Svakidašnje teme > Politika

HDZ - dična stranka puna komunista i zločinaca

(1/3) > >>

BobRock:
HDZ - stvarni nasljednik Saveza komunista Hrvatske


"Dakle, kraj 1990. godine SKH-SDP, današnji SDP ostaje s niti 50.000 članova, dok HDZ preuzima 97.000 članova Saveza komunista Hrvatske. Zaključak koji navode Pickering i Baskin je (citiramo u izvorniku): "These party membership numbers suggest that the HDZ, which Croatian voters swept into power in the April 1990 multiparty elections, could be considered a Communist successor party."

Zaista, što čini bit neke politike, neke stranke, nekog djelovanja – zgrade ili ljudi? Način razmišljanja ili ime? Jer, ako ćemo formalno, SDP je nasljednik SKH, komunisti su postali socijaldemokrati. Preuzeli su i članstvo i nekretnine i račune i promijenili ime.

No, ako ćemo stvarno, ako je bit političke stranke u ljudima, u njihovom načinu razmišljanja i obrascu djelovanja – stvarni nasljednik Saveza komunista Hrvatske jest Hrvatska demokratska zajednica, HDZ. Ta stranka, makar stalno govorila protiv "crvenih" je "Communist successor party", kao su primijetili američki autori. Nasljednica Saveza komunista."


I onda ti tipovi iz zločinačke organizacije idu ove druge nazivati "crvenima" ili "komunistima"? Da oni ne uspijevaju toliko ljudi ubijediti u te gluposti to bi stvarno bilo smiješno. Ovak i nije.

Mlačanin:
Zanima me zakaj ovaj plavi tekst u tolikoj mjeri jednostavno smeta kod čitanja?  ;)


A kaj se tiče članka, pa i ne lažeju da su crveni i da su komunisti. To znamo svi i to je opće prihvaćeno stanje koje ništa ne mijenja. Niti šteti niti koristi.



BobRock:

--- Citat: Mlačanin - Travanj 21, 2015, 10:23:59 prijepodne ---A kaj se tiče članka, pa i ne lažeju da su crveni i da su komunisti. To znamo svi i to je opće prihvaćeno stanje koje ništa ne mijenja. Niti šteti niti koristi.

--- Kraj citata ---
Je, al kaj to nije licemjerno onda ove druge nazivati komunistima i crvenima, a sami nisu ni trunku bolji?

Time se sami s tim njihovim prebacivanjem "jugonostalgičari", "crveni" i "komunisti" automatski delaju nevjerodostojni prema ikakvim daljnjim izjavama i kritikama. Mislim - oni su to za svakog imalo pametnog bili odpočetka, ali sad vidimo i konkretan dokaz.

Mlačanin:

--- Citat: ---Je, al kaj to nije licemjerno onda ove druge nazivati komunistima i crvenima, a sami nisu ni trunku bolji?

Time se sami s tim njihovim prebacivanjem "jugonostalgičari", "crveni" i "komunisti" automatski delaju nevjerodostojni prema ikakvim daljnjim izjavama i kritikama. Mislim - oni su to za svakog imalo pametnog bili odpočetka, ali sad vidimo i konkretan dokaz.

--- Kraj citata ---

Je licemjerno je , i tekako, samo i jedni drugi ne zaslužuju ni dana vlasti u ovoj zemlji. Nagomilane dugove i zaduženja kojima su zadužili buduće generacije neće nikada vratiti, a sebi su osigurali egzistenciju.

BobRock:
Slažem se, no nekak mi se čini da buju opet glasal il za jedne il za druge. Da su ljudi bar dosljedni i da onda glasaju za neke treće, to bi bilo puno pametnije, no ... zaboravi.

U svakom slučaju treba ljude podsjećati kakvi likovi žele opet preuzet vladavinu u Hrvatskoj. Ne velim da su ovi sada kaj bolji, ali glasati za onu bagru... To im ne bi više nikad smjeli dopustiti. Nek preuzmu Remetinec, ali iznutra.

Na žalost HDZ je iz poznatih razloga poželjna opcija većini koja je pokradala Hrvatsku, ali i većini onih koji i danas žive od državnih novaca, a takvih je u biračkom tijelu puno. Na žalost.

Možda i moramo opet iste birat da bi padom u još veću krizu (ide to još dublje, ide) skužili da tak više nemre, možda nam i mora neki svjetski monetarni fond krojiti politiku jer sami sebi očito ne znamo.

Ah, samo ponavljam već i vrapcima poznate "mudrosti", već mi je polako dosta. Onaj koji nije do sada niš skužil nebu ni odsad niš skužil.

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju