Autor Tema: HSP AS  (Posjeta: 11822 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Turopoljka.com

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 71
  • Karma: +0/-0
    • Turopoljka
HSP AS
« : Veljača 14, 2013, 08:30:59 prijepodne »
“Prešućeni zločini u Domovinskom ratu”

Održana javna tribina “Prešućeni zločini u Domovinskom ratu” u organizaciji HSP AS Velika Gorica

Dana 05.02.2013. godine u Domu kulture Galženica u Velikoj Gorici, HSP dr. Ante Starčević Podružnica V. Gorica, održala je javnu tribinu na temu: “Prešućeni zločini u Domovinskom ratu”.

Gosti tribine bili su gđa. Marija Slišković,predsjednica udruge “Žene u Domovinskom ratu” i urednica knjige “Sunčica”, te prof. povijesti i pukovnik Hrv. Vojske Toni Abramović. Povod organizacije tribine je predstavljanje knjige “Sunčica”, koja sadrži iskaze 14 žena i 1 muškarca, koji su bili žrtve masovnih silovanja u Domovisnkom ratu od strane srbijanskog agresora. Knjiga je dobila ime po djevojčici Sunčici koja je imala svega 8 mjeseci u vrijeme silovanja njene majke. Tribinom se ujedno željelo ukazati na problem prešućivanja zločina počinjenih prije 20 godina, a žrtve još i danas na ulicama susreću svoje silovatelje koji nisu procesuirani.



Na kraju tribine zaključeno je da su žrtve masovnih silovanja zaboravljene. Država ih nije obeštetila niti rješila njihov status iako su se liječile po psihijatrijskim ustanovama kao prognanice bez sredstava za život. Potporu im nisu pružile ni udruge za ljudska prava, kao ni udruge za prava žena. HSP AS upućuje javnu potporu žrtvama silovanja te traži da se počinitelji ovih strašnih zločina procesuiraju.

http://turopoljka.com/2013/02/09/presuceni-zlocini-u-domovinskom-ratu/

Jaguar

  • Gost
Odg: HSP AS
« Odgovori #1 : Veljača 14, 2013, 09:28:44 prijepodne »
Zašto se ovakve tribine rade uglavnom pred izbore a ne i u međuvremenu između izbora?
Sve me ovo podsjeća na jednu udrugu, koja je vidimo kako bila aktivna nakon "događanja Naroda" do danas.
No možda sada uskrsne ponovo?  ;)

Jaguar

  • Gost
Odg: HSP AS
« Odgovori #2 : Veljača 14, 2013, 10:09:15 prijepodne »

No možda sada uskrsne ponovo?  ;)


Čuje se iz daljine povik hop, hop, hop....... ;D

Offline Muha

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1284
  • Karma: +0/-0
Odg: HSP AS
« Odgovori #3 : Veljača 14, 2013, 10:29:55 prijepodne »
He..HOP-ovci su ti postali noćna mora..Vrijeme je da se otrijezniš i prihvatiš neke činjenice..to ti je politika prika u prvoj fazi ste ismijavali HOP, u drugoj već frka, opstruirate, sabotirate, služite se svakojakim podvalama a u trećoj ćete HOP prihvatiti kao nešto neizbježno i naravno sasvim normalno...

Jaguar

  • Gost
Odg: HSP AS
« Odgovori #4 : Veljača 14, 2013, 10:41:14 prijepodne »
Govorim ovdje o udrugi Branitelji za Branitelje, ako ti nije jasno, naviknut sam već ponavljati ti više puta.
Osjetio si se prozvanim? Zbog čega?
Ni jednog trenutka nisam spomenuo taj tvoj "HOP".
Ne zanimaju me i nisu me nikada zanimale paraudruge.


Offline tromblon

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 294
  • Karma: +0/-0
  • HVO
Odg: HSP AS
« Odgovori #5 : Veljača 14, 2013, 01:51:10 poslijepodne »
Zašto se ovakve tribine rade uglavnom pred izbore a ne i u međuvremenu između izbora?

To je tako, pricekaj jos malo pa da visis kad HNS izleti na ceste s pekmezom i krumpirusama. Svatko djeluje kako zna i umije. HNS osim kuhanja nema sto za ponuditi. Navodno je kandidat za dogradonacelnika Pero Josipovic, pametnom dosta. Nesposoban i nezaposlen zeli biti dogradonacelnik s resorom za gospodarstvo. Taj nikada nije ni vidio kako motika izgleda, a kamoli da ju je primio u ruke. Majko mila...

Offline domovinesin

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 163
  • Karma: +0/-2
  • Spol: Muški
    • hsp velika gorica
Odg: HSP AS
« Odgovori #6 : Veljača 14, 2013, 02:00:18 poslijepodne »
Citat:
Na kraju tribine zaključeno je da su žrtve masovnih silovanja zaboravljene. Država ih nije obeštetila niti rješila njihov status iako su se liječile po psihijatrijskim ustanovama kao prognanice bez sredstava za život. Potporu im nisu pružile ni udruge za ljudska prava, kao ni udruge za prava žena. HSP AS upućuje javnu potporu žrtvama silovanja te traži da se počinitelji ovih strašnih zločina procesuiraju.
hvalevrijedna je potpora žrtvama, no uz iskreno žaljenje što su se ovi monstruozni zločini dogodili i što zločinci još nisu kažnjeni, postavlja se pitanje koja je svrha ovakovih tribina ako se na tome stane. traži li HSP AS da Grad ili građani Velike Gorice nekako pomognu rjšavanju ovog pitanja, hoće li biti kakvih javnih prosvjeda obzirom da se do današnjeg dana ovi probremi nisu riješili, ako hoće kada i gdje? što o tome misle saborski zastupnici iz Velike Gorice i jesu li bili pozvani na tribinu? da li je možda na kraju tribine napisano barem kratko pismo državnom odvjetništvu sa zamolbom da se što prije očituje o zločinima i rješavanju?   
Tu ne cede malis sed contra audentior ito

Jaguar

  • Gost
Odg: HSP AS
« Odgovori #7 : Veljača 14, 2013, 04:11:00 poslijepodne »
Upravo tako domovinesin, zato sam i postavio gornje pitanje.


@tromblon vidim i iščitavam kako te pogađa tema udruge Branitelji za Branitelje, zna se tko je stajao iza nje i iz kojih razloga, sada već i vrapcima na grani jasno, što i potvrđuješ ovom svojom reakcijom, samo nam dokazuješ svoju pljuvačku retoriku prema HNS-u i njegovim ljudima, što govori najviše o tebi.

Danas slušam Radio i impozantno je  kako u Velikoj Gorici imamo 233 slastičara i mesara.   ;D

A u pozadini se vrti jingl' : "Tamo gdje je stala moja štikla, trava nije nikla" . ;)

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: HSP AS
« Odgovori #8 : Veljača 14, 2013, 05:21:44 poslijepodne »
..Vrijeme je da se otrijezniš i prihvatiš neke činjenice kao nešto neizbježno i naravno sasvim normalno ...

Muha, ja sam samo citiral tebe i pokušal ti dati do znanja da se otrezniš ...
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline tromblon

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 294
  • Karma: +0/-0
  • HVO
Odg: HSP AS
« Odgovori #9 : Veljača 14, 2013, 05:46:09 poslijepodne »


Danas slušam Radio i impozantno je  kako u Velikoj Gorici imamo 233 slastičara i mesara.   ;D

A u pozadini se vrti jingl' : "Tamo gdje je stala moja štikla, trava nije nikla" . ;)

Tako je! sve bu njih zastupal Pero Josipović budući dogradonačelnik za gospodarstvo  ;D

Offline tromblon

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 294
  • Karma: +0/-0
  • HVO
Odg: HSP AS
« Odgovori #10 : Veljača 14, 2013, 05:48:41 poslijepodne »
Ovako to gleda HNS

'Poistovjećivanje žrtve žena u Domovinskom ratu s 'patnjama' poklonika gay pridea u potpunosti oslikava vaše osobne vrednote, ljudskost i empatiju', navodi Udruga udovica u pismu ministrici Pusić.

Udruga se pita nije li sramota da se Udrugu žena žrtava rata poziva na ulicu da paradom s gay populacijom traže svoja prava. 'Tim pozivom rugate se žrtvama rata, relativizirate ih i duboko vrijeđate sve žrtve Domovinskog rata', piše Udruga ministrici Pusić.

Podsjećajući kako su se i oni u nekoliko navrata bezuspješno obraćali ministrici Pusić sa zamolbom za prijem, Udruga navodi da ostaju zgroženi manipulativnošću i obezvrijeđivanjem ljudske patnje u njezinim izjavama kojima, smatraju, želi skrenuti pozornost sa sebe i neoprostivosti ignorancije na vapaje žrtava.
Udruga udovica poručuje da je trpjela ignoranciju Vesne Pusić ali da žene iz Domovinskog rata, udovice i žrtve neće prikrivati ničiji zločin i neće šutjeti o zločinu počinjenom nad njima i njihovom djecom.

Mole ministricu, kako ističu barem iz poštovanja prema ustanovi u kojoj obnaša dužnost, malo više političke korektnosti.

Ministrica Pusić nedavno je izrazila očekivanje da će svi koji su bili žrtve nasilja i bore se protiv njega biti dosljedni te biti u prvim redovima i na gay prideu. Komentirajuću jučer tvrdnje kako nije našla vremena da primi žene silovane u ratu dok se istodobno zalaže za prava LGBT osoba, Pusić je izrazila apsolutnu spremnost da sa ženama silovanim u ratu razgovara o sankcioniranju ratnih zločina i upozorila da je silovanje u ratu jedan od najtežih zločina.

http://www.tportal.hr/vijesti/hrvatska/198151/Udovice-hrvatskih-branitelja-Pusic-se-ruga-zrtvama.html#.UR0UzR3geDk

Offline Muha

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1284
  • Karma: +0/-0
Odg: HSP AS
« Odgovori #11 : Veljača 14, 2013, 06:08:24 poslijepodne »
Citat:
Jaguar
Upravo tako domovinesin, zato sam i postavio gornje pitanje.

Prvo zobi pa bič..he..fakat si jadan i dosadan s tom udbaškom retorikom "zavadi pa vladaj"..jel te to naučio vidoviti Mile?...domovinesin to komentira tak zato jer je ljubomoran, hm..samo ne znam zakaj pa i oni su se mogli priključiti i podržati svoje bivše pravaše, pokazati slogu, ne znam zakaj nisu?...pa tamo na tribini postaviti pitanja a ne sad tu se pravit pametan i trubit zakaj ovo zakaj ono..