Autor Tema: Kako radi aktualna vlada  (Posjeta: 290869 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #525 : Svibanj 25, 2013, 09:13:36 prijepodne »
u cemu pretjerujem..u iznosenju stvarnih cinjenica.
Ne vidim da bi kaj pretjerival.

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #526 : Svibanj 25, 2013, 01:17:34 poslijepodne »
u cemu pretjerujem..u iznosenju stvarnih cinjenica.

da li sam trebao navesti da svaki diplomat , veleposlanik, u zemji gdje dolazi premjer njegove zemlje i izjavjuje da je Hrvatska slucajna zemlja i zemlja slucaj , da ima imalo dostojanstva trebao je nakon takvog premjerovog blesavog lupetanja dati ostvaku.

isto je ucinio prije desetak godina,  kada je bivsa lakrdija sa pantovcaka imao slican stil nastupa kao i slucajni premjer , tadasnji hrvatski veleposlanik u Berlinu dr. Milan Ramljak je to ucinio..

razika izmedju ovog veleposanika i Gospodina dr.Ramljaka je ta , sto  zadnji navedeni  imao dostojansvo i volio je zemlju koju zastupa.







Ne , nije stvar u tome kaj pišeš, nego pogledaj malo kako pišeš?
Nema velikog slova, točke, negdje riječ nema slova, negdje ima višak slova.....i tako stalno.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline @Franjo@

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 394
  • Karma: +0/-0
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #527 : Svibanj 26, 2013, 08:55:22 prijepodne »

Ne , nije stvar u tome kaj pišeš, nego pogledaj malo kako pišeš?
Nema velikog slova, točke, negdje riječ nema slova, negdje ima višak slova.....i tako stalno.

a cuj..ja ne radim kod linica , niti sam u odisejovom stabu da imam previse vremena.koliko znam na ovakvim drustvenim mrezama nije ni pravilo pisati velikim slovima..

prema tome, preskoci me.

Offline tromblon

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 294
  • Karma: +0/-0
  • HVO
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #528 : Svibanj 31, 2013, 04:36:27 poslijepodne »
Zoran Žic: SDP mora hitno promijeniti politiku straha

Zanimljiva je ta politika i upravljanje državnim tvrtkama kao HEP-om, zbog koalicijskog dogovora i straha SDP-a da se ne ponovi 2007. godina.


- “HNS koji ima rejting oko 3%, po posljednjim istraživanjima, među građanima upravlja glavnim ministarstvima i najvećem tvrtkama. Zbog takve loše politike SDP-u pada rejting i ima poteškoća u provođenju svog programa i plana koji su obećali građanima 2011. na parlamentarnim izborima, a ispada najveći krivac lošeg stanja u zemlji. SDP da bi spasio svoj ugled, a spasio bi ga učinkovitijem i efikasnijem provođenjem programa pod hitno se mora odmaknuti od takve politike gdje vjerujem da bi i opće stanje u zemlji bilo bolje. Većinu poteza koje predlaže ministar Slavko Linić podržavam, smatram da je potrebno uvesti reda, ali se u isto vrijeme pitam kako će uvesti reda kad ga ne može uvesti u ‘svojoj kući’ “, rekao je Zoran Žic, predsjednik udruge Hrvatski obrtnici i poduzetnici (HOP).

Vedran Morin / Hop.hr

http://hop.hr/zoran-zic-sdp-mora-hitno-promijeniti-politiku-straha/

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #529 : Svibanj 31, 2013, 06:03:47 poslijepodne »
koliko znam na ovakvim drustvenim mrezama nije ni pravilo pisati velikim slovima..

Huh, nema opravdanja, to je možda bilo nekad na IRC-u ili messagingu, no odavno forumi nude sve mogućnosti editinga teksta, baš zato da se bilo čija pismenost može prikazati u punom zamahu... ne optužujem, samo velim da u toj tvrdnji baš nisi u pravu...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Ljudevit Kaj

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 4057
  • Karma: +0/-0
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #530 : Lipanj 07, 2013, 11:24:17 poslijepodne »
Ak se autoru toga članka čini da bi robovlasnički sistem u ovo vrijeme njemu bio bolji, onda neka mi se samo javi. Imam neku šupu u dvorištu i obećajem mu da bu imal čak i bolje nego kaj bi imali onda u vrijeme robova.

Medsobno “pozdravlajne” bi moguče išlo ovak:

BobRock: Rob Bok!

Rob: Bok BobRock!

Citat:
(G)ROBI I VLASI
iliti
(G)ROBOVLASNIČKO DRUŠTVO

(roba i vlasništvo):

MIT( KUM)ROVČAN(C)A

Hajd u kolo robijaši, kolo zaigrajmo,
Mitrovčanku zapevajmo ko da je sloboda...

MITROVCANKA.wmv, 01:38
Retro time – Mitrovčanka

http://www.youtube.com/watch?v=tGC1F5mE2_Y

IVO ROBIĆ - Kaj se zmisliš (KRAPINA '68), 02:47

IVO ROBIĆ - Kaj se zmisliš (KRAPINA '68)
Švicarsko-nemački TV i radijski modél za spâs nestandardizéranoga kajkavskoga (čakavskoga)
(kajkavska, čakavska i štokavska inačica članka):
http://www.forumgorica.com/kajkavski/hrvacki-trojezicni-pluralizem-ili-sto-jenoumle/msg23549/#msg23549

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #531 : Lipanj 10, 2013, 03:33:01 poslijepodne »
"Zokica & his Big Red criminal company" pomažu svoje na našu štetu...

Poluge su, naime, prodane u trenutku kad je cijena zlata na tržištu bila rekordno niska, dok bi se danas za njihovu prodaju mogao dobiti višestruko veći iznos. Usporedbu sa zlatom Marić je provukao ciljajući na prodaju Croatia osiguranja, koja po njemu pokazuje očajno upravljanje državnom imovinom kao i u vrijeme kad su se budzašto prodavale zlatne poluge.

'Hrvatska je pod najvećim okriljem tajnosti 2001. rasprodala svoje zlatne poluge. Riječ je o 15,5 tona zlatnih poluga, točnije 15.055 kg, a 468 kg ostavila Beogradu. Jer, umjesto da po sukcesiji nama pripadne 28,49 posto, dobili smo samo 23 posto iz nepoznatih razloga', tvrdi Marić i uvjerava kako ne postoji nijedan dokument koji govori o prodaji te vrijedne imovine.  Poluge su prodane u vrijeme bivšega guvernera Željka Rohatinskog, a većina gospodarskih stručnjaka slaže se da je to bio vrlo nepovoljan trenutak za prodaju jer su cijene zlata bile najniže u posljednjih deset godina.

No, ipak se ne radi ni o kakvoj 'Tajnoj operaciji' kako tvrdi Marić, jer kako napominje poznati ekonomist i bivši član Savjeta HNB-a Damir Novotny, odavno bi DORH pročešljao tu prodaju da o njoj ne postoje izvješća. U medijima je više puta objavljeno da je HNB-u 2001. godine pripalo 28,49 posto sredstava bivše SFRJ na računima u BIS-u (Bank for International Settlements), na temelju čega je Hrvatska postala vlasnicom 8,32 milijuna američkih dolara u devizama i 13,127 tona zlata u polugama te da je zlato prodano u dva navrata BIS-u.

I u podacima godišnjeg izvješća HNB-a za 2001. godinu navedeno je kako je priljev deviza od prodanog zlata iznosio 117,31 milijun dolara. Marić pak upozorava kako jedna brojka u godišnjem izvješću nije dovoljna informacija koju bi o toj prodaji trebali dobiti zastupnici i javnost. Šef Laburista Dragutin Lesar pak traži objašnjenje zašto mi danas nemamo ni grama zlata u trezoru, kao i odgovor na pitanje tko je taj koji je 2001. donio odluku da se prodaju zlatne poluge kad su cijene zlata na tržištu bile tako niske, piše Slobodna Dalmacija.

Cijena zlata sklona je velikim oscilacijama jer u vrijeme krize snažno skače, a u vrijeme prosperiteta drastično se smanjuje. Zlato je špekulativna roba na tržištu, no činjenica je da je zarada svjetskih mešetara na državnim obveznicama danas od 7,5 do 15 posto, dok je zarada na zlatu čak 700 do 800 posto.

'Hrvatska danas nema zlatne rezerve jer ih je HNB prodao prije 12 godina. Da je pričekao bolji trenutak, a to je upravo sad, Hrvatska bi neusporedivo više zaradila. Za tu lošu odluku nitko nije odgovarao, niti mi znamo tko ju je donio i pod čijim pritiskom. Je li to bio guverner ili netko iz Vlade? Volio bih znati tko je odlučio da se to proda ispod cijene', upozorava Lesar.

Spekuliralo se kako je tadašnju prodaju preporučio Međunarodni monetarni fond, a prodajom su se krpale rupe u proračunu koja je tadašnja vlast naslijedila nakon vladavine HDZ-a, isto kao što se i danas proračun namjerava pokrpati prodajom Croatia osiguranja.

http://www.tportal.hr/vijesti/hrvatska/267016/Pola-tone-zlata-iz-pricuve-HNB-a-Hrvatska-je-dala-Srbiji.html?utm_source=facebooks&utm_medium=clanak&utm_campaign=sharefb

=================

U svemu ovome najviše me čudi što je to objavio upravo taj neojugoslavenski portal...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #532 : Lipanj 10, 2013, 08:17:23 poslijepodne »
"Zokica & his Big Red criminal company" pomažu svoje na našu štetu...

...

'Hrvatska danas nema zlatne rezerve jer ih je HNB prodao prije 12 godina.
Kaj sad prenosiš vijest staru 12 godina i daješ krivicu tome aktualnom premijeru?

Ak je to bilo prije 12 godina, kaj onda taj tvoj Zokica ima s tim? Kaj ti nemreš nikaj prenjeti bez da pljuješ po svojem predsjedniku vlade?

Osim toga glede prodaje zlata, koju je "obavio" tadašnji guverner (a ne premijer!), ima jedan vrlo lijep komentar s kojim se 100% slažem i koji bih ti prenio da shvatiš da nije sve tak crno bijelo kak ti pretpostavljaš:

"Buduci da hrvatska kuna ne pociva na zlatnoj podlozi, kao uostalom i sve druge svjetske monete, zlato u riznici banke nema nikakvu posebnu monetarnu vrijednost povrh vrijednosti tog metala kao robe. Dakle, prodao je robu da bi manje trebao posudjivati. To sto ju je prodao po najnizoj cijeni ja mu u principu ne zamjeram jer guverner banke nije po duznosti investicijski menadzer, dakle investitor ili spekulant, nego menadzer nacionalne valute kojemu je glavni zadatak ocuvanje integriteta novca."

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #533 : Lipanj 10, 2013, 09:10:17 poslijepodne »
Pa Zokica je sa tom ekipom bio na vlasti i onda - samo su malo drugačije podijelili uloge, ali dream team je isti...

A taj komentar je utjeha za sve maloumne koji ne znaju kako funkcionira,, te što je JEDINA ISTINSKA I TRAJNA VRIJEDNOST u bankarsko-financijskom sustavu država... kuna je oslonjena na euro, koji je oslonjen na zlato... o tempora, o mores... znalac samo tako...

BTW, guverner je politička osoba kojeg postavlja politika, tako da ni tu ne kužim kaj si htio reći u tom jadnom pokušaju pranja krivice sa onih koji su uništili hrvatski bankarski i novčarski sustav u rekordne 2,5 godine... od sredine 2000.-e do sredine 2003.-e...
« Zadnja izmjena: Lipanj 10, 2013, 09:11:52 poslijepodne Sledgehammer »
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #534 : Lipanj 12, 2013, 09:45:25 poslijepodne »
Pa Zokica je sa tom ekipom bio na vlasti i onda - samo su malo drugačije podijelili uloge, ali dream team je isti...

A taj komentar je utjeha za sve maloumne koji ne znaju kako funkcionira,, te što je JEDINA ISTINSKA I TRAJNA VRIJEDNOST u bankarsko-financijskom sustavu država... kuna je oslonjena na euro, koji je oslonjen na zlato... o tempora, o mores... znalac samo tako...

BTW, guverner je politička osoba kojeg postavlja politika, tako da ni tu ne kužim kaj si htio reći u tom jadnom pokušaju pranja krivice sa onih koji su uništili hrvatski bankarski i novčarski sustav u rekordne 2,5 godine... od sredine 2000.-e do sredine 2003.-e...

Ah, samo se izvlačiš iz gluposti koju si izvalio.

I od kad je Euro oslonjen na zlato? Pa ti stvarno pojma nemaš! Nije te sram bubnuti tak nekaj? Daj se malo educiraj.

A glede uništenja bankarskog sustava - i tu samo pišeš neke svoje pretpostavke i informacije koje su ti podvalili.

Bolje si pročitaj ovo pa buš (možda) bar malo pametniji:

Jesu li naše banke uistinu prodane sramotno jeftino?

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #535 : Lipanj 13, 2013, 10:28:36 prijepodne »
Donekle bih još i shvatio što lupetaš da si dao nekakav kontraargument i pokazao mi kako si ti to "educiran" (osobnito glede toga na što je to euro oslonjen... baš sam znatiželjan!), tj. zbog čega ja to nisam, ovako pucaš u prazno, kao i inače tvoja kompletna ideologija i retorika razgovora bez činjenica, dokaza i argumenata...

BTW, pusti tu tvoju plitku retoriku - jer ja nisam pisao o CIJENI PRODAJE BANAKA (a sa čime se bavi taj link kojeg daješ), nego o PRODAJI BANAKA KAO STRATEŠKOJ ODLUCI UOPĆE - a to je nešto sasvim drugo... jer laprdanje o cijeni prodaje (iako su istu i jope utanačivali drugovi koji su prodaje i dogovarali) nije isto kao i prodaja sama po sebi i odlučivanje da se ide u prodaju...

Ovo drugo - odluku da se banke prodaju (i prodaju uopće!) iznad nekog normalnog postotka (npr., u Njemačkoj država zadržava ZAKONSKI uvijek 40% bankarskog sustava, ako ga neka banka mimo toga krši - ista se nacionalizira!) ja smatram kapitalnim kriminalom i činom veleizdaje koje nitko ne može pravdati nikakvom "zakonitošću", jer je to po svojim štetnim posljedicama samo predmet uništenja bankarskog sustava i bacanja zemlje u situaciju da više nema mogućnosti samofinanciranja, već da ovisi o tuđem kapitalu... sada je 95% bankarskog sektora u tuđim rukama, no naše znalce kalibra Linića niti to ne impresionira, njemu je u redu da kompletan bankarski sustav vode tuđini u 100%-tnom udjelu, što je nonsens i idotija neviđena u normalnom svijetu, dapače ne postoji druga država koja nema niti jednu vlastitu, nacionalnu poslovnu banku!!

Znači, same metode su legalne po zakonu (što nije problem da sam sebi složiš zakone i izglasaš ih kada si većina u zakonodavnom tijelu!), no po posljedicama te odluke to je vrhunsko djelo protiv države i naroda, protiv strateških i gospodarskih interesa Republike Hrvatske. I za to treba netko odgovarati.
« Zadnja izmjena: Lipanj 13, 2013, 10:31:04 prijepodne Sledgehammer »
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #536 : Lipanj 13, 2013, 11:35:43 prijepodne »
... lupetaš ... plitku retoriku
Možda da ti dam kontraargumente dok ti to ne činiš nego lupetaš sa nekim kvazi informacijama i tvrdiš da sve znaš bolje?

Bolje bi ti bilo da se informiraš prije nego kaj izvališ takve gluposti. Kaj se mora baš sve tvoje "znanje" osnovati na tvojim pretpostavkama?

A to da "Njemačkoj država zadržava ZAKONSKI uvijek 40% bankarskog sustava" - to prvi put čujem! Kaj očeš time reći? Da je država vlasnik bar 40% svake banke? Ili kak? Po mojim informacijama banke u Njemačkoj su public float, kaj znači da je vlasništvo dionica miješano, i ne vidim da bi igdje u nekim većim paketima bila država kao vlasnik, osim sad u zadnje vrijem kad je država potpomagala banke i tim investicijama dobila neko suvlasništvo, kao na primjer kod Hypo Real Estate koju je kupila da bi ju spasila, ili pak Commerzbank gdje ima 9,69 posto dionica. No zakonski - to mi nije poznato.

Ili ti nekaj drugo podrazumijevaš pod "bankarski sustav"?

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #537 : Lipanj 13, 2013, 01:26:15 poslijepodne »
Ja fakat više ne znam kaj da ti velim...

Pa kao već tvrdiš da sam neifgormiran, onda mi to i dokaži! Znači, u dva posta u kojima lupaš o nekakvoj neinformiranosti mogao si dati link koji mene demantira i tebe potvrđuje!

Kao drugo, tumačiti da je kontrola 40% bankarskog sustava jednako posjedovanju 40% dionica svake banke je najbolji dokaz kako ti shvaćaš i koje su uopće tvoje mogućnosti za nešto shvatiti ispravno...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #538 : Lipanj 15, 2013, 09:12:28 prijepodne »
Kao drugo, tumačiti da je kontrola 40% bankarskog sustava jednako posjedovanju 40% dionica svake banke je najbolji dokaz kako ti shvaćaš i koje su uopće tvoje mogućnosti za nešto shvatiti ispravno...

Ti u svojoj prvobitnoj izjavi koristiš izraz "zadržava", dok sad koristiš "kontrolira". Zar stvarno misliš da je to isto?

Radije reci po kojem to zakonu njemačka država kontrolira 40 % bankarskog sustava, ako već ne "zadržava".

A glede tvoje tvrdnje da se Euro bazira na zlatu - pročitaj si malo nešto o Europskoj središnjoj banci i po kojim kriterijima ona može štampati novac. U kriterijima za štampati Euro nigdje nebuš videl da piše ni riječ o zlatu. Stabilnost Eura nije ovisna o rezervama zlata, nego o tome kak se države u Eurozoni drže pakta stabilnosti i rasta.

Kaj opet znači - sve je ovisno o politici, a politika je ...

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Kako radi aktualna vlada
« Odgovori #539 : Lipanj 15, 2013, 09:59:25 prijepodne »
... po kojim kriterijima ona može štampati novac. ...
A da smo več pri štrampajnu da se malo i pofalimo XĐ ;

Gdje se tiskaju kune?
Gdje se tiskaju kune?

Zašto se kune ne tiskaju u Hrvatskoj?
 Za vrijeme subotnjeg prosvjeda protiv monetarne politike HNB-a naša kolegica Vladimira Palfi postavila je zanimljivo pitanje. Zbog čega uvozimo naš novac umjesto da ga sami proizvodimo? Naime, samo prošle godine na uvoz novčanica potrošeno je 60 milijuna kuna. U isto to vrijeme naše tiskare propadaju jer nemaju posla.
http://s-p.hr/

...Inače, austrijska tvrtka za tiskanje novčanica i sigurnosni tisak, uz euro, tiska i novčanice za Bosnu i Hercegovinu, Hrvatsku, Libanon, Siriju i Azerbejdžan, piše Kurier , napominjući kako bi se sada na provjeri austrijskih istražitelja mogli naći svi sklopljeni poslovi ÖBS-a.
http://www.24sata.hr/svijet/istrazitelji-usli-u-tiskaru-banke-austrije-gdje-se-stampaju-kune-240435

...Gdje se tiskaju Hrvatske kune
Iako većina misli da se naše novčanice, Hrvatske kune, tiskaju u našoj domovini to nije tako. Ako se obrati pažnja na novčanicama se može vidjeti oznaka da su tiskane kod Giesecke & Devrient, Germany (jedna od najvećih multinacionalnih kompanija) odnosno Cebs Austia.
Nije iznimka da manje zemlje tiskaju svoje novčanice u inozemnim tiskarama, no zasigurno bismo više voljeli da se Kune tiskaju u našoj domovini. Imajući u vidu činjenicu da ne tiskamo niti vlastiti novac, teško je za očekivati da će neka od naših tiskara dobiti posao tiskanja Eura za ovo područje nakon ulaska u Europsku uniju.  ...
http://www.unicro.hr/?what=content&do=read&ID=54&id_news=453

-

Novac je sredstvo društvene kontrole i većina Hrvata su dužnički robovi!
http://s-p.hr/component/content/article/314-novac-je-sredstvo-drustvene-kontrole-i-vecina-hrvata-su-duznicki-robovi.html
wwwg tablice