Autor Tema: Picula i njegov grijeh....  (Posjeta: 11395 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

plemenitashica

  • Gost
Picula i njegov grijeh....
« : Prosinac 02, 2009, 04:28:52 poslijepodne »
"Prostor za dvije nove vrtićke skupine otvoren je jučer u Gradićima. Riječ je o objektu u kojem se već nalazi 70-ak mališana, a uređenjem prostorija na katu otvoren je prostor za smještaj još 40-ak djece.

U novom su vrtiću zadovoljeni svi standardi, tu su dva dnevna boravka, uređna je mala čajna kuhinja, sanitarni čvor, a za lijepog vremena djecu čeka i veliko dječje igralište u dvorištu. Grad je u uređenje vrtića uložio oko 100 tisuća kuna, a slična će ulaganja biti i narednih godina kaže gradonačelnik Dražen Barišić koji je svečano prerezao vrpcu na ulazu u novi vrtić.
…………………….
Brojni posjetitelji, predstavnici javnog života grada, odgajatelji, roditelj, susjedni i prijatelji razgledali su novouređene prostorije."

http://www.gorica.hr/2009/12/novi-vrtic-u-gradicima/#more-1825

Čudim se da na slici nema tih "brojnih posjetitelja, predstavnika javnog života grada".


Zamisli, Beus i Picula su "izmisli" vrtić u Gradićima prije par godina, a sad je otvoreno dodatnih 40 mjesta, i onda se govori o novom vrtiću. Ma dajte najte…… tko ne zna skupo bi vas platio.

Ili je možda Picula odnio vrtić sa sobom u Zgb (sad će mu uskoro trebati), kao i sve ostalo što mu se pripisuje pa grad i Turopolje nazaduje?

Slušam ga i gledam sinoć u emisiji Otvoreno. Govorio je o otvorenim i zatvorenim poglavljima prije pristupanja u EU kao i problemima koji su bili ili jesu. Naravno govorio je i o vremenu dok je bio ministar vanjskih poslova (u tom kontestu je i pozvan).

No, nema Jandrokovića, pozvali su Piculu.
Gospona čovjeka čija je riječ odmjerena, koji ZNA kaj i o čemu govori, koji nije napuhan, koji je staložen, pristojan. Jedan od onih koji je dostojan biti predstavnikom građana u svijetu.
Isto vrijedi i za Beusa kad je gostovao u emisiji Dossier.

Imamo pametne ljude, ali ne, narod turopoljski bira domaće kosove, slavuje i golube, koji umjesto domaće juhe nude vola. :P


Edit: promjena naslova
« Zadnja izmjena: Prosinac 02, 2009, 04:31:22 poslijepodne plemenitašica »

Offline Newbie

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1047
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • Stručnjak za potpuno nevažne stvari
Odg: Picula i njegov grijeh....
« Odgovori #1 : Prosinac 02, 2009, 07:48:01 poslijepodne »
Hm, nemogu se sloziti bas sa tobom. Necu reci da Picula i Beus nisu odmjereni u svojim govorima, ali mislim da malo pretjerujes sa vrijedjanjem domacih ljudi. Samo nemoj sada reci: a gdje ih ja to vrijedjam! Opet tvoja stranacka obojenost previse dolazi do izrazaja, bar sto se moga ukusa tice.
Sto se tice slike, na slici su oni kojima je to i namjenjeno!

shaka zulu

  • Gost
Odg: Picula i njegov grijeh....
« Odgovori #2 : Prosinac 02, 2009, 08:16:13 poslijepodne »
Imamo pametne ljude, ali ne, narod turopoljski bira domaće kosove, slavuje i golube, koji umjesto domaće juhe nude vola. :P
Još bi dodal "šojki i đivđančiči".
Necu reci da Picula i Beus nisu odmjereni u svojim govorima, ali mislim da malo pretjerujes sa vrijedjanjem domacih ljudi.
Mislim da nas v budučnosti čeka stezajne remena pak bumo posle vola morali;
-prejti na muda
-zadovoliti se mudima
-nastaviti z mudima
-spravlati muda na 1000 načinov i začinov
-gušče mejnati bubrege z prijespomenutemi
-mlatiti z mudima
-čuvati muda za kritične situacije
-raspravlati o mudima
-...

plemenitashica

  • Gost
Odg: Picula i njegov grijeh....
« Odgovori #3 : Prosinac 02, 2009, 08:20:14 poslijepodne »
...........ali mislim da malo pretjerujes sa vrijedjanjem domacih ljudi. Samo nemoj sada reci: a gdje ih ja to vrijedjam! .

Da, baš se pitam? Koga, čime, zašto?


Opet tvoja stranacka obojenost previse dolazi do izrazaja, bar sto se moga ukusa tice.

Vaš ukus je potpuno irelevantan (nebitan u ovoj priči).
Ali me jako zanima gdje ste iščitali "moju stranačku obojenost"?

Hihihihihihi - hihihihihih

Bi prosila, koje sam ja to boje?  ???

Offline Newbie

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1047
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • Stručnjak za potpuno nevažne stvari
Odg: Picula i njegov grijeh....
« Odgovori #4 : Prosinac 02, 2009, 08:26:54 poslijepodne »
Da, mozda je nebi iscital da se napravim sljepim kao sto se radi veci dio hrvata, ali gledam, pa i vidim:) A za domace, ako Vi tako pisete, da ih niste vrijedjali ili blago receno omalovazavali, i ja pristajem na to da nisam to iz vaseg teksta procital.

JosipJoža

  • Gost
Odg: Picula i njegov grijeh....
« Odgovori #5 : Prosinac 02, 2009, 09:38:47 poslijepodne »

…………………….
Brojni posjetitelji, predstavnici javnog života grada, odgajatelji, roditelj, susjedni i prijatelji razgledali su novouređene prostorije."

http://www.gorica.hr/2009/12/novi-vrtic-u-gradicima/#more-1825

Čudim se da na slici nema tih "brojnih posjetitelja, predstavnika javnog života grada".


Zamisli, Beus i Picula su "izmisli" vrtić u Gradićima prije par godina, a sad je otvoreno dodatnih 40 mjesta, i onda se govori o novom vrtiću. Ma dajte najte…… tko ne zna skupo bi vas platio.




Edit: promjena naslova


gospa Plemenitašice,

tekst trpi sve a slike govore više od tisuću riječi, pa stoga vjerojatno opečeni dosadašnjim iskustvima kad se na slikama vidjelo samo "šefa i dva pomoćnika" a građana nigdje odsutali su od te prakse, lakše je manipulirati tekstovima obzirom na medijsku blokadu u Gorici.

Meni je ovdje zaista jedno pitanje vrlo interesantno, kako to da nema više toliko građana u pratnji gradonačelnika i dogradonačelnika kao što je to bilo u vrijeme Picule i Beusa, na različitim manifestacijama?
Ako su ovi potonji dobili takvu većinu a gdi su ti građani na različitim manifestacijama Grada i Turopolja?

Nameće mi se samo jedan odgovor koji zapravo potvrđuje tezu da su mnogi bili i prisiljeni glasati zbog straha za egzistenciju, duh koji vlada unutar desnice, strukturu biračkog tijela desnice, općeneprihvatljivi duh u gradu, duh vladanja i manipuliranja informacijama, lažima i podvalama, pa i oko ovog vrtića u Gradićima, naši građani nisu bedaci, oni su vrlo intelegentni i znaju zbrojiti 2 i 2. Ili Vi mate neki ispravniji i relevantniji zaključak.

Čini mi se da nema više onog pozitivnog duha u gradu kao ranije, ako griješim ispravite me.

Ima jedna narodna koja veli:  " U laži su kratke noge ".

Dakle, praksa i život pokazuju da se laži i obmane uvijek svete i ne završe dobro. Okoji se služe time, neka dobro promilse.

plemenitashica

  • Gost
Odg: Picula i njegov grijeh....
« Odgovori #6 : Prosinac 02, 2009, 11:21:07 poslijepodne »
........... ali gledam, pa i vidim

Tak i treba. Svi ljudi sve vide.

A za domace, ako Vi tako pisete, da ih niste vrijedjali ili blago receno omalovazavali, i ja pristajem na to da nisam to iz vaseg teksta procital.

Čemu odmah napad na mene.  ::)

U tekstu se spominje dječji vrtić, pa se spominju „predstavnici javnog života grada“ (tko god to bio i koga god se pod tim podrazumijevalo – ja ne znam), spominju se Beus i Picula, a vi se okomite na mene i moju pobojanost.
Je, obojana sam najčešće u crnu i maslinastu boju, ali vidljiva sam i u sivom i bijelom tonu.
Ostale boje ne preferiram.
Moj nećak kaže da sam si napisala oko, pa da pojasnim šminkam plave oči u plavkaste, zelenkaste i ljubičaste teksture, a bome bojam i cijelo lice sa  tri vrste pudera.
Jel vas još kaj zanima? :P

Što se „domaćih ljudi tiče“ zar nije istina da su nudili vola nedavno?

A ako se itko bori za domaću reč i običaje, kujnu i žgance, grad i kojne, onda bi sebe bar mrvicu uvrstila u tu grupu "entuzijasta" u ovom Turopolju. Prema tome, nemate mi ni na tom pitanju kaj prigovarati.

Držite se teme, a mene ostavite po strani, bar kad je u pitanju vrtić, Picula ili Beus.
Vrtić sam prerasla, a Beusa i Piculu niti jesam niti budem dostigla. ;)


Čini mi se da nema više onog pozitivnog duha u gradu kao ranije, ako griješim ispravite me.

I meni se, ne samo čini, nego sam svjedokom. Još ovaj 12 mjesec bu kak tak, domjenci, proslava Dana grada (iako ne znam po kojem to kriteriju), i još kojekakva događanja i onda opet blokada, mir, tišina kao da sam na groblju.
No, možda je to ono: postolar nema cipele, frizerka frizuru, a grad koji ima gradonačelnika, koji je godinama bio direktor medijske kuće (tako je rečeno), nema mogućnost dobivanja informacije tj još gore ima medijsku blokadu.
Nije ni čudo kad su povučeni „pravi“ ljudi iz jedinog grupnog besplatnog medijskog časopisa. (kak sam ovo lijepo napisala… hihihihih). :P :P :P

Vjerojatno ima sadržaja, ali saznamo ih tu i tamo i to tek kad završe. I vrtić je otvoren a da se nigdje nije spominjalo da ga se preuređuje.

Sad bu i dvorana – najveći Picula-Beus grijeh, za koji dan otvorena, i bit će sigurno besplatni koncert Prljavog kazališta (nagađam, da ne bi netko mislio da sve znam).

Eh da, šetnica je već proradila, i to oko stadiona Radnik i Pleške. Šetam se po blatu, pijesku, ilovači u gumenim čizmama. Divota. Bar sam bila prisiljena kupiti gumene čizme i to na cveteke (opet sam pobojana).

A možda samo nisam na pravom mjestu u pravo vrijeme. Ah…. Ponekad je potrebna i sreća, a bome ponekad i dobar želudac, ili debela koža. 8)



Tur

  • Gost
Odg: Picula i njegov grijeh....
« Odgovori #7 : Prosinac 03, 2009, 05:38:58 poslijepodne »
Imamo pametne ljude, ali ne, narod turopoljski bira domaće kosove, slavuje i golube, koji umjesto domaće juhe nude vola. :P

Točno tak. Ali znate de je problem. Jeden kos z Mraclina je bil kandidat za dogradonačelnika. I sad, kej. Za koga bumo glasali? Pa za našega! On bu nam napravil kanalizaciju prije neg neki tam Picula koji v četiri lete ni niti pipnul Mraclin. I z jene strane tu razmem narod. Saki gledi kak bu njemu bolše. Tak su Mraclinci zaokružili kosa. A kos jako lepo popeva.

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Picula i njegov grijeh....
« Odgovori #8 : Prosinac 03, 2009, 07:49:33 poslijepodne »
Citat:
Tak su Mraclinci zaokružili kosa. A kos jako lepo popeva.
No dobro nek vam onda bu Kos. Morti kaj i napravi!

Ak i napravi ni mi žal,bar bu nekaj i vam ostalo,a i njemu.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

JosipJoža

  • Gost
Odg: Picula i njegov grijeh....
« Odgovori #9 : Prosinac 03, 2009, 10:39:24 poslijepodne »
Imamo pametne ljude, ali ne, narod turopoljski bira domaće kosove, slavuje i golube, koji umjesto domaće juhe nude vola. :P

On bu nam napravil kanalizaciju prije neg neki tam Picula koji v četiri lete ni niti pipnul Mraclin.

Picula je samo telefonirao, viš kak je Kos bolji, on je ipak nešto delao, bar je jabuke sadil, potical se za dogradonačelnika.

plemenitashica

  • Gost
Odg: Picula i njegov grijeh....
« Odgovori #10 : Prosinac 04, 2009, 02:25:49 poslijepodne »
Imamo pametne ljude, ali ne, narod turopoljski bira domaće kosove, slavuje i golube, koji umjesto domaće juhe nude vola. :P

Točno tak. Ali znate de je problem. Jeden kos z Mraclina je bil kandidat za dogradonačelnika. I sad, kej. Za koga bumo glasali? Pa za našega! On bu nam napravil kanalizaciju prije neg neki tam Picula koji v četiri lete ni niti pipnul Mraclin. I z jene strane tu razmem narod. Saki gledi kak bu njemu bolše. Tak su Mraclinci zaokružili kosa. A kos jako lepo popeva.

Ma da, to što je u koaliciji sa MI glistama, koje su odavno sumnjivci svake fele,  što su izdajice i kradljivci, muljatori i prevaranti, ma koga briga. Glavno da je naš.

Ma fujjjjjjjjjjjjj.

Tur

  • Gost
Odg: Picula i njegov grijeh....
« Odgovori #11 : Prosinac 04, 2009, 06:11:24 poslijepodne »
Ma da, to što je u koaliciji sa MI glistama, koje su odavno sumnjivci svake fele,  što su izdajice i kradljivci, muljatori i prevaranti, ma koga briga. Glavno da je naš.

Ma fujjjjjjjjjjjjj.

Pa narodu je važno da dobije kanalizaciju. E sad dobili oni to od Picule ili Barišića - nije ih briga.
« Zadnja izmjena: Prosinac 04, 2009, 06:16:58 poslijepodne Tur »

JosipJoža

  • Gost
Odg: Picula i njegov grijeh....
« Odgovori #12 : Prosinac 04, 2009, 08:01:23 poslijepodne »
Ma da, to što je u koaliciji sa MI glistama, koje su odavno sumnjivci svake fele,  što su izdajice i kradljivci, muljatori i prevaranti, ma koga briga. Glavno da je naš.

Ma fujjjjjjjjjjjjj.

Pa narodu je važno da dobije kanalizaciju. E sad dobili oni to od Picule ili Barišića - nije ih briga.

gospon Tur,

kolko vidim da se problem kanalizacije promptno rješava, g.Kos svaki dan, po cijele dane vozi cisternu dreka, razbaciva ju gdje god stigne po čistoj Turopoljskoj podzemnoj vodi, po Donjem Turopolju, ne plaća nikakve obaveze, poreze, prireze, sve u stilu zna se. Projekt ide dalje, bez brige, zasigurno kako je i obećano.   :'(

Samo me nemojte još pitati od kud je g.Kos? Znate Vi to bolje od mene zasigurno.  ;)


Tur

  • Gost
Odg: Picula i njegov grijeh....
« Odgovori #13 : Prosinac 04, 2009, 08:05:47 poslijepodne »
gospon Tur,

kolko vidim da se problem kanalizacije promptno rješava, g.Kos svaki dan, po cijele dane vozi cisternu dreka, razbaciva ju gdje god stigne po čistoj Turopoljskoj podzemnoj vodi, po Donjem Turopolju, ne plaća nikakve obaveze, poreze, prireze, sve u stilu zna se. Projekt ide dalje, bez brige, zasigurno kako je i obećano.   :'(

Samo me nemojte još pitati od kud je g.Kos? Znate Vi to bolje od mene zasigurno.  ;)



E sad kak teče postupak oko kanalizacije ne znam. I jel to bil ispravan odabir naroda isto ne znam. Ali narod je takov, dej im mrvice i budu sretni. Ali Picula im nije dal ni to i zato je dobil tak malo glasova.

JosipJoža

  • Gost
Odg: Picula i njegov grijeh....
« Odgovori #14 : Prosinac 04, 2009, 08:19:35 poslijepodne »
gospon Tur,

ne branim ja ovdje Piculu, tak je samo telefoniral, nego pišem o kanalizaciji Donje Turopolje, projekt koji je bio glavni predizborni adut na zadnjim izborima velike koalicije kako su sebe nazvali, samo neznam po čemu je to velika koalicija? Valjda zato što su iz Velike Gorice ili zato što je kapitalac veliki.

Kolika je to prevara to će građani tek vidjeti.
 
Ali tu je g. Kos koji sve to promptno rješava, sa  svojim neprijavljenim aushilfearbeiterom, neregistriranim traktorom i sisternom uz već ranije rečeno neplaćenim porezom, prirezom, itd. To je valjda samo Kosevima dozvoljeno u ovom Gradu. ;)