Autor Tema: Kako radi aktualna vlada  (Posjeta: 285387 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #495 : Veljača 23, 2013, 09:31:16 prijepodne »

Radio Zaprešić
Upozorenje; Ukoliko očekujete se nasmijati na jutarnji ispljuvak, moram Vas razočarati jer ovo što slijedi je 100 % točno i stvarno žalosno.

U razdoblju feudalnog društvenog poretka Porezne obveze seljaka kmetova razlikovale su se od vlastelinstva do vlastelinstva, no njihova davanja svodila su se na jednu devetinu prihoda od zemlje koji se davao feudalcu i jedne desetine koji se davao Crkvi. Znaći u najgorem razdoblju naše povijesti u feudalnom društvu kmetovi su se nalazili na dnu društvene ljestvice te su ih strašno tlačili uzimajući im čak 21% prihoda.
Dakle tada je kmet 0d zarađenih 1000 morao dati 210. Takav strašan namet izazvao je pobunu pod vodstvom Matije Gupca.

Čak i u robovlasničkom društvu, robovi su imali osiguran smještaj i hranu za svoj rad.

2013. godine Hrvatski tzv, slobodno građani našim feudalcima od zarađenih 1000 daju čak 600 te imaju najveće namete u Europi. Više nego ikad u povijesti Hrvatske u feudalnom društvu su bili trostruko manji.
Prosječnoj Hrvatskoj obitelji mjesečno nedostaje 2500 kn za golo preživljavanje (za režije i hranu ) dok je čak i robovima to bilo osigurano. Kad bi se smanjilo visoko porezno opterećenje, u Hrvatskoj bi mogla znatno porasti proizvodnja i zaposlenost, pokazuje istraživanje koje je Svjetska banka objavila u svom izvješću. Po svemu sudeći ovaj sustav i moderna vremena su gora nego nikad prije nas.Uz sva ta davanja nemamo ni besplatno zdravstvo ni socijalno naprednu državu. Dali je to za smijat se ili plakat procijenite sami
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #496 : Veljača 24, 2013, 12:12:34 poslijepodne »
Jadne li mi usporedbe...

Ak se autoru toga članka čini da bi robovlasnički sistem u ovo vrijeme njemu bio bolji, onda neka mi se samo javi. Imam neku šupu u dvorištu i obećajem mu da bu imal čak i bolje nego kaj bi imali onda u vrijeme robova. Doduše ne puuuno bolje, ali imal bi bolje. Pa da vidimo jel bi mu to onda tak pasalo kak mu paše u toj njegovoj usporedbi.  >:D

Offline domovinesin

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 163
  • Karma: +0/-2
  • Spol: Muški
    • hsp velika gorica
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #497 : Veljača 25, 2013, 10:08:59 prijepodne »
hoćemo agrarnu reformu. dosta je novih feudalaca koji s imovinom koju je netko drugi stvorio rade kao da je to njihovo obiteljsko naslijeđe pa ga mogu i profućkati i nikome ništa. i, da, dragi nosonjo, ima danas ljudi u našoj domovini koji bi pristali biti tvoji robovi uz uvjet da im daš jesti, krov nad glavom i malo odjeće. to je najtužnije. vratite nam franju tahija. dolje lažna demokracija u kojoj se slobodni građani izbacuju na ulicu, ljudi ne primaju plaću za svoj rad i osuđeni su na glad. da, nosonjo, bilo bi dosta kandidata kada bi ti ozbiljno primao robove. :'( :'( :'(
Tu ne cede malis sed contra audentior ito

Offline @Franjo@

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 394
  • Karma: +0/-0
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #498 : Veljača 25, 2013, 11:09:00 prijepodne »
opppa, priziva se i franc tahi..sad bi i on bil dober

evo ovak..ja na moju srecu i ne samo to, nisam nimalo ovisan o vladi i volonterima koji prde gore na markovom trgu , a i sa druge strane markovog trga..

znam, da vlada i histerija, strah, i beznadje..

ali, da trebam posel za preziviveti, isel bi saditi cesnjak i hren, polja ima neobradjenih i za kineze dosta.
koliko treba kvalitetne zdrave domaceg  povrca, hrane , toliko nemi uspel  ni proizvesti..

zato, da cujem , jel se kome dela od onih koji gaje iluzije da im razni derivati revolucije druga tita budu dali posla  a da nemoraju nista delati.

Offline Muha

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1284
  • Karma: +0/-0
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #499 : Veljača 25, 2013, 01:39:20 poslijepodne »
 
Citat:
@Franjo@
ali, da trebam posel za preziviveti, isel bi saditi cesnjak i hren,

Franjo, u načelu se slažem no reci mi kome ćeš prodati češnjak i hren da preživiš??...

Offline @Franjo@

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 394
  • Karma: +0/-0
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #500 : Veljača 26, 2013, 12:57:31 poslijepodne »
Citat:
@Franjo@
ali, da trebam posel za preziviveti, isel bi saditi cesnjak i hren,

Franjo, u načelu se slažem no reci mi kome ćeš prodati češnjak i hren da preživiš??...

isto koliko treba truda za sadnju , brigu, toliko i za prodaju.

imam jako dobrog poznanika, ima naj restoran u zag.-zupaniji.on se misli ozbiljno ubaciti se u taj posao..kvalitetnog cesnjaka u hr. nema, isto i hrena.

on osobono treba godisnje  700 kg. hrena..pa sad racunaj.

mesari, privatni  proizvodjaci kobasica , ne pitaju za cijenu domaceg cesnjaka.
ind. mesa u hr. su problematicne, ali , oni itekako proizvode samo smece.njih kvaliteni zacine ne zanimaju.

sa  vise od dva  zrna mozga u glavi , znanje stranog jezika, otvaraju se drugacije perspektive..za takvom kvalitetom zude i drugi zapadno  od karavaki a i sutle.

Offline Muha

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1284
  • Karma: +0/-0
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #501 : Veljača 26, 2013, 02:07:33 poslijepodne »
Teško je u Hrvatskoj pokrenuti bilo kakvu proizvodnju kad nam je mentalni sklop zatočen u stereotipu "Ne isplati se"...kad realno gledaš kod nas se niš ne isplati, kod seljaka više niti kokoš nemreš najti, kravu i svinju moreš vidjeti još samo u zoo, nekakvoj farmi  ili u literaturi...u našoj slobodnoj i neovisnoj Hrvatskoj su na žalost stasale generacije s tip felerom generacije koje su odgajane na krivim vrijednostima..tako je npr. normalno da si glup ukoliko pošteno zarađuješ a pametan ako imaš zatvorske reference, nigdje ne delaš i živiš u izobilju...da bi se sve to skupa dovelo u red treba revolucija odozdo, a nakon revolucije i novog poretka generacije koje dolaze učiti pravim vrijednostima, točnije o tome o čemu ti govoriš.. 

Offline plemenitashica

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 130
  • Karma: +0/-0
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #502 : Veljača 26, 2013, 03:14:04 poslijepodne »
......kvalitetnog cesnjaka u hr. nema, isto i hrena.

Ima, 100/kg.

Samo pazite da se ne dogodi kao i onom poljoprivredniku na Kosnice koji uzgaja steviju pa je sad hoće zabraniti.

Offline @Franjo@

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 394
  • Karma: +0/-0
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #503 : Veljača 26, 2013, 05:22:31 poslijepodne »
u našoj slobodnoj i neovisnoj Hrvatskoj su na žalost stasale generacije s tip felerom generacije koje su odgajane na krivim vrijednostima..tako je npr. normalno da si glup ukoliko pošteno zarađuješ a pametan ako imaš zatvorske reference, nigdje ne delaš i živiš u izobilju...da bi se sve to skupa dovelo u red treba revolucija odozdo, a nakon revolucije i novog poretka generacije koje dolaze učiti pravim vrijednostima, točnije o tome o čemu ti govoriš..

jok  , stari moj..nikakva revolucija odozdo nebu..jerbo, ti dolje imaju manje vise isto svugdje prste u pekmezu kao i oni iznad..
nebi se slozil da ove generacije sa tip fehlerom su od samostalnosti..ta kulturna revolucija  je izasla jos iz inkubatora revolucije druga tita..ovi su samo nus proizvod..stari se danas dive sulejmanima, gledaju dnevnik deset puta na dan i kasno navecer da im toncica celjuska jos to sve isto ponovi... ostalo , sjede u domu zdravlja i samaraju zdrastveni sustav jer ih kicma boli od preogromne tjelesne tezine... mladi, mladi idu u ekonomsku skolu , ili studiraju krizni menedjment..sanjaju posel u drzavnoj sluzbi koji im trebaju starci prek veze kod onih iznad zriktati..

ja posjedujem doma vrt, mali vrt... onak za poslije posla, sijem  salatu, malo luka, mrkve i persina za nedjeljnju juhu, vugorke ..na jesen  endivja .. matovilca..vjeruj mi , od deset koji vide moj mali vrt, devet ih pita , pa kaj ti se to isplati.. ;D  i to ne mladi, oni ni ne vide vrt, vec  moja generacija.

Offline plemenitashica

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 130
  • Karma: +0/-0
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #504 : Veljača 26, 2013, 09:40:43 poslijepodne »
ja posjedujem doma vrt, mali vrt... onak za poslije posla, sijem  salatu, malo luka, mrkve i persina za nedjeljnju juhu, vugorke ..na jesen  endivja .. matovilca..vjeruj mi , od deset koji vide moj mali vrt, devet ih pita , pa kaj ti se to isplati.. ;D  i to ne mladi, oni ni ne vide vrt, vec  moja generacija.

Vjerujem. I to mi je drago čitati. Svaka čast.
No, istina je da vam se ne isplati ali da imate vrt za svoj gušt, da ne bi stajalo prazno a i zato jer vam je fino u nedjelju prije kuhanja juhe otići u vrt i popukati mrkvu i pešin i malo salate toliko koliko vam treba za ručak, a ne da vam nekakva kupljena glavica vene u frižideru.

No, treba  i vremena, jer danas se radi od 8 ili 9 do 17 ili 18 pa se na vrt ipak ne stigne.
Mnogi od nas.

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #505 : Veljača 27, 2013, 12:10:53 prijepodne »
Hrvatska elektroprivreda d.d. objavljuje javni natječaj za dodjelu donacija u 2013. godini. Predmet ovoga natječaja je dodjela donacija za podupiranje projekata i/ili programa rada iz nekoliko područja koja se tiču: umjetnosti i kulturne baštine, mladih, okoliša, te znanosti i društva.
http://www.hep.hr/hep/dop/donacije2013.pdf
http://www.radoboj.hr/index.php/hr/naslovna/19-hrvatski/vijesti/162-javni-natjecaj-za-dodjelu-donacija-u-2013-godini

Ima se- može se.
wwwg tablice

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #506 : Veljača 27, 2013, 08:09:34 prijepodne »
Postovi koji nemaju veze sa temomo se brišu.
Nemojte to zaboraviti.

O vrtovima, poljoprivredi , opširnije u :
http://www.forumgorica.com/sam-svoj-majstor/cvjetnjak-vocnjak-povrtnjak/
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline @Franjo@

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 394
  • Karma: +0/-0
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #507 : Veljača 27, 2013, 12:55:47 poslijepodne »
[
No, istina je da vam se ne isplati ali da imate vrt za svoj gušt, da ne bi stajalo prazno a i zato jer vam je fino u nedjelju prije kuhanja juhe otići u vrt i popukati mrkvu i pešin i malo salate toliko koliko vam treba za ručak, a ne da vam nekakva kupljena glavica vene u frižideru.

No, treba  i vremena, jer danas se radi od 8 ili 9 do 17 ili 18 pa se na vrt ipak ne stigne.
Mnogi od nas.[/color]


kolegice , odgovor vam je tipican opisan povise od deset jedan...tocno je da radje radim u svom malom vrtu , nego u starom gradu..je gust, ali, isplati se itekako ...

ovdje cu prestati jer urednik se sa pravom buni..a i nebi publiku smetal..sad bi trebal doci sulejman na dalekovidnici.

Offline Turopoljka.com

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 71
  • Karma: +0/-0
    • Turopoljka
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #508 : Ožujak 07, 2013, 06:03:23 poslijepodne »
Ne promijenili li Vlada smijer politike sindikati očekuju njezinu smjenu

Čelnici  pet sindikalnih  središnjica (SSSH,NHS,MHS,URS,HUS) na konferenciji za novinare najavili su 1.svibnja  na Trgu.bana Jelačića javni prosvjed.Razlog masovnog prvosvibanjskog prosvjeda je  nezadovoljstvo  ekonomskom i socijalnom politikom koalicijske Vlade.

„Glavni akcent prosvjeda  biti će na mladim radnicima koji su tek ušli u svijet rada, kao i na tisućama onih koji su na Hrvatskom zavodu za zapošljavanje ili koji sa svojim diplomama odlaze iza Hrvatske  jer nemaju u njoj perspektivu,rekao je Mladen Novosel, predsjednik Saveza samostalnih sindikata  Hrvatske. Istaknuo je kako je koalicijska Vlada dobila povjerenje građana jer je obećala promjene. No svakim danom promjene su  sve vidljivije većim poskupljenjem i osiromašenjem građana. Novosel je upozorio da na Hrvatskom zavodu za zapošljavanje je sve veći broj nezaposlenih metalaca,trgovaca, te iz realnog sektora, industrije i građevine.

„Nema investicije, nema otvaranja novih radnih mjesta što je bila glavna promjena koju je najavila aktualna Vlada. Sustavno se umanjuju materijalna prava zaposlenih u javnom i privatnom sektoru. Ono što je svima vidljivo je kako je u hrvatskoj na djelu rastakanje socijalne države i upravo  protiv toga ustaju  sindikalne središnjice javnog i privatnog sektora.Poruka vladi sa  javnog prosvjeda 1. svibnja je jasna: Mijenjajte smijer  politike jer ako  to ne učinite hrvatski građani će mijenjati vlast“ , rekao je Mladen Novosel.

Predsjednik Nezavisnog sindikata Hrvatske Krešimir Sever uvjeren je da će se  prosvjedu odazvati veliki broj članova sindikata iz cijel Hrvatske, a zbog rastućeg nezadovoljstva vladinom politikom  snažnu podršku očekuje i od građana Zagreba, pripadnika svih slojeva društva.

VIŠE: http://turopoljka.com/2013/03/07/ne-promijenili-li-vlada-smijer-politike-sindikati-ocekuju-njezinu-smjenu/

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #509 : Ožujak 15, 2013, 10:31:41 prijepodne »
 Bez obzira koliko nas primjeri iz naše okoline upozoravaju i zorno nam prikazuju moguća stanja u Hrvatskoj, svi odgovorni, a posebno sam narod, ponašaju se kao slijepci!
 To jednostavno nije za povjerovati, a svakim danom stižu nam nove potvrde sloma i siromaštva.

Od momenta , kada smo mogli svakodnevno slušati, sada bivšeg premijera (koji sjedi na klupi); „da je za Hrvatsku jedini i najvažniji cilj ulazak u EU“….. započinje naš ulazak „ u tunel(u) usred mraka“, a vjerojatno i ranije.

 Odmah nakon završetka rata u Hrvatskoj, dugovanja su počela vrtoglavo rasti, ali je u općoj euforiji, sve to gurano sa strane. I HDZ uz opoziciju SDP-a lijepo su nam krojili dane i osiguravali siromaštvo, koje se sada počinje pokazivati sve više.

Danas se vodi borba za osvajanje kontenjera, kanti za smeće, praznih plastičnih boca ispred trgovina i parkovima!
 Redovi za kavu i benzin, zamijenjeni su redovima ispred javnih kuhinja , reducira se i blokira (koliko je moguće) izvještavanje o protestima i štrajkovima, dok se vladajući besramno „zahvaljuju“ „novostvorenim vladarima života i smrti“ (koje su oni stvorili ) na tome, kaj daju radnicima teško zarađenu plaču i kaj ih hrane!!??

Ovakva se sramota može doživjeti samo tu, kod nas, da se tako otvoreno i besramno omalovažava radnik, koji svojim poštenim radom mora kao pas ispred vrata čekati, da mu se bace mrvice, za ono kaj je dobro debelo odradio.

Moglo bi se takvih i inih primjera nabrajati, no sve to nema nikakve pomoći jer „vladar“ nosom para po nebesima,i ne vidi dolje pod noge, gdje narod gmiže.

Nije teško zamisliti , kakva nas tek svijetla budućnost očekuje nakon još jedne pokore, izbor velemožnika u parlament Evropskih Velmoža?
Primjeri nam izgleda ipak nisu dovoljni!?

http://www.dnevno.hr/vijesti/novac/81390-vlada-je-izdala-stedise-ljubljanske-banke-zbog-eu-a-pogledajte-sto-je-ona-napravila-sloveniji-madarskoj.html
 
Vlada je izdala štediše Ljubljanske banke zbog EU, a pogledajte što je ona napravila Sloveniji, Mađarskoj...
Ekonomski pokazatelji govore da se stanje u Sloveniji, Mađarskoj, Rumunjskoj i Bugarskoj, čija su gospodarstva po razvijenosti slična hrvatskom, od momenta ulaska u odabrano europsko društvo pa sve do danas, stalno i bitno pogoršavalo.


http://www.dnevno.hr/vijesti/hrvatska/81283-ostat-cemo-bez-vode-i-zemlje-raditi-12-sati-za-20-kuna-dnevno-spavati-pod-mostovima-ili-reci-dosta.html

'Ostat ćemo bez vode i zemlje, raditi 12 sati za 20 kuna dnevno, spavati pod mostovima ili reći: Dosta!'

Svi se žale, a nitko se ne buni: Hrvati kao da radije odabiru one koji tvrde da će biti još gore, nego istinske promjene. Pokažite mi tvornicu koja je izgrađena u zadnjih 22 godine. Toga nema, ali ću nabrojati 50 tvornica i stotinu poduzeća koji su zatvoreni u Zagrebu. No, Vlada ne odustaje, jer želi uništiti baš sve!
« Zadnja izmjena: Ožujak 15, 2013, 10:42:13 prijepodne Mlačanin »
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....