Autor Tema: Treći blok - liberalna konfederacija  (Posjeta: 10326 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Treći blok - liberalna konfederacija
« Odgovori #15 : Rujan 13, 2009, 11:12:08 prijepodne »
Poštovani Sledgehammer,

Poštovani perojosi, ja nemam stranački ham na glavi, kojega mi je osobni učvrstio Čačić, što je očigledno situacija sa vama. Odavno sam rekao da je biti član stranke maloumna avantura, jer meni moja inteligencija ne dozvoljava da mi netko govori što MORAM misliti, i kada ću dići ili neću dići ruku, jer za takve radnje imam svoju glavu i svoje srce.

Stoga su moje ocjene i procjene političara objektivnije negoli vaše, jer ja ne robujem unaprijed određenim formatima kretanja i misli, a što je situacija sa defaultnim sotoniziranjem svih neistomišljenika, u čemu su nekako sve naše stranke iste, možda i zato jer je među njima puno manje razlika negoli to oni sami misle. Ja nikome ništa ne dugujem, i nitko mi ne može određivati tko će biti moj "bog", i za koga bilo što MORAM. Ja samo velim - NE MORAM!! Stojim, gledam, slušam riječi i gledam djela, i na temelju toga procjenjujem nekoga. Čačić je bio, probao - i rezultat je, kako Nijemci vele, "flop"!

Čačić je bio - vjerojatno - "najslabija karika" u Vladi Ivice Račana, koji je sve te rezultate koje navodite postigao bez Čačića, koji pak Račanu - u političkom iskustvu, znanju i htijenju - nije ni do gležnja. Čačić je običan gospodarstveni mutant, faca koja je skužila da se puhanjem u političke diple može osigurati posao i puno zaraditi, i on se nikada nije uspio osloboditi tih misli i rada na taj način, jer je - jednostavno - bahato pohlepan, usto i priglup (baš taj pojam dobro opisuje njegov mentalitet), baš zato jer se ne može ponašati kao gospodin, pa barem pokušati sakriti svoje prave ciljeve i osobnu sirovost. On je u toj Vladi, sklepanoj od svakoječega, bio samo tender koji je grabio za sebe koristeći prilike, a nikakve velike i bitne odluke nije donosio, jer i nije bio na takvoj poziciji (još jedan dokaz kako je Račan bio izuzetno pametan i promućuran, dobro je procjenjivao ljude).

Glede HNS-a, vjerujem da ima puno kvalitetnih pojedinaca u toj stranci, što je i logično, ako po ničemu drugom, a ono po nekakvoj statističkoj vjerojatnosti. Drugo ne mogu reći, jer ih ne poznam. No zamjeram im što se ne trgnu i ne maknu najveće štetočine stranke, a to je samodopadni, sebeljubivi duet Čačić-Pusić. Zamjeram im jer ne kuže da protežiranjem njih omalovažavaju sebe, i uskraćuju sebi napredak, a onda i cijeloj Hrvatskoj. HNS nije programski loša stranka, ali što to vrijedi...?
« Zadnja izmjena: Rujan 13, 2009, 11:17:07 prijepodne Sledgehammer »
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

perojosi

  • Gost
Odg: Treći blok - liberalna konfederacija
« Odgovori #16 : Rujan 13, 2009, 11:42:18 prijepodne »

perojosi, lijepo je izabrati svoje favorite u politici, ali da bi neka stranka napredovala, njeni članovi joj moraju biti najžešći kritičari, a ne pjevati joj hvalospjeve.
To je jedini recept koji vrijedi.

Poštovana Goričanka,

upravo članovi stranke i jesu kritičari i ne samo kritičari već i samokritičari,uz to i misle svojom glavom, HNS tako i djeluje,ali to je već unutarstranačaka stvar HNS-a ,rezultati su vidljivi i to nemože nitko osporiti,a rezultati i u Velikoj Gorici govore tome u Prilog a gotovo sam siguran da će tako biti i u buduće, ako ne još i bolje.
Taj recept bar što se tiče Goričkog HNS-a je odavno već isproban i primjenjuje se,bez brige.

perojosi

  • Gost
Odg: Treći blok - liberalna konfederacija
« Odgovori #17 : Rujan 13, 2009, 11:58:00 prijepodne »
Poštovani Sledgehammer,

Poštovani perojosi, ja nemam stranački ham na glavi...

Glede HNS-a, vjerujem da ima puno kvalitetnih pojedinaca u toj stranci, što je i logično, ako po ničemu drugom, a ono po nekakvoj statističkoj vjerojatnosti. Drugo ne mogu reći, jer ih ne poznam. No zamjeram im što se ne trgnu i ne maknu najveće štetočine stranke, a to je samodopadni, sebeljubivi duet Čačić-Pusić. Zamjeram im jer ne kuže da protežiranjem njih omalovažavaju sebe, i uskraćuju sebi napredak, a onda i cijeloj Hrvatskoj. HNS nije programski loša stranka, ali što to vrijedi...?

Poštovani Sledghammer,
 
Ham na glavi nemam  ni ja,ako ste dobili takav dojam žao mi je zaista.
HNS nije Ćaćić ili Pusić,HNS ima ljude koji ga čine i to vrlo dobre ljude koji znaju promišljati svojom glavom i nisu ničiji poltroni ili vojnici,topovsko meso,nego veliki broj ljudi koji dobro promišljaju,koji su kreatvci i koji žele zajednici u kojoj žive pa tako i sebi,kao i našoj djeci dobro.
I upravo dobar primjer za to je Velikogorički HNS koji ide tim smjerom i razlikuje se ponešto i od HNS-a na Državnoj razini.
A da li će promjena biti,biti će ih vjerojatno u budućnosti a to je unutarstranačka stvar HNS-a.
Drago mi je da mislite da HNS ima dobre programe i smjerove,mogu se donekle složiti i u Vašim razmišljanjima,vjerujte mi da HNS ima i ljude koji to mogu provoditi i imat će ih sve više kako podrška HNS-u bude rasla,a ona raste polagano ali sigurno,pitanje je trenutka kada će HNS imati snage da dobije dovoljnu podršku na izborima te da svoje programe i provede a ne da ih drugi prepisuju i uče na pamet.

plemenitashica

  • Gost
Odg: Treći blok - liberalna konfederacija
« Odgovori #18 : Rujan 13, 2009, 02:01:39 poslijepodne »
Ne pratim Čačića, nisam ga nikad vidjela uživo, niti slušam njegova predavanja. Jedino što o njemu znam je iz novina i slažem se s Goričankom da je gladan vlasti, jer ako ne ide u Varaždinu, ide u Saboru, pa zakasni s prijavom, pa ide u Zagreb, pa opet zakasni itd.
Najveći i neponovljivi minus Čačića za mene je razdvajanje sa g. Lesarom koji je na kraju otišao iz stranke i vjerujem da mnogi HNS-ovci „tuguju“ zbog tog čovjeka.

Redovito pratim Lesarovu riječ (http://drlesar.bloger.hr/)

Slažem se i sa Goričankom i Sledgeom u svezi Vesne Pusić:


Pusićka mi je o.k., ali kak veli Sledge, njeni stavovi nisu stavovi većine hrvatskog življa i samim time su unaprijed osuđeni na propast, što ne znači nužno da su ti stavovi loši. No definitivno mislim da bi Pusićka bila bolja premijerka od Jadranke, ili bolja predsjednica od većine muških kandidata.

Ostatak komentara  je na:

http://www.forumgorica.com/lokalna-politika/hns-najbolja-stranaka-za-turopolje-u-turopolju/new/#new

jer mislim da ste se (mrvicu) odmaknuli od naslova, a turopoljski HNS ioanko zaslužuje posebnu temu. :)


Offline Rožica-ljutibijes

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 235
  • Karma: +2/-0
Odg: Treći blok - liberalna konfederacija
« Odgovori #19 : Rujan 13, 2009, 04:02:58 poslijepodne »
Ni ja neću generalno o stranci HNS, već o ovdje spomenutim imenovanim osobama.

Vesna Pusić - jedna pametna dama, obrazovana, sposobna, poznavatelj uzusa demokracije, žena bez "dlake na jeziku" pa "što joj na umu to na drumu". I baš zato je poštujem i dopada mi se. Čini mi se da nije pohlepna, bahata niti prepotentna. Izgleda, ličnost ok. Iz toga proističe da nije baš nešto materijalno puno profitirala svojim dosadašnjim funkcijama, mislim da joj materijalno nije prioritet, te da je osoba koja uistinu želi dobro svom narodu i svojoj državi. Možda je u nekim pitanjima pretolerantna, moderna,prenapredna, odnosno korak ispred (što je uistinu u koliziji sa stanjem u državi i mentalnim sklopom njenih žitelja), uglavnom osoba o kojoj imam vrrrrrrlo pozitivno mišljenje i stav.

Radimir Čačić - uistinu malo sirova, korpulentna osobnost, vrlo samouvjeren i tvrdoglav iz čega proističe i osjećaj o njegovoj bahatosti. Čovjek već dugo materijalno dobro situiran, materijalno mu je značajno, ali mislim da je tu ispunio svoje težnje, sada mu još ostaje častohlepje iz oblasti vladanja. Kao poduzetnik, osoba s dosta dobrih ideja i projekata (istina, ima tu i propusta), ali u biti zamišljeno - ostvareno. Kada je bio u mogućnosti osmislio i ostvario je program POS-a za koji mislim da je bio dobar (uz doradu ostvarivanja prava kroz taj program), smatram da je šteta da isti nije zaživio i dalje nastavljen. Dalmatina, tj. autoputevi, izvrsno i jeftino odrađeno i urađeno (pa ako su to radile njegove firme - poštenije jer su ljudi valjda primali plaće), puno jeftinije i poštenije nego ovi danas što rade. Jer njihovi kilometri su znatno skuplji, kvaliteta lošija, a oni  ZNA SE-gliste, profitiraju iz toga putem i u obliku "provizija" na teret svih građana Hrvatske.
Njegova velika glupost u politici:

Najveći i neponovljivi minus Čačića za mene je razdvajanje sa g. Lesarom koji je na kraju otišao iz stranke i vjerujem da mnogi HNS-ovci „tuguju“ zbog tog čovjeka.


Zaista velika, velika šteta za stranku HNS,

a sada, ukoliko je to točno ova tzv. konfederacija s HSLS za kojeg mislim isto što i o HDZločinačkoj, jer oni i jesu njihova produžena pomoćna ruka uništenja ovog naroda.

Dakle ne odlikuje se dobrom procjenom svojih hvalevrijednih suradnika, a to ukazuje na bahatost, umišljenost i precjenjivanje samog sebe. No da je sve ekstremno loše - nije, makar ja tako mislim, što ne mora biti točno.

S toga i dalje mislim da nije sve baš CRNO-BIJELO, iako se u mnogočemu slažem sa Sledgehammerom, Goričankom i Plemenitašicom.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Treći blok - liberalna konfederacija
« Odgovori #20 : Rujan 13, 2009, 05:23:44 poslijepodne »
pitanje je trenutka kada će HNS imati snage da dobije dovoljnu podršku na izborima te da svoje programe i provede a ne da ih drugi prepisuju i uče na pamet.

Mislim da taj trenutak, dokle god HNS predstavljaju takve "marke" kakav je Čačić, neće svanuti tako skoro...

BTW, glede nekakve spomenute prepiske programa, zanima me tko je to prepisivao... a još više - ŠTO!

I ne znam, zašto se programi ne bi preklapali i imali istovjetan cilj... ciljevi ionako trebaju biti ISTI, mi biramo razliku u provođenju plana dolaska do cilja.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Tur

  • Gost
Odg: Treći blok - liberalna konfederacija
« Odgovori #21 : Rujan 14, 2009, 08:26:26 prijepodne »
Čačić ni osoba tera bi trebala voditi jeden HNS. On mi je više za HDZ.