Anketa

Podržavate li ovakvu akciju samo za JEDNU školu?

Da
5 (62.5%)
Ne
3 (37.5%)
Ne znam
0 (0%)

Ukupno Glasova: 7

Glasanje završeno: Ožujak 25, 2010, 11:25:13 prijepodne

Autor Tema: Ormarići u školi - koncert  (Posjeta: 37423 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

plemenitashica

  • Gost
Ormarići u školi - koncert
« : Ožujak 10, 2010, 11:25:13 prijepodne »
"U nedjelju 14. ožujka, u dvorani srednjih strukovnih škola održat će se koncert „Našoj školi s ljubavlju“, s početkom u 19h, na kojem će nastupiti brojne estradne zvijezde kako bi se prikupila sredstva za kupnju garderobnih ormarića OŠ Eugena Kumičića."

http://www.vgdanas.hr/Veliki-koncert-za-Kumicic-926.aspx

Vrlo sebično, bezobrazno.

U tu školu idu djeca iz užeg centra VG (izuzev Mičevca i Plesa i Podbrežnice ali njih se vozi autobusom).

A što je s ostalim školama u VG? Njima ne trebaju ormarići, ili su njihove torbe lakše, ili oni ne nose tenisice za vrijeme nastave, a tjelesni imaju valjda doma?

Ako se krenulo s takvim načinom pomoći školi, onda je trebalo organizaciju proširiti na nivou grada i za SVE ostale goričke škole koje isto tako nemaju ormariće.
Naravno, i za one izvan grada, a pripadaju goričkom okruženju.

Neću poslati dijete niti sebe na taj koncert niti dati 25 kn tj 50.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Ormarići u školi - koncert
« Odgovori #1 : Ožujak 10, 2010, 11:53:49 prijepodne »
Zašto sebično i bezobrazno??

Tko je organizator takvog događanja? Sama škola!!!

Malo mi je nejasno zašto bi ravnateljica škole - očito snalažljiva i poduzetna - trebala organizirati išta za bilo koga osim za svoju školu?!!

BTW, ima tko je plaćen da o svemu i za sve vodi računa, pa njemu reci da je sebičan (ministar Fuchs and his Big Band), jer je gospođa ravnateljica uvidjela da - ako će čekati pomoć sa strane i od onih koji su je i dužni dati i osigurati - neće biti ništa! Pa se žena obratila svojim učenicima, i sadašnjim i prošlim, i organizirala jednu dobrotvorku za skupljanje sredstava. Za ideju, za realizaciju - svaka čast!! Ukoliko je slična akcija već bila - a bila je! - tim je poraznije za ostale jer nisu ništa naučili, shvatili i preuzeli kao pozitivan pimjer, već su sjedili kao volovi, što rade i sada, i čekaju milost sa neba... sramota!

Brani li netko i drugima da naprave isto? Ne, naravno da ne... Tvoj stav je tipičan primjer naopakog sustava vrijednosti koji ovdje vlada, to je kao da ja optužim tebe da si sebična jer si kupila slatkiše samo svojoj, ne i mojoj djeci, što je nonsens, baš kao i tvoja optužba jedne ravnateljice koja zaslužuje samo poštovanje i priznanje za trud, ideju i realizaciju...

Naravno da ne trebaš ići tamo, snaći se se oni i bez Tvojih 50 kuna, kao što će ti biti drago kada i ako vi budete skupljali za svoju školu - da ti netko cinično kaže da ga baš briga i da neće doći... sigurno bit i bilo drago, zar ne?
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Ormarići u školi - koncert
« Odgovori #2 : Ožujak 10, 2010, 12:05:50 poslijepodne »
Moja žena je sinoć radila kratak dopis roditeljima za skupljanje kuna da bi se kupio materijal za zavjese u jednom dijelu škole sa više razrednih odjeljenja, što će jedna mama sašiti u svom salonu, kao i za kupnju nekoliko kanti boje koje će grupica tata-privatnika besplatno urediti učionice.

Naravno, mogli su i čekati sveto nigdarjevo da se i njihove škole, u današnja vremena i današnjoj financijskoj situaciji, netko sjeti - a i ako i kada ih se sjeti, dobit će ništa... No osjećaj realiteta im veli da će prije biti u penziji negoli to dočekati da se sve lijepo, pozitivno i produktivno poklopi...

I to je razmišljanje realnih ljudi, ne onih koji glume "Bika Koji Sjedi" i samo znaju kukati nad svojom "preeeeejebeno preteeeeškom sudbinom"...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline mojca

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 213
  • Karma: +0/-0
Odg: Ormarići u školi - koncert
« Odgovori #3 : Ožujak 10, 2010, 01:33:43 poslijepodne »
Ta jako poduzetna i sposobna učiteljica je organizirala već nekoliko akcija prikupljanja novaca,na kritike roditelja na roditeljskom viječu bila jako bezobrazna,a ormariće je kupila za razrede u koje idu njena djeca,jer je to prioritet,a drugima kad bude novaca.Ta vrla ravnateljica donosi odluke bez imalo želje da sasluša želje i potreb roditelja.Odlučuje sama o mjestima izleta,cijenama,a na mogučnoti roditelja uopče ne obrača pažnju.Socijalne osjetljivosti nema nimalo,mora se odsjedati u hotelima visoke kategorije i nije joj bitno što djeca slabijeg imovinskog stanja neće ići.Nije se sjetila napraviti plan kako i tu djecu kojima roditelji nemogu priuštiti obuhvatiti u program da se ne osječaju manje vrijednima ili izuzeta iz grupe.To je puno pametnije od ormariča kojih su neki već i polomljeni i na molbe djece da se poprave jer ih nemogu koristiti mjesecima ne odgovori.

Offline Skockani

  • Ja samo gledam
  • *
  • Postova: 8
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Ormarići u školi - koncert
« Odgovori #4 : Ožujak 10, 2010, 02:05:09 poslijepodne »
Jedan ormarić košta 400 kn, inače škola ima postavljen i video nadzor (a nema ni jedan bankomat u blizini), ali sa druge strane stolarija do vrtića na školi je drvena i stara, predmetnim nastavnicima fale razna školska pomagala ali to je nažalost ista priča kao i sa pametnim pločama vjerojatno ko i u svemu i sa ormarićima postoji neki dil.

plemenitashica

  • Gost
Odg: Ormarići u školi - koncert
« Odgovori #5 : Ožujak 10, 2010, 02:11:29 poslijepodne »
...... da bi se kupio materijal za zavjese u jednom dijelu škole sa više razrednih odjeljenja, što će jedna mama sašiti u svom salonu, kao i za kupnju nekoliko kanti boje koje će grupica tata-privatnika besplatno urediti učionice.

Kak ste kontradiktorni. Imate u vlastitom domu izvrstan primjer, i sami ste ga naveli.
Kaj se nije ta mama ponudila sašiti zavjese samo za jednu učionicu u koju ide njeno dijete, i kaj ovi tate-privatnici ne bojaju samo tu jednu učionicu.
A na kraju ili na početku – zakaj vaša gospođa nije napisala „kratak dopis“ samo roditeljima djece iz svojeg razreda?

Naravno da nisu, jer nisu sebični, jer razumiju da i druga djeca sjede u učionicama u kojima valjda treba bojanje i zavjese. A mama koja ima svoj salon je samo iz „jednog razreda“, zar ne?

Tako bi isto ova „sposobna“ ravnateljica trebala i morala krenuti u organizaciju ovakvog koncerta uz pomoć (ili čak i ne ako je poduzetna) ostalih ravnatelja ili pročelnika za školstvo na nivou područja grada VG, ali za SVE škole, a ne samo za svoju.
Jer ako je IB išla u tu školu, Crvena jabuka nije.
Osim toga, škole npr. Hribar ili Vel. Mlaka tada kad su IB ili Houdek išli u školu možda nije niti bila sagrađena, pa za tu školu nema tko pjevati.

Ako već postoji mogućnost takvog koncerta, onda svakako treba misliti i na ostalu djecu i na ostale škole i progurati svoju poduzetničku crtu na SVE.
Zato je to za mene bezobrazno, bezobzirno i sebično.


Usput – tko plaća dvoranu? Možda ravnateljica?

Offline mojca

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 213
  • Karma: +0/-0
Odg: Ormarići u školi - koncert
« Odgovori #6 : Ožujak 10, 2010, 02:29:48 poslijepodne »
Ravnateljica je nekoliko puta isticala da je član HDZ i da ima veliku potporu gradonačelnika,te da treba iskoristiti dok su njeni na vlasti sve mogučnosti jer će oni svojima pomoći ,a drugima ,eventualno nepodobnima ne.To je sva njena mudrost i način rada u našoj državi.

A zašto ormarići?

Pa zato što će ih svaki roditelj vidjeti kad dođe u školu.Kad bi se kupila neka pomagala za bolju prezentaciju nastave ,to nebi vidjeli roditelji,nego nastavnici i to nebi dovoljno pokazivalo sposobnost i angažiranost ravnateljice.
Ista stvar je i sa prozorima.Stavljeni su novi sa strane gdje roditelji parkiraju i gdje je to uočljivo,a sa druge strane nije bitno jer je tamo školsko dvorište i slabo dolaze do izražaja.

To je tipičan hadezeovski način rada.Tako  se koalicija sdp-a,hns-a i dc-a usredotočila na gradnju npr.plinske mreže,ali je to pod zemljom i ljudi to zaborave iako je korisnije i prioritet naspram recimo parka Franje Tuđmana,ali će građani to drugačije percipirati jer park je velik vidljiv i večina prolazi kroz ili pokraj njega,a na one cjevi pod zemljom zaboravimo.Krivo percipiramo vrijednosti.

plemenitashica

  • Gost
Odg: Ormarići u školi - koncert
« Odgovori #7 : Ožujak 10, 2010, 02:56:15 poslijepodne »
Ravnateljica je nekoliko puta isticala da je član HDZ i da ima veliku potporu gradonačelnika,te da treba iskoristiti dok su njeni na vlasti sve mogučnosti jer će oni svojima pomoći ,a drugima ,eventualno nepodobnima ne.To je sva njena mudrost i način rada u našoj državi.

To je rekla?  Ma tko je ta koza? Iz čije je prčije izašla?  Ma fujjjjjjj.

I kaj nemaju roditelji snagu oduprijeti se takvoj nikogovićki?

Da nije i ta dovedena iz neke Dubrave kak i ona nekakva koja je tajnica ili kaj već gradonačelniku?

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Ormarići u školi - koncert
« Odgovori #8 : Ožujak 10, 2010, 03:04:00 poslijepodne »
Kak ste kontradiktorni. Imate u vlastitom domu izvrstan primjer, i sami ste ga naveli. Kaj se nije ta mama ponudila sašiti zavjese samo za jednu učionicu u koju ide njeno dijete, i kaj ovi tate-privatnici ne bojaju samo tu jednu učionicu.?

Kao prvo, u uvodnom postu nije bilo ni spomena da ravnateljica organizira ormariće SAMO ZA ODREĐENE razrede, već za tu ŠKOLU. Prema tome, nikakve kontradiktornosti nema u mojem iskazu, on potpuno štima na temelju tada dostupnih informacija.

A na kraju ili na početku – zakaj vaša gospođa nije napisala „kratak dopis“ samo roditeljima djece iz svojeg razreda? Naravno da nisu, jer nisu sebični, jer razumiju da i druga djeca sjede u učionicama u kojima valjda treba bojanje i zavjese. A mama koja ima svoj salon je samo iz „jednog razreda“, zar ne??

Ni oni ne bojaju i ne šivaju za cijelu školu, a kamoli za ostale škole. I zato je jer je takav osobni dogovor nekolicine učiteljica koje rade u tim učionicama. Ravnateljica nema veze sa time. NO kada ima - ista radi za cijelu školu. BTW, te ormariće neće odnijeti djeca ravnateljice sa sobom, ona ostaju vezana uz određenu učionicu, znači da će djeca ravnateljice uživati u njima maksimalno do kraja ove školske godine.

Tako bi isto ova „sposobna“ ravnateljica trebala i morala krenuti u organizaciju ovakvog koncerta uz pomoć (ili čak i ne ako je poduzetna) ostalih ravnatelja ili pročelnika za školstvo na nivou područja grada VG, ali za SVE škole, a ne samo za svoju. Jer ako je IB išla u tu školu, Crvena jabuka nije. Osim toga, škole npr. Hribar ili Vel. Mlaka tada kad su IB ili Houdek išli u školu možda nije niti bila sagrađena, pa za tu školu nema tko pjevati. ?

Nebitno je li netko išao ili ne u tu školu, to je samo dodatni emocionalni element. Za sve te izvođače treba samo pitati, ljudi će rado sudjelovati, no ponavljam - treba pitati! Ako ih u tome još nagovore bivši učenici, a sada estradni kolege, još bolje i manje posla za ravnateljicu.

Ako već postoji mogućnost takvog koncerta, onda svakako treba misliti i na ostalu djecu i na ostale škole i progurati svoju poduzetničku crtu na SVE.
Zato je to za mene bezobrazno, bezobzirno i sebično.
Usput – tko plaća dvoranu? Možda ravnateljica?

Ne, ali ona ima ovlast raspolaganja njome ako je dvorana u školi gdje je ona ravnateljica. To je i njezina zakonska ovlast, to nije nikakva zlouporaba.

Ponavljam - tko vama brani da vi organizirate potpuno istu, ili još i bolju, jaču, bogatiju stvar??
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Ormarići u školi - koncert
« Odgovori #9 : Ožujak 10, 2010, 03:15:41 poslijepodne »
To je rekla?  Ma tko je ta koza? Iz čije je prčije izašla?  Ma fujjjjjjj.

I kaj nemaju roditelji snagu oduprijeti se takvoj nikogovićki?

Da nije i ta dovedena iz neke Dubrave kak i ona nekakva koja je tajnica ili kaj već gradonačelniku?

Nebitno je otkuda je ta ravnateljica, ne trpim takav primitivan lokalpatriotizam koji nema veze sa zdravim mozgom!!

Zašto je ona nikogovička?? Sorry, ali malo kontroliraj svoje frustracije. Žena samo koristi sustav takav kakav je, nije ga ona ni stvorila niti će ga ukinuti, a činjenica je da ljudi na vlasti mogu napraviti više od onih koji nisu.

I Velika Gorica, pogotovo njezina okolina, tu su lekciju i predobro naučile!! I patimo zbog njih i danas!!

I zašto je to onda loše? Zato jer gledamo više na boju nečijeg političkog dreka i kaj je rekel, nego na rezultate. A to je odraz primitivizma, upravo onoga kojega joj zamjeraš!!

Zato je splićanima važnije koga Kerum ševi i što je rekao nego što je napravio vrtiće, uredio prilaze i napravio puno za grad - i to od svoje privatne love, dok drugi "velikani" samo odnose, a ne daju ni koliko je pod noktom crno...

Dajte konačno počnite ljude cijeniti po djelu, i cijeniti svaku stvar koja je imalo pozitivna, bez obzira kakva ona bila, pogotovo ako služi zajedničkom dobru. U tome se ogleda politička zrelost, koju je i na ovom "neovisnom" forumu jako teško za naći, jerbo vidim da su najnapućenije teme upravo lokal-političke, tko je kome mameka natezal, ko je kaj rekel i slične zanimacije malih, uskogrudnih, primitivnih ljudi.

Mali ljudi se bave drugim ljudima, srednji se bave događajima, a veliki ljudi se bave idejama. Na našu žalost, ovi prvi i tu na forumu čine 95%, i nedaju se maknuti od toga, jer im njihova tvrdoglava podložnost odabranoj političkoj opciji ne dozvoljavaju korištenje ičega unutar glave, osim u svrhu zbornog pjevanja koje glasi - "svi su lopovi, svi su najgori, nitko kurcu ne valja, jedino smo mi dobri, bolji i najbolji. Dajte nama vlast, mi ćemo vas opljačkati - ali vrlo transparentno..."...
« Zadnja izmjena: Ožujak 10, 2010, 03:17:35 poslijepodne Sledgehammer »
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline mojca

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 213
  • Karma: +0/-0
Odg: Ormarići u školi - koncert
« Odgovori #10 : Ožujak 10, 2010, 03:22:47 poslijepodne »
večih gluposti nisam čula.Po kojem ključu je tebi dozvoljeno takvo ponašanje i izražavanje,a plementašici nije.Pitam se ipak tko ustvari spada u prvu skupinu?
Još jedna informacija,ona ne organizira to u svojoj školi nego u dvorani srednjih škola.

plemenitashica

  • Gost
Odg: Ormarići u školi - koncert
« Odgovori #11 : Ožujak 10, 2010, 03:37:02 poslijepodne »
Ni oni ne bojaju i ne šivaju za cijelu školu, a kamoli za ostale škole. I zato je jer je takav osobni dogovor nekolicine učiteljica koje rade u tim učionicama.

Pa da, u tome je poanta. Ne za cijelu školu, ali bome niti za svoj razred. Nego za nekoliko razreda. A ona jedna (vaša gospođa) piše kartke dopise roditeljima nekoliko razreda, ona jedna mama bude šivala za nekoliko razreda, a ne samo za jedan? Jel tak? Dakle nisu sebični, idu u širinu, koliko im mogućnosti dozvoljavaju.

Tak je i ovaj koncert trebao biti za ormariće po SVIM školama, a ne samo za Kumičić, pogotovo jer se koriste resursi ovoga grada, pa ako hoćete i blagoslov gradonačelnika, koji je svima gradonačelnik, a ne samo "njenim".

Usput – tko plaća dvoranu? Možda ravnateljica?

Ne, ali ona ima ovlast raspolaganja njome ako je dvorana u školi gdje je ona ravnateljica. To je i njezina zakonska ovlast, to nije nikakva zlouporaba.

Sledge – piše u dvorani strukovnih škola – dakle u velikoj jedinoj goričkoj dvorani, koja nema veze sa novoobnovljenom dvoranom u školi Kumičić.
A iznajmljivanje te dvorane se plaća, vlasnik je ako se ne varam županija.
 Jel vam se sad čini da je zloupotreba? Da ima protekcije? Da će grad, županija platiti dvoranu?

.............
Nebitno je otkuda je ta ravnateljica, ne trpim takav primitivan lokalpatriotizam koji nema veze sa zdravim mozgom!!

Dajte Sledge, smirite strasti, boli me za Keruma i Splićane, i ostavite se karakteriziranja mojih „frustracija“.

I moje dijete je išlo i u vrtić i ide u školu, kao i moje nećakinje, ali pojma nemamo kako se opredjeljuje ravnatelj škole. On je ravatelj zato jer ga je netko postavio da to radi, ili ga je postavio javni natječaj, a ne zato jer je član ogranaka neke stranke. (nisam valjda opet iz Hlebina-najviši stupanj)
 
I još da mi takvu rečenicu veli u facu. Ma dajte. Tak nek se doma razgovara, ili sa sebi sličnima u stranci, a ne javno i na štetu, da usuđujem se reći na štetu ostale djece i nas roditelja koji ne gledamo blagonaklono (uf kak sam pristojna) na te MI gliste kradljivce od a do ž. Čim je s njima, takva je. I bok.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Ormarići u školi - koncert
« Odgovori #12 : Ožujak 10, 2010, 04:04:04 poslijepodne »
večih gluposti nisam čula.Po kojem ključu je tebi dozvoljeno takvo ponašanje i izražavanje,a plementašici nije.Pitam se ipak tko ustvari spada u prvu skupinu?

Još jedna informacija,ona ne organizira to u svojoj školi nego u dvorani srednjih škola.

Meni je, jer ne zastupam nikoga, pogotovo ne na temelju tako plitkih frustracija koje se tu gnjevno prodaju. No ja sam ukazao da je takva roba "trula", i da kupaca nema...

Kao drugo, organizirajte i vi - zajedno sa vašom ravnateljicom - za svoju školu takav koncert, a pobunu dižite ako vam dobiju pod istim uvjetima i za iste namjene korištenje dvorane. No siguran sam da se to neće desiti.

Jedino vas muči - treba se sjetiti, treba raditi, treba organizirati, treba puno toga puno težeg od zapomaganja i kukanja te ispraznog filozofiranja prepunog frustracija na forumu, kao da je netko drugi kriv što ništa ne radite i ne organizirate za svoju školu.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline mojca

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 213
  • Karma: +0/-0
Odg: Ormarići u školi - koncert
« Odgovori #13 : Ožujak 10, 2010, 05:27:58 poslijepodne »
Nekako je to škola i mojeg djeteta i  angažiram se,doniram,ali se ne slažem sa načinom,protekcijama i tome sličnom što je karakteristika rada ravnateljice.Tako razmišlja i večina roditelja,koji kada se suprotstave mišljenju dobiju odgovor da  je podržava gradonačelnik i s obzirom da je tome tako roditelji nemaju pravo na drugo mišljenje,to jest moraju se složiti sa njenim mišljenjem ,a svoje ostaviti za sebe

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Ormarići u školi - koncert
« Odgovori #14 : Ožujak 10, 2010, 08:28:45 poslijepodne »
Pa da, u tome je poanta. Ne za cijelu školu, ali bome niti za svoj razred. Nego za nekoliko razreda. A ona jedna (vaša gospođa) piše kartke dopise roditeljima nekoliko razreda, ona jedna mama bude šivala za nekoliko razreda, a ne samo za jedan? Jel tak? Dakle nisu sebični, idu u širinu, koliko im mogućnosti dozvoljavaju.

Očito dokazuješ kako ti je jezik brži od pameti, iliti da od silne žurbe da mi odgovoriš – ne čitaš što pišem, i ne čitaš sa razumijevanjem!

Moja žena je radila ono što je DOGOVORILO VIŠE UČITELJICA; znači – neće sve pisati isti drek, podijelile su posao i moja je odradila svoj dio, i za sebe i za sve ostale razrede (jer je razlika praktički nikakva u dopisu), šnajderica će sašiti za sve razrede koji budu dali za materijal (i tu nema politike čiji je razred u pitanju – ljudi žele pomoći ŠKOLI!). No da se ostale nisu dogovorile, žena bi skupila lovu i dala sašiti samo za svoj razred. I ne bi trebala raditi akciju za cijelu školu – svatko se brine za sebe, ukoliko ima više istomišljenika – time je lakše! Nema govora o sebičnosti ili ne, nego čisto o realnoj pretpostavci za uspjeh cijele stvari. A to je ono što ti ne shvaćaš i ne prihvaćaš.

Tak je i ovaj koncert trebao biti za ormariće po SVIM školama, a ne samo za Kumičić, pogotovo jer se koriste resursi ovoga grada, pa ako hoćete i blagoslov gradonačelnika, koji je svima gradonačelnik, a ne samo "njenim".  

Rekoh – kada budete i vi nešto takvo organizirali za svoju školu, bude gradonačelnik došao i na vašu feštu. No dok se zamaraš sa glupostima plitke politike i tko je kome uzeo prioritet u nečemu – nećeš se maknuti s mjesta. I u tome je moja prednost nad mnogima ovdje, uključivo pogotovo tebe, jer nisam zarobljen i ograničen služenjem nekoj političkoj opciji, nemam vjernosti prema nijednom političaru, već isti mogu od mene imati samo podršku i glas na temelju rezultata svojeg rada. I smatram da bi to bila formula uspjeha za ovu zemlju u globalu, i da bi bilo najbolje da se stranke uopće zabrane, jer je to samo zlo i zatvoreno vrzino kolo nad ovim plemenskim mentalitetom. Davno, još na starom forumu, rekoh da je članstvo u stranci iskaz osobne slabosti i da mi je biti član stranke, i poštovati nekakvu stranačku stegu nauštrb iskaza po duši i moralnom osjećaju za mene maloumno. Zar da meni netko gluplji od mene određuje kada ću ja dignuti ruku, i odrediti da ja moram glasati protiv osobnog uvjerenja o dobru, poštenju i moralu?? Vjeruj mi da takav - ne postoji. Pogotovo ne u našem kriminalno-političkom miljeu, gdje sva ta politička elita ima više metara putra na glavi. Da mi Vesna Pusić soli pamet? Prije bih si pucao u glavu...

Sledge – piše u dvorani strukovnih škola – dakle u velikoj jedinoj goričkoj dvorani, koja nema veze sa novoobnovljenom dvoranom u školi Kumičić.

A iznajmljivanje te dvorane se plaća, vlasnik je ako se ne varam županija. Jel vam se sad čini da je zloupotreba? Da ima protekcije? Da će grad, županija platiti dvoranu?

Ide mi na živac to tjeranje maka na konac, koje ti - u nedostatku drugog sadržaja - maliciozno radiš, uvjerena kako si ti ta koja misli i radi najbolje. A očito ne radiš ništa osim što mlataraš prazna naklapanja, jednim plitkim jalom što netko nešto zna i može, a vama ne pada jabuka u otvorena usta kada bi ti to htjela. Jadno!!.

Vlasnik dvorane je onaj koji ju je napravio, znači - ministarstvo, koje je i nju imenovalo za ravnateljicu. Tako da prestaneš misliti kako je sve kaj se nalazi na nekom gruntu u ovom kvartu odmah goričko - nije bilo, nije sada i neće ni biti.

Zašto bi tko trebao platiti dvoranu?? Pa to je ulaganje u zajedničko dobro (i pusti dvoličnost - da tvoja djeca idu u tu školu, pričala bi sasvim druge priče!!), to je dovoljno da ima odobrenje ministarstva ili nekoga koga je ministarstvo ovlastilo (znači, ravnateljica), a sa političke linije - što je i u redu da gradonačelnik daje potporu svim pozitivnim kretanjima i nastojanjima da bude bolje u bilo kojem opsegu!! - i on je bio prisutan. Kao što će biti prisutan i kada se par lijenih guzica iz vaše škole bude pomaknulo s mjesta, prestalo kukati i stalno podmetati i trošiti energiju na maliciozne politikantske idiotarije, i organiziralo nešto slično.

BTW, opseg takvog događanja i realan opseg po pitanju dobiti je ipak puno manji negoli su potrebe svih škola, tako da je i bolje, i poštenije da svatko brine o sebi. A građanima će tako biti i bolje - bit će više društvenih događanja, više koncerata, više javnih sadržaja, više donatorsko-humanitarnih događaja, više društvene koristi. Kompetitivnost nije nikada nikome naškodila, osim lijenčinama koji bi se šlepali uz druge i politikantske mini-diktatore.
 
I još da mi takvu rečenicu veli u facu. Ma dajte. Tak nek se doma razgovara, ili sa sebi sličnima u stranci, a ne javno i na štetu, da usuđujem se reći na štetu ostale djece i nas roditelja koji ne gledamo blagonaklono (uf kak sam pristojna) na te MI gliste kradljivce od a do ž. Čim je s njima, takva je. I bok.


U ovom boldanom je sva tvoja argumentacija. Koja to - naravno - nije, i nema veze sa njom. Bitno da je tebi dovoljna. Daj mi još reci da bi Vesna Pusić to napravila sigurno triput bolje, šest puta brže, i dvadesettri puta jeftinije, a jebeni HNS se nije sjetio kupiti ni paket školskih kreda. Ali on je "najbolje rješenje za Turopolje"... daj me nemoj zajebavati s glupostima... BTW, ima još uvijek prilike - neka organizira istu stvar za tvoju školu! I neka skupi još više love, još bolje opremi školu!! Daj bože!!

Moja žena radi u Dubravi u jednoj siromašnoj školi, gdje su djeca nižih razreda pred par godina prodajom vlastitih suvenira i čaša za praznike skupljala novac za premazivanje ispucalih i propalih školskih ploča!! Nakon dvadeset godina raspadanja, u školi gdje je donedavno prosječan razred bio i po 36 učenika, i od kojih 36 je cca 30 bilo za žutom iskaznicom socijalnih slučajeva - škola je pred par godina obnovljena, još se mora puno toga napraviti, a moja žena je do pred koju godinu kupovala sama školske krede, i bijele i one u boji, da bi imala sa čime pisati na nastavi, iako su sve škole - teoretski i praktično, ali ipak u mnogim stvarima nelogično - napajane iz istog izvora, istog ministarstva. Kompjuter ima samo zbornica, i na njemu rade svi nastavnici po redu i terminima kako se dogovore.

Parsto metara od njezine škole je škola koja ima bazen, vrhunsku opremu, informatičke kabinete gdje svaki učenik ima svoj komp, opremljene kabinete za napredno proučavanje biologije, kemije itd itd... obje su u istom sustavu, no jednu ministarstvo voli kao mater ludu kćer...

Ne znam jesi li išta shvatila, ne znam ni jesi li sposobna uopće shvatiti o čemu ja govorim, i jesi li svjesna skučenosti vlastitih stavova i mišljenja. Želim ti samo reći da ti taj tvoj egoizam, kojeg sama sebi pravdaš nekakvom "pravednošću", nije nimalo u duhu ljubavi i rada kojim ti ljudi, za tako malo plaće i sa tako puno truda, podižu budućnost ove zemlje. A tebe jebe pred kojim razredom stoje ormarići...
« Zadnja izmjena: Ožujak 10, 2010, 08:51:12 poslijepodne Sledgehammer »
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”