Autor Tema: Lovci,krivolovci i abšisari  (Posjeta: 36837 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

shaka zulu

  • Gost
Lovci,krivolovci i abšisari
« : Rujan 21, 2009, 06:55:07 poslijepodne »
Ponedjeljak, 21.09.2009 12:51  Autor: Josipa Tonković   
 
Ponovno krivolovac
49-godišnjak uhvaćen u Sibiću
   

SIBIĆ - 49-godišnji mještanin Sibića u subotu je naoružan puškom iz koje je ispalio jedan hitac pri pražnjenju oružja, zatečen u lovištu lovačke udruge u Sibiću. Puška, za koju posjeduje oružni list za držanje je oduzeta, a počinitelj je uhićen te je provedenim kriminalističkim istraživanjem utvrđeno da nije član lovačke udruge, a zatečen je u lovištu u koje je ušao bez odobrenja udruge s namjerom lova.

Protiv njega je podnesena kaznena prijava zbog protuzakonitog lova, a budući da je pretragom njegove kuće, obavljenom po sudskom nalogu, pronađeno šest komada puščanog streljiva vojnog porijekla, protiv muškarca je podnesena i kaznena prijava zbog nedozvoljenog posjedovanja oružja i eksplozivnih tvari. 
 
Komentari (1)
--------------------------------------------------------------------------------

Vidio čovjek kak love članovi društva iz njegovog sela pa probo i on......ali nekom se zamjerio jadnik, pikirali ga.
Traba izvršit pretres kod svih lovaca u selu....škrinji, provjetit papire od odstrela kupljene divljaci,trofeja,puške i streljiva.....ispalo bi ono što već tvrdim da su lovci krivolovci i da malo koj lovac pravi lovac u našem gradu i da sve ok , po zakonu:)))))

http://www.petrinjskiradio.hr/content/view/6784/106/

Zanimlivo da se pri nami puca vjutro kak da nas četniki napadaju.
Pital sem jeno leto jenoga lofca da do to puca saki den.Veli;
-Talijani.
Morem si misliti...
Jednak tak zanimlivo da nigdar nikoga nisu vlovili...

Kaj se komentara dotikavle; ol (palec gore)
Rekel je jen,sad visoki,;
-Za me bu a za vas...(ramena gore-dole)

Drugi,niski,;
-Pri mene navek ima. (V škrine.)
-Ja sem tri dane v tjednu lovec,četiri krivolovec...

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: Lovci,krivolovci i abšisari
« Odgovori #1 : Rujan 22, 2009, 09:55:13 prijepodne »
Jooooj, od lovaca mi je muka.
Ne kužim taj sport u 21.st, gdje pod krinkom ljubitelja životinja i brige za šume i ekosustave, sve bude podređeno ubijanju životinja  :-[
Pardon odstrelu (wtf???) viška u lovištu.
No svaka rasprava je suvišna jer oni ipak imaju puške  :P
Doduše, najčešće se nastreljuju međusobno ili sami sebe, ali nikad neznaš kam metak more zalutati  :)
Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

shaka zulu

  • Gost
Odg: Lovci,krivolovci i abšisari
« Odgovori #2 : Rujan 22, 2009, 05:16:29 poslijepodne »
Citat:
Briga-
Bilo je naslikavajne v novina vuz jeno hranilišče puno žitka i ta "trla baba lan-briga-spika" a buduči da se gušče motam popolu morem videti večinu il sako hranilišče.Jeno retoričko pitajne;
-Kaj misliš kulko je hranilišč bilo puno?

Citat:
Odstrel,ubijanje životinja-
Na netu je zašel interview z bivšem precednikom lovačkoga društva teri je sve člane i lovce opčenito optužil da su lov pretvorili v "mesožderstvo" bez etike i morala de je najbitneje zvleči više van nek kaj si uložil.Čem više da tvoj kolega nebi više od tebe...V roku jenoga dana tekst je nestal z neta i više ga nis mogel najti.

Citat:
Doduše, najčešće se nastreljuju međusobno ili sami sebe-
Kaj misliš zakaj moraju nositi črlene rubače il kape?Sigurno zato kaj najprije pitaju a onda pucaju...

Opče mi se gadi pucati v meso,pogotovo kaj ti ni niš krivo i nemre se braniti.Razmem da postoje drugi slučaji de je ovo jedini način ali o tem postotku bi se dalo raspravlati.Kaj mi je najbitneje v teme,dela se nenadoknadiva šteta.Če imaš doma svijne i ak ti je treba više više je "proizvedeš" ali na ovo v prirode teško da se more utecati.
Sat valda traja odstrel fazanov a na proleče je budu puščali na pole.
I..?
Do je tu sat blesaf?
Ak su to takve štetočine kaj mi je puščate v kuruzu?
Ak vam je do očuvajna živine najte pucati pojnemi.I kletu nete morali puščati druge.
A v tjednu moraš briguvati da napole ideš da te kakof "crvenkapavac" ne streli.Neznam kulko opče mora biti lovcov v organizeranem lovu i jel po zakonu moreju abšisati kak jem se ****** zdigne (saki sam,dva,po noči,z reflektorom )...

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: Lovci,krivolovci i abšisari
« Odgovori #3 : Rujan 22, 2009, 09:13:23 poslijepodne »
Moremo se mi frigati jer oni imaju valda najjači lobi u državi.
Zato je intervju i zginul tak fletno.
A hranilište ni valda ni jeno bilo puno, ali oni ti buju taki rekli da se sad ne rani jer ima jesti kuliko do oće, nek samo po zime da jesti v prirode ni.

p.s. kaj su to abšisari?
« Zadnja izmjena: Rujan 22, 2009, 09:19:38 poslijepodne Goričanka »
Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

shaka zulu

  • Gost
Odg: Lovci,krivolovci i abšisari
« Odgovori #4 : Rujan 22, 2009, 09:36:05 poslijepodne »
Bilo je puno samo ono de su se slikali.
Abšisari-krivolovci,lovokradice i sl.

shaka zulu

  • Gost
Odg: Lovci,krivolovci i abšisari
« Odgovori #5 : Rujan 26, 2009, 08:49:58 poslijepodne »
Lovačko društvo "Klek" Ogulin 4. listopada 2009. otvara sezonu lova       
Subota, 19 Rujan 2009 14:17 

Gosp. Milan Sabljak, lovac i član Izvršnog odbora i predsjednik Gradskog vijeća

Prošla lovna sezona bila je vrlo uspješna. U planu su skupni lovovi, božićni lov, natjecanja u kobasijadi, ocjenjivanje pasa, vježbe gađanja u stojeće mete srnjaka i glinene golubove i redovito čišćenje i održavanje lovišta, prihrana i zaštita divljači.

Ove godine će se 3. studenoga 2009. u Ogulinu održati centralna svečanost proslave Sv. Huberta, u organizaciji Hrvatskog lovačkog saveza Karlovačke županije. Otvorenje lovne sezone bit će 4. listopada 2009.

Na Skupštini je bilo oko 50 gostiju i članova, od 43 zastupnika Društva nazočno na Skupštini bilo je 38, pa su odluke Skupštine pravovaljane.


Na početku redovite godišnje izvještajne Skupštine, predsjednik Lovačkog društva "Klek" Ogulin gosp. Milan Poljak, pozdravio je gosp. Branimira Škrtića, dopredsjednika Lovačkog saveza Karlovačke županije, gosp. Milana Sabljaka predsjednika Gradskog vijeća Grada Ogulina koji je ujedno i član Izvršnog odbora i lovac Lovačkog društva što je Društvu izuzetna čast, Milana Musulina, državnog inspektora za lovstvo, drage goste i predstavnike susjednih lovišta gospodina Milana Rupčića iz Lovačkog društva "Vepar" Josipdol, Milana Milanovića iz susjednog lovišta Dobra.

Branimir Škrtić, dopredsjednik Lovačkog saveza Karlovačke županije
 
Od nazočnih zastupnika Skupštine sva su Izvješća i Planovi za naredno razdoblje jednoglasno usvojena. U Planu rada, nositelji su lovci i tijela upravljanja, sve su aktivnosti usklađene zapisnicima, potvrdama, financijskim dokumentima i dr. Svi lovci se pridržavaju Zakona, Pravilnika, Statuta i akata Društva, poštiva se lovna etika, provodi uzgoj i zaštita divljači na lovnim površinama kojima gospodari Društvo. U lov se odlazi javno uz vođenje precizne evidencije na propisanim obrascima o radnim obavezama lovaca na uzgoju i zaštiti divljači, lovci moraju kod sebe imati lovnu karticu, posjedovati oružani list i dokumentaciju psa.

U obraćanju gostiju govorio je gosp. Milan Rupčić ispred LD "Vepar" Josipdol, Milan Milanović iz susjednog lovišta "Dobra" i gosp. Milan Sabljak u ime Gradskog vijeća i kao član LD "Klek" i član Izvršnog odbora, rekavši da se u Lovačkom društvu ozbiljno radi što se vidi iz svih ovih Izvješća koji su cjelovita i da se radi u duhu današnje regulative. Potpredsjednik Lovačkog saveza Karlovačke županije Branimir Škrtić, pohvalio današnji rad ovog jednog od najbrojnijih društava u Karlovačkoj županiji.

Druženje u Lovačkoj kući Barutana

Druženje je nastavljeno u Lovačkoj kući "Barutana" uz glasoviti lovački gulaš, lovačke priče, te svirku i par narodnih pjesama. (ip)

Pročitajte više na web stranici LD "Klek" Ogulin >>>> http://www.ldklek-ogulin.hr/index.php?subaction=showfull&id=1253362893&archive=&start_from=&ucat=&

http://www.ogulin.hr/novosti/345-lovako-drutvo-klek-ogulin-skupstina09

Plan Lovidbe
Za sezonu 2008./2009. godinu
1.
Od 01. svibnja do 30. rujna 2008. godine otvaramo sezonu lova na srnjaka. Lov se obavlja u dane vikenda, neradnim danom i praznikom. Lov se obavlja sekcijski, te se u lov odlazi sa jednog zbornog mjesta koji će biti određen od strane Izvršnog odbora.
Lov i odstrel dozvoljen je prema Zakonu o lovu. Svaki održani lov mora biti evidentiran kroz utvrđenu dokumentaciju. Vrijeme lova odredit će Izvršni odbor.
U to isto vrijeme dozvoljen je lov na vepra, prase i nazime.

2. Planirani lov za lovište „Klek":

Jelen obični grla 4
Srna obična grla 20
Divlja svinja grla 22
Medvjed grla 1
Zec grla 18


Planirani lov za lovište "Krpel":

Jelen obični grla 2
Srna obična grla 12
Divlja svinja grla 10
Zec grla 7

Na popisu lova u oba lovišta su još jazavac, kuna lasica, lisica, puh, tvor, te ptice prepelica, patka, šljuka, vrana, svaka i šojka.

3.
Otvorenje nove lovne sezone biti će 05. listopada 2008. godine u 08,00 sati na zbornom mjestu "Draga". Organizator je 4. sekcija.

Skupni lovovi:

26. listopada 2008. - zborno mjesto "Draga"- organizator 6. sekcija
16. studenog 2008. - zborno mjesto "Draga" - organizator 7. sekcija
30. studenog 2008. - zborno mjesto "Draga" - organizator 2. sekcija
14. prosinca 2008. - Božićni lov - zborno mjesto "Draga" - organizator 4. sekcija
25. siječanj 2009. - zborno mjesto "Draga" - organizator 5. sekcija

Gađanje na stojeće mete srnjaka - karabinom - 20. travnja 2008. - zborno mjesto, Vodosprema" Desmerice

Gađanje na glinene golubove -11. svibnja 2008. - zborno mjesto "Baza" - organizator 8. sekcija

Proslava Svetog Huberta - 03. studeni 2008. godine. Svaki lovac dužan je sudjelovati u dva skupna lova.

4.
Na osnovu prosudbe Izvršnog odbora organizirat će se lovovi na lisice i štetočine.
U vremenu od 01. ožujka do 01. svibnja 2008. godine zabranjeno je održavanje svih vrsta lovova, nastupa vrijeme lovostaja.

5.
Svaki odlazak u lov mora biti dokumentiran od strane odgovorne osobe te odlazak mora biti sa jednog zbornog mjesta - Draga.
Svaki ulazak u lovište bez potrebne dokumentacije smatrat će se krivolovom.

6.
Prema ukazanoj potrebi i prosudbi Izvršnog odbora LD dozvoljena je izmjena i nadopuna Plana lova 2008/2009. godine.


LOVNIK LD "KLEK" OGULIN
Anton Džankić, v.r.
http://www.ldklek-ogulin.hr/plan_lovidbe.php

Ovo mi več liči na nekaj.

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: Lovci,krivolovci i abšisari
« Odgovori #6 : Rujan 28, 2009, 02:38:17 poslijepodne »
Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

Offline Točkica

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 395
  • Karma: +8/-4
  • Spol: Ženski
Odg: Lovci,krivolovci i abšisari
« Odgovori #7 : Rujan 28, 2009, 02:55:43 poslijepodne »

Ni prvi ni zadnji koji je (skoro) glavu izgubio zbog lova.
I stvarno, Goričanka, imaš praf: šteta vepra i pasa.

U nas ionako svake godine više lovaca upuca same sebe ili druge lovce nego kaj ulove divljači. Bedaku daj pušku i zeleni šešir i eto ti garantiranog sranja!

I da vam iskreno velim: svake godine kad počne lovna sezona, ja se ne usudim sa pesima krenuti u šetnju šumom. Jer dobro znam kakvi su to "lovci" i da će prije nastrijeliti mene ili cucka nego divljač. Takve pijane blesave glave prvo pucaju kad god negdje šušne, pa onda pitaju što je to bilo u grmu.

A o tome što sam znala nalaziti iza grupe lovaca koji su vikendom haračili po ovdašnjim šumama da vam ne pričam. Takav svinjac i smeće iza sebe ni najgori divljak ne bi ostavio.   :-X

Ne jednom iza takvih "lovaca" nalazila sam more praznih flaša rakjie, konjaka i pive, papire od sendviča, ambalažu od kojekakve hrane, brda opušaka, prazne patrone, ... I onda mi dođe da svakog onoga tko mi počne pričati bajke o tome kako su lovci ljubitelji prirode i šume odvedem na mjesto s kojeg su ti "veliki ljubitelji prirode" upravo otišli.

 ???

Pardon, ali divlju svinju cijenim daleko više od bilo kojeg lovca.   
« Zadnja izmjena: Rujan 28, 2009, 03:19:40 poslijepodne Točkica »

shaka zulu

  • Gost
Odg: Lovci,krivolovci i abšisari
« Odgovori #8 : Rujan 28, 2009, 06:57:30 poslijepodne »
U nas ionako svake godine više lovaca upuca same sebe ili druge lovce nego kaj ulove divljači.
Mislim da si malo falila-napucaju oni toga ohoho...

I da vam iskreno velim: svake godine kad počne lovna sezona, ja se ne usudim sa pesima krenuti u šetnju šumom.
Ja mislim da to nigdar ni ne prestaje.Navek se nekaj najde na čem se nišani budu poklopili.

shaka zulu

  • Gost
Odg: Lovci,krivolovci i abšisari
« Odgovori #9 : Rujan 28, 2009, 11:21:46 poslijepodne »
Na ovim stranicama naći  ćete podatke o lovačkim društvima i udrugama  (kontakti, adrese, statusi, broj članova i sl.) koje djeluju u sklopu Hrvatskog Lovačkog Saveza. Navedene podatke ćemo prikazati ukoliko su dostupni u našoj bazi.

Društva i udruge su raspoređene po županijskim lovačkim savezima. Odabirom određenog županijskog saveza možete vidjeti popis društava i udruga, te kontakt podatke za osobe nadležne u odabranom županijskom savezu. Ukoliko određeni županijski savez ili društvo ima svoju Web stranicu, također ćemo ju navesti u podacima. Sve informacije će postati dostupne, kako nam društva i udruge budu slali svoje podatke.

Kontakti mogu imati sljedeće dužnosti:

Predsjednik
Dopredsjednik
Tajnik
Lovočuvar
Lovnik
Ukoliko kontakt nema niti jednu od navedenih dužnosti, bit će naveden pod kategorijom "ostalo".

Pristup aplikaciji za administraciju članova HLS-a dozvoljen je putem sljedeće poveznice

Napomena: Stranice su još u izradi, tako da neće svi podaci odmah biti dostupni.

Popis županijskih lovačkih saveza (koristite ove poveznice, kako biste dobili pristup kontakt podacima te lovačkim društvima/udrugama, koje se nalaze pod nadležništvom određenog saveza):

1. Zagrebačka
2. Krapinsko-zagorska
3. Sisačko-moslavačka
4. Karlovačka
5. Varaždinska
6. Koprivničko-križevačka
7. Bjelovarsko-bilogorska





http://www.hls.com.hr/ZCS.aspx




http://www.hls.com.hr/ZCS.aspx?param_id=250

shaka zulu

  • Gost
Odg: Lovci,krivolovci i abšisari
« Odgovori #10 : Rujan 28, 2009, 11:22:22 poslijepodne »
Hrvatski Sabor - Izmjene i dopune Zakona o lovstvu
Na plenarnoj sjednici Hrvatskog Sabora 18. lipnja raspravljalo se o izmjenama i dopunama Zakona o lovstvu. Izmjene i dopune možete pronaći na našim Web stranicama u Zakonodavnim dokumentima. Gotovo polovica prethodno važećih odredbi je izmjenjena (48 / 101). Izmjene i dopune su bile neophodne kako bi se Zakon o lovstvu uskladio sa novodonesenim zakonima te sa pravnim stečevinama Europske Unije. Osnovna pitanja koja se uređuju predloženim izmjenama, ponajprije se odnose na usklađivanje postupka davanja koncesija prava lova sa Zakonom o koncesijama.

Ukida se mogućnost pretvaranja instituta zakupa prava lova u institut koncesije prava lova
Uređuju se odnosi među stručnim komisijama za ustanovljavanje zajedničkih lovišta
Daje se mogućnost produljenja lovozakupa, uz strogo utvrđene kriterije
Propisuje se postupanje sa divljači, njezinim dijelovima u skladu sa Zakonom o veterinarstvu i Zakonom o hrani
Propisuje se mogućnost uporabe lovačkog oružja i drugih sredstava koja su inače zabranjena radi uklanjanja divljači i drugih životinjskih vrsta
Propisuje se odgovornost za štetu na divljači i štetu na vozilu uslijed naleta na divljač
Usklađuje se sa Zakonom o Hrvatskoj komori inženjera šumarstva i drvne tehnologije (u dijelu tko može izgraditi lovnogospodarsku osnovu)
http://www.hls.com.hr/novosti.aspx?param_id=5&cic=121

shaka zulu

  • Gost
Odg: Lovci,krivolovci i abšisari-Naredba o lovostaju igluna (Xiphias gladius)
« Odgovori #11 : Listopad 05, 2009, 09:50:02 poslijepodne »
Naredba o lovostaju igluna (Xiphias gladius)
Obavještavaju se svi sudionici u obavljanju ribolova na moru da je zabranjeno loviti i stavljati u promet igluna (Xiphias gladius)u razdoblju
 
 od 1. listopada do 30. studenog 2009. godine


temeljem NAREDBE O LOVOSTAJU IGLUNA (Xiphias gladius) (Narodne novine, 118/09), a sukladno međunarodno preuzetim obvezama koje proizlaze iz odluka ICCAT-a.
http://www.mps.hr/default.aspx?id=6584

http://images.google.hr/images?hl=hr&source=hp&q=igluna+%28Xiphias+gladius%29&btnG=Pretra%C5%BEi+slike&gbv=2&aq=f&oq=

shaka zulu

  • Gost
Kod zadarskog krivolovca pronađeno oružje, streljivo i zamrznute životinje
« Odgovori #12 : Listopad 07, 2009, 07:51:10 poslijepodne »
Objavljeno prije sat vremena
Kod zadarskog krivolovca pronađeno oružje, streljivo i zamrznute životinje
 
Tekst: I.Kri.
Foto: MUP

U KUĆI 60-godišnjeg Zadranina pronađena je puška i streljivo te ostali pribor za lov, priopćila je Policijska uprava zadarska.

Uz malokalibarsku pušku, sedam komada improviziranih eksplozivnih naprava s ugrađenim sporogorećim štapinom, 100 komada streljiva, ručni reflektor, dvoglede i ostali pribor za lov, u kući krivolovca pronađeno je i 15 zamrznutih fazana, četiri zamrznuta zeca i divlja patka.

Sumnja se kako je 60-godišnjak, koji ne posjeduje dozvolu za držanje i nošenje oružja, a niti za lov, u krivolov išao na područje Vrsi. Protiv njega je podnesena kaznena prijava zbog nedozvoljenog posjedovanja oružja i eksplozivnih tvari te protuzakonitog lova.



http://www.index.hr/vijesti/clanak/kod-zadarskog-krivolovca-pronadjeno-oruzje-streljivo-i-zamrznute-zivotinje/454191.aspx

shaka zulu

  • Gost
Odg: Lovci,krivolovci i abšisari
« Odgovori #13 : Listopad 28, 2009, 12:35:24 prijepodne »

"Žuto lišče pokrilo je one uske stazice..."


Lišča ni al papice je

shaka zulu

  • Gost
Odg: Lovci,krivolovci i abšisari; Da ga nisam ubil nebi se mogel ***čiti
« Odgovori #14 : Listopad 29, 2009, 08:36:19 poslijepodne »
Lovac ubio albino medvjeda, nikad viđenog kod nas
Zagreb, 29.10.2009., 14:17 | Milena Dražić

Albino medvjed težak 140 kilograma i star deset godina jutros u 5.45 sati odstrijenjen je jednim hicem u vrat u lovištu šuma ličkog sredogorja na planini Resnik. Radi se o vrlo rijetkoj vrsti koja spada u raritet.


 
Odstrijeljeni medvjed težak je 149 kilograma (Foto: Željko Popović / Cropix)
Ivica Miletić, predsjednik lovačkog društva Cvituša iz Lovinca ustrijelio je jutros albino medvjeda. O kakvoj se životinji radi shvatio je tek kada ju je upucao. 'Bio je cik zore, taman toliko svjetla da mogu pucati i bio je mraz. Vidio sam da se približava medvjed i učinilo mi se da je sive boje. Tek  kada sam ga usmrtio vidio sam da je albino', pojašnjava Miletić koji ističe da je ovo povijesni slučaj. 'Nitko nikada u našim krajevima nije vidio albino medvjeda niti ga odstrijelio', kaže Miletić i naglašava kako je odstrel legalno proveden u sklopu akcijskog plana Ministarstva regionalnog razvoja, šumarstva i vodnog gospodarstva, Uprave za lovstvo.

Na upit bi li ustrijelio medvjeda da je shvatio da je albino, Miletić odgovara kako bi tada, po pravilima lovstva, takva životinja trebala biti izlučena iz lovišta kao netipična. Dodaje kako će albino medvjed biti prepariran te će krasiti prostorije lovačkog društva Cvituš.


 
(Foto: Željko Popović / Cropix)
'Albino vrste su izuzetno uočljive u prirodi, ovakav medvjed vidi se na kilometar i lov na takvu životinju definitivno ne pobuđuje lovačke strasti. Teško je vjerovati da iskusni lovac ne vidi bijelog medvjeda, ali je jednako teško vjerovati da bi albino mjedvjed dosegnuo težinu od 140 kilograma, a da ga nitko prije nije zamijetio. U legalnost čina nema sumnje, no ja se pitam o etičnosti istog, kaže  voditeljica Centra za ozlijeđene i zaštićene vrste životinja Ingeborg Bata.

http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/lovac-ubio-albino-medvjeda-nikad-vidzenog-kod-nas.html