Autor Tema: Nova (I)Legalna pljačka ili čišćenje nečistoća  (Posjeta: 23710 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Jaguar

  • Gost
Odg: Nova (I)Legalna pljačka ili čišćenje nečistoća
« Odgovori #15 : Veljača 13, 2012, 04:56:12 poslijepodne »
Najtragičnije je što su oni tu cijenu povećali a u dopisu obrazložili kao procijenjena vrijednost
Povećanje se temelji na procijenjenoj vrijednosti koštanja čišćenja divljih odlagališta, molim?
Prije svega neka kažnjavaju one koji to čine, drastičnim kaznama, iz koji će namiriti ove troškove.

Oni procjenjuju? Udri po narodu, dok se troši ko pijani milijarderi, to što ode na odlagalište....kaj god.

Jaguar

  • Gost
Odg: Nova (I)Legalna pljačka ili čišćenje nečistoća
« Odgovori #16 : Veljača 13, 2012, 04:59:15 poslijepodne »
Ja proizvodim samo organski, biorazgradivi otpad, kojeg kompostiram, ostalo ti je Mlačanin napisal, nije potrebno ni dodati ni oduzeti bilo što.Hvala ti što me čitaš, mislio sam kako samo klikneš.....počašćen sam, kad me takva veličina čita!

Ili ti ništa ne kupuješ u dućanu ili lažeš koliko si dug i širok, dapače debelo probijaš te gabarite...

Kolega da si čitao s razumijevanjem onda ne bi to napisao. Naravno da kupujem u dućanu.

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Nova (I)Legalna pljačka ili čišćenje nečistoća
« Odgovori #17 : Veljača 13, 2012, 08:23:14 poslijepodne »
Ja proizvodim samo organski, biorazgradivi otpad, kojeg kompostiram, ostalo ti je Mlačanin napisal, nije potrebno ni dodati ni oduzeti bilo što.
Hvala ti što me čitaš, mislio sam kako samo klikneš.....počašćen sam, kad me takva veličina čita!

Ili ti ništa ne kupuješ u dućanu ili lažeš koliko si dug i širok, dapače debelo probijaš te gabarite...

To kaj sve kupujemo u dućanu sam već spomenuo. Mislim da se tu troškovi moraju u najmanju ruku podijeliti i najprije uvesti reda.
Na primjer, svatko od nas povremeno treba napraviti preinaku ili rekonstrukciju sanitarnih instalacija i posebno kanalizacije i vode. Za te se instalacije koriste PVC kanalizacijske cijevi i recimo PPR cijevi za instalaciju vode. Sav taj materijal moguće je uredno kupiti i ugraditi, ali kada se želi ostatak toga legalno zbrinuti na nekom oporabilištu ili recimo na Jakuševcu , evo problema. Oni će tamo uredno odbiti primanje takvih materijala jer ne znaju kuda bi sa time. Ovo sam osobno doživio već nekoliko puta da ne žele to primiti. Dali je sada stanje promijenjeno nije mi poznato.
Kada sam taj isti otpadni materijal želio ostaviti kod proizvođača, uredno su mi dali do znanja da ne žele primate te stvari i zbrinjavati ih. 
Deklarativno se sa svim slažu ali u praksi nastaju problemi. Znajući koliko vremena treba proći da se takav otpad razgradi , evo nam problema za sto i više godina unaprijed. Zašto ovo govorim? Zato jer se nitko ne pridržava zakona ,ali kada treba od nas krajnjih korisnika uzeti novac, tu nema problema. Mišljenja sam ,da bi i sami proizvođači, koji i jesi najveći  proizvođači otpada i smeća morali snositi dio troškova za zbrinjavanje otpada.
Sa druge strane država stalno deklarativno obećava nova radna mjesta i izmišlja toplu vodu, jer i sakupljanje i reciklaža otpada ima veliki potencijal. Nekada se satari papir i karton otkupljivao. A Romi su posebno dobro radili na tom pitanju. Danas se papir baca svuda i još ako ga doneseš ništa se ne plaća. Tu također mora biti neka vrsta stimulacije , da se ljude animira i potakne da razdvoje otpad i da se olakša njegovo zbrinjavanje.
Ali puno je jednostavnije sve natovariti na prikolicu ili kamion, pomiješati staklo, drvo, keramiku, plastiku i kaj sve ne i odvesti to lijepo na vrh brda u Jakuševac. Problem riješen jer tam se sve skipa i gotova stvar. Barem tako izgleda. A da je napravljena glupost, svi zatvaraju oči!
Kad kupiš televizor, radio ,neki aparat, ma bilo kaj tu ima toliko papira kartona, stiropora da se smrzneš. Tvornica ti uz televizor isporuči duplo više smeća i još im to sve lijepo platimo. I na kraju smo mi ti koji proizvodimo smeće!!
Kaj god.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Jaguar

  • Gost
Odg: Nova (I)Legalna pljačka ili čišćenje nečistoća
« Odgovori #18 : Veljača 13, 2012, 08:40:12 poslijepodne »
Ovo što je grad uveo a VG Čistoća šalje kao objašnjenje povišenja računa je horor nad hororima.
Procijenjena vrijednost?
Kao i smeće po količini, kada imam vrećicu preko u kanti neće je uzeti, kad je kanta poluprazna, nikome ništa.
Radujem se da Ministrica Holy čipira kante, kompostiram biootpad, pa kad mi budu vozili 1 kantu u 3 tjedna
a tako i naplatili, eto veselja. Zašto se već u najavi pojavljuju toliki otpori lok. zajednica protiv tog projekta?
Sve drugo je idelana podloga za lopovluke, koje uglavnom plaćaju građani!

Offline spoofy

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 125
  • Karma: +0/-0
Odg: Nova (I)Legalna pljačka ili čišćenje nečistoća
« Odgovori #19 : Veljača 14, 2012, 06:56:05 poslijepodne »
Zašto se već u najavi pojavljuju toliki otpori lok. zajednica protiv tog projekta?
Sve drugo je idelana podloga za lopovluke, koje uglavnom plaćaju građani!

Zato kaj bu večina hitala smeče po grabama ak se bude po količini plačalo. Jedva smo se rešili te pošasti i sad bu ponovo.

Jaguar

  • Gost
Odg: Nova (I)Legalna pljačka ili čišćenje nečistoća
« Odgovori #20 : Veljača 14, 2012, 07:37:35 poslijepodne »
Zašto se već u najavi pojavljuju toliki otpori lok. zajednica protiv tog projekta?
Sve drugo je idelana podloga za lopovluke, koje uglavnom plaćaju građani!

Zato kaj bu večina hitala smeče po grabama ak se bude po količini plačalo. Jedva smo se rešili te pošasti i sad bu ponovo.

Zašto mislite da bi se bacalo po grabama ako bi se po količini plaćalo?
Tada će svatko od nas voditi brigu da to smeće smanji, objektivno ga možemo smanjiti i preko 50%.
Dakle ako se otpad razdvoji, kućanstva imaju puno biorazgradivog otpada, razdvojiš papir, odložiš u papir, razdvojiš plastiku, odvojiš u plastiku.
Mi i danas imamo odvoz po količini, no on i nadalje nije pravedan.
Ja i danas kompostiram biorazgradivi otpad za vrt. I najčešće imam polupraznu kantu, iako plaćam svaki tjedan odovoz 120 l kojih nemam, na taj način bi mi se praznilo svaki drugi ili treći tjedan a tako bih i plaćao, jedan odvoz u 2 ili 3 tjedna. Kaj nam to nije u interesu? Kaj to nije dobro za građane?

Pogledajmo samo razliku u cijeni kako se prešlo na količinu u odnosu na prije. I prije je VG Čistoća poslovala a posluje i danas, no ne vidi se nikakva razlika iako se ubire puno više novaca po odvozu smeća, što je to kapitalno napravljeno za zbrinjavanje otpada od tih novaca, nego nam ponovo uvode novi i veći namet, koji plaćamo a pojma nemamo za što? I do čega dolazimo, imaju vlast, imaju monopol i mogu raditi što hoće, najprije uvijek udariti po džepu građana a ja pitam gdje su novci, koji su prikupljeni i prikupljaju se do sada i predhodnim povećanjem i prelaskom na količinu, gdje su definirane stavke koji dio za što ide. Po kom osnovu i s kojim pravom netko ima povećati cijenu i još je tako glupo, drsko i bezobrazno obrazložiti procijenjenom vrijednošću koštanja saniranja divljih odlagališta. Lokalna zajednica je dužna se organizirati i naći mehanizme kako da spriječi divlja odlagališta. O tome bi mogao napisati roman , kako i na koji način od onih restriktivnih do onih poticajno osviješćavajućih. No ja za to nisam plaćen ali nisam dužan ni plaćati tuđi nered, nemar, bahatost i bezobrazluk. Ali me se prisiljava na to, kada govorim u jednini mislim na sve nas građane.
Ova država nije dostojna biti ni na Balkanu a kamoli u EU, kakvi smo, kako se ponašamo, kako upravljamo, kako smo odogovrni, koliko mislimo o drugima, posebno kada se dođe na takvu poziciju. Sve skupa žalosno do boli!

Offline spoofy

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 125
  • Karma: +0/-0
Odg: Nova (I)Legalna pljačka ili čišćenje nečistoća
« Odgovori #21 : Veljača 15, 2012, 02:43:01 poslijepodne »

Zašto mislite da bi se bacalo po grabama ako bi se po količini plaćalo?
Tada će svatko od nas voditi brigu da to smeće smanji, objektivno ga možemo smanjiti i preko 50%.
Dakle ako se otpad razdvoji, kućanstva imaju puno biorazgradivog otpada, razdvojiš papir, odložiš u papir, razdvojiš plastiku, odvojiš u plastiku.



Zato jer ako ja hocu tak napraviti kak si ti sad napisal moram sve to razdvojiti, sesti u auto i napraviti 10 kilometri do Gorice do reciklaznoga i jos toliko natrag. Svi glediju samo Goricu de je sve na pladnju a mi kaj smo van nek se snajdemo kak znamo.
Pretprosle godine sam imal najlona u koji su bili zapakirani ytong blokovi i otpelal sam jednu turu u Mraclin na reciklazno pa mi je rekel da je najlon zmazani i da mi ga bude primil taj put ali da ga vise tak blatnoga ne vozim. Ostatak sam komotno zapalil i pokuril. Tu je negde prestala moja ekoloska svijest i nisam daleko od razmisljanja da ak se bude naplacivalo po kili da denem vrecu za smece  u auto i šuknem usput u grabu dok idem na posel ujutro. Nisem to nigda napravil ali bomeš ak bu tak kak se najavljuje...

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Nova (I)Legalna pljačka ili čišćenje nečistoća
« Odgovori #22 : Veljača 15, 2012, 08:47:13 poslijepodne »
Zašto mislite da bi se bacalo po grabama ako bi se po količini plaćalo?
Ovo ti je samoobjašnivo.  :D
wwwg tablice

Jaguar

  • Gost
Odg: Nova (I)Legalna pljačka ili čišćenje nečistoća
« Odgovori #23 : Veljača 16, 2012, 09:35:09 prijepodne »
Zašto mislite da bi se bacalo po grabama ako bi se po količini plaćalo?
Ovo ti je samoobjašnivo.  :D

Meni nije, no pitanje je svijesti svakoga od nas.
Uostalom zakaj ne bi imali pred dvorištem 3 ili 4 kante, te razdvajali otpad, plaćali samo komunalni, ostali bi se vozio besplatno(papir, plastika, staklo), jer ekonomski je isplativo, dokazano u mnogim sredinama, gdje takvi projekti funkcioniraju. Isplativost besplatnog odvoza se nadomješćuje vrijednosti sirovine kao takve, s kojom se danas radi cijeli biznis u zbrinjavanju otpada i recikliranja otpada.

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Nova (I)Legalna pljačka ili čišćenje nečistoća
« Odgovori #24 : Veljača 16, 2012, 11:18:42 prijepodne »
 Čuo sam zanimljiv prijedlog u vezi sa odvozom kućnog smeća. Dosadašnja praksa je pokazala da nekima odvoz smeća jednom tjedno nije dovoljno, dok drugi za to imaju potrebu tek svaki drugi tjedan.
Komunalac uredno naplaćuje i jednima i drugima sve tarife u punom iznosu. Odgovaraju da oni ne mogu drugačije obračunavati! Ja tvrdim da ne žele! Namjerno naplaćuju ono kaj nisu izvršili. Navodno ove njihove nove kante imaju čipove po kojima mogu točno ustanoviti koliko puta je koja kanta istovarena u kamion.  To je ujedno i poboljšanje usluge, na koju se stalno pozivaju.
Pa neka bude odvoz dva puta tjedno. To povisuje cijenu apsolutno, ali neka daju bonove za svaki odvoz, pa ako ja kao pojedinac ne iskoristim tokom godine sve bonove znači da nisam imao uvijek potrebu za odvoz, nije bilo toliko smeća. Slijedom toga koristim taj bonus u drugom razdoblju dok ga ne potrošim.
Očistiti divlje deponije , dati posao komunalnim inspektorima i osobama koje kruže (navodno) po naseljima u svrhu kontrole komunalnog reda. Pa kad se nekoga ulovi da baca smeće, naplatiti kaznu  u visini godišnjeg ili dvogodišnjeg odvoza. Znamo svi da se nikada ništa na ovome svijetu nije i ne može napraviti idealno, ali se može mnogo toga popraviti, samo ako se želi.
Ja tvrdim da se ne želi ?
Zašto ? Dosadašnjim iskustvom poučen , zato!
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Nova (I)Legalna pljačka ili čišćenje nečistoća
« Odgovori #25 : Veljača 16, 2012, 09:09:43 poslijepodne »
Navodno ove njihove nove kante imaju čipove po kojima mogu točno ustanoviti koliko puta je koja kanta istovarena u kamion.  To je ujedno i poboljšanje usluge, na koju se stalno pozivaju
Pa neka bude odvoz dva puta tjedno. To povisuje cijenu apsolutno, ali neka daju bonove za svaki odvoz, pa ako ja kao pojedinac ne iskoristim tokom godine sve bonove znači da nisam imao uvijek potrebu za odvoz, nije bilo toliko smeća. Slijedom toga koristim taj bonus u drugom razdoblju dok ga ne potrošim.
Picula nam je uvalio čiperane kante tere ne služe ničemu osim da je mi otplačivamo,projekt nigdar ni ni zaživel a kak stvari stoje nit nebu.

A kaj buš z bonom? Dežural celi dan vuz kantu da ti ga pri odvozu Velkomov kondukter odštanca? Zakelil ga na kantu (da ti ga maznem)?
wwwg tablice

Zagorec BP

  • Gost
Odg: Nova (I)Legalna pljačka ili čišćenje nečistoća
« Odgovori #26 : Veljača 17, 2012, 07:44:01 prijepodne »
Pa zar nije u Velikoj Gorici i u Ivanić Gradu postojao projekt odvajanja bio otpada i ostalog otpada, pa je to propalo jer su ljudi uredno odvajali otpad, a onda bi kamion čistoće došao i komunalni djelatnici su obje kante praznili u isti kamion. :P

Offline Muha

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1284
  • Karma: +0/-0
Odg: Nova (I)Legalna pljačka ili čišćenje nečistoća
« Odgovori #27 : Veljača 17, 2012, 08:44:24 prijepodne »
Citat:
kuntakinte

Picula nam je uvalio čiperane kante tere ne služe ničemu osim da je mi otplačivamo

He..koja prevara, najbolje je kaj kante uopće nisu čipirane, Tadašnji dir. Čistoće Pejak podojio je blesimetra Piculu, prodao mu maglu, he. ..da bi se uveo sustav sa čipiranim kantama moraš imati kamione koji važu i evidentiraju svaku kantu temeljem čega građani na kraju mjeseca dobivaju račune prediđene Zakonom (po količini)...ovo liči na gradnju kuće od krova...

Zagorec BP

  • Gost
Odg: Nova (I)Legalna pljačka ili čišćenje nečistoća
« Odgovori #28 : Veljača 17, 2012, 05:51:07 poslijepodne »
Citat:
kuntakinte

Picula nam je uvalio čiperane kante tere ne služe ničemu osim da je mi otplačivamo

He..koja prevara, najbolje je kaj kante uopće nisu čipirane, Tadašnji dir. Čistoće Pejak podojio je blesimetra Piculu, prodao mu maglu, he. ..da bi se uveo sustav sa čipiranim kantama moraš imati kamione koji važu i evidentiraju svaku kantu temeljem čega građani na kraju mjeseca dobivaju račune prediđene Zakonom (po količini)...ovo liči na gradnju kuće od krova...
Vidim na svojoj kanti sa doljnje strane gornjeg ruba kante da je" prišrafljen" nekakav čep ispod kojeg bi mogao biti transponder, ali mi se ne da raskapati to da ne uništim.
Naravno, i kamioni bi morali biti opremljeni adekvatnom opremom da to odrade, a ne kao što sada smetlar zgrabi kantu i tresne rubom kante u rub posude kamiona i moja kanta postaje sva ispucana iako je nova.

Offline delta force

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 125
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Nova (I)Legalna pljačka ili čišćenje nečistoća
« Odgovori #29 : Veljača 18, 2012, 04:51:06 poslijepodne »
Pa zar nije u Velikoj Gorici i u Ivanić Gradu postojao projekt odvajanja bio otpada i ostalog otpada, pa je to propalo jer su ljudi uredno odvajali otpad, a onda bi kamion čistoće došao i komunalni djelatnici su obje kante praznili u isti kamion. :P

Je, je bil je pilot projekt u VG, samo kaj nisu djelatnici VG Čistoće mješali otpad nek građani nisu stavljali adekvatan otpad u adekvatnu posudu.
Cjela ulica dobro odvaja, a jen majmun (kojega treba opaliti po đepu) pomješa otpad i sj.be cjeli kamion.
Nama prije svega treba usaditi kulturu ( i to udarcem po šetoflinu) i onda bu sve štimalo.
A ovim kaj nas pljačkaju treba zabiberiti (prosvjedima i ne plačanjem). Posel moraju delati kak treba i naplačivati po pravici (za odrađenu uslugu), nek si sami organiziraju, plate mehanizaciju i popratne službe (a ne od građana uzimati novce za svoja sredstva za rad), koje buju naplatile samo onoliko za koliko je odrađena usluga.