Autor Tema: Kam nam je nestala Precednica veča..?  (Posjeta: 43639 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: Kam nam je nestala Precednica veča..?
« Odgovori #15 : Rujan 19, 2010, 09:50:41 prijepodne »
Ne pratim već duže ni lokalnu ni državnu politiku, osim one koju nemrem zbeći, a i takve ima preveć...
Svejedno, kad vidim ove migracije iz stranke u stranku, smešno mi dojde  ???

Koji su razlozi da se netko uključi u politiku i strančarenje?
Uvjerenje? Program stranke? Dobra ideja za opći boljitak? Višak energije koju treba negde potrošiti?
I koji su motivi da iz jedne ideš u drugu stranku?
I kako očekuješ da ti glasači vjeruju na izborima nekim kad ni sam neznaš kojoj stranci pripadaš.

Bila bi stvarno zahvalna da mi to netko objasni i rastumači.
Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

amarkulin

  • Gost
Odg: Kam nam je nestala Precednica veča..?
« Odgovori #16 : Rujan 19, 2010, 01:10:03 poslijepodne »
Nemrem govoriti o tuđim motivima, samo o svojim.

Godine 1999. žena mi je dobila otkaz, jer je bila "mlada, školovana i pametna, pa se bude lakše snašla na cesti". Šokiran takvim nakaradnim pristupom jedne od najjačih hrvatskih kompanija, odlučio sam se uključiti u stranačku politiku i pokušati svojim organizacijskim znanjima i iskustvima pomoći - barem na lokalnoj razini. Odabrao sam HSLS, kao stranku građansko-liberalnog svjetonazora. Tada sam već bio predsjednik Mjesnog odbora Velike Mlake, pa mi stranka nije trebala za takvu vrstu karijere. A imao sam i dobar posao, pa mi ni financijsko zbrinjavanje nije trebalo.

Kad je 2002. došlo do raskola u HSLS-u, upravo povratkom Budiše i prelaskom u HDZ-ov tabor, priključio sam se skupini koja je osnovala Libru - Stranku liberalnih demokrata. Onda se 2005. Libra ujedinila s HNS-om, pa sam tako postao članom te stranke, koja je u ime dodala: Liberalni demokrati. U biti sam cijelo vrijeme sjedio na mjestu, a vodstva su mijenjala svoje strategije.

U svim tim strankama sam imao određene organizacijske funkcije, a za ulazak na političke funkcije u stranci i gradu nisam imao ni vremena ni volje (a za neke pak stručne kvalifikacije). Iz te domene organizacije predlagao sam neka rješenja u HNS-u, koja nisu bila prihvaćena - tako da sam se pred godinu i pol povukao iz stranačkog života. Ne znam bi li rješenja koja sam ja predlagao bila uspješnija, ali se postojeća situacija baš i ne može nazvati blistavom.

Evo, Goričanka, ne znam jel si kaj naučila iz ovog mojeg 9-godišnjeg bivstvovanja u trima strankama. Ja moram priznati da sam ostal razočaran kvalitetom njihovog političkog i organizacijskog djelovanja...
« Zadnja izmjena: Rujan 19, 2010, 01:15:17 poslijepodne amarkulin »

shaka zulu

  • Gost
Odg: Kam nam je nestala Precednica veča..?
« Odgovori #17 : Rujan 19, 2010, 01:15:06 poslijepodne »
Bila bi stvarno zahvalna da mi to netko objasni i rastumači.
Đigi-mangi.
Il imaš kakov boli razlog?

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: Kam nam je nestala Precednica veča..?
« Odgovori #18 : Rujan 20, 2010, 09:03:54 prijepodne »

Evo, Goričanka, ne znam jel si kaj naučila iz ovog mojeg 9-godišnjeg bivstvovanja u trima strankama. Ja moram priznati da sam ostal razočaran kvalitetom njihovog političkog i organizacijskog djelovanja...

Dobro, to nije klasičan prelazak iz stranke u stranku, kakav je ovaj Žicov na primer.
Ajmo reć da je to kaj si promenil tri stranke, prema ovoj tvojoj priči, više splet okolnosti.
Recimo da to razmem, iako se u mojoj struci veli "ono kaj se dogodi jednom je slučajnost, ono kaj se dogodi dva puta je trend".
Zato ne bum razmela ak se za koju godinu učlaniš u neku četvrtu stranku.
To bu onda ipak trend  ;)
Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Kam nam je nestala Precednica veča..?
« Odgovori #19 : Rujan 20, 2010, 09:36:24 prijepodne »
Žic je kak i Rojc ...  pravi vetropir ... kak zapuše ...
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline Muha

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1284
  • Karma: +0/-0
Odg: Kam nam je nestala Precednica veča..?
« Odgovori #20 : Rujan 20, 2010, 11:10:59 prijepodne »

Evo, Goričanka, ne znam jel si kaj naučila iz ovog mojeg 9-godišnjeg bivstvovanja u trima strankama. Ja moram priznati da sam ostal razočaran kvalitetom njihovog političkog i organizacijskog djelovanja...

Dobro, to nije klasičan prelazak iz stranke u stranku, kakav je ovaj Žicov na primer.
Ajmo reć da je to kaj si promenil tri stranke, prema ovoj tvojoj priči, više splet okolnosti.
Recimo da to razmem, iako se u mojoj struci veli "ono kaj se dogodi jednom je slučajnost, ono kaj se dogodi dva puta je trend".
Zato ne bum razmela ak se za koju godinu učlaniš u neku četvrtu stranku.
To bu onda ipak trend  ;)


Ako sam shvatio Markulin je pokušao na svom primjeru pojasniti da se možeš naći u drugoj stranci mada to i ne želiš...??...Žic je druga priča, naime isti je bio prijetnja u SDP-u nekim vodećim stranačkim umreženim likovima pa ga je trebalo maknuti...koliko znam isti je bio protukandidat VFK na unutar stranačkim izborima...VFK se u to vrijeme poslužila svim raspoloživim nedemokratskim metodama da ga spriječi, čak je raspustila i ogranak koji je on gradio godinama...nedavno je došao i stranački pravorijek (s obzirom da se Žic žalio Iblerovom trgu) gdje NO donosi odluku da je raspuštanje ogranka bilo protustatutarno i nelegalno...ybg-a kaj bi sad isti trebal??'...otišel je tam gdje ga cijene u kompletu sa svojim ljudima...ja tu vidim nešto drugo a to je da taj Žic očito nekaj vrijedi jer kako objasniti da je za njim otišlo 50 ljudi... zašto to SDP-e nije prepoznao i unatoč svemu politički poentirao???...zašto SDP-e nije Žicu omogućio mjesto i nekakav angažman s obzirom da je pokazao neke kvalitete...zašto nitko ne postavja pitanje pa kakvi su to međuljudski odnosi u toj stranci??...zašto nema mjesta u SDP-u za one koji su ambiciozni i drukčije misle..ybg-a pa ne moramo svi isto misliti to je pitanje na koje treba odgovoriti...nemojmo biti licimjeri...ja isto vjerujem ko i svi kupujem tamo gdje me cijene....zašto po radi toga zamjerati Žicu ???   

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: Kam nam je nestala Precednica veča..?
« Odgovori #21 : Rujan 20, 2010, 11:46:22 prijepodne »

Ako sam shvatio Markulin je pokušao na svom primjeru pojasniti da se možeš naći u drugoj stranci mada to i ne želiš...??...
....zašto po radi toga zamjerati Žicu ???   

Muha, ne možeš se naći u drugoj stranci ako to ne želiš. Nije stranka genetska bolest pa da ju nemreš izbjeći.

Ništa ja Žicu ne zamjeram, briga me za njega.

Meni samo nije jasno zašto ljudi menjaju stranke ko gaće.
Sad mi tu ne paše pa idem sim. Malo bum tu, a ak nebu dobro idem dalje.
Kaj je s uvjerenjima, stranačkim programima, kaj je sa glasačima koji ti negdje daju povjerenje, a ti odeš u drugu stranku.

Ući u stranku trebala bi biti promišljena, zrela odluka, koja te odredi u očima javnosti.
Tko očekuje da bu mu negde sve išlo ko po loju jer on ima viziju i ideju, taj baš ne razme najbolje o čemu se radi.
Iako, bojim se da su za takva "presvlačenja kože" krivi neki sasvim drugi, "prizemniji" razlozi od ideologije.
Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

Offline Newbie

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1047
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • Stručnjak za potpuno nevažne stvari
Odg: Kam nam je nestala Precednica veča..?
« Odgovori #22 : Rujan 20, 2010, 12:54:54 poslijepodne »

Ako sam shvatio Markulin je pokušao na svom primjeru pojasniti da se možeš naći u drugoj stranci mada to i ne želiš...??...
....zašto po radi toga zamjerati Žicu ???   

Muha, ne možeš se naći u drugoj stranci ako to ne želiš. Nije stranka genetska bolest pa da ju nemreš izbjeći.

Ništa ja Žicu ne zamjeram, briga me za njega.

Meni samo nije jasno zašto ljudi menjaju stranke ko gaće.
Sad mi tu ne paše pa idem sim. Malo bum tu, a ak nebu dobro idem dalje.
Kaj je s uvjerenjima, stranačkim programima, kaj je sa glasačima koji ti negdje daju povjerenje, a ti odeš u drugu stranku.

Ući u stranku trebala bi biti promišljena, zrela odluka, koja te odredi u očima javnosti.
Tko očekuje da bu mu negde sve išlo ko po loju jer on ima viziju i ideju, taj baš ne razme najbolje o čemu se radi.
Iako, bojim se da su za takva "presvlačenja kože" krivi neki sasvim drugi, "prizemniji" razlozi od ideologije.


Ljepo ti je Muha napisao, ali ti nes bas necitas dobro.

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: Kam nam je nestala Precednica veča..?
« Odgovori #23 : Rujan 20, 2010, 02:55:14 poslijepodne »
Dobro ja čitam, bez brige budi.
Muha piše o Žicu, ja pišem općenito o promjeni stranke kak vetar puše, što je kod nas postalo normalno, dok u nekom razvijenom svijetu baš i nije česta pojava.
Političko opredjeljenje kod nas nema veze sa osobnim stavovima i uvjerenjima, nego sa očekivanjima što stranka može pružiti pojedincu.
I tu je sav problem strančarenja u Hrvata.
HDZ je svojim članovima pružao puno jer je mogao.
Ostale stranke doživljavaju ovakve migracije članstva, jer slabo nude, a jagma je velika.
Posebno na lokalnoj razini.
Onda ljudi idu de se nudi više.
Sve drugo je demagogija.
Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

Offline mojca

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 213
  • Karma: +0/-0
Odg: Kam nam je nestala Precednica veča..?
« Odgovori #24 : Rujan 20, 2010, 03:06:06 poslijepodne »
Dobro veli goričanka.
A nekak mi ni baš ni jasna matematika Žicovih advokatov.Prvo je bilo 38 ljudi,sad je pedeset,A niko neće reći teri su ti koja su to imena.Čuva ih se jer ih sve je zgledneše niti ni.

Offline Mile car

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 544
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • NEBITAN SI
Odg: Kam nam je nestala Precednica veča..?
« Odgovori #25 : Rujan 20, 2010, 06:20:23 poslijepodne »
Ako je suditi po događajima u SDP-u i na sam spomen imena VFK i njenog pobočnika superhika Robića u potpunosti razumijem Žicovu odluku.
Umjesto da kanaliziraju njegovu energiju SDP ga odbio od sebe i proglasio neprijateljem NO1. Ispada da se bilo tko usudi imalo razmišljati možeš očekivati scenario kao i Žic.
Postavio bi vrlo jednostavno pitanje po pitanju Žic-a.
Što je on to profitirao u politici?
A drugo je pitanje što je profitirala VFK?
Stvar je jednostavna, samo stavimo na vagu i vidimo tko je više imao koristi od politike i stvar će biti puno jasnija zašto se čovjeka postavilo u negativan kontekst. Ugrozio joj je izvor primanja, naravno da ga se odmah i po kratkom postupku stigmatiziralo, ili kako se to po žargonu SDP-a kaže odmah je dobio drugarsku kritiku i belešku s kojom je njegova svaka daljnja karijera u SDP-u zapečaćena. Eto tako to ispada prema vanka.

Za neupućene drugarsku kritiku daju drugovi iz komiteta, a evo i malog objašnjenja za neupućene, ili za mlađe generacije popularni TUTORIAL za drugarsku kritiku od ekipe iz komiteta.


DRUGARSKA KRITIKA

Čin kojim bi članovi SKJ na partijskom sastanku, tobože u ime Partije i progresivnih društvenih snaga, na račun jednog od njih sipali gomile optužbi, odnosno kritikovali njegovo ili njeno partijsko djelovanje, privatno ponašanje i veoma često - lično mišljenje. Tokom drugarske kritike optuženi je ne samo po prvi put saznavao za svoje grijehe, nego je tek tada, što je mnogo važnije, imao priliku da sazna sa kakvim je to tipovima do sada živio i radio. Zato je drugarska kritika bila obostrano poučna.

DRUGOVI IZ KOMITETA

Grupa članova s višeg partijskog nivoa koja je dolazila na sastanke nižeg partijskog nivoa da bi pratila i (ako treba, a treba) usmjeravala rad istog. Drugovi iz Komiteta su uvijek imali posljednju riječ na sastanku niže partijske ćelije, a smatralo se za vrlo loš znak ako su riječ uzimali više puta. To je značilo da na nižem nivou nije baš sve kako treba i to bi ujedno bio signal "zdravim snagama" da momentalno stanu na stranu drugova iz Komiteta.

Pa i konačno da upoznamo i te progresivne snage koje su toliko životopisne na prikazanoj slici


« Zadnja izmjena: Rujan 20, 2010, 06:25:38 poslijepodne Mile car »
NEBITAN SI, FEJK I SMARAŠ...

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Kam nam je nestala Precednica veča..?
« Odgovori #26 : Rujan 20, 2010, 08:43:20 poslijepodne »
... ne bih želio da ispadne da branim nikog iz SDP-a, ali, bre Mile, koji si ti faktor ? S kojim interesom napadaš ? Spadaš li u onu famoznu udrugu "kreteni za kretene" ??? Čini mi se da sam tvoje ie vidio na spisku ... Znam da sad slijedi Sledgeova "drugarska kritika" ali i to je za ljude, a niste ni vi zavijeka ....
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline Mile car

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 544
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • NEBITAN SI
Odg: Kam nam je nestala Precednica veča..?
« Odgovori #27 : Rujan 20, 2010, 08:58:45 poslijepodne »
"kreteni za kretene" ???

Po tvom načinu izričaja trebao bi biti predsjednik
Nemam interesa za nikog pisati ali mislim da samo stvari treba nazvati pravim imenom
« Zadnja izmjena: Rujan 20, 2010, 09:03:23 poslijepodne Mile car »
NEBITAN SI, FEJK I SMARAŠ...

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Kam nam je nestala Precednica veča..?
« Odgovori #28 : Rujan 20, 2010, 09:12:30 poslijepodne »
... vidim na slici jednog koji se kandidirao na mjesto predsjednika ... i popu...    znaš onog popa Šimu kaj su mu ukrali bicikl ?
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

shaka zulu

  • Gost
Odg: Kam nam je nestala Precednica veča..?
« Odgovori #29 : Rujan 20, 2010, 09:14:14 poslijepodne »
V SDPu je imal podršku 38-50 ljudi kaj su otišli žnem.Kakova je to opasnost za VFK?
To most Žicovi "jarani" misle,treba bi pitati glasače kak ga vide.
Prebeg z ezdepeja i mam v vrh deceja...
Hmmmmmm...

Ajd,Muva,dej malo smanji broj retoričke pitajn a povečaj broj informacije-čisto tehnički,buš si poništil tastaturu z pimplanjem po "?".

Koko,jel imaš još kakove nezadovolene kadrov da napravimo anketu do je najvekši,najboli il nekaj več...Jel bi Brdek išel vu tu anketu..?On ni stranku premenil.