Domaće teme > Udruge

Nova Udruga u Gradu

(1/9) > >>

NuLLah:
Pozdrav svima.

Zelio bih napraviti jednu Udrugu koja dijeluje na podrucju Velike Gorice, ali me muci kako da se financiram preko udruge. Znam da moze preko clanarine, ali cuo sam da se to moze napraviti da dobijes pomoc od grada i/ili od županije. Pa dali me može neko uvest u kratak ili duzi princip kako da to ostvarim!!

Hvala

stella:
Pa mislim da prvo moraš imati neki pismeni plan koji ćeš predstaviti određenoj godpodi u općini a isto tako i ciljeve koje misliš postići /ostvariti tim novcem. Mislim da ćeš jako teško dobiti novac samo na lijepe oči. Nadam se da će ti se javit netko tko ima iskustva u osnivanju udruge. Sretno!

amarkulin:
Ako imaš neku konkretnu aktivnost, onda su ti koraci sljedeći:
- okupiti najmanje tri punoljetne osobe
- napraviti statut
- održati osnivačku skupštinu
- izraditi potrebnu dokumentaciju
- predati u županijski ured za opću upravu
- kad dobiješ registraciju onda napraviti pečat
- zatim izvaditi OIB
- pa dobiti razvrstavanje sa statistike
- i na kraju otvoriti račun u banci

Tada možeš početi raditi. Ako ti zatreba pomoć u bilo kojoj od gore navedenih faza, slobodno se javi. A pogotovo za ovaj dio kasnije, oko razrade projekata za financiranje...

Mlačanin:

--- Citat: NuLLah - Prosinac 22, 2010, 02:21:25 poslijepodne ---Pozdrav svima.

Zelio bih napraviti jednu Udrugu koja dijeluje na podrucju Velike Gorice, ali me muci kako da se financiram preko udruge. Znam da moze preko clanarine, ali cuo sam da se to moze napraviti da dobijes pomoc od grada i/ili od županije. Pa dali me može neko uvest u kratak ili duzi princip kako da to ostvarim!!

Hvala

--- Kraj citata ---

A taman sam ti htio napisati da se javiš @ amarkulinu,rikne mi računalo, ali vidim da se on već sam javio.
Bravo.

Koristi ga ,može ti pomoći.

Sledgehammer:

--- Citat: amarkulin - Prosinac 22, 2010, 03:48:43 poslijepodne ---A pogotovo za ovaj dio kasnije, oko razrade projekata za financiranje...
--- Kraj citata ---

Trebat ću Te, he, he...  ;D ;D ;D

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju