Autor Tema: 9. MALONOGOMETNA LIGA VUKOMERIČKE GORIC 2012. – MNLVG 9.  (Posjeta: 43511 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: 9. MALONOGOMETNA LIGA VUKOMERIČKE GORIC 2012. – MNLVG 9.
« Odgovori #105 : Kolovoz 15, 2012, 01:07:56 prijepodne »
Od svela do smrkla Gorica sem bil
Arcana dišečeg da bi vuzgojil
Škarjami ga rezal, z metačum škropil
Zaperke mu trgal da bi un rodil

Vincek, vincek, kaj je to vu tebi
Bez tebe me Barek nebi zvala k sebi
Vincek, vincek, kaj je to vu tebi
Bez tebe me Barek zavolela nebi

Da se je prekipel, v vince pretvoril
Pol sem škafa strusil, malko se napil
Z kleti sem otišel putem sim i tam
Barici pod poplun do jutra sem ostal

Vincek, vincek, kaj je to vu tebi
Bez tebe me Barek nebi zvala k sebi
Vincek, vincek, kaj je to vu tebi
Bez tebe me Barek zavolela nebi

Od smrkla do svela z Baricum sem bil
Grlil sem ju, lubil, malko si popil
Da je došlo svelo doma treba it
Glavu nemrem zdiči, pijan sem/ i kvit/
(/ kak rit/)

Vincek, vincek, lepo si me vredil
Skupa bi mi Barek al nebum ti zameril
Vincek, vincek, kaj je to vu tebi
Bez tebe me Barek nebi zvala k sebi

(Pokupski biseri/ Arcan dišeči)
http://www.vgfestival.com/mp3player2.swf

Arcan dišeči,Pokupski biseri,Božič na Gorice,2008 12 29



Črne oči i beli luk
"Tužna je nedjelja" da se zna da domačinstvo ima ekipa z "pedigreom" za takove stvari a v Škrinaričevomu carstvu kak da je dan žalosti.
V prve, il nulte kaj se igra v terminu prve, i sl. dubioze, utakmice Mirini Vrapci pak nisu mogli složiti pod noge kumove Glumce. Padala kiša, tuča, sneg il zijalo zunce rezultat je navek isti. Iako je nisu uspeli rešiti v međusobnem okršaju još igra nekakova šansa da je prestignu na tablice.
V prve posle prve pak su igrali Glumci i glede i unatoč solidnomu zalaganju, i malo zakešnele nazočnosti rodonačelnika ekipe kaj je doma su gospodariju moral radi ove utakmice ostaviti, pozitivno rešili predzajdnu štenženicu zvanu Cerovski vrh. Sad, jel "krif" friškopečeni killer Zlodi il deda Huđber kaj si je došel malo tenesice razgaziti mejne je bitno. A onda je počelo urnebesno slavle kak več znaju slaviti šmekeri z iskustvom, a bog moj, nisu bili jemput prvi, i potrajalo je se dok ni završilo. Letos v nedostatku pobede počeli su slaviti i poraze. I to kak! Mogli bi dati poduku, il pomoči, Mišem, kaj su dost "dostojenstveno" podnesli prvo mesto, kak se to dela.
Hudi Švabi pak su zagorčali život Laptiričom. Da se to redovito događa onda se ista situvacija da opisati z jenum rečjum; "Mušterija". Lani su je koštali prvoga mesta a bumo videli jel je letos budu koštali drugoga. To je bil Danijelov 5-i gol i sad se izjednačil z drugem strelcem Švabof, stanovitem BB, kaj je sam Kojzače piknul 5 komadi.  XĐ A do je prvi strelec GOPa, zna se.
Da je čovek sponzor jene ekipe onda je on "sponzor", da je čovek sponzor dvemi ekipami to se zove "generalni sponzor", e a da te dve ekipe igraju jena proti druge onda se to v breške terminologije zove "problem". (Ak je čovek sponzor cele Lige onda se to zove "totalni sponzor" i on ima * do poda teri stoji kak da ga je trknula dugša želežnička kompozicija puna vijagre a ak merne, kojem slučajem, onda se na "orginal les" "prihefta" još jen les primerene veličine za, jel da, hmmm, da, zna se...itd.) Generalni je mislil kak doskočiti neučinkovitosti svoje pulenov br. 1, mislil, mislil, mislil, ...i onda se setil! Zakaj jem nebi mesto posle utakmice platil pive prije utakmice!? Za saki slučaj je još navrgel jedno hodočaščenje i spoved i tak napravil idealnu revnotežu zmed duhovnoga i fizičkoga, odnosno Ožujskoga. I činilo se da je to to da v prve minute Krpiči trgaju mrežu Gruntovca ali da v idučem napadu Gruntovčani vračaju rezultat v egal počimaju muke po Danijelu. Jel osma piva bila preveč, jel trebalo devetu otpreti, jel bi podšprajcati z rakijum, da se proba malo i z lakemi drugami, je malo van zakona ali do ni... Jel krif ovaj kaj se z mora vrnul prije utakmice, kaj je mene ovo trebalo, kakovu taktiku zebrati za drugo poluvreme, drugu utakmicu, drugu Ligu..? Utakmica je završila pozitivno ali su dubioze ostale.
Pozitivno je završila i utakmica zmed Ilovače i Rođekov, za Ilovaču. Ilovača je pokazala školu nogometa na Kupe nazočnemi de je osečaj bil "kak protif Bune". Kaj je trebalo zajti zašlo je a Ilovača je stala kak retko da letos. Kak je to jen moj stareši kolega rekel da su ga pitali jel kam more; "Nigdar mi ni stal tak kak mi sad stoji." Rođekom ni pomogel nit ulazek onoga čije ime sad nečemo spominati. Jel Ilovača more dvaput za redom ostaja nam da vidimo.
Manekeni v, letos standardnem, krnjem sastavu su bili lak plen za stampedo Tigričef terem letos ideeee... Veli se da do nema sreče v nogometu ima v zabavami, il tak nekak nekaj, i to bi se ne odma, ne sad, ne mam nek istoga momenta moglo primeniti na Tigriče i Gruntovčane.
V ove tekme nadprosečno dobre Bebe su morale potpisati kapitulaciju protiv zahuktale Bojsov. Dugo se držala 0 dok Bojsi nisu prebili v.d. golmana Bebe ali ni onda se Bebe ne raspadaju i dobro stoje. Bojsi letos visoko lete...
Prije zajdne tekme Legendarni Mika je probal uspostaviti dobrosusecke odnošaje z Miši "u svezi glede malog mede, čimbenika ukrudbenog" i puščanja tekme tera Brdu ne znači puno a Čaplam bi bila kak kiša v suše. Cena od 10 gajbi je bila previsok prag za Obade, tulko nemreju nit popiti a kamoli platiti, i bilo je treba zasukati štumfe. A utakmica, tehnički tu negde, rezultacki tam negde, na Brdu. Novomu. V "zajdne minute" tera je počela teči 10 minut prije kraja, tehnički direktor je dobil šemsu da si z* nogu i skoristil ju je 100%. Još se nezna kak je prešel v okršaju z ženum po pitajnu s* noge, fizičke (ne)aktivnosti i video dokazov i jel se bu prikazal v Dubrancu, kak posledica prijespomenutoga. A onda je počelo slavle, 1. epizoda. 2. bu v Dubrancu a scenaristi još nisu povedali kulko bu epizode snimleno. Ni de.

Kak i sako leto o Velike meše si puti vode na turopolski Olimp na finale Lige. Utakmice; med, mleko i kamilica, "dan posle" se dela, tak da nebi trebalo biti problemof. Ali... Sako leto v Dubrajncu pukne prazna puška tak da bi moglo biti i letos žarafke. Jeno leto je zapuškaralo zmed Ilovače i Šilakovine, pak onda zmed Ilovače i Barbaričef...
A do bu igral, ludi moji, samo jangeli znaju. Želko je mam v osmem kolu rekel da je treba kapariti "Elitu" jel drugde ni kruva. Do bu- da bu, trebal bi početi mam ob tre da pospeši "šankerske radnje" inače ode narod i dale i domom.
 
17. KOLO se igra : 15.08.2012. DUBRANEC, 15,00 SATI
LIJEVI ŠTEFANKI - GORNJI HRUŠEVEC _vele kibici mnlvg da je ova najkritičneša v finalu Lige, a prva...
OPATIJA - HOTNJA _ak se Bebe postave kak proti Bojsom Tigriči bi mogli imati problemof
DUBRANEC - KOZJAČA _ak pod Trg Selačke bune dojde stara garda Manekenov sega bi moglo biti ali ni mlade snage nisu za pod brisati
DONJI HRUŠEVEC - BARBARIĆ _aj-haj, krvi do kolena
KRAVARSKO - GLADOVEC _ak Gruntovčani z popisa igračef uspeju dopelati jenu ekipu sega bi moglo biti
MALA BUNA - GORNJA OPATIJA _jena po mere Lige
CEROVSKI VRH - ŠILJAKOVINA _ak se v plavem dresu prikaže dugo neviđena zvezda i ak Vinceki dojdeju z "oklopom" sega bi moglo biti
AUGUŠTANOVEC - VELIKA BUNA _državni ispit, maturalni rad i majstorski ispit za Čigre, i lani su zapirali Ligu, a Glumcom treba...
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: 9. MALONOGOMETNA LIGA VUKOMERIČKE GORIC 2012. – MNLVG 9.
« Odgovori #106 : Kolovoz 17, 2012, 12:15:21 prijepodne »
17. KOLO se igra : 15.08.2012. DUBRANEC, 15,00 SATI
LIJEVI ŠTEFANKI - GORNJI HRUŠEVEC 5-2
OPATIJA - HOTNJA 5-0
DUBRANEC - KOZJAČA 1-2
DONJI HRUŠEVEC - BARBARIĆ 2-2
KRAVARSKO - GLADOVEC 5-0
MALA BUNA - GORNJA OPATIJA 7-2
CEROVSKI VRH - ŠILJAKOVINA 5-8
AUGUŠTANOVEC - VELIKA BUNA 0-5 BB*



Glasnik 16/ 17
http://s878.photobucket.com/albums/ab346/karadjordje/mnlvg9%20glasnik/
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: 9. MALONOGOMETNA LIGA VUKOMERIČKE GORIC 2012. – MNLVG 9.
« Odgovori #107 : Kolovoz 17, 2012, 12:16:38 prijepodne »
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: 9. MALONOGOMETNA LIGA VUKOMERIČKE GORIC 2012. – MNLVG 9.
« Odgovori #108 : Kolovoz 17, 2012, 12:20:30 prijepodne »
http://youtu.be/pK0AyzkEHo4

0:00 Po običaju na početku Nijovo Precedništvo Društva Pevec...
5:05 Ekipno
20:45 Pojedinačno
24:50 Fair play
25:30 Najbolji domačin
26:10 Naj 6
30:50 Pevec pak... i Miši

A ovo kaj su dobu čujete da dela v leru v pozadine je * hladnjača. * * *

(golova/ bodova)
Najbolji igrač; Lovrić Alen, Novo Brdo
Najbolji strijelac; Stanešić Alen, Lijevi Štefanki
Najbolji golman; Kordić Stjepan- Žaja, Novo Brdo

Najbolja šestorka Lige;
Kordić Stjepan- Žaja, Novo Brdo, -/ 8, (5)
Tičarić Domagoj, Kravarsko, 3/ 13
Šandor Ivan- Šaki, Opatija, 17/ 15   (9/ 29, 2004.-2011.)
Bartolović Hrvoje, Dubranec, 10/ 16
Stanešić Alen, Lijevi Štefanki, 28/ 30   (46/ 79, 2004.-2011.)
Lovrić Alen, Novo Brdo, 10/ 37   (44/ 82, 2004.-2011.)

Najbolji domačin; Gornji Hruševec
Fair play; Hotnja
wwwg tablice

Offline i.petric@ymail.com

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 23
  • Karma: +0/-0
Odg: 9. MALONOGOMETNA LIGA VUKOMERIČKE GORIC 2012. – MNLVG 9.
« Odgovori #109 : Kolovoz 19, 2012, 12:30:29 prijepodne »
i tak zavrsila je jos jedna liga, ova je bila jedna od najneizvjesnijih do sada sto se tice borbe za 2 i 3 mjesto. Čestitke Novom Brdu (Podvornici) na osvojenom prvom mjestu, čestitke i Štefankima i Kravarskome na 2 i 3 mjestu, tu je i Opatija koja je izvisila zbog losijeg medusobnog omjera, Dubranec je i ove godine bio blizu, zakazale su Bune nadam se da če bit bolje dogodine, nova momčad u ligi zvana Cerovski Vrh nije se baš proslavila primili su čak 72 gola u 16utakmica koda su igrali rukomet a ne nogomet, ali i sa tom igrom uspjeli su bit bolji od Gladovca i Hotnje koja je za utjehu dobila nagradu za fair play koji je zasluženo osvojila, sto se tiče nagrade za najboljeg domačina neznam zašto je tu nagradu zaslužio g.h kad smo u Dubrancu jeli odojka džabe, al nema veze tu su neki drugi da sude o tome kao i o svemu ostalom, najbolja šestorka je dobro izabrana to su ljudi koji su svojim potezima donjeli visoke pozicije svojim momčadima, i suci su ove godine bili dobri ocjena 8/10
sad s nestrpljenjem očekujemo drugu godinu i ponovni početak breške lige prvaka
 8) :) ;) ;) ;) :D :P

Offline kramer werke

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 77
  • Karma: +0/-0
Odg: 9. MALONOGOMETNA LIGA VUKOMERIČKE GORIC 2012. – MNLVG 9.
« Odgovori #110 : Kolovoz 19, 2012, 08:47:56 prijepodne »
eto završilo još jedno nogometanje po bregima,šteta kaj duže ne traje
čestitke novom brdu,imali su dobru ekipu i to je to
levi štefanki-drugi zahvaljujuci alenu stanešicu i prgavom mirti koji viče ak ga se do dotakne,ipak je alen igral u japanu nogomet i to se vidi
najbolji golman definitivno žaja(ipak je on nekada branil u profesionalnom klubu) a 2. mjesto bi bil tomek iz cerovskog
najbolji domačin po meni bi bili kravarski gladovec pogotovo ak se zeme organizacija posle utakmice,dobra muzika,mrzla pijača i zgodne puce
i nezmemo zaboravit pohvalit našega kuntu koji je to sve ovekovečil
ipak treba stajat na onom suncu i snimat te to sve prebacit na internet
kunta saka ti dala,njemu definitivno 1 mesto za promotora lige

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: 9. MALONOGOMETNA LIGA VUKOMERIČKE GORIC 2012. – MNLVG 9.
« Odgovori #111 : Kolovoz 19, 2012, 01:59:38 poslijepodne »
@i.petric@ymail.com   Ak pogledaš Malu Bunu oni se nemaju baš kaj žaliti jel da vidiš statistiku po Ligami oni su napravili jen veliki korak naprovo, i to ne samo za jen dan. Neču niš prognozerati za kletu jel mi se saka prognoza pos*...
Za Cerovski je Tomo rekel da je skupil dobre pojedince samo da se još moraju uigrati. I Krpiči su lani imali dober start, i Rođeki da su se vrnuli v Ligu, samo kaj jena polunarodna veli da se leže popeti na vrh nek ostati najne(m).
Bebe su za me "ubojica favorita", još nisu predelale kak su delale ova leta ali verujem vujne. Ja je još pametim kak ekipu kaj je namučila Glumce v Dubrancu i razmonterala je na Kravarske- po mene jena od najbole utakmic Lige, od napetosti, ugođaja, publike, igračev... Se pet. Ono, ak pobede Gladovec to i ni nekaj ali da rašarafe nekoga z Gornega doma- to je več posel.
Gladovec mi je jena čudna ekipa kaj na popisu igračev ima se popuneno do broja 25 a nemreju se skupiti za utakmicu. Ak jem je motiv osvajanje 1. mesta mislim da bi trebali napraviti reviziju i poiskati drugi motiv. Kak bi to Benzema za Bebe rekel; oni su v Lige radi čistoga hedonizma.

...,šteta kaj duže ne traje
...i nezmemo zaboravit pohvalit našega kuntu koji je to sve ovekovečil
ipak treba stajat na onom suncu i snimat te to sve prebacit na internet
kunta saka ti dala,njemu definitivno 1 mesto za promotora lige
Naj vraga zvati jedva sem i ovo zbavil... Lepe reči, naj mi suze na oči tirati, neznam kaj bi ti navo rekel... (šmrc XĐ) Fala.
Najboli domačin. Po mene najvekši favorit bi bil Gladovec, muzika je igrala od tre vur ali je igrališče dost dalko da ne smeta, Stari Prijateli- kaj dale reči, letos najbola muzika v Lige, ova leta su je mučile tuča i kiša ali jem je letos leglo kak budale šamar a još je nedela bila. Ak jem ovo ni motiv, il nemre biti, neznam kaj bi rekel dale. Mala Buna, bez minusa, se dela kak po špage. Kojzača, Arena, rekel je Kumek da takovoga ambijenta ni v cele Lige, i dobro je rekel. Dolni Ruševec, ak negde zgorim to su il Velika Buna il Dolni Ruševec samo kaj je na Ruševcu nekak intimnija atmosfera, mejne je mesta i još da se pol sela skupi okolo atmosfera kak na svadbe a muzika je z druge strane škole tak da tuče po Strezujevu. Opatije letos nisu imale sreče; Gornu je pokosila kiša a "Dolnu" inspekcija pokoske opčine. Gorna ima potencijal urana-235 ali se letos kiša zlejala. Ono na Pokoskomu je preveliko tak da se se "razvodni". Novo Brdo je malo po strane ali ima lada i dobre su one reklame tak da zvezda ne pripeče po riti dok sediš vuz igrališče. Druga je pripovest da lopta otijde... Na Kravarske sledi nekakova revizija jel tam kak i na Bjelašnice kokoši paseju pod ručnum. Na Velike Bune lopta, teorecki, nema kam ali zvezda ubija. Lada ima samo za lek a muzika je meter od igrališča. Na Šilakovine da ni Petrova i folklora, zabave, to bi se zgledalo prazno na one par rali bez obzira kulko ligašef dojde. Lada ima na kopi i oko šanka jedino je problem da lopta otijde via Lubin grob. Na Gornem Ruševcu je letos isto bila frka z loptami i bina je preblizu igrališča ali je pozitivno kaj nigdar ni prevruče. Rekel bi da je ova nagrada više pokazatel drugem ekipam, il sele, v terem se smeru trebaju razvijati igrališča. Barbariče lad dojde dost kesno ali kaj mi se tam dopada dečki naprave špaler šatorov tak da je kak v VIP lože. Da ni po strane lokacija bi bila "beba". Još da se Milke prešečeju pred večer- kak v Švicerlandu. V Jaguštanovcu je lokacija kak z pripovesti ali nekaj fali, i lada se ni moči zadobaviti do zajdne utakmice. Treba bi napraviti pri jenomu i drugomu korneru nekakva vrata da čovek ne mora iti do pol sela da bi na igrališče zašel. I deti više suncobranov il sličnoga da zvezda ne vudri v glavu. Na Cerovskomu se dečki još nisu uigrali i da lopta bilokam z igrališča krene treba je zvati GOS. Treba bi više lada i pijaču deti mam jutro ladit, inače je lokacija v redu. Na Hotnje su več klasični problemi z povratom lopti i "preveč zvezde na pleče" ali je lokacija v redu i ima solidne tribine, tera plajnka nebi bila viška. Zna jem se natrefiti i dobra zabava (prst v oko, krvi do kolena, gebis pod koleđicum) samo kaj su prvi pak to retki pamete na kraju Lige. V Dubrancu je publika odvojena fizički od igrališča Pod Trgom Selačke bune i igračef, po mene most je za klasu bilo bole igrališče Pri Potočiču malenomu. Nigde lada oko igrališča kak ni f škatule od cipel dok publika uživa v debelem ladu Doma i neposredne blizine šanka. Oni dva metri mreže kaj su podigli ogradu su dušu dali za susedovu papriku. A i vugorki su presretni. Segde je lepo ali v Dubrancu sem kak doma, to je več kemija.
Najboli golman. Mislim da na izbor nigdo ne reč rekel. Ova leta su prijeli uverlivo najmejne golov a retko da su imali Najbolega golmana. Treba bi spomenuti i druge golmane kaj su (skoro) celu Ligu odbranili; Kušan Josip MAB, (Neznam kak se zove) KRA, Kušević Dubravko- Duba OPA, Faljan Nikola- Mika DUB, Vukašinec Ivan- Ico KOZ, Gvozdanić Danijel DOH- čovek kaj je došel od meše i mam stal na gol bez preslačenja i na taj način zašel v legendu (je da ga je žena posle doma vubila radi toga ali to je druga pripovest :) ).
Kaj se to pripoveda za Jaguštanovec i Pokosko kletu?
wwwg tablice

Offline kramer werke

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 77
  • Karma: +0/-0
Odg: 9. MALONOGOMETNA LIGA VUKOMERIČKE GORIC 2012. – MNLVG 9.
« Odgovori #112 : Kolovoz 19, 2012, 03:53:19 poslijepodne »
aguštanovci  su nekej digli nos,valjda su trenirali celu zimu a rezultata nema ,a i prezadnju su izgubili od cerovskoga,a u dubrancu se nisu
pojavili valjda se budu spojili s pokoskom i napravili pravu ekipu
viš malo je to zeznuto sa terenima kaj si dečki neceju napraviti igrališta u svojim mestima pa nebi morali gostovati u pokoskom
levi štefanki imaju igralište tam de se nekad ogretal autobus ali treba truda i malo to uredit,opatija je imala igralište ispod banov u opatije pa sad tamo krave pasu ,a oni su sako leto u pokoskom,trebaju si dati malo truda to ogradit u stvari trebali bi se ugledat na gornji rusevec
gladovec  je i meni jena čudna ekipa,imaju dobro igralište sa nocnom rasvetom,25 igrača a rezultati slabi valjda se nemreju posložit
dubranec sako leto standardno dobar zahvaljujuci feljanima
sledece leto ak bog da bude zanimljivo,samo pevec je najavil nekakve korenite promene,neznam nakej je mislil...

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: 9. MALONOGOMETNA LIGA VUKOMERIČKE GORIC 2012. – MNLVG 9.
« Odgovori #113 : Kolovoz 19, 2012, 04:55:32 poslijepodne »
-"...Sledeča godina nam je, fala Bogu, jubilarna, i nakon toga se nadam rigoroznim promenama."
FKP


Leto dan je fajn časa, jeno leto je najavlival i izbor za Miss navijačic, bake, i sl. tak da... Bumo videli. Naj mi Feljane rivati na štetu ove moje Nuičef, il Nujičef; napad prejde Zemu, celu obranu, Miku na golu a iza Mike još jen Zemo. Pa ti sad reči.  :D Treba bi jem prebrojiti igrače, most igraju z 7 il 8. Kak su i Bebe skužile da pol utakmice igraju z igračem mejne v Dubrancu a nigdo jem ni sklučen...
Nekak mi se čini da je po pitajnu OPA i LEŠ f pitajnu financijski faktor; na Pokoskem "pobereju" z dva šanke i kupače a v Štefanke bi samo Ligaše. Neznam kulko je košta igrališče na Pokoskem i jel se to splati...
Kaj se Pokoskoga dotikavle po statistike vidim da su igrali samo MNLVG2., 2005., i da su bili 9. Jesu oni kaj k čemu?
Kaj se pak treninga dotikavle Krpiči su rekli da jem se više splati "lagano" se "drogerati" nek trenerati, bar znaš zakaj si 13.  ;D
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: 9. MALONOGOMETNA LIGA VUKOMERIČKE GORIC 2012. – MNLVG 9.
« Odgovori #114 : Kolovoz 19, 2012, 07:52:24 poslijepodne »
Kak je bik sekiru zavolel
Iliti, da Bune ni Miši kolo vode. Opsadno stajne v Dubrancu je trajalo tri dane da bi za Ligu se moglo biti kak po špage, vugnut je i krmežel z igrališča a jedino jem kak i sako leto ostane partizan iza gola kaj kvari panoramu. Il je to susedov, da nebi bilo radi meje "pukel je štil, pukla je i šajba". Šank na licu i naličju Doma je odigral važnu ulogu v životu Brežanov, i Vrvcov, na jenem standardni Tajson a na drugem neizostavni Žika. Negde na pol Lige su se z "Wells Fargom" dopelali Miši, a žnemi i "Lovriči", i to pod barjakom. Došli su "zdoma" i z svojum mužikum, da ne spominam navijačku himnu v vlastite kreacije i interpretacije. Majce su naštampane, se piše, samo su slove male ali kaj češ kriza je a tak puno toga za reči. Pri ruke su bile i bakle z kompleta "Navijačko ludilo" dok je poseben ton daval onaj čije ime nečemo spominati na tambure z dve žice il kak su negde priznate pod gusle. Probal je čovek spuknuti žice faleče od kobilinoga repa al se baš nameril na onu kaj oče tuči i to zajdnum. Oče i z prvum, i gristi, štela je i bosti dok je nisu roge prirezali. Tambura ima višeznačnu funkciju a to je za neupučene osim svirancije i simulacije iste još da se z tamburum batine moreju davati ali se po tambure more vi dobiti ali to je i prednost jel se onda ne dobi po čuče, babure, fanfare il narocki povedano *. Na proglašenju pobednika je osim prvoga mesta trebalo preslaviti i Najbolega igrača, kaj je jednak tak z Novoga Brda, i nem pridružene pokrajine i provincije, i Najbolega golmana, teri je znate več otkut. Na kraju jem je i sfalelo pirotehnike jel se nisu ljudi nadali da bu se delilo šakum i kapum. Da ne spominamo kipec Sporcke novosti za Najbolega igrača, da ne spominam nekakve drese a tu su i penezi... Sto čudes! A to je tek druga epizoda, veliju da do druge Velike meše nemaju nameru prestati slaviti jel do zna kaj bu kletu i da budu pak mogli, se speti gore...
Prva, i muška, kaj jenomu znači se, a drugomu puno, rešila je posle dva mesece pitajne drugoga mesta. Čaple su se uzdale v Nadu a Bojsi u se i v svoje kluse. Prvi su se po pitajnu pušinga trebali pitati kaj su delali prije 6. kola. I tak dok Bojsi nisu mogli gola pogoditi i dok je je * početnička (de)koncentracija Čaple su stale dobro a onda su i gol pogodile. I to je bil početek kraja, kak da je Bojsom trebala šok terapija da se geneju z sevdaha i meraka. Brzopotezno se vračaju i onda ide trpanje po 45 put sprobanomu receptu a Čaple su si samo malo popravile statistiku prije kraja. Da su pobedili bili bi Obadi a ovak su Čaple.
Bebe su junački zišle na megdan z letos natprosečno dobremi Tigriči oslablene za Žaca, kaj na morju odmače kurje oči, ali to se ni ni primetilo. Rotacija formacije je pri Bebami napravila više škode nek koristi ali su imali i oni svoje šemse. Most su mogli i pobediti da nisu igrali z premalo igračef. XĐ To više ni hedonizem nek mazohizem ali je v duhu onoga kaj je Milenik breške publike rekel da su prodali se utakmice. A veliju da je kriza... Stanoviti Šaki i Suki su si malo v ove utakmice popravili statistike. Ak do još osim Mišef ima kaj slaviti to su Tigriči; nijenu Ligu nisu završili ober 8. mesta a letos v MNLVG9. nisu padali spod 6. mesta. Jako dobro odlično!
Mladi Manekeni su za čudo božje spičili Ilovaču na domačem terenu. To ti je tak da na svetek v ekipe imaš svetoga čoveka. Ilovača je nastupila v "novemi" dresi kaj su još lani obečani pak se valda još nisu poznali med sobum. Il su pali radi svetoga trodnevja. Manekeni su se z ovum pobedum malo odmeknuli od večite "Kojzače II" jel z porazom sega bi moglo biti. Dej zamisli sramote da je prešišaju na tablice, am se nebi smeli po danu vrnuti v Kozju dragu. Ilovača je sako leto na početku Lige orna i volna da bi se do pol iste potrošili po pitajnu moči, žifcov, snage... i sega drugoga a onda jem se prema kraju pak diže da bi na kraju bili taman. Lani su pali v Jaguštanovcu a letos v Gorne Opatije. I nikak dojti k sebe. Spočetka su v tre kole dali jen gol a utakmice nisu zgubili- to je zasluga obrane kaj je vu tu dobu delala kak vurica. A onda... Manekeni su pali na Velike Bune da je Oberštrumfbanfirer Pevec ostavil ekipu Fabiju Čirolu na brigu a onda su se v Stroju kaj se mele podrobili si zupčaniki...
Krpiči su zvlekli jen pozitiven rezultat protif Rođekof v jene utakmice de ni jen rodonačelnik ni nazočil rendesu. Krpica je jako davno viđen na utakmice ali ga je zamenil Generalni sponzor dok je v Barbariče Rođu mejnal Večiti Draš. Za Krpiče je bilo važno da zvlečeju pozitiven rezultat jel bi suprotno značilo da moraju početi trenerati a to, verujte, na Ruševcu nigdo neče. Znači, utakmica je morala biti jednosmerna da se dokaže rezultacki da se ne splati trenerati i prestigne one kaj treneraju tak da bi mogli nastaviti piti. Ovo ni bila reklama za pijančevanje, ovo je bil rezultacki i moralni ultimatum i dug prema mlademi naraštaji kaj se z sportom i srodnemi znanosti bave... Rođekom je pak trebal jen pozitiven rezultat teri jem bu osigural 12. mesto na terem tavore, da ne velim plesnive, od 10. kola. I uspeli su! Kak i profesor Baltazar.
Kravarska Metropola i nezin jugoistočni satelit su odigrali jenu jednosmernu utakmicu. Prije utakmice su se Gruntovčani uspeli zbrojiti da moreju opče odigrati a na strane Kravarske je kak je to i običaj v zajdnem kolu zablistal "stanoviti" Špajo z svojem hat trickom. Pretili su Gruntovčani, pretili ali je na kraju ispalo da je to bila prazna puška. Navodno van Lige moreju tuči bilo koga ali v Lige kak da jem se noge odsečeju. To ti je tak da nisi nafčen na televiziju i su bolumetu novinarof a tu su još i grintavi sponzori pa dej ti zbavi tej pritsek. Za razliku od lani letos je pala jena pobeda i dve nerešene. Na Pokoskomu su namučili Bunu (Major) a na Šilakovine dali gol domačinu v prve minute. Selektor Čigri je rekel svojem da bi jem se oprostil osim onoga protiv Gladovca. I to bi bil kraj vrline. Kravarska je rešila skoro se leže protivnike osim Čapli i Švabof, do jem je zel drugo mesto nek ostane nedorečeno.
A onda je počel šou. Črni ni mogel sam parerati cele ekipe Vrapcof a da se cela ekipa z Bune počela upisavati v strelce Joža se vugnul z gola, hitil pušku v živicu i otišel si po "čavel" na šank. Nit v.d. golmana Beli ni bil bole sreče kaj je Mire na klupi Buncof zmamilo osmeh na lice. Posle ni bilo moči dobiti nikoga od Švabof za spominek ali je zato tata Miro blistal kak Mirta lani na zapirajnu Lige. Mali Bunci su završili tu negde oko kraja Gornega doma tablice a ni Švabi nisu puno iza nje. Obadvoji su letos imali svoje prilike ali su je Bunci bole znali skoristiti, malo je je ali se zna do kaj dela. Švabi su hitili se karte na Črnoga ali da su ga drugi zaprli drugi ni imal do naopraviti korak više i dati gol više. Pripoveda se da bu drugo leto igral za Kravarsku, ak je to istina taj bu dan preglašen Danom žalosti na Gorne Opatije.
Po običaju letos Vinceki su promenlivo, samo kaj su sad počeli mejnati v jene utakmice. V prvem su je talu Balerine razmonterale kak balu slame od 10 kil a onda su Vinceki uveli mlade nade za MNLVG13., -15., -20. i došli do egala a onda pak Balerine stiščeju i "škripe kočnice, gume ostavljaju trag, 120 konja brzo odlazi u mrak". Ne sečam se da smo videli 13 golov na jene utakmice i z one 5 od BB* i ukopnem 51 to je najefikasneje kolo.
V zajdne utakmice smo si pogledali utakmicu zmed Glumcov i Divov v teru su obadvoji zašli kak da na Bune ni lopte. Istu je prepustil deda Huđber ali i Čigre kaj su odšacale da više šanse imaju na turneru na Pokoskem nek proti koncentreranem Glumcom, i to još ojačane z Divi. A i da si nebi pokvarili statistiku kak i lani kontra Bojsof. Navodno se spravla fizija Jaguštanovca i fuzija z Pokoskem tak da bi Čigre postale Biseri a na nektere tale su i Tigriči hitili oko, da bi i oni nekaj fuzionerali. Utakmica zmed dvoje plave je završila 4-2 i to je najvažneja vest dana bila. Ni oni nisu bili raspoloženi za spominek, z razloga kaj nima do kaj reči. Poglavica je na morju a ovi drugi nemaju akreditacije.
Najte kaj zameriti.
« Zadnja izmjena: Kolovoz 19, 2012, 07:57:27 poslijepodne kuntakinte »
wwwg tablice

Offline i.petric@ymail.com

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 23
  • Karma: +0/-0
Odg: 9. MALONOGOMETNA LIGA VUKOMERIČKE GORIC 2012. – MNLVG 9.
« Odgovori #115 : Kolovoz 19, 2012, 11:01:50 poslijepodne »

...,šteta kaj duže ne traje
...i nezmemo zaboravit pohvalit našega kuntu koji je to sve ovekovečil
ipak treba stajat na onom suncu i snimat te to sve prebacit na internet
kunta saka ti dala,njemu definitivno 1 mesto za promotora lige
Naj vraga zvati jedva sem i ovo zbavil... Lepe reči, naj mi suze na oči tirati, neznam kaj bi ti navo rekel... (šmrc XĐ) Fala.

Kaj se to pripoveda za Jaguštanovec i Pokosko kletu?
[/quote]
da i ja sam zaboravio da te pohvalim, jer da nema tebe mnogi nebi znali za ovu ligu i nebi mogli pogledat tekme nigdje, pročitati sazetke tekmi i druge zanimljivosti vezane uz ligu svaka čast majstore......
  kaj se tiče agustanovca i Pokupskoga nevidim neku razliku al sam čul da ekipa iz Augustanovca ima ideju samo promjenit ime ekipe u Pokupsko i time ubit dvije muhe jednim udarcem, izbjegli bi plačanje kazni za nedolazak na zadnju tekmu i proglasenje cc700kn a zaj+++++ bi i Opatiju jer onda za njih nebi mogao igrat Josip Šepčič koji je iz Pokupskog i on bi bio jedino novo lice u toj momčadi osim ako nebi htio igrati za njih to neznam

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: 9. MALONOGOMETNA LIGA VUKOMERIČKE GORIC 2012. – MNLVG 9.
« Odgovori #116 : Kolovoz 20, 2012, 10:24:31 poslijepodne »
Najte me preveč faliti bum se pokvaril.  8)
V ovem mi nekaj ima duvu, ni mi čist motiv;
ak AUG nisu zadovolni z Ligum jednostavneje je da zijdeju van nek da se pak * pod drugem imenom,
ak oni stoje iza toga, veli jena narodna da je bole biti prva v selu nek druga v gradu, i da je loša reklama (za selo) bola od nikakve, z ove perspektive nevidim ščem profiteraju ak se "prekrste",
ak iza toga stoji Škrinarič, i ak se na mala vrata oče vrnuti v Ligu, čisto sumlam da v ove konstelacije stvari Čigre moreju biti bole od Ilovače da bi za dve lete o Velike meše dopelale Ligu na Pokosko,
puno bole bi bilo isto ovo napraviti z Bojsi, "stareši ljudi širokih svjetonazora", z teremi bi se dalo dokončati nektere stvari i za dve lete eto Lige v Metropole, oni imaju znanja, vole, potencijala i moči to napraviti.
Samo to več dela tektonske poremečaje v Lige i više nisu sigurne ni Bebe ni Šika, kaj imaju zacementerana domačinstva, ak se Ilovače zeme Velika meša...
Kaj se penalov od 500, 700 itd. HRK dotikavle čisto sumlam da bu to prešlo z "potezom pera".
Kaj se Jože dotikavle dosta ti je jen presedan pak da pravila više ne vrede, a presedan se zove Šiki, ak razmeš kaj ti oču povedati. V tem ni samo AUG/ POK nek i Joža i OPA tak da to ni jednosmerna odluka. Osim ak Joža več ni rešil nektere stvari. A, bumo videli kakve život romane piše.
Kaj se pak Turnera na Pokoskem dotikavle i Čigri, jesu bar dobro tam prešle? Jel bilo kaj na Dnevniku?  :D
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: 9. MALONOGOMETNA LIGA VUKOMERIČKE GORIC 2012. – MNLVG 9.
« Odgovori #117 : Kolovoz 21, 2012, 01:09:17 prijepodne »
Statistika po ligami, terene i kole. Il tak nekaj...  ;D

MNLVG5., 2008.
Najviše golova u 10. kolu, Mala Buna 41
Najmanje golova u 1. kolu, Hotnja 15; 7. kolu Šiljakovina 15
Najviše isključenja u 12. kolu, Kozjača 14
Najmanje isključenja u 2. kolu Mala Buna 2
Najviše prekršaja u 4. kolu Novo Brdo 110
Najmanje prekršaja u 3. kolu Lijevi Štefanki u Pokupskom 67

MNLVG6., 2009.
Nemam ni jen glasnik, zakaj, nemam pojma. Valda je to vreme da sem počel mešati male roze i male plave tabletice... X)

MNLVG7., 2010.
Najviše golova u 7. kolu, Mala Buna 45
Najmanje golova u 4. kolu, Gornja Opatija u Gornjem Hruševcu 17
Najviše isključenja u 8. kolu, Auguštanovec 15
Najmanje isključenja u 5. kolu Šiljakovina 2; 9. kolu Kravarsko 2
Najviše prekršaja u 12. kolu Gladovec 151
Najmanje prekršaja u 6. kolu Velika Buna 47

MNLVG8., 2011.
Najviše golova u 3 kolu, Novo Brdo 44
Najmanje golova u 12. kolu, Kozjača 20
Najviše isključenja u 8. kolu, Auguštanovec 23
Najmanje isključenja u 13. kolu Barbariči 0
Najviše prekršaja u 8. kolu Auguštanovec 125
Najmanje prekršaja u 15. kolu Dubranec 42

MNLVG9., 2012.
Najviše golova u 17 kolu, Dubranec 51
Najmanje golova u 9. kolu, Gornji Hruševec 22
Najviše isključenja u 7. kolu, Kozjača 12 ; 9. kolu Gornji Hruševec 12
Najmanje isključenja u 12. kolu Barbariči 0
Najviše prekršaja u 9. kolu Gornji Hruševec 106
Najmanje prekršaja u 17. kolu Dubranec 47
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: 9. MALONOGOMETNA LIGA VUKOMERIČKE GORIC 2012. – MNLVG 9.
« Odgovori #118 : Kolovoz 21, 2012, 01:12:41 prijepodne »
HOTNJA
1. HOTNJA - DUBRANEC 0-2 HOT
2. DONJI HRUŠEVEC - HOTNJA 7-0 NOB
3. HOTNJA - KRAVARSKO 0-5 DOH
4. MALA BUNA - HOTNJA 1-0 LEŠ_pok
5. HOTNJA - CEROVSKI VRH 2-0 ŠIL
6. AUGUŠTANOVEC - HOTNJA 2-1 KRA
7. HOTNJA - VELIKA BUNA 0-3 KOZ
8. ŠILJAKOVINA - HOTNJA 2-0 VEB
9. HOTNJA - GORNJA OPATIJA 0-1 GOH
10. GLADOVEC - HOTNJA 0-0 GOP
11. HOTNJA - BARBARIĆ 1-5 AUG
12. KOZJAČA - HOTNJA 2-0 BAR
13. - GLA
14. HOTNJA - GORNJI HRUŠEVEC 1-5 MAB
15. NOVO BRDO - HOTNJA 5-0 CER
16. HOTNJA - LIJEVI ŠTEFANKI 0-2 OPA_pok
17. OPATIJA - HOTNJA 5-0 DUB

Fair play 2012.
Mjesto 17.
Bodova 4
Isključenja 2
Prekršaji 56

Golova 5/ 47
Cavrić Marijo 2
Cavrić Danijel 1
Lipinčić Mihael 1
Cavrić Zlatko 1

Najigrači
Cavrić Zlatko 4
Muža Ivica 1

MNLVG1./2004._ 12.
MNLVG2./2005._ 15.
MNLVG3./2006._ 11.
MNLVG4./2007._ 9.
MNLVG5./2008._ 12.
MNLVG6./2009._ 14.
MNLVG7./2010._ 13.
MNLVG8./2011._ 15.

MNLVG9.
1. 14.
2. 17.
3. 17.
4. 17.
5. 15.
6. 17.
7. 17.
8. 17.
9. 17.
10. 16.
11. 16.
12. 16.
13. 16.
14. 16.
15. 17.
16. 17.
17. 17.
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: 9. MALONOGOMETNA LIGA VUKOMERIČKE GORIC 2012. – MNLVG 9.
« Odgovori #119 : Kolovoz 21, 2012, 01:15:14 prijepodne »
GLADOVEC
1. GLADOVEC - MALA BUNA 1-6 HOT
2. CEROVSKI VRH - GLADOVEC 2-2 NOB
3. GLADOVEC - AUGUŠTANOVEC 3-0 DOH
4. VELIKA BUNA - GLADOVEC 1-0 LEŠ_pok
5. GLADOVEC - ŠILJAKOVINA 2-4 ŠIL
6. GORNJA OPATIJA - GLADOVEC 2-0 KRA
7. - KOZ
8. GLADOVEC - BARBARIĆ 1-3 VEB
9. KOZJAČA - GLADOVEC 2-0 GOH
10. GLADOVEC - HOTNJA 0-0 GOP
11. GORNJI HRUŠEVEC - GLADOVEC 4-0 AUG
12. GLADOVEC - NOVO BRDO 0-7 BAR
13. LIJEVI ŠTEFANKI - GLADOVEC 10-1 GLA
14. GLADOVEC - OPATIJA 1-3 MAB
15. DUBRANEC - GLADOVEC 4-1 CER
16. GLADOVEC - DONJI HRUŠEVEC 3-5 OPA_pok
17. KRAVARSKO - GLADOVEC 5-0 DUB

Mjesto 16.
Bodova 5
Isključenja 8
Prekršaji 60

Golova 15/ 58
Sremić Stjepan 5
Brajković Marko- Medo 3
Posavec Mario 2
Borovac Josip 1
Borovac Božidar 1
Kostadin Stjepan 1
Popović Matija 1
Posavec Ivica 1

Najigrači
Kostanjević Željko 1

MNLVG1./2004._ 8.
MNLVG2./2005._ 14.
MNLVG3./2006._ 13.
MNLVG4./2007._ 15.*
MNLVG5./2008._ 15.*
MNLVG6./2009._ 15.*
MNLVG7./2010._ 15.
MNLVG8./2011._ 16.

MNLVG9.
1. 17.
2. 13.
3. 9.
4. 12.
5. 13.
6. 15.
7. 15.
8. 15.
9. 15.
10. 15.
11. 15.
12. 15.
13. 15.
14. 15.
15. 16.
16. 16.
17. 16.
wwwg tablice