Svakidašnje teme > Svijet

Treći Svjetski Rat

(1/5) > >>

Opčinar:
Kakva je uopće realna geopolitička situacija u svijetu, posebice u Siriji i na Bliskom istoku itd, ljudi pojma nemaju. Jer im općenito mainstream nudi vijesti na kapaljku ili nikako. Jer pune ljude glupostima, a zaibilaze ozbiljne stvari i zbivanja. Ljudi žele gluposti jer su ih na to navikli. Kad se prvi puta seksala Severina,  kako je neki čova zaveza psa uz kuću na hladno, bez vode i hrane. To je šokiralo Hrvatsku.  ::) Gdje je Todorić, gdje je lova Sanaderu. i ostale političe gluposti i splekte Plenkija i Kolinde. O tome već i djeca u vrtiću pričaju. A
Ma dajte se ljudi probudite iz sna...  8)
Svijetu prijeti još jedna velika kriza, koja je očito pred samim vratima. Samo je pitanje vremena kad će sve to puknuti. Mrzim rat, mrzim nasilje... ali...

Opčinar:
Elita se već odavno pripremila. Izgradili silne moćne i na velikim dubinama skloništa. Sa svom mogućom opremom. Nema tu što nema pravi mali gradovi. Od hrane, vode, zraka, biljaka, životinja, sjemena.


U slučaju rata ali i moguće neke prirodne katastrofe:


https://www.youtube.com/watch?v=oFth2us-P3M
https://www.youtube.com/watch?v=vYLur_aKrn0
https://www.youtube.com/watch?v=vGI-IRhxT-E

kuntakinte:
U Sirije de SAA očisti teren od kojekakve posredničke vojske (alkaiđani (brending-rebrending)), ISIL (jako postojani dok je se kvalitetno ne zamlati), FSA (najslabija karika, ja je zovem free style army) i kojekakve derivatov iste grupacije, pregrupacije il podgrupacije izbeglice se vračaju. Sirijci nisu problem. Problem je Afrika, čija je severna polovica muslimanska a južna katolička, i tera ima rast stanovništva, do 25 let starosti, vuz teroga Kina zgleda smešno i staro.
Egipat, stalno nekakvi problemi na Sinaju. Prevlači se zmed redov ime Hamasa, za teroga veliju da ga je zmislil i po potrebe koristi Mosad. Letos bi z Rusijum trebali imati nekakve vojne vežbe, kak mi se čini, ak več nisu imali.
Libija, začudilo me da sem prečital da je mrl Khalifa Haftar, i to još v Parizu (!!!?). Neznam kak bu prešel Islam Gadafi, kakva je percepcija naroda onjem i jel more ujediniti ono kaj je ostalo posle uvođenja američke demokracije. Imaju dve proxy Vlade i jenu, Haftarovu, tera je kontrolerala luke za izvoz nafte.
Tunis i Alžir - ispod radara, niš ne dolazi do mene.
Rusija, Iran, Sirija i Irak su formerali nekavi zajednički štab. Povremeno se Irački avijoni zaletavaju v Siriju da malo raz* ISIL z ove i one strane granice. V dogovoru z Asadom postignutem lani. Da je čiščen Alepo bilo je par informacije da su v akcije i zračna i kopnena komponenta z Egipta ali je to fletno zrivano pod tepih a Egipčani su brzo reagerali i negirali.
Jemen, čupavo. Zgleda da su se si okrenuli protiv Hutijev. Buduči da su je Pakistanci otkantali, ak se dobro sečam, Saudijci su dopelali Sudance teri ratuju kak plačeniki za kikiriki. Očito su dopelali još nekoga, možda BlackWater, da jem je tak dobro pošlo. Kaj čeju jem plačeniki? Jel jem je vojska za * - lepo opremljeni i ušminkani ali nemaju nikakvoga iskustva, kak i druge okolne monarhije. Ni puno prešlo od početka rata a Hutiji su jem zašli cca. 20 km v Saudijsku Arabiju. I prešli z pretpotopnemi SCUDi i Točkami čez nijov proturaketni štit i zrokali Rijad (erodrom) i druge erodrome. Tragikomedija.

Stalingrad očito ni opal, a moglo bi to v dogledno vreme pak zavšiti z promenum barjaka na nekakvomu Reichstagu.
Kaj se dotikavle "lublene vođe", ekipice z nuklearne bunkerov - moreš na akcije, sigurno trajne, kupiti knige Mubaraka Obame i Kilari Rodman Klinton po 6.75 $. Tulko o epizodnemi ulogami i "nijove" politike.

kuntakinte:

--- Citat: kuntakinte - Travanj 25, 2018, 11:10:47 poslijepodne ---Libija, začudilo me da sem prečital da je mrl Khalifa Haftar, i to još v Parizu (!!!?). Neznam kak bu prešel Islam Gadafi, kakva je percepcija naroda onjem i jel more ujediniti ono kaj je ostalo posle uvođenja američke demokracije. Imaju dve proxy Vlade i jenu, Haftarovu, tera je kontrolerala luke za izvoz nafte.
--- Kraj citata ---

Paf!
"He is alive. East Libya commander Haftar returning after treatment in Paris."
Most se "after treatment in Paris" premeni negova politika, kak da to više ni isti čovek.


--- Citat: kuntakinte - Travanj 25, 2018, 11:10:47 poslijepodne ---Jemen, čupavo. Zgleda da su se si okrenuli protiv Hutijev. Buduči da su je Pakistanci otkantali, ak se dobro sečam, Saudijci su dopelali Sudance teri ratuju kak plačeniki za kikiriki. Očito su dopelali još nekoga, možda BlackWater, da jem je tak dobro pošlo. Kaj čeju jem plačeniki? Jel jem je vojska za * - lepo opremljeni i ušminkani ali nemaju nikakvoga iskustva, kak i druge okolne monarhije. Ni puno prešlo od početka rata a Hutiji su jem zašli cca. 20 km v Saudijsku Arabiju. I prešli z pretpotopnemi SCUDi i Točkami čez nijov proturaketni štit i zrokali Rijad (erodrom) i druge erodrome. Tragikomedija.
--- Kraj citata ---

Zabil napisati; za Saudiju bi najvekši problem mogel biti da pobediju v ovem ratu. Onda jem nestaja lake protivnikov ( kak v nogometnem kupu  ;D  ). Svetlo oružje se štanca i dale, penez kaj mejnaju srce junačko ima na pretek a negde se to treba potrošiti da se nebi obistinile reči jenoga zalevskoga monarha da su ga pitali zakaj ide v rat z temi i temi protiv te i te jel nema baš nikakvoga interesa v tem. Veli, da se moja muslimanska braća nebi okrenula protiv mene. Pomalo nestaje protivnikov; Iran je golub na grane, v Sirije i Iraku su nijovi proxyji skoro demonterani, Katar je mali i jako blizu ali iza nega stoje Iran i Turska...
Problemi...

Kaj veliš za petrojuan?

Ljudevit Kaj:
In.kviz.icijsko pitajne (numerus clausus; Clause.witz):

kak se je i zake 1. svetski rat negda zval.

- Dugi r(a)t
- Zlatni r(a)t
- R(a)t dober nade
- Veliki r(a)t

***************

Sledečo je vezano i za prvu i za drugu, ali i za trejtu svetsku vojnu:

Lili Marleen (poznata i kao "Lili Marlen", "Lilli Marlene", "Lily Marlene", "Lili Marlène" i sl.) njemačka je ljubavna pjesma koja je postala popularna tijekom Drugog svjetskog rata. Stihove je 1915. napisao Hans Leip a Norbert Schultze je uglazbio 1938. godine. Pjesmu su preveli i Amerikanci, Rusi, Francuzi, a Britanci su na ratištu u Africi čak proglasili svojom pjesmom – “Eighth Army Song”.

Nemački tekst

Das Mädchen unter der Laterne

Vor der Kaserne,
Vor dem großen Tor,
Stand eine Laterne.
Und steht sie noch davor,
So woll'n wir uns da wieder seh'n,
Bei der Laterne wollen wir steh'n
          Wie einst, Lili Marleen.
Uns'rer beiden Schatten
Sah'n wie einer aus.
Daß wir so lieb uns hatten,
Das sah man gleich daraus.
Und alle Leute soll'n es seh'n,
Wenn wir bei der Laterne steh'n
         Wie einst, Lili Marleen.
Schon rief der Posten,
Sie bliesen Zapfenstreich,
Es kann drei Tage kosten,
Kam'rad, ich komm' ja gleich,
Da sagten wir auf Wiedersehn,
Wie gerne würd' ich mit dir geh'n,
         Mit dir, Lili Marleen.
Deine Schritte kennt sie,
Deinen schönen Gang,
Alle Abend brennt sie,
Doch mich vergaß sie lang.
Und sollte mir ein Leid gescheh'n,
Wer wird bei der Laterne steh'n
         Mit dir, Lili Marleen?
Aus dem stillen Raume,
Aus der Erde Grund,
Hebt mich wie im Traume
Dein verliebter Mund.
Wenn sich die späten Nebel drehn,
Werd' ich bei der Laterne steh'n
         Wie einst, Lili Marleen.

*****

Lili Marleen Dietrich
Marlene Dietrich - Lili Marleen, 03:06
https://www.youtube.com/watch?v=hZAV4hsP5WU

*****************

Hrvatska verzija tijekom velikosrpske agresije

Tijekom Domovinskog rata često se vrtila pjesma Lili Marleen s prijevodom "Čekam te". Tada su pjevale glumice Suzana Nikolić, Urša Raukar, Anja Šovagović Despot, Barbara Nola, Alma Prica, Doris Šarić i Branka Cvitković.

*****

Čekam te
(prepevano)

Dan polako sviće,
blijedi ova noć
iz zagrljaja moga
na front ti moraš poć',
ali ma gdje bio s s tobom je
i mjesec naš i zvijezde sve
i znaj da čekam te
i znaj da čekam te.

Ti otvaraš vrata,
tiho kuca sat,
ne gledaj me tako,
to tek je kiše kap.
Idi sada, dušo, jutro je,
idi sad, ne gledaj me,
al' znaj da čekam te
al' znaj da čekam te.

Jednom ova jutra
zauvijek će proć'
i večeri jedne ti ćes meni doć',
ali sad ću poslat anđele
da kažu ti da ljubim te,
da znaš da čekam te
da znaš da čekam te.

Kad se noću budim,
tebe nema tu,
ja osjećam tvoj dodir,
i čežnju tvoju svud.
Vratit ćeš se, dragi, k meni ti
i naš će san oživjeti
i znaš da ja to znam,
ti znas da tvoja sam.

Sanjam tvoje oči,
tvoje osmijehe,
sanjam tvoje lice,
tvoje cjelove,
tebe noćas ljube zvjezdice,
i Mjesec naš i krijesnice
i noći daleke
i noći daleke.

Neka moja pjesma
tebi snage da
i znaj da samo tvoja,
tvoja ja sam sva
nikome te ne dam, voljeni,
i sretni bit ćemo opet mi
i ja ću čekati za tebe živjeti.

Ne dam svoju zemlju,
sela, gradove,
ne dam naše šume,
polja, domove,
ne dam našu lijepu Hrvatsku
i s tobom sad ja branim nju
i znaj da čekam te
i znaj da čekam te.

I srušene će kuće opet stajati
i svako će se dijete opet smijati
i nasu pjesmu čut će svi
jer Hrvatska to svi smo mi,
nek' ljubav pobijedi!

*************
Anja Šovagović - Čekam te, 04:03
https://www.youtube.com/watch?v=0wxjsZBhizc

********************************************
Lili Marleen
(približno doslovno preobrjneno, prevedeno)

 
Tamo pred kasarnom, pored glavnih vrata,
gdje stoji lanterna, još od starih dana:
pod njenim svjetlom žutim,
opet ću uzet' te za ruku,
kao nekad, Lili Marlen,
kao nekad, Lili Marlen,
 
Tamo je mali svijet, samo za nas dvoje
gdje se tvoja sjenka s mojom zaigra.
Sad neka svi vide da to je rastanak,
s tobom, Lili Marlen,
s tobom, Lili Marlen.
 
Tvoj korak samotno odzvanja u tami,
a mog već odavno nema pod svjetlom,
i dok svitanje tamu tjera,
ko će se pod lanternom sresti
s tobom, Lili Marlen,
s tobom, Lili Marlen.
 
U vjetru nad grobljem što dahta na sve nas
Kao kroz san, čuje se tvoj glas,
i kada će svitanje maglu rastjerati,
ja ću opet pod lanternu stati,
s tobom, Lili Marlen,
s tobom, Lili Marlen.
 
http://www.antiwarsongs.org/confronta.php?versions=1&ver=2345&id=1600&ver2=2344&lang=en
 

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju