Autor Tema: Najvišeši vr` i centar Vukomeričke goric  (Posjeta: 45554 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

shaka zulu

  • Gost
Odg: Najvišeši vr` i centar Vukomeričke goric
« Odgovori #45 : Rujan 24, 2010, 01:30:39 prijepodne »
Ne razmem ti se ja v te tvoje karte...Eto ti jene vulgaris na felu maloga črnoga;



Ni mi jasno zakaj su ovak "zaznamenali" VG kad to ni nit geometrijski center a još mejne navišeši vr`...
Jel znaš da imaš v Konzumu za kupiti štumfe "Alan Ford"..?  ;D

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Najvišeši vr` i centar Vukomeričke goric
« Odgovori #46 : Rujan 24, 2010, 08:49:43 prijepodne »
Ne razmem ti se ja v te tvoje karte...Eto ti jene vulgaris na felu maloga črnoga;

Ni mi jasno zakaj su ovak "zaznamenali" VG kad to ni nit geometrijski center a još mejne navišeši vr`...
Jel znaš da imaš v Konzumu za kupiti štumfe "Alan Ford"..?  ;D

Znači te tvoje slike su odotam kaj si na toj slici označil s crvenim okvirom? Jel tak?

A to kaj se ne razmeš v karte Googla - em pak furt mećeš neke slike z Googla, pa kak se onda ne razmeš? A ti to s Google Eartha deneš? Ja odem prek browsera na
maps.google.com, potražim kaj oću, i kad to nađem, onda imaš skroz s desne strane gore jedan link koji se isto tak i zove: link. Klikneš na njega i dobiš več markiran link na upravo otvorene koordinacije. Moraš još samo stisnuti Ctrl-C i već ti je u clipboardu. Kad buš pisal odgovor samo stisneš Ctrl-V i voila - link je tu. Kaj to ni jednostavno?

A štrumfe "Alan Forda" u Konzumu sam već prije leto-dva videl. I dobil Bob Rocka na poklon. Jedino kaj ih baš ne nosim - malo mi je preveć kićasto.  :-[

shaka zulu

  • Gost
Odg: Najvišeši vr` i centar Vukomeričke goric
« Odgovori #47 : Rujan 24, 2010, 05:20:36 poslijepodne »
Znači te tvoje slike su odotam kaj si na toj slici označil s crvenim okvirom? Jel tak?

Jok,ove zadnje su z Kojzače,viš kaj piše na "pijunu";

"Republika Hrvatska
Državna geodetska uprava

Stalna točka geodetske
osnove

211 Kozjača

H-232 m

Zakonom zabranjeno oštečivanje i uništavanje"


A na "Triglavu" piše;

"Vukomeričke Gorice
45°34`59,77"N   15°54`59,98"E
elev 151 m"


Ja ti to kurilovečki vudrim na "print screen"->paint->ACD SEE->imageshack...

A štrumfe "Alan Forda" u Konzumu sam već prije leto-dva videl. I dobil Bob Rocka na poklon. Jedino kaj ih baš ne nosim - malo mi je preveć kićasto.  :-[

Ma kaj bi bilo,za svadbu su dobre...  ;D