Autor Tema: Vrtovi u mojem mjestu  (Posjeta: 3901 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Vrtovi u mojem mjestu
« : Travanj 21, 2010, 12:35:49 poslijepodne »

Evo nam opet proljeća i njegovih ljepota i buket boja koje nam se svakodnevno nizaju pred oćima. Dali ih vidimo ili prođemo pokraj svega ,kao da ništa ne vidimo?

 Mnogi provode cijele dane ,barem vikendom,u svojim vrtovima uređujući ih ,a m noge okućnice i vrtovi izgledaju kao da su zaboravljeni od svih.
Predlažem da probamo zabilježiti i jedne i druge fotkama ,podijelimo između sebe ideje, zamisli ,neka zgodna rješenja.

Ja idem u selo slikat pa da vidimo kak to izgleda.
Samo da me neko ne zjuri dok bum slikal?
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

JosipJoža

  • Gost
Odg: Vrtovi u mojem mjestu
« Odgovori #1 : Travanj 21, 2010, 12:55:11 poslijepodne »
Buđenje proljeća je predivno i meni najdraže godišnje doba, ideja je super i pozdravljam je, evo mali doprinos od mene, ranije sam već usput vidio  jedno lijepo buđenje proljeća, nisam mogao odoliti da ne poslikam, evo dijelim s Vama.






Offline mojca

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 213
  • Karma: +0/-0
Odg: Vrtovi u mojem mjestu
« Odgovori #2 : Travanj 21, 2010, 01:22:05 poslijepodne »
slažem se sa idejom djelomično......slikati lijepe detalje,može i ružne,ali na način da se nezna odakle su jer nisu svi od rada pa da imaju lijepe okučnice,a možda imaju i neki drugi razlog zašto im nisu lijepe.Mislim da nije etično stavljati ružne slike privatnih osoba.Može se uzeti kao zadiranje u privatnost.

Bilaj

  • Gost
Odg: Vrtovi u mojem mjestu
« Odgovori #3 : Travanj 21, 2010, 01:34:06 poslijepodne »
Mislim da nije etično stavljati ružne slike privatnih osoba.Može se uzeti kao zadiranje u privatnost.
Mislim da ti je slikanje i prikazivanje u negativnom svijetlu kažnjivo na sudu.

Npr slikam nečiji zapušten vrt i onda vičem Ovaj grozni vrt pripada tom i tom i oblijepim cijelu goricu s time.

Stoga ajmo rađe pozitiva. Ima jedan vrt u lukavcu koji bi štel slikati ali nikada ne ulovim cajta slikati ga.

Trs

  • Gost
Odg: Vrtovi u mojem mjestu
« Odgovori #4 : Travanj 21, 2010, 03:04:42 poslijepodne »

16. travnja 2010. Da mi se nije svidjelo, ne bih slikao.
Nije baš moje mjesto ali cca kilometar dalje i 500 m niže (nadmorske visine) sam se rodio.



Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Vrtovi u mojem mjestu
« Odgovori #5 : Travanj 21, 2010, 05:36:48 poslijepodne »
Nije mi ni na kraj pameta sa time se nekome izrugivati. Dobra ti je primjedba u svakom pogledu.
Mislim da ne treba navoditi ime osobe,a možemo samo ime mjesta,i mislim da je to dovoljno.

Evo i mojih priloga,vrt slikan u V.Mlaki.





Ovo je današnje stanje,a kad se malo proljepša opet ću ga fotkati.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Trs

  • Gost
Odg: Vrtovi u mojem mjestu
« Odgovori #6 : Travanj 21, 2010, 07:57:54 poslijepodne »

On ima samo jednu važnu karakteristiku – netko ga voli. Baš njega, među tisućama i milijunima drugih crvenih tulipana koji sada cvatu po gradovima i selima!
Naime, ja sam ga posadio prije desetak godina, uz druge i uz desetke drugih vrsta cvijeća koje cvate do zime, kako kojem dođe red. Kako sam  zadnjih godina zapustio cvjetnjakić koji sam tada napravio ispred stambene zgrade, on je jedini od tulipana koji je procvao i ovog proljeća. Zato ga posebno volim.
Prve su proljetos procvale visibabe i šafrani. Sada je procvao grmić takozvanih srčeka ili srdašca, divlje ljubičice i zimzelen mali (oboje plavo) još cvate a đurđice su propupale. Znam da se većini ne bi dopao taj cvjetnjakić neuređeni jer većina više voli vidjeti šareno (cvijeće) ili smeđe (obrađenu zemlju) nego zeleno (lišće bilja). Zato vam se sa slike smiješi samo moj tulipan.  ;D


Trs

  • Gost
Odg: Vrtovi u mojem mjestu
« Odgovori #7 : Travanj 21, 2010, 08:05:56 poslijepodne »

On
Prve su proljetos procvale visibabe i šafrani. Sada je procvao grmić takozvanih srčeka ili srdašca, divlje ljubičice i zimzelen mali (oboje plavo) još cvate a đurđice su propupale.

Zaboravio sam spomenuti zumbule, plave i jedan rozi.  8)

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Vrtovi u mojem mjestu
« Odgovori #8 : Travanj 22, 2010, 07:48:08 prijepodne »


Vrijedni čuvari.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....