Autor Tema: Odnosi Republike Hrvatske i Republike Srbije  (Posjeta: 82442 )

0 Članova i 3 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Odnosi Republike Hrvatske i Republike Srbije
« Odgovori #135 : Lipanj 15, 2013, 09:56:39 prijepodne »
... ako poživite i za 20 - 30 godina još uvijek ćete raspravljati o odnosima na relaciji Hrvatska - Srbija, o ratu,...
Čekaj, pomalo, još imamo nekakve nerešene zaostatke z ..., 1918., 1941., 1945., ...  :D
wwwg tablice

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Odnosi Republike Hrvatske i Republike Srbije
« Odgovori #136 : Lipanj 16, 2013, 03:42:07 poslijepodne »
... ako poživite i za 20 - 30 godina još uvijek ćete raspravljati o odnosima na relaciji Hrvatska - Srbija, o ratu, nezadovoljstvu, bla bla bla

tebi je to očito bla bla, što samo pokazuje kako si bezobziran i bezobrazan i misliš da se svijet vrti oko tebe.

O svemu navedenom će se raspravljati tako dugo dokle god to bude problem, a bit će problem dokle god ga neka Vlada ne riješđi na jedini normalan način - zabranom tema i ideologija koje su nanijele zlo ovoj zemlji, što u prvom redu znači provođenje potpune lustracije.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Odnosi Republike Hrvatske i Republike Srbije
« Odgovori #137 : Kolovoz 11, 2013, 10:54:49 prijepodne »
Tumačenja međimurskih "umjetnika" o dolasku četničkog vojvode Bore Đorđevića u Hrvatsku:

O dolasku Bore i Čorbe u Čk.. Modlic ne zove Čorbu u Čk i u Podroom...Modlic zove sve glazbenike i ljubitelje dobre glazbe u Podroom i music shop...danas Čorba, sutra Thompson...moze i Bajaga, Colic, Rozga, Skunk anansie, mozda Rolling stones? bio je i parni valjak nedavno na kavi...bili su i Urban i Bare i Elemental i Gustafi...i jos puno rokenrol prijatelja..pa nije bilo komentara?! Ima u rokenrolu ekipe koja cuga, drogira se..i nije bas neki primjer za odgoj..sve je to normalno.. Čorba je imala koncert i blizini...vole Čk, imaju tu prijatelje..navratili su..pitali dal je problem da dođu na kavu kao i prošle godine - i naravno da nije problem! Nije problem ni za njih, ni za mexikance i engleze koji su bili..nije problem ni za crni gospel zbor, ni za kinesku filharmoniju...znaci tolerancija i kultura i medusobno ljudsko postovanje na prvom mjestu! Nas zanima kultura, glazba..rokenrol..a ne rat, politika i proslost...tako da ljudi...opustite se, uzivajte u zivotu jer je zivot prekratak za zivciranje oko nebitnih stvari.... So..peace and stay pretty...

Moje tumačenje:

Po meni, takvo međimursko tumačenje nije u redu, jer jedno je tolerancija i kultura, drugo je zabijanje glave u pijesak i glumljenje budala tipa super-domaćina onima koji sami nemaju takav stav i pristup kada su doma i koji šire netoleranciju i propagiraju politiku koja je ovoj zemlji nanijela toliko štete... najlakše se praviti budala i kao da se ništa nije dogodilo - treba pitati tog "Modlića" koliko je bio u ratu, tko ili šrto su mu stradali itd itd...... majmun uspoređuje dolazak Parnog Valjka i četničkog vojvode kao istu stvar!! Kao da je rock'n'roll najvažnija stvar i jedini ispravan kriterij za procjenjivanje nekoga!!

Takve filozofije ne mogu biti ispod nekakvih općenitijih načela, jadno je da nekoga ne zanima prošlost ili rat - možda i ne zanima bahate i egoistične ljude koji rat nisu ni osjetili, žalosno je da se Međimurje i Istra ponašaju tako kako se ponašaju, jer rat osjetile nisu, pa je lako tjerati filozofije o nekim višim ciljevima i kriterijima... no pitanje je ljudskosti, morala i karaktera onih koji vole relativizirati i gaziti po mrtvima i stradalima, dok inicijatori i duhovni vođe takvih zločina i dalje ne odustaju od svojih načela, njima ne pada na pamet da im je rock'n'roll najvažnija stvar, jer znaju da ima neusporedivo važnijih stvari... svi to pametni znaju, jedino mi volimo glumiti budaletine u apsolutnom smislu...

http://portal.braniteljski-forum.com/vijesti/cetnicki-vojvoda-bora-dordevic-i-riblja-corba-dosli-u-hrvatsku

http://dnevnik.hr/showbizz/celebrity/nisam-ja-boris-tadic-da-se-izvinjavam-svima-i-svakome.html

Samo za ljubitelje demokracije i bratstva i jedinstva

Заклетва Боре Ђорђевић-a ! БОРА ЧОРБА ЧЕТНИК !
« Zadnja izmjena: Kolovoz 11, 2013, 11:00:02 prijepodne Sledgehammer »
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Odnosi Republike Hrvatske i Republike Srbije
« Odgovori #138 : Kolovoz 11, 2013, 11:52:47 prijepodne »
..pitali dal je problem da dođu na kavu kao i prošle godine - i naravno da nije problem!
Baja Mali Knindža i Bora Čorba - Ćuti ćuti ujko
http://www.youtube.com/watch?v=f9gmyuu0irc
Ćuti,ćuti, ujo
ubiću te ja,
znaš li onu našu
Stiže vojvoda

repertoar
http://tekstovi.net/2,293,0.html

Jel problem da vas okupiramo? Nije!
Eto, malo besplatne rekleme...
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Odnošaji Republike Hrvatske i Republike Srbije
« Odgovori #139 : Prosinac 03, 2013, 12:37:55 prijepodne »
Nikoliću, “Bunjevci” su HRVATI!
http://www.hsp.hr/nikolicu-bunjevci-su-hrvati/


PROGLAS HSP-a HRVATIMA U VOJVODINI!!
 Pokazujući nezainteresiranost i ne brigu za Hrvate izvan Domovine aktualna hrvatska vlast još jedan puta propušta reagirati na napade službene vlasti u Republici Srbiji na pripadnike hrvatskog naroda koji žive u Vojvodini.
Premda je ustavna obveza hrvatske države i njenih institucija da brinu o Hrvatima bez obzira gdje oni živjeli ili boravili, neugodno smo iznenađeni i razočarani ne reagiranjem nositelja vlasti u Hrvatskoj na istupe predsjednika Srbije Tomislava Nikolića koji u svome govoru na proslavi u Subotici izjavljuje da “Bunjevci nisu Hrvati” već posebna autentična slavenska narodnost koja ima sve atribute posebnosti i jedinstvenosti”.
...
http://www.hsp.hr/proglas-hsp-a-hrvatima-u-vojvodini/


Milorad Pupovac vodi iredentističku politiku!
 Na današnjoj konferenciji u Osijeku predsjednik HSP-a Daniel Srb osvrnuo se na posljednji istup Milorada Pupovca u Beogradskim medijima, rezultatima referenduma o braku, te je prokomentirao aktualnu političku situaciju u Hrvatskoj.
Zanimljivo je da na izjave Milorada Pupovca koje je izrekao prilikom gostovanja u Beogradu na TV B92 od strane hrvatskih dužnosnika nije bio reakcija iako su izrečene i iznesene prilično opasne teze. Izjava Milorada Pupovca „Beograd je glavni grad matične države Srba u Hrvatskoj”, puno toga implicira i otkriva.
‘To je pokazatelj cjelokupne srpske politike u Hrvatskoj i politike Srba u RH i to je temeljni problem i kamen spoticanja koji postoji u hrvatsko-srpskim odnosima u Hrvatskoj 1990. kroz demokratski sustav, a bio je prisutan i prije 100 godina’, rekao je Srb.
...
http://www.hsp.hr/milorad-pupovac-vodi-iredentisticku-politiku/

Nadajmo se da bu prešel i drugi referendum ko odgovor na SANU II.
wwwg tablice

Master

  • Gost
« Zadnja izmjena: Siječanj 23, 2014, 10:54:47 prijepodne Master »

Master

  • Gost
Odg: Odnosi Republike Hrvatske i Republike Srbije
« Odgovori #141 : Siječanj 24, 2014, 03:26:08 poslijepodne »
http://www.index.hr/vijesti/clanak/tomasic-srpska-nacionalna-manjina-je-sravnila-vukovar-sa-zemljom-sad-iskoristimo-njihove-pregovore-s-eu/723569.aspx

ZASTUPNICA u Europskom parlamentu Ruža Tomašić (HSP AS) podržava početak pregovora Srbije i EU-a, ali tvrdi da ih Hrvatska kao zemlja članica mora iskoristiti kako bi se "uredili i odnosi naših dviju država".

Srbija znači i stabilnost regije, kazala je Tomašić u petak u Bruxellesu, ali agresija na Hrvatsku je bila prije više od 20 godina, a mnoge stvari još nisu riješene.

"Ovo je prilika da nam Srbija, u želji da pristupi EU, da podatke za nestale osobe, zapisnike o minskim poljima, vrati nam opljačkano blago, plati ratnu štetu, ali također i da prizna da su na njezinom teritoriju bili logori u kojima su bili mučeni hrvatski branitelji i civili".

Pošto je Hrvatska mnogo novca potrošila na obnovu razrušenih kuća, pa i kuća Srba povratnika, Tomašić kaže kako ne dolazi u obzir da joj izostane ratna odšteta Srbije.

Naglašava i da u Vukovaru srpska nacionalna manjina ne bi trebala dobiti pravo na ćirilicu. "Ćirilica je prisutna svuda u Hrvatskoj gdje Srbi na to po zastupljenosti imaju pravo. Ali zašto bi bila ćirilica i u Vukovaru?", pita se Tomašić.

"Kada neka nacionalna manjina živi u nekoj državi ona želi pokazati svoj kulturni i politički doprinos toj sredini, pa dobije nešto zauzvrat. U Vukovaru srpska nacionalna manjina ne bi trebala dobiti ništa, jer je upravo ta manjina podupirana Srbima iz Srbije i jugovojskom sravnila Vukovar sa zemljom", kaže Tomašić.

Ona se i protivi povlačenju hrvatske tužbe za genocid. "Ako Srbija ne kaže gdje su nestali, gdje su mine, ako ne prizna agresiju, ne pristane na ratnu odštetu, glupo bi bilo pristati na povlačenje tužbe. Neki odvjetnici tvrde da mi ne možemo dobiti taj spor, ali koliko ja znam, ako je u ratu poginulo više civila nego vojnika, a tako je bilo u Domovinskom ratu, tada se može dokazati da je cilj bio protjerati i pobiti Hrvate", naglašava Tomašić.

Dodaje kako ne mrzi nikoga i da su njezine riječi samo odraz domoljublja, jer ne vrijeđa nikoga, ne prijeti, ne narušava javni red i mir, već samo iznosi činjenice i svoj stav o njima

Žena govori ono kaj Hrvati misle,sviđalo se to nekom ili ne.

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Odnosi Republike Hrvatske i Republike Srbije
« Odgovori #142 : Ožujak 01, 2014, 12:57:12 poslijepodne »
Stambenom zbrinjavanju prijeti krah
28.02.2014.
 "Srpski demokratski forum" i "Platforma 112" upozorili su danas na alarmantno stanje sa stambenim zbrinjavanjem povratnika .
 Iz Srpskog demokratskog foruma upozorili su danas kako stambenom zbrinjavanju povratnika prjeti krah. Naime, nakon Domovinskog rata još uvijek 49 tisuća izbjeglih Srba, hrvatskih građana čeka povratak, a u zapadnoeuropskim zemljama povratak čeka još njih oko četiri tisuće. Jedanaest tisuća zahtjeva koji su pozitivno riješeni nisu provedeni u djelo, prenosi portal Civilnodrustvo.hr. ...
http://www.h-alter.org/vijesti/ljudska-prava/stambenom-zbrinjavanju-prijeti-krah

Pupi shake.
Glavno da ideju penzije i boračke.
wwwg tablice

Offline @Franjo@

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 394
  • Karma: +0/-0
Odg: Odnosi Republike Hrvatske i Republike Srbije
« Odgovori #143 : Ožujak 11, 2014, 08:08:54 poslijepodne »
slusam danas drobljenje kamenja onog srpskog mulca koji zastupa srbiju pri haskom sudu pravde, mislim si , koji je to bedak   .
u Hrvatskoj od Nobila  i plejade njegovih drugara iz komunisticko-udbaskog miljea, pardon, danas su to antifachisti,   ima daleko vecih srba koji bi bolje mogli prezentirati srpske lazi..

koji gurac nisu upregli i pravnika mesica, i taj bi bolje odradio srpsku istinu..

Offline Muha

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1284
  • Karma: +0/-0
Odg: Odnosi Republike Hrvatske i Republike Srbije
« Odgovori #144 : Ožujak 25, 2014, 09:23:15 poslijepodne »
Bandiću oduzimaju titulu počasnog građanina Sarajeva prije uručenja
Bandiću oduzimaju titulu počasnog građanina Sarajeva prije uručenja
Gradonačelnika Milana Bandića izjava za Al Jazeeru da se nada kako će i Hrvati dobiti svoj entitet, stajat će titule počasnog građanina Sarajeva, koju je sada izgubio i prije nego što mu je uručena. Samo nekoliko dana nakon što je imenovan počasnim građaninom, sarajevska gradska skupština jednoglasno će odlučiti povući odluku o imenovanju već na sutrašnjoj sjednici zbog političkog stajališta koje, kako tvrde, nije u skladu s Ustavom BiH.

http://www.vecernji.hr/zg-vijesti/sarajevo-bandic-vise-nije-pocasni-gradanin-929020

TAKO SE TO RADI....BRAVO ZA MIKIJA..

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Odnosi Republike Hrvatske i Republike Srbije
« Odgovori #145 : Ožujak 26, 2014, 11:03:56 prijepodne »
Običan kretenski diletant kojeg bira isto takva ekipa... plitki populist kojeg puše ljudi kratke pameti i još kraćeg sjećanja.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Odnosi Republike Hrvatske i Republike Srbije
« Odgovori #146 : Ožujak 26, 2014, 09:44:26 poslijepodne »
... kaj ste ga "nahvalili" ... još da napišete kakve to veze uopče ima s naslovom teme ?
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline Muha

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1284
  • Karma: +0/-0
Odg: Odnosi Republike Hrvatske i Republike Srbije
« Odgovori #147 : Ožujak 27, 2014, 02:25:07 poslijepodne »
... kaj ste ga "nahvalili" ... još da napišete kakve to veze uopče ima s naslovom teme ?


Kakve veze?...he..ybte fakat moraš biti glup pa to ne uočit...

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Odnosi Republike Hrvatske i Republike Srbije
« Odgovori #148 : Ožujak 28, 2014, 10:13:38 prijepodne »
Bandiću oduzimaju titulu počasnog građanina Sarajeva prije uručenja

Kakve veze?...he..ybte fakat moraš biti glup pa to ne uočit...

Naravno, za tebe je Sarajevo u Srbiji ... ?
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline Muha

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1284
  • Karma: +0/-0
Odg: Odnosi Republike Hrvatske i Republike Srbije
« Odgovori #149 : Ožujak 28, 2014, 04:59:31 poslijepodne »
Bandiću oduzimaju titulu počasnog građanina Sarajeva prije uručenja

Kakve veze?...he..ybte fakat moraš biti glup pa to ne uočit...

Naravno, za tebe je Sarajevo u Srbiji ... ?

Tko živi u Sarajevu'...?..usput, smješan si...