Autor Tema: Lokalni izbori- Rešite probleme!  (Posjeta: 56534 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Lokalni izbori- Rešite probleme!
« Odgovori #90 : Ožujak 26, 2013, 10:32:07 poslijepodne »
Nebitno je tko je on privat. I nebitno je poznaje li njega netko ili on nekog ovdje. No bitno je da se takav kandidira za dogradonačelnika. Kako takovih nema puno - o kome bi pisali u ovoj temi??
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline tromblon

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 294
  • Karma: +0/-0
  • HVO
Odg: Lokalni izbori- Rešite probleme!
« Odgovori #91 : Ožujak 26, 2013, 11:23:38 poslijepodne »
Uživaš jer pljuješ po njemu a on ne zna tko si.
Pametnjakoviću! Ti kao i on pljujete po drugima i nitko ne zna tko ste vi. On je javna osoba koja se bavi politikom i normalno je komentirati takve ljude, pogotovo ovakve anonimuse... Cekam da Perica objavi zivotopis i radno iskustvo! Svasta cujem iz bauhausa :)

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Lokalni izbori- Rešite probleme!
« Odgovori #92 : Ožujak 28, 2013, 11:46:36 poslijepodne »
27.03.2013.
Barišiću stani, imaš loše namjere
 Gradonačelnik Barišić se nedavno pohvalio kako je gradska uprava spojena na svjetlovodnu infrastrukturu i kako je to ključan korak u informatizaciji gradske uprave i uvođenju e-usluga. Naravno nije iznio nikakve tehničke niti financijske podatke.
...
https://www.facebook.com/laburisti.vg#!/laburisti.vg

Transparentna javna nabava.
wwwg tablice

Offline ulysses

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 296
  • Karma: +0/-0
Odg: Lokalni izbori- Rešite probleme!
« Odgovori #93 : Ožujak 29, 2013, 12:36:51 prijepodne »
27.03.2013.
Barišiću stani, imaš loše namjere
 Gradonačelnik Barišić se nedavno pohvalio kako je gradska uprava spojena na svjetlovodnu infrastrukturu i kako je to ključan korak u informatizaciji gradske uprave i uvođenju e-usluga. Naravno nije iznio nikakve tehničke niti financijske podatke.
...
https://www.facebook.com/laburisti.vg#!/laburisti.vg

Transparentna javna nabava.

APIS IT je bivši Gradski zavod za automatsku obradu podataka, a danas tvrtka u vlasništvu Republike Hrvatske i Grada Zagreba (da je prije 17 godina bilo pameti, bila bi dijelom i u vlasništvu Grada Velike Gorice kao što je danas Zračna luka).

Ne znam da li Republika Hrvatska i Grad Zagreb spadaju pod "podobne" ili Barišićeve "prijatelje". Pretpostavljam da  bi umjesto hrvatske države, podobniji bili stranci.

Razočaravajući tekst, po pitanju stručnosti i informiranosti. Valjda se moralo pljuvati pod svaku cijenu, a to u ovom slučaju nije mogao odraditi SDP. APIS-ov informacijski sustav se koristio i za vrijeme Tonina Picule. Čudi me kako autor nije tada pisao "Picula stani, imaš loše namjere".

U stvari, ne čudi me.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Lokalni izbori- Rešite probleme!
« Odgovori #94 : Ožujak 29, 2013, 07:32:25 poslijepodne »
https://www.facebook.com/laburisti.vg#!

Transparentna javna nabava.

Ne kužim zašto bi navodio stvari za koje ga nitko nije ništa pitao?

Ukoliko nekoga zanima, neka bude precizan u pitanju, pitati bilo što ne znači da ti automatski mora reći sve kaj zna i ne zna... i ja volim kad nekog nekaj pitam da mi veli to kaj sam ga pitao, a ne dqa mi drami gluposti koje nikog ne zanimaju...

To da ga je netko direktno decidirano pital - gospon Barišić, otkud pinka, koje su specifikacije te veze itd itd - i da nakon toga kenja kvake i drobi neku muljažu, e onda mu se ima kaj za zamjeriti...

Ne štitim ga, samo velim...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Turopoljka.com

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 71
  • Karma: +0/-0
    • Turopoljka
Odg: Lokalni izbori- Rešite probleme!
« Odgovori #95 : Travanj 15, 2013, 12:54:35 poslijepodne »
Građani prepoznali lošu politiku dr. don Ivana Grubišića

Politika dr. don Ivana Grubišića doslovno ga je stavila u “Karantenu”

Krug Savez za građansku i etičku Hrvatsku Velika Gorica u želji da upozna svoje sugrađane s programom i načelima Saveza za građansku i etičku Hrvatsku odlučio je pozvati građane Velike Gorice na druženje s dr. don Ivanom Grubišićem u caffe baru „Karantena“ i doslovno ga smjestio u karantenu!
Velikogorički Savez za građansku i etičku Hrvatsku Velika Gorica osnovan je prije desetak dana čiji su glavni osnivači bivši Laburisti koji su zbog lošeg i netransparentnog rada cijelog velikogoričkog ogranka izbačeni iz stranke. Svoje ambicije koje im se nisu uspjele ostvariti u Laburistima, da se smjeste na vrh liste za Gradsko vijeće, ovog puta skupina izbačenih Laburista pokušava napraviti preko Savez za građansku i etičku Hrvatsku čiji je glavni lider dr. don Ivan Grubišić.

Iako je nekima ovo već treća politička opcija preko koje se pokušavaju ubaciti na političku scenu našeg grada, anonimci koji svojim djelovanjem nisu pokazali nikakvo iskreno zalaganje za boljitak društva, nikada se nisu istaknuli niti jednom inicijativom, a kamoli idejom.
Na skup koji je bio održan u četvrtak 11. travnja odazvalo se nešto manje od 10 ljudi. Među njima bio je i jedan od kandidata za mjesto gradonačelnika koji se na sve načine, otvoreno govoreći da mu je potreban posao jer je godinama nezaposlen pokušao nametnuti svim akterima na predstojećim lokalnim izborima, no svi su ga odbili, pa sada pokušava i kod dr. dona Grubišića. Razočarana šarolika skupina s velikim ambicijama i gotovo nikakvim odazivom građana dovela je dr. don Grubišića u “Karantenu”
Dr. don Grubišić svoje izlete u lokalnu politiku skupo plaća, fijasko koji je doživio u Velikoj Gorici zbog ljudi koji se preko njega pokušavaju ugurati u Gradsko vijeće zasigurno mu šteti i ugled mu među građanima pada.
U Zadru je primjerice, pored svoje liste Krug Savez za građansku i etičku Hrvatsku podržao SDP-ovog kandidata za gradonačelnika Ivu Bilića nakon čega su svi razočarani članovi Kruga kao i njihov kandidat za gradonačelnika Marko Pupić Barkrač prešli u Akciju mladih s kojom izlaze na izobre.

http://turopoljka.com/2013/04/13/gradani-prepoznali-losu-politiku-dr-don-ivana-grubisica/

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: Lokalni izbori- Rešite probleme!
« Odgovori #96 : Travanj 22, 2013, 08:19:14 prijepodne »
APIS IT je bivši Gradski zavod za automatsku obradu podataka, a danas tvrtka u vlasništvu Republike Hrvatske i Grada Zagreba (da je prije 17 godina bilo pameti, bila bi dijelom i u vlasništvu Grada Velike Gorice kao što je danas Zračna luka).

Ne znam da li Republika Hrvatska i Grad Zagreb spadaju pod "podobne" ili Barišićeve "prijatelje". Pretpostavljam da  bi umjesto hrvatske države, podobniji bili stranci.

Razočaravajući tekst, po pitanju stručnosti i informiranosti. Valjda se moralo pljuvati pod svaku cijenu, a to u ovom slučaju nije mogao odraditi SDP. APIS-ov informacijski sustav se koristio i za vrijeme Tonina Picule. Čudi me kako autor nije tada pisao "Picula stani, imaš loše namjere".

Kad se ne može uzvratiti argumentima onda se ide s lažima, klasična taktika iz vaše spin-troll početnice. :-)

http://www.gorica.hr/2010/06/gradanima-od-sada-dostupna-e-pisarnica/

e-pisarnicu je uveo Barišić, za vrijeme Picule se nije koristio taj servis. Iznosiš neistine.

APIS je u vlasništvu države i grada i kao takav pati od sličnih bolesti kao i sva druga gradska i državna poduzeća. e-pisarnica je preskupi projekt koju bi neki manji agilni tim napravio i ponudio kao servis za daleko manje novaca.

Pročitaj kako se to radi u APIS-u:

http://www.business.hr/kompanije/zena-nevena-jurice-bez-natjecaja-sklopila-milijunski-posao-s-ibm-om-112256

Pročitaj ono što piše pod podnaslovom Neodgovorna odluka.








Offline ulysses

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 296
  • Karma: +0/-0
Odg: Lokalni izbori- Rešite probleme!
« Odgovori #97 : Travanj 24, 2013, 12:27:14 prijepodne »

Kad se ne može uzvratiti argumentima onda se ide s lažima, klasična taktika iz vaše spin-troll početnice. :-)

http://www.gorica.hr/2010/06/gradanima-od-sada-dostupna-e-pisarnica/

e-pisarnicu je uveo Barišić, za vrijeme Picule se nije koristio taj servis. Iznosiš neistine.


Ne, nego ti pričaš o stvarima o kojima nemaš pojma. E-pisarnica je web modul APIS-ovog informacijskog sustava koji se u gradu koristi već godinama. I iznosi koje spominješ odnose se na cijeli informacijski sustav, a ne e-pisarnicu.


APIS je u vlasništvu države i grada i kao takav pati od sličnih bolesti kao i sva druga gradska i državna poduzeća. e-pisarnica je preskupi projekt koju bi neki manji agilni tim napravio i ponudio kao servis za daleko manje novaca.

Pročitaj kako se to radi u APIS-u:

http://www.business.hr/kompanije/zena-nevena-jurice-bez-natjecaja-sklopila-milijunski-posao-s-ibm-om-112256

Pročitaj ono što piše pod podnaslovom Neodgovorna odluka.

Najprije si iznio tezu o namještanju poslova podobnima i prijateljima, a kada je rečeno kako je APIS državna firma, sad te muči neefikasnost državnih poduzeća. Toliko o vjerodostojnosti.

APIS odrađuje i izbore, pa vi kao ljevičari i laburisti pošaljite javno priopćenje u kojem se zalažete da taj posao pripadne nekoj privatnoj ili stranoj firmi.

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: Lokalni izbori- Rešite probleme!
« Odgovori #98 : Travanj 25, 2013, 02:52:09 prijepodne »
Svi bi imali više pojma kad bi informacije o poslovanju grada bile javno dostupne, kao i pojedinosti o pojedinim rješenjima.

Kaj Robert Jukić radi za grad Veliku Goricu. Da li je firma za koju radi dobila posao na natječaju? Ili po 'preporuci'? Oni će napraviti neki softver kojeg će grad patentirati? Teška nebuloza. Tu miriše na podobnost i prijatelje i na mazanje očiju javnosti.

Drži se teme, bez etiketiranja, izbori su druga priča, a informacijski sustav o kojem se tu priča uopće ne mora biti tako skup. Drugi gradovi po .hr su odabrali druga, jeftinija rješenja. Zašto projekt e-pisarnice koriste samo Zagreb i Velika Gorica?


Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Lokalni izbori- Rešite probleme!
« Odgovori #99 : Travanj 25, 2013, 10:42:23 prijepodne »
Zato jer oni jedini imaju vlast koja ZNA kako se nekažnjeno pljačka i guli, a to zahvaljujući tome što VG i ZG imaju i najbolje odvjetnike koji se kuže u to...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Turopoljka.com

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 71
  • Karma: +0/-0
    • Turopoljka
Odg: Lokalni izbori- Rešite probleme!
« Odgovori #100 : Travanj 25, 2013, 03:49:04 poslijepodne »
Ljubo Jurčić u Velikoj Gorici podržao Kseniju Car Šembera

Jučer, 24. travnja 2013.  na tribini koju je organizirala udruga Hrvatski obrtnici i poduzetnici (HOP) u Velikoj Gorici, prof. dr. sc Ljubo Jurčić podržao je Kseniju Car Šembera kao nezavisnu kandidatkinju za gradonačelnicu Velike Gorice.

Ksenija Car Šembera izabrana je kao nezavisna kandidatkinja za gradonačelnicu Velike Gorice putem javnog natječaja koji su, povedeni islandskim primjerom direktne demokracije, osmislili članovi udruge Hrvatski obrtnici i poduzetnici, udruge mladih Velike Gorice i građanska inicijativa. Na tribini su uz glavnog gosta prof. dr. sc  Ljubo Jurčić govorili i Ksenija Car Šembera kao i predsjednik udruge HOP Zoran Žic.

 Ljubo Jurčić je rekao kako treba mijenjati političare i da su ovakve inicijative potrebne, pogotovo kada se radi o ljudima u kojima su građani prepoznali njihove kvalitete i sposobnosti.

„Gospodarstvo nam je u padu od 2007. godine,  te  nikako nije dobro javni dug pokrivati prodajom državne imovine. Strategija koju provodi ova vlada sama po sebi nije dostatna. Umjesto prodaje, potrebno je povećanje nacionalnog dohotka, što se može postići povećanjem proizvodnje, ali i boljim upravljanjem tvrtkama u državnom vlasništvu“, rekao je Jurčić, osvrnuvši se na trenutnu situaciju u Hrvatskoj.

Predsjednik HOP-a Zoran Žic u svom govoru osvrnuo se i na probleme s kojima se susreću obrtnici i poduzetnici.

„Postoji niz promjena koje se mogu donijeti u kratkom roku s razine lokalne samouprave, a koje bi u ovoj gospodarskoj krizi znatno olakšale poslovanje, no pitanje je da li naši čelnici grada to vide i znaju prepoznati. Ksenija Car Šembera kao nezavisna kandidatkinja za gradonačelnicu Velike Gorice ima veliku podršku svih naših članova, velikogoričkih obrtnika i poduzetnika, koji će joj biti na raspolaganju sa svojim znanjem i iskustvom kako bi zajedno napravili promjene kojima bi se stvorio bolji standard građana, kao i podizanje gospodarstva koje dovodi do otvaranja novih radnih mjesta“, rekao je Zoran Žic.

„Uz sve to posebnu važnost imaju i fondovi EU koji se vrlo slabo koriste. Grad Velika Gorica do sada ima odobren samo jedan projekt “WASTE NO WASTE” uz sredstva od 324.000 eura dok primjerice Šibenik, koji je manji grad, ima odobrena četiri veća projekta vrijednosti 1,7 milijuna eura i čak šesnaest projekata  u pripremi za strukturne fondove“, rekla je Ksenija Car Šembera i dodala kako se jačanjem gospodarstva u Velikoj Gorici otvaraju nova radna mjesta i bolje se puni gradski proračun iz kojeg se financira izgradnja komunalnog sustava, izgradnja vrtića, škola i drugih objekata poput doma za stare i nemoćne. Naš rad temelji se na poštenju, humanosti i ekologiji jer smatramo da su  to odrednice na kojima se jedino može stvarati zdrav razvoj grada na dobrobit građana.

http://turopoljka.com/2013/04/25/ljubo-jurcic-u-velikoj-gorici-podrzao-kseniju-car-sembera/

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Lokalni izbori- Rešite probleme!
« Odgovori #101 : Svibanj 28, 2013, 11:31:19 poslijepodne »
...Asignacije, porezne kartice, gradski stanovi, ucjene, elektro instalacije, javna nabava, reketarenje clanova stranaka,... Sve na A4 c/b :)
...
Kaj je to prazna puška,...?
No-no. Pec-pec.  ;D
wwwg tablice

Offline Muha

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1284
  • Karma: +0/-0
Odg: Lokalni izbori- Rešite probleme!
« Odgovori #102 : Lipanj 18, 2013, 01:55:14 poslijepodne »
Gdje je SDP pogriješio?

http://gorica.info/?p=81

Evo konstituirano je gradsko vijeće našeg grada s najvećom nadmoći vladajućih još od osnutka grada.

Naravno da se postavlja nekoliko pitanja zašto je tako i koje su okolnosti dovele do takvog rezultata za SDP i HDZ. SDP je imao vrlo dobre izglede za osvajanje vlasti u Velikoj Gorici. Prije početka kampanje sve je počelo nespretnom objavom kandidature SDP-ove kandidatkinje Vesne Fabijančić Križanić, kada je rekla da ne misli dati ostavku ni na jednu funkciju ako postane gradonačelnica. Svatko tko u ovim recesijskim vremenima ima dva kredita, dvoje-troje djece u školskim klupama, kome HEP uredno šalje opomene za dugovanja, naravno da mu je takva izjava „sjela kao budali šamar“. Nakon toga sve se počelo vrtjeti oko grijanja i kao da ni priroda nije bila naklonjena SDP-u pa je potrajala sve do lokalnih izbora, a računi su se samo gomilali. HDZ je vrlo vješto u svojim javnim nastupima prezentirao da je upravo politika SDP-a doprinijela takvom stanju s računima za režije, što je definitivno istina. Zašto je istina? Tko ima vlast u državi, ima i mogućnost utjecati na cijene režija.

Veliki dio biračkog tijela nije prepoznao razliku između lokalnog ni državnog nivoa pa je sve loše poteze aktualne vlade pripisao lokalnoj političkoj eliti.

Na samom početku jedan od kandidata, gospodin Perković, je senzibilizirao javnost s teškim položajem umirovljenika i visokim cijenama komunalija. HDZ je tu vidio svoju šansu te je svojim boljim probojem u medije jednostavno preuzeo dotična pitanja u svoju režiju i poentirao.

Idući korak koji je SDP-u izbio dodatnog aduta iz rukava, je bilo odbijanje Laburista da imaju zajednički nastup s strankama ljevice. Ne treba tu zanemariti činjenicu da je SDP  nudio Laburistima 6 mjesta među prvih 15 što je izuzetno velik broj mjesta s obzirom na činjenicu da Laburisti nemaju niti jednog ozbiljnijeg kandidata na političkoj sceni u našem gradu. I kako stara narodna poslovica kaže ako želiš saznati kakav je tko čovjek, daj mu malo vlasti. Tako su Laburisti opijeni samo rezultatima anketa mislili da će imati nekoliko vijećnika bez jednog zalijepljenog plakata. Njihov program je bio najsličniji programu Perkovića. Laburistima je do izbornog praga falilo samo 7 glasova a SDP-u do 13-tog vijećnika svega 280 glasova. Što bi bio rezultat od 16:15 u korist HDZ-a.

Ni ostale nezavisne liste nisu baš puno pomogle SDP-u. Tako je nezavisna lista gospodina Stepanića uzela dio intelektualnih glasova koji su glasovali za SDP, a lista gospođe Šembere je uzela najveći broj glasova u Čičkoj Poljani i u nekoliko okolnih sela. Kad bi se zbrojili svi „rasuti“ glasovi SDP bolje stoji od HDZ-a. No za razliku od HDZ-a, SDP ima velik broj „unutarnjih“neprijatelja pa je tako tvorce dviju nezavisnih listi svojedobno odbacio od sebe. Umjesto da je kanalizirao energiju tih grupacija ljudi u svoju korist, SDP ih se olako odrekao, a umjesto toga je pod svoje okrilje uzeo melankolične političare s isfuranim demagogijama koji nemaju suvislog političkog plana. Takvom politikom SDP nikad nije imao više od 6 vijećnika u gradskom vijeću a uredno pokupio sve negativne bodove onih kojima je svojim koalicijskim listama omogućio preživljavanje. Okretanjem svim onim snagama koji mogu svojim angažmanom doprinijeti pobjedi SDP-a, i dovođenjem ih u svoje redove, a odreći se politike „pomoći“ strankama sličnih programa poput HNS-a i HSLS-a, rezultat bi bio vidno bolji i vjerodostojniji. SDP kao lider ljevice može biti jedino vjerodostojan samostalnim izlaskom na izbore.

Ovog trenutka HDZ-u je na ruku išlo višegodišnje osipanje SDP-a, što zbog taštine rukovodstva, što zbog nezadovoljstva članstva. I tako su na ovim izborima na naplatu došli računi osipanja članstva, ali bahatosti političkog pomlatka koji je uvelike doprinijelo porazu SDP-a svojim slikama pijanstva i slikama s simbolima koji su u ranim 90-tim nanijeli najviše boli i patnje svim građanima lijepe naše. Ne treba dvojiti da tu nije bilo loše namjere, ali je to vrlo vješto poentirao HDZ kad se javnost digla na noge. I na kraju SDP treba shvatit da su frakcije bogatstvo mišljenja i da se upravo SDP zalagao za razvoj frakcija u svojim redovima. Upravo su te frakcije bile jedna od ključnih razloga zašto je SDP izgubio izbore, da te frakcije bile u redovima SDP-a, danas bi ovaj tekst bio posvećen unutarstranačkom sukobu u HDZ-u i razmjeni udaraca između njihovih članova rukovodstva.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Lokalni izbori- Rešite probleme!
« Odgovori #103 : Lipanj 18, 2013, 02:45:18 poslijepodne »
Ima tu još puno toga, no sve se svodi na psihologiju mase i naših zaboravnih građana, kojima pet minuta prije izbora uleti sa nečim pozitivnim i odmah zaboravljaju sva sranja godinama otprije...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Muha

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1284
  • Karma: +0/-0
Odg: Lokalni izbori- Rešite probleme!
« Odgovori #104 : Lipanj 18, 2013, 04:02:27 poslijepodne »
Ima tu još puno toga, no sve se svodi na psihologiju mase i naših zaboravnih građana, kojima pet minuta prije izbora uleti sa nečim pozitivnim i odmah zaboravljaju sva sranja godinama otprije...

Upravo tako no poanta cijele priče je da treba jasno i nedvosmisleno reći da je SDP sa svojim satelitima u Velikoj Gorici poražen. Nema natezanja kreativne izborne statistike. Ključni je problem što su loše prošli u samom Gradu u svojoj tradicionalnoj bazi. Članstvo SDP-a je zabrinuto, razočarano i zbunjeno. Hrabriji to kažu javno, manje hrabri iza FLANJKE. Jedan dio vodstva nažalost još živi u sukobu sa stvarnošću. Jedino gore od poraza je pokušati ga pretvoriti u pobjedu. Sada se mora raspravljati o razlozima dvostrukog poraza, o nužnim promjenama i o odgovornosti. GOSDP-a mora razgovarati o odgovornosti Vesne Fabijančić Križanić jer je upravo ona presudno utjecala na izbornu listu i osmislila kampanju koja je obilježila poraz. Istina je i treba to reći da joj se obila o glavu kriva kadrovska politika svih ovih godina, naime ona je tijekom svog stolovanja na čelu GOSDP-a odbacila i izbacila mnoge članove koji su prije nje stvarali Gorički SDP. Stoga i ne čudi da su se na izborima pojavile tri nezavisne liste, dvije sastavljene od bivših SDP-ovaca, a koje su u prvom krugu osvojile 10 % glasova i presudile da Vesna Fabijančić kapitulira od strane svog protivnika a kandidata HDZ-a Dražena Barišića u prvom krugu. Jedan od osnovnih problema SDP-a jest politika stalnih sukoba i svađa sa svima. SDP mora ponovno postati stranka dijaloga i okupljanja, a ne stranka razdora, spletkarenja i odbacivanja. Prije svega moraju biti otvoreni za dijalog, stranka koja prije svega mora vratiti odbjegle SDP-ovce jer frakcije su izvrsna stvar, kroz dijalog različitih mišljenja unutar zajedničkog sustava vrijednosti omogućuju jačanje programske snage stranke a i narodna poslovica koju koriste pametni ljudi kaže: nema gore „kad od prijatelja napraviš neprijatelja“.