Anketa

Bojite li se odmazde ako upišete svoje ime i prezime na peticiju?

Da
0 (0%)
Ne
9 (100%)

Ukupno Glasova: 8

Glasanje završeno: Rujan 27, 2009, 08:30:24 poslijepodne

Autor Tema: Vuk  (Posjeta: 5578 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

plemenitashica

  • Gost
Vuk
« : Rujan 07, 2009, 08:30:24 poslijepodne »
Opet ne znam kamo smjestiti ovu temu.  :o

......... vjerojatno se ljudi boje ostaviti svoje podatke ovako javno - nemreš vjerovari da se u današnje vrijeme ljudi boje odmazde. ...........


Taj mentalni sklop "valjda nam tako mora biti" mi nije jasan. E pa, NE MORA! NE MORA nas svatko gaziti i raditi idiote od nas.

Slažem se, međutim nisu svi hrabri. Čak nisu hrabri niti za svoju djecu, a kam za sebe.
Šteta, žal mi je, ali to je surova istina.
 
A razlog - nismo svi isti.
Neki su hepo kockice, a neki imaju tolerancije na izvoz:
neki su glasni uvijek u životu, a neki nikada;
neki viču kad su u skupini, neki viču ničim izazvani (figurativno: viču i ničim);
neki su u stanju svašta reći, napisati, učiniti, ali na jeziku odnosno na tastaturi, a u vrlo kratkom vremenu budu "nagovoreni" od nekih drugih sebi bliskih da nek se ne petljaju;
ima tko će odraditi posao i biti odgovoran, itakodalje....
 
Ja uopće ne mislim da se ljudi boje Barišića. Ma dajte najte.
Ili možda Šimunovića, ili onog dožupana?
Rekla bih da se prije ustručavaju potpisati svojim imnem zato  jer se boje svojih kolega forumaša koji bi ih mogli na ulici onak nisko i primitivno maltretirati, boje se svojih poslodavaca (oni koji rade u VG) da ne dobiju otkaz po naredbi ZNA SE koga, boje se svojih susjeda.
 
Međutim, ovdje je riječ o povratu foruma na (jedan) gradski portal. Haloo ljudi, povratak naših rečenica, misli, pa ako hoćete i povijesne građe.

Pa kaj bi tek bilo da se potpisuje povjerenje gradonačelniku, ili saboru, ili nekom ministru ili predsjednici vlade? Hej ljudi, dajte najte biti mala deca.
Pa kaj ak mi netko pročita ime na peticiji, jesam ja sam jedna od tih 30 s ponosom bi odgovorila.

A kak bi se vi onda kandirali za neku od funkcija u politici kontra  nekog?

Razmišljala sam postaviti nekoliko mogućnosti Da, i nekoliko mogućnosti Ne u odgovorima u anketi. Tko bude kometirao taj će i iznosit razloge.



Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: Vuk
« Odgovori #1 : Rujan 07, 2009, 09:29:45 poslijepodne »
Ajoooj, kaj opet?
Pa već smo pisali o tome u drugim temama  :D

Moj odgovor je ne, ne bojim se odmazde. Kakve odmazde za Boga miloga? Da ni to malo preteška riječ?
Moji razlozi su banalni i jednostavni i odnose se samo na on-line potpis, ali nisu za javnu raspravu.

Evo mojih postovi na temu, ali moram reći da mislim da je zadnje kaj ljudima ovdje treba - prozivka, i to ne podržavam.

Ja nisam potpisala peticiju.
I nebum ju ni potpisala on-line, iz osobnih razloga koje ne moram nikome ovdje objašnjavati.
No bude li se peticija potpisivala i negdje uživo - rado ću ju potpisati, imenom, prezimenom i osobnom iskaznicom, ako treba.

Istovremeno vjerujem da je moje mišljenje u vezi foruma i njegovog vraćanja više nego jasno svakome tko prati zbivanja i forume svo ovo vrijeme.
Isto tako, oni koji bi mi eventualno mogli moje mišljenje uzeti za zlo, već odavno jako dobro znaju tko sam ja.
Prema tome moj potpis na peticiji u tom smislu mi ne mijenja baš ništa.

Ali ne kužim ni ja vas kaj se čudite slabom odazivu forumaša.
Svaka čast vama na entuzijazmu, ali možda je trebalo prvo pitati forumaše što misle o potpisivanju on-line peticije, pa bi stvari bile jasnije puno prije.


Činjenica je da se ljudi ne žele izlagati više nego je to potrebno, ali nije to zato kaj su kukavice nego zato kaj su preveć puta dobili po glavi čim su ju zdigli više nek je pristojno.
To je sad već stvar mentaliteta.
Osim toga ljudi nisu odgovorni samo sebi nego i prema svojoj djeci, supružnicima, obitelji, poslu, pesu, mački i biljci u vrtu.
U mnogo situacija javni istup pojedinca riskira da netko drugi iz obitelji to dobije servirano negdje gdje mu najmanje treba.
To znam iz iskustva.
Samo budala ili apsolutni idealista (dakle ipak budala  :D ) iskače iz onih gabarita koje si je sam postavio, e da bi bio heroj ulice na jedan dan.
Jer život ide dalje i sutra i preksutra.
Treba poštovati tuđe granice u tom smislu.


Ovo je stvar procjene, a ne hrabrosti.
Čista kalkulacija omjera uloženog rizika i dobivene koristi.
Očito su ljudi procjenili da ne žele izgubiti komociju anonimusa u zamjenu za onaj strogo kontrolirani forum, koji zgasi kad se ko seti.
I zato je takav odaziv.
Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

plemenitashica

  • Gost
Odg: Vuk
« Odgovori #2 : Rujan 08, 2009, 10:13:03 prijepodne »
...........
Međutim, ovdje je riječ o povratu foruma na (jedan) gradski portal. Haloo ljudi, povratak naših rečenica, misli, pa ako hoćete i povijesne građe.

Raspisala sam se i jučer, ali sam odlučila ipak veći dio smjestiti na blog, jer je dugačko.
http://moja-katedrala.iz.vg/