Autor Tema: Komentari - Turopole f slike  (Posjeta: 54759 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Komentari - Turopole f slike
« : Veljača 14, 2011, 12:03:13 poslijepodne »
Poštovani forumaši.

Ako želite komentirati slike ili otvarat raspravu u temi " Turopole f slike " to možete učiniti na ovom mjestu.
Molim vas nemojte upisivati komentare ispod slika,  forumaša koji postaju samo slike, da se topic ne spama nepotrebnom raspravom.
Svi komentari biti će obrisani, zato možete ovdje komentirati! Mislim da je to najbolje primjeniti i za ostale teme u kojima se stavljaju iskljućivo slike

Hvala.
« Zadnja izmjena: Veljača 14, 2011, 12:07:24 poslijepodne Mlačanin »
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: Komentari - Turopole f slike
« Odgovori #1 : Veljača 15, 2011, 06:51:28 poslijepodne »
Meni se uglavnom sve fotografije tehnički sviđaju, iako je za moj pojam malo previše fotki na temu starine, običaja i sakralnih objekata, a puno premalo svakodnevice zabilježene objektivom.
Voljela bih vidjeti slike današnjeg života u Gorici, parkove, dječju igru, trgove, život na selu danas.
Isto tako molim sve one koji objavljuju fotke da ispod njih napišu o čemu se radi, jer tako samu fotografiju čine zanimljivijom i možda ponukaju nekoga da ode uživo vidjeti te prizore.
Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Komentari - Turopole f slike
« Odgovori #2 : Veljača 15, 2011, 08:30:01 poslijepodne »
... Goričanka me je djelomično prestigla sa dijelom primjedbe na odabir fotografija ... Ako napišem da ne kužim kaj se toliko naslikava mlačka kapelica, rekli budu da sam protiv crkve, ali fakat ne kužim, kaj nema ni jedne druge crkve za slikanje ili dajte naznačite nekakvu temu pa nek naslikavaju .
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Komentari - Turopole f slike
« Odgovori #3 : Veljača 15, 2011, 10:35:23 poslijepodne »

Želja mi je poslikati sve kapele i crkve u našem Turopolju do kojih mogu doći i poslikati ih iznutra, na način kako je to učinjeno sa kapelom sv. Barbare u Velikoj Mlaki.
Svjestan sam da je to malo teža zadaća, zato bi zamolio one forumaše koji imaju eventualno mogućnosti i volje da to učine.
Morate znati da svi ti sakralni objekti predstavljaju posebnu vrijednost i da se baš ne dolazi lako do svih takovih motiva i slika. Ovakvo slikanje traži mnogo vremena i volje i puno slika od kojih se malo može koristiti, posebno slikanje u samom prostoru crkve ili kapele.

Sve ovo kaj je danas- sada zabilježeno može se vrlo brzo promijeniti ili nestati, a tada se pojavi žal zašto nismo to ranije snimili. Imam dosta fotografija kako je barbara ranije bila zapuštena i oronula ( to neću stavljati ali se zato neke stvari mogu danas usporediti i po potrebi obnoviti). Isto to vrijedi i za ostale stvari.
Lijepo je da ste napisali kaj bi željeli vidjeti ,ali bi bilo još ljepše da sami nekaj poslikate i postavite da se vidi. Ne vjerujem da se to ne može učiniti, samo treba početi .
 U svakom slučaju svaka ideja i prijedlog su dobrodošli za sve, možda nekoga potaknu na akciju.
Mene osobno nikakav komentar ne smeta, jer to radim iz osobnog užitka, i već sam ovime dobio neke ideje, hvala vam na tome.
Pozivam i one koji ovo čitaju da se pridruže fotkanju svega i svačega. Samo naprijed, sve je vrijedno .
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline Vager

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 36
  • Karma: +0/-0
Odg: Komentari - Turopole f slike
« Odgovori #4 : Veljača 16, 2011, 10:28:03 prijepodne »
Poštovani forumaši.

Ako želite komentirati slike ili otvarat raspravu u temi " Turopole f slike " to možete učiniti na ovom mjestu.
Molim vas nemojte upisivati komentare ispod slika,  forumaša koji postaju samo slike, da se topic ne spama nepotrebnom raspravom.
Svi komentari biti će obrisani, zato možete ovdje komentirati! Mislim da je to najbolje primjeniti i za ostale teme u kojima se stavljaju iskljućivo slike

Hvala.

@Mlačanin naj biti nagel kak neki  ;), navek imaš opciju "premještanja" pa bi te molil da razmotriš prvo upotrebu iste prije brisanja nečijeg komentara, pogotovo sad kad si našel mesta za takvo nekaj

fala!

lepi pozdrav

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Komentari - Turopole f slike
« Odgovori #5 : Veljača 16, 2011, 06:31:03 poslijepodne »
Bez brige, nemam namjeru baš sve i tak brzo brisati. Kada se govori i brisanju, svi dobri komentari su dobrodošli, ali ono kaj mi lići na spamanje, komentar radi komentara svakak mislim brisati.
 Ali za to uvjek ima vremena.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Komentari - Turopole f slike
« Odgovori #6 : Veljača 16, 2011, 07:36:49 poslijepodne »
Ja se "napucavam" kud se krečem,ak negdo oče slike z Gorice,il po naruđbe,nek je sam napucava.Najte kaj zameriti...
wwwg tablice

Offline jaarban

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 972
  • Karma: +4/-0
Odg: Komentari - Turopole f slike
« Odgovori #7 : Veljača 17, 2011, 01:10:06 poslijepodne »
... Goričanka me je djelomično prestigla sa dijelom primjedbe na odabir fotografija ... Ako napišem da ne kužim kaj se toliko naslikava mlačka kapelica, rekli budu da sam protiv crkve, ali fakat ne kužim, kaj nema ni jedne druge crkve za slikanje ili dajte naznačite nekakvu temu pa nek naslikavaju .

naravno da ima   u našem turoplju,još puno lijepih i vrijednih crkvi i kapela,ali kapela svete barbare je naš turopljski biser,koja je zakoračila u 5 stoljeće svog postojanja.

kapela je posebna i jedinstvena zbog svoje povijesne,sakralne i umjetničke vrijednosti,ali i svoje očuvanosti.
njezina unutrašnjost predstvalja vrhunac likovne umjetnosti onoga vremena,tim više kad znamo da su zidove oslikali (naši) domaći majstori.
sve turopoljce a i one koji to nisu pozivam da dođu posjetiti kapelu svete barbare,bit će očarani njezinom ljepotom.
pitanje za vas dragi forumaši:koliko vas je vidjelo kapelu svete barbare uživo,ne na fotografiji?

..............i kako kaže mlačanin ,želja nam je poslikati i druge crkve i kapele u turopolju,pa tko želi neka nam se priključi.

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Komentari - Turopole f slike
« Odgovori #8 : Veljača 17, 2011, 04:26:48 poslijepodne »
Probajte si pogledati malo na ostalim portalima kaj ima o Turopolju? Da ne spominjem turističku zajednicu . Mislim da na ovom forumu ima više o Turopolju i znamenitostima nego bilo gdje drugde. Istina nije sve sređeno i treba tražiti.
Ovakvo bogatsvo treba znati koristiti i pokazivati ga, a ne "sakrivati" ili se sramiti.

Kak veli @kunta , treba se malo i angažirati.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: Komentari - Turopole f slike
« Odgovori #9 : Veljača 17, 2011, 04:54:35 poslijepodne »
Kapela Sv. Barbare svakako zaslužuje svoju posebnu temu, u kojoj bi bile slike, ali i riječi - povijest, sadašnji život, župnici koji su najviše doprinjeli njenom očuvanju i tak dalje.

Ja stvarno pregledam sve fotke i uživam jer obožavam fotografiju, ali sam totalni antitalenat, tak da, kunta, moje fotke na moju žalost nebuš gledal.
Tvoje su mi zanimljive, ali fali mi često par riječi o lokaciji koju poslikaš.
Ono što sam htjela reći u prvom komentaru je da mislim da jedan grad ne čine samo njegove povijesne ili sakralne građevine, nego da bi bilo zgodno vidjeti i dnevni ritam grada.
Svojevremeno sam za svoju dušu fotkala jednu seriju koju sam nazvala "kroz prozor", pa unutar toga "Gorica kroz prozor", i mislim da je to odličan motiv. Kod svih prijatelja sam slikala kaj se vidi kroz njihove prozore. Nastala mi je jedna zgodna panorama, koja nije ni tehnički dobra, niti ima neku vrijednost, ali jako volim te fotke.
Možda tema za neki od sljedećih foto natječaja, ako ih više bude.
Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Komentari - Turopole f slike
« Odgovori #10 : Veljača 17, 2011, 09:50:11 poslijepodne »
Pa,ak napucaš cca. 12 GB slike na leto,sigurno najdeš par one kaj su k nečemu...A osim toga praksa ti pomaže da postaneš boli.Da slike prehitim v komp vidim da su one kaj su na licu mesta zgledale žbrlj/fuj bole od one kaj su tam bile huj.Ne se al se najde v 50% slučajev.
I kaj je najteže;nemreš vloviti motiv z aparatom onak kak zgleda v naravi;ak se odmekneš da poloviš sve zgubiš poantu,ak držiš poantu v fokusu nevidi se "kontekst"...Nikak dobro.Teško je dobiti dobru sliku.

Možda tema za neki od sljedećih foto natječaja, ako ih više bude.
Onaj zajdni je neslavno završil,čak ni pobednik ni preglašen;
ja bi rekel da je to prošlo svršeno vreme;ni Pl.,večina je odustala,povekšal se broj pasivne čitaocov,se je mejne piscof...Za slikare je još težeše.
wwwg tablice

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Komentari - Turopole f slike
« Odgovori #11 : Veljača 17, 2011, 10:20:12 poslijepodne »
Kapela Sv. Barbare svakako zaslužuje svoju posebnu temu, u kojoj bi bile slike, ali i riječi - povijest, sadašnji život, župnici koji su najviše doprinjeli njenom očuvanju i tak dalje.

Sve to postoji ali samo u knjizi, a to je monografija O Kapeli pod nazivom " Kapela sv.Barbare U Velikoj Mlaki, koju je uredila Sanja Cvetnić.

Mislim da se još uvijek može kupiti u župnom dvoru u V.Mlaki.
Teško je takovo nešto napraviti na forumu jer traži puno vremena, i još više volje.

Evo @Goričanka je dala dobar prijedlog i naravno nije nužno da su slike baš iz grada Gorice. Svatko može poslikati svoj kraj ili dio mjesta gdje živi , a ostalo se lako uredi na forumu. Uostalom nije ovo baš umjetnička galerija da sve mora biti savršeno!

Naravno postoji i drugi naćin, oni kojima leži pisanje, mogu tekstove  postati sa sličnim temama i sve se može nadopuniti , jedno s drugim.
« Zadnja izmjena: Veljača 17, 2011, 10:22:09 poslijepodne Mlačanin »
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Komentari - Turopole f slike
« Odgovori #12 : Ožujak 20, 2011, 12:35:59 prijepodne »
@kunta si tu delal drva il si iskal tartufe?

Da ti velim nebi mi veruval... XĐ
wwwg tablice

hornet34

  • Gost
Odg: Komentari - Turopole f slike
« Odgovori #13 : Ožujak 20, 2011, 12:40:32 prijepodne »
same reči... :)

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Komentari - Turopole f slike
« Odgovori #14 : Travanj 04, 2011, 09:28:50 poslijepodne »
dvije posljednje kockavice;ako sretnete kockavicu nikako je nemojte brati ili vaditi štihačom iz zemlje,ostavite je u njezinom prirodnom staništu.ona je vrlo rijetka i zakonom zaštičena biljka. u subotu sam bila šokirana kad sam naišla na samo dvije kockavice i jedno pedesetak rupa od štihače.bilo izvađene iz neznanja ili iz zarade na crnom tržištu ,to je veliki grijeh prema prirodi.i kaj ćemo ostaviti svojoj djeci u nasljeđe?(plastične vrečice)



31 • OŽU • 2011
Priznanje OŠ Sela za praćenje kockavice

Ekolozi OŠ Sela primili su u Zaboku priznanje Državnog zavoda za zaštitu prirode o sudjelovanju u provođenju obrazovnog istraživanja u sklopu akcije „Praćenje stanja kockavice (Fritillaria meleagris L.)“, a u okviru Nacionalnog programa praćenja stanja biološke raznolikosti Državnog zavoda za zaštitu prirode. Učenici OŠ Sela jedini su na području SMŽ uključeni u monitoring kockavice od samog početka projekta. Projekt je u međuvremenu dostigao europsku razinu, odnosno uključen je u novu Europsku strategiju za zaštitu biljaka (European Plant Conservation Strategy), u kojoj se suradnjom stručnjaka i amatera radi na zaštiti ugroženih vrsta.
http://www.sisak.hr/clanak_/13323/priznanje-os-sela-za-pracenje-kockavice
wwwg tablice