za razliku od njih.

Oko pola devet više to nemreš trpjet i beš im mater bezobraznu, izlaze van (vukući se ko crijeva) s šalicama neispijene kave (iz prostorije gdje su se do tada kikotale), naoblaćene i vidno ljute, ali bez srama (kaj ih trideset ljudi ćeka u hodniku da se one udostoje i poćnu raditi).

U svim normalnim ustanovama, normalni i odgovorni službenici, dođu pola sata ranije na posao da si poprićaju i popiju kavu, kako bi na vrijeme mogli poćeti raditi svoj posao za koji su plaćeni, što u ovoj ustanovi od uvijek nije praksa.

Ne znam kome bi se trebalo obratiti da malo iskontrolira njihov rad i ponašanje, ako im se ne da radit ili nisu sposobne za posao koji trebaju odradit, neka se maknu i puste mlađe ljude koji bi bili sretni da mogu radit.

Ne znam da li je još ko imao takvih iskustava, a siguran sam da nisam jedini, jer sam se uvjerio u to čekajući ( u više navrata ) da obavim ono po šta sam došao.






--- Kraj citata ---

U potpunosti. Stara je isla predat za dodatno zadrstveno da produlji 5.1. a novac za 12 mjesec je uplatila 31.12. 2009. i naraavno to do tada nije proknjizeno, ali u tom nije stavr, teta je onako drsko i neljubazno staru pitala: " A kak ste uplatili kad je 31. bio neradni dan!! " Ja paf??? Od kad za kog??? Nakon toga, opet bahato i drsko, osim toga bila je nova godina i nas nije bilo, ja opet paff???

Ljudi moji kud ovaj svijet vodi  :'(

De Loren:
Pridružujem se "pohvalama" jer fakat je sramota kako se ponašaju, bilo da ste došli zbog zdravstvene knjižice ili dopunskog osiguranja ... (čast izuzecima)  Kako te osobe ženskog roda, da ih ne nazovem kakvim drugim nazivom ne shvaćaju da nisu Bogom dane i da ljudi tamo ne dolaze zbog njih kao takvih ?

Rožica-ljutibijes:

--- Citat: marinko tur - Siječanj 25, 2010, 07:52:10 poslijepodne ---...
Ljudi moji kud ovaj svijet vodi  :'(

--- Kraj citata ---

 Na "banana plantažu" >:( ;) O0

To je nama naša borba dala... ???


--- Citat: De Loren - Siječanj 25, 2010, 08:00:13 poslijepodne ---Pridružujem se "pohvalama" jer fakat je sramota kako se ponašaju, bilo da ste došli zbog zdravstvene knjižice ili dopunskog osiguranja ... (čast izuzecima)  Kako te osobe ženskog roda, da ih ne nazovem kakvim drugim nazivom ne shvaćaju da nisu Bogom dane i da ljudi tamo ne dolaze zbog njih kao takvih ?

--- Kraj citata ---

Zašto bi te "osobe ženskog roda" htjele ili trebale bilo što "shvaćati".  ::) Lijepo im je i sigurno "u jaslama" u kojima jesu.
A na mjestu su gdje nema "gazde", nitko ih nema "opaliti" po džepu, nitko ih ne kontrolira kako to već i jest svugdje "u jaslama" koje piju mlekeco iz državne kase :-X. Što bi njih bilo briga za ljude koji tamo trebaju i moraju dolaziti. Užasno! Pa si vi promislite koliko je takvih po vertikali i horizontali, a "NIŠ KORISTI" dok i dalje cicaju. Takvima je lijepa naša "mila majčica". :o A imamo zakone, jel' da!?

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju