Anketa

Budete li potpisali za raspisivanje referenduma:

Da
14 (77.8%)
Ne
3 (16.7%)
Baš me briga
1 (5.6%)

Ukupno Glasova: 14

Glasanje završeno: Lipanj 23, 2010, 09:55:39 prijepodne

Autor Tema: Želim referendum  (Posjeta: 31415 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

shaka zulu

  • Gost
Odg: Želim referendum
« Odgovori #15 : Lipanj 16, 2010, 11:06:07 poslijepodne »
Obavijesti : 52.096 
Objavio predsjednik uključeno 15.06.2010 08:06:52 (86 čitanja) 

Akcija društvene solidarnosti - referendum

Zagreb, 15. lipnja 2010.

Službena obavijest sindikalnim središnjicama

Obavještavam vas da smo na štandovima Hrvatskih laburista – Stranke rada diljem Hrvatske u dane 9. do 14. lipnja prikupili 52.096 potpisa građana koji podržavaju vaš zahtjev za raspisivanje referenduma o izmjenama Zakona o radu.

Akciju nastavljamo a prikupljene potpise predati ćemo vam na kraju akcije kao naš doprinos vašoj akciji.

Dragutin Lesar, predsjednik Hrvatskih laburista - Stranke rada
http://www.laburisti.com/modules/news/

-

Novosti
-----------------------------------------------------------------
Sindikati ne posustaju
16.06.2010

Prikupljeno 72 posto potpisa za referendum o izmjenama ZOR-a
(Novilist.hr) ZAGREB – Sindikati su dosad prikupili oko 320.000 od potrebnih 450.000 potpisa za referendum o izmjenama Zakona o radu (ZOR), odnosno u tjedan dana 72 posto, doznaje se od sindikalaca.
Pozivamo građane, koji su u proteklih tjedan dana masovno podržali našu akciju prikupljanja potpisa diljem Hrvatske, da ne posustanu i u što većem broju se nastave potpisivati na našim štandovima, rekao je predsjednik Nezavisnih hrvatskih sindikata Krešimir Sever.

Jučerašnje poruke s radnog ručka premijerke Jadranke Kosor kod Hrvatske udruge poslodavaca (HUP) pokazuju da je za zaštitu radničkih prava, koja bi bila ugrožena predloženim izmjenama ZOR-a, nužno jedinstvo sindikata, svih radnika i građana, jer su na drugoj strani Vlada i HUP stvorili koaliciju, ustvrdio je Sever.
Premijerka Kosor jučer je pozvala sindikate na nastavak pregovora o izmjenama ZOR-a poručivši da je Vlada pripremila amandmane na ZOR koji su na tragu njihovih zahtjeva, a predsjednik HUP-a Damir Kuštrak ustvrdio je da zahtjev za referendumom nema nikakve veze s radničkim pravima.
Sindikati trebaju do iduće srijede, 23. lipnja, prikupiti potpise 10 posto od ukupnog broja birača, tj. točno 449.506 potpisa, kako bi natjerali vlast na raspisivanje referenduma o izmjenama ZOR-a. (Hina)
http://www.nhs.hr/novosti/novost.aspx?id=3049

-

Karlovac: Prikupljeno 72 posto potpisa 
Karlovac,16.lipnja  2010.- Hrvatski radio Karlovac izvješćuje svoje slušatelje kako je Nikola Badovinac, županijski povjerenik SSSH za Karlovačku županiju, i danas  izrazio zadovoljstvo dosadašnjom akcijom potpisivanja: Mogu vam reći da potpisivanje u svim gradovima Županije ide jako dobro. Prije nekoliko trenutaka javljeno nam je da je prikupljeno 72 posto potrebnih potpisa..Vjerujem da ćemo skupiti i više od 500 tisuća potpisa. Pozivam sve građanke i građane da svojim potpisom pokažu da su i oni spremni priključiti se za bolju Hrvatsku. U Karlovcu ćemo ovih dana imati štandove, kao i do sada na Trgu Matije Gupca i ispred Kauflanda, zatim tijekom prijepodneva ispred karlovačke Bolnice, ispred osnovne škole „Braća Seljan“ i ispred Ekonomske škole, a potpisati se može i u Dugoj Resi i Ogulinu.
http://www.sssh.hr/index.php?option=com_frontpage&Itemid=1

-

POPIS ŽUPANIJSKIH KOORDINATORA PRIKUPLJANJA POTPISA
Utorak, 15 Lipanj 2010 11:15 administrator    Mole se svi zainteresirani da se za sve informacije oko aktivnosti prikupljanja potpisa na pojedinim lokacijama obrate nadležnim županijskim koordinatorima.

Županijski koordinatori (PDF dokument). http://ursh.hr/pdf/koordinatori.pdf
Ažurirano Utorak, 15 Lipanj 2010 11:20
http://ursh.hr/

-

UPUTE ZA PROVEDBU IZJAŠNJAVANJA BIRAČA O RASPISIVANJU REFERENDUMA
Utorak, 15 Lipanj 2010 11:10 administrator   

1. mjesta na kojima se provodi izjašnjavanje:
-      moraju biti označena i uočljiva - označiti ih plakatima koje ste dobili od organizatora,
-      moraju imati popis s uvezanim listovima koji sadrže jasno formulirano pitanje – isprintati i uvezati formulare koje ste dobili od organizatora, bez ikakvih intervencija u izgled i sadržaj formulara
-      imati na umu da će se svi ispunjeni formulari morati numerirati i objediniti na jednom mjestu, po završetku izjašnjavanja,
-      u slučaju potrebe prijave novih mjesta za provođenje izjašnjavanja, podatke dostaviti na e-mail adresu: sven.karas@hus.hr Ova e-mail adresa je zaštićena od spam robota, nije vidljiva ako ste isključili JavaScript

2. način izjašnjavanja:
-      izjašnjavaju se samo osobe sa statusom birača, odnosno one koje imaju biračko pravo na redovnim izborima,
-      birači upisiju u formular, u prvi slobodni red, ime i prezime, JMBG i potpis

3. terenska koordinacija:
-      sindikalne središnjice su odredile među sobom po jednog koordinatora za svaku županiju, koji je zadužen za organizaciju i provedbu izjašnjavanja na svom terenu,
-      u poduzećima u kojima djeluje više sindikata, sindikati se upućuju na međusobni dogovor i suradnju radi izbjegavanja preklapanja u pojedinim radnim jedinicama i radi racionalizacije operative

4. što sa ispunjenim formularima:
proslijediti ih županijskim koordinatorima ili središnjicama, budući da ih organizacijski odbor (koji čine čelnici središnjica), objedinjuje, pobrojava i numerira i, konačno, dostavlja u Sabor
Ažurirano Utorak, 15 Lipanj 2010 11:14
http://ursh.hr/index.php?option=com_content&view=article&id=145:upute-za-provedbu-izjanjavanja-biraa-o-raspisivanju-referenduma&catid=40:vijesti
« Zadnja izmjena: Lipanj 16, 2010, 11:35:30 poslijepodne kuntakinte »

shaka zulu

  • Gost
Odg: Želim referendum
« Odgovori #16 : Lipanj 18, 2010, 11:47:07 poslijepodne »
Sindikati odustali od božićnica, Vlada pristala isplatiti regres i dar za djecu
18.06.2010

Za referendum nedostaje još 90-ak tisuća potpisa
18.06.2010
http://www.nhs.hr/novosti/index.aspx

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Želim referendum
« Odgovori #17 : Lipanj 19, 2010, 05:59:48 poslijepodne »
Znam da si ne mogu pomoći,ali najradije bi nekom u sindikatu razbil nos.
Odlućuje u moje ima kako im odgovara.
Budale!!
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Želim referendum
« Odgovori #18 : Lipanj 19, 2010, 06:11:48 poslijepodne »
...ali najradije bi nekom u sindikatu razbil nos.
To mlačanin! Malo temperamenta! To!   ;D   ;)

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Želim referendum
« Odgovori #19 : Lipanj 19, 2010, 06:21:01 poslijepodne »
...ali najradije bi nekom u sindikatu razbil nos.
To mlačanin! Malo temperamenta! To!   ;D   ;)

Nemoj ti meni dizati živac. Znaš!

Nego lijepo dođi večeras u Mlaku i plati pivce,da smirimo živce..... na svirku mislim. ;) ;) :) :)
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Želim referendum
« Odgovori #20 : Lipanj 19, 2010, 06:31:19 poslijepodne »
Znam da si ne mogu pomoći, ali najradije bi nekom u sindikatu razbil nos. Odlućuje u moje ima kako im odgovara. Budale!!

Daj malo pojasni!!
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Želim referendum
« Odgovori #21 : Lipanj 19, 2010, 06:51:36 poslijepodne »
I hoću.

Kada dolaze potpisivati bilo kakove formulare za akcije,navode se programi ili točke nekog plana koje će zastupati ili braniti. U toku pregovora se sve izmiješa i izmijenja ,da na kraju više ne znam ništa.  I naravno uvijek ispadnemo ovce,barem ja imam takav osjećaj.
A do sada je uvijek ,manje-više bilo tako. Evo i sada ,nešto se tražilo potpisivalo,i već se mijenja,a nije ni počelo.
Razumijem ja pregovore i dogovore ,ali sva ta sranja su mene do sada jako puno koštala,kao i sve radnike u Hrvatskoj. Sindikati dobe podršku , a na kraju mi se lijepo smanji plaća uredno nakon svakih pregovora.
I kada god nešto počne,započinje se sa zdravstvom i prosvjetom i tako redom
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

shaka zulu

  • Gost
Odg: Želim referendum
« Odgovori #22 : Lipanj 19, 2010, 07:07:06 poslijepodne »
Ovo kaj su trampili božičnicu za regres i dar za decu..?
Bilo je jen dan na Otvorenomu da se sindikati nemreju dogovoriti o ničemu,kaj ovi gore potpišeju ovi dole ne priznaju i sl.
Ovo jedinstvo oko bilo čega je nekaj novo pri hrvacke sindikate i ja je podržavam iako znam da niš od ovoga nem i nis dobil.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Želim referendum
« Odgovori #23 : Lipanj 20, 2010, 09:57:57 prijepodne »
Kada dolaze potpisivati bilo kakove formulare za akcije,navode se programi ili točke nekog plana koje će zastupati ili braniti. U toku pregovora se sve izmiješa i izmijenja ,da na kraju više ne znam ništa.  I naravno uvijek ispadnemo ovce,barem ja imam takav osjećaj.

Osjećaj te vara, jer to nije točno. To kaj na kraju više ne znaš ništa, osobna je kategorija, no jasno je i normalno da se tijekom pregovora uvijek nešto mijenja. Kao i u svakoj dobroj vezi, nešto moraš i dati ako želiš dobiti. Ukopavanje bez želje za dogovorom nije razgovor, to je monolog.

A do sada je uvijek ,manje-više bilo tako. Evo i sada ,nešto se tražilo potpisivalo,i već se mijenja,a nije ni počelo.

Očito te više smeta to što se nešto mijenja, nego konkretno što i zašto se mijenja. I nije do sada bilo tako, a nije ni sada.

Razumijem ja pregovore i dogovore ,ali sva ta sranja su mene do sada jako puno koštala,kao i sve radnike u Hrvatskoj. Sindikati dobe podršku , a na kraju mi se lijepo smanji plaća uredno nakon svakih pregovora.

Trebaš imati realan stav prema nekim stvarima, a to je da baš nitko nije u poziciji ultimativno postavljati uvjete i zahtjeve, jer bi mogao ostati bez svega. Treba imati mjeru.

I kada god nešto počne,započinje se sa zdravstvom i prosvjetom i tako redom

Pa sa njima se najmanje počinje... ako ćemo o počecima, prva je uvijek najebala policija, tj. MUP, dok o zahtjevima i načinima rada zdravstva i pravosuđa imam svoje, ne baš najbolje mišljenje, jer su isti vrlo često letjeli bezveze i u sferama koje nemaju veze sa mozgom, a još manje sa njihovim osobnim pravdanjem tih zahtjeva.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

plemenitashica

  • Gost
Odg: Želim referendum
« Odgovori #24 : Lipanj 20, 2010, 03:23:43 poslijepodne »
Ljudi nisu imali gdje pročitati što se događa. I danas je sužen prostor, a vidjeli ste i presicu Jadranke Kosor u ponedjeljak. Po meni je ona pokušaj skidanja, uništavanja svake nade građana ove države da oni nešto vrijede. Ona je rekla da jedan potpis neće promijeniti stvari. Iza tog potpisa stoji jedan čovjek, dakle, kakva joj je bila poruka? Mi ne slušamo što vi mislite. Nas uopće nije briga što vi mislite, radimo po svom.
.........

Vladajući sad imaju priliku ili poštivati volju građana i raspisati referendum, ili ignorirati volju građana i po hitnom postupku izmijeniti zakon. Ako do toga dođe, naprosto bi trebala slijediti ne samo sindikalna, nego i građanska akcija. Potpunog neposluha, otkazivanja svake poslušnosti vlasti.

Prosvjedom?

Demonstracijama. Ne volim riječ prosvjed, prosvjed ne znači ništa. Demonstrirati protiv. Demonstracija snage, volje, raspoloženja, stava čovjeka. Ja demonstriram svoj stav.

…………………………………….


Prvo, sindikati obmanjuju građane. To je strašna uvreda. Ne za sindikate, nego za građane koji su potpisali za referendum.

Drugo, tvrditi da se izmjenama ZOR-a ne diraju radnička prava, a istovremeno ići s odredbama kojima se doista ukidaju kolektivni ugovori, ne samo u javnom, nego i privatnom sektoru, je ucjena.


http://danas.net.hr/intervju-tjedna/page/2010/06/17/0145006.html


Malo prije u emisiji Nedjeljom u 2 rečeno je da nedostaje 18 000 potpisa.

Nadam se da će se svatko tko još nije potpisao, otići do goričke tržnice ili pak na neki štand u gradu Zagrebu i pristupiti potpisivanju.

plemenitashica

  • Gost
Odg: Želim referendum
« Odgovori #25 : Lipanj 20, 2010, 03:26:37 poslijepodne »
Kaj samo 14 forumaša zna hoće li ili neće (je ili nije i ne bude) potpisalo za referendum?

Pa dobro ljudi, kaj je tak teško kliknuti na jednu od tri točkice?

plemenitashica

  • Gost
Odg: Želim referendum
« Odgovori #26 : Lipanj 21, 2010, 02:10:08 poslijepodne »
"Sa istekom 12. dana prikupljeno je 97 posto potrebnih potpisa.

Unatoč vremenskim neprilikama koje su jučer bile u čitavoj Hrvatskoj, a koje se i danas nastavljaju, upućujemo apel svim građanima da se odazovu i daju svoj potpis za referendum", kazao je za Index koordinator sindikalnih središnjica Ozren Matijašević.

Srušen štand sindikata u Zagrebu

Noćas je srušen i štand gdje su se prikupljali potpisi na Tomislavovu trgu u Zagrebu. "To je još jedna u nizu provokacija zbog uspješnosti akcije", kazao nam je Matijašević.

Kao primjer takve opstrukcije naveo je i šesti po veličini grad u Hrvatskoj, Veliku Goricu, gdje im gradske vlasti do danas nisu odgovorile na zahtjev o dodjeli lokacije za prikupljanje potpisa. Vlast u Velikoj Gorici drži HDZ.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/sindikati-na-korak-do-uspjeha-za-raspisivanje-referenduma-nedostaje-oko-13-tisuca-potpisa/497674.aspx


Kako vas nije sram........ ne dati ljudima prostor za običan štand?
Gadovi HDZ-ovski i HSS-ovski i HSP-ovski.
Kaj samo vi živite u ovom gradu? Od kud vam pravo da nam uskraćujete mogućnost potpisivanja?

Strašno, fuj....... bljak....... smrdite......... Hodat ću po gradu sa onom sponom preko nosa koju koriste sinkronizirane plivačice da ne osjetim smrad (samo da to pribavim - ako netko zna neka mi napiše gdje se to može kupiti).

shaka zulu

  • Gost
Odg: Želim referendum
« Odgovori #27 : Lipanj 21, 2010, 02:23:49 poslijepodne »
Pregovaramo i potpisujemo peticiju za referendum
19.06.2010

(SDLSN, 19. lipnja 2010.) Iako Sindikat državnih i lokalnih službenika i namještenika RH jučer nije potpisao Sporazum i Dodatak II Kolektivnom ugovoru za državne službenike i namještenike to ne znači da ih neće potpisati.
Radi se o rezultatu pregovora u kojima je SDLSN imao odlučnu ulogu u definiranju konačne verzije oba dokumenta, kojima se pitanja o kojima se vode višemjesečni pregovori razrješavaju na društveno odgovoran i za socijalne partnere prihvatljiv način.

Činjenica da se pregovori zbivaju istovremeno kad se provodi akcija prikupljanja potpisa za raspisivanje referenduma o izmjenama Zakona o radu, obvezu i pravo sindikata da pregovaraju u dobroj vjeri i interesu svojih članova ne umanjuje niti stavlja izvan snage.
Naprotiv, činjenica da sindikati koji pregovaraju i zaključuju kolektivne ugovore istovremeno sudjeluju u prikupljanju potpisa za referendum o ZOR-u samo govori o tome da pored interesa vlastitih članova podržavaju i demokratsko izjašnjavanje građana u interesu svih radnika.
SDLSN stoga osuđuje objede pojedinih sindikalnih lidera na račun sindikata državnih službi koji nisu zaboravili svoje statutarne obveze o pregovaranju u korist svojih članova i podsjeća da se radi o sindikatima koji djeluju upravo u okviru njihovih središnjica.
Sindikati državnih službi i državni službenici i namještenici odazvali su se pozivu svojih središnjica i zajedno prikupili desetke tisuća potpisa za raspisivanje referenduma protiv izmjena ZOR-a koje, kako ističu središnjice, dovode u pitanje sve kolektivne ugovore, ali su u pregovorima sa svojim poslodavcem - Vladom, ugovorili jamstvo da im kolektivni ugovor neće biti otkazan prije isteka važenja.
Ne bi li bilo nerazborito boriti se za sve kolektivne ugovore, a propustiti priliku za očuvanje vlastitog?
SDLSN stoga još jednom poziva svoje članstvo na podršku najvišem demokratskom obliku izjašnjavanja o važnom društvenom pitanju poput Zakon o radu, a čelnike sindikalnih središnjica koji im osporavaju pravo na pregovore upozorava da ne brkaju ulogu središnjica i sindikata.
http://www.nhs.hr/novosti/novost.aspx?id=3058

-

Lesar predaje sindikatima prikupljene potpise 
Zagreb, 21. lipnja 2010. – Sindikalne središnjice - SSSH, NHS, HUS, MHS i URSH, organiziraju sutra, 22. lipnja 2010. godine, u 11,00 sati, u Radničkome domu, u Zagrebu, u dvorani 518, konferenciju za novinare na kojoj će javnost biti izviještena o rezultatima akcije prikupljanja potpisa za raspisivanje referenduma protiv izmjena Zakona o radu. Na konferenciji će i Dragutin Lesar, predsjednik Stranke hrvatskih laburista – Stranke rada, predati sindikalnim predstavnicima potpise što su ih prikupili aktivisti te stranke. 
 
Podrška Franjevačkog svjetovnog reda 
Zagreb, 21. lipnja 2010. – Napominjući kako je pravo na rad jedno od osnovnih ljudskih prava, Franjevački svjetovni red izrazio je podršku akciji sindikalnih središnjica prikupljanja potpisa radi raspisivanja referenduma protiv najavljenih izmjena Zakona o radu.
- Poučeni dosadašnjim iskustvom da se rješenja problema traže pritiskom i na štetu malog čovjeka, radnika, smatramo da se nijedno pitanje ne može rješavati na brzinu i, u pravilu, nedovoljno razjašnjenim odlukama. Na taj se način želi rješavati i tekuća ekonomska kriza (ili prikazati kao rješenje) nauštrb radničkih prava, kao što je primjerice oduzimanje slobodne nedjelje. Sve u korist krupnog kapitala, iako je kriza sama izazvana nekontroliranom željom za profitom i nepovjerenjem između različitih slojeva društva stvorenim upravo fenomenima (neo)liberalnog kapitalizma. 
Opširnije... 
 
Obrazac za prikupljanje potpisa 
Obrazac za prikupljanje potpisa (pdf) http://www.sssh.hr/files/Obrazac%20za%20prikupljanje%20potpisa%20(pdf).pdf

NAPOMENA: potpisi se prikupljaju isključivo na mjestima predviđenim za prikupljanje potpisa za raspisivanje referenduma
 
Prikupljeno 95 posto potrebnih potpisa za referendum 
Osijek, 20. lipnja 2010. (Hina) - Koordinator sindikalnih središnjica i predsjednik HUS-a Ozren Matijašević izjavio je danas u Osijeku kako su sindikati do sada prikupili 95 posto potrebnih potpisa za raspisivanje referenduma o izmjenama i dopunama Zakona o radu (ZOR) te ponovno pozvao građane da daju potporu ovoj inicijativi.
Na konferenciji za novinare na središnjem osječkom Trgu Ante Starčevića, gdje se prikupljaju potpisi na peticiju za provedbu referenduma, Matijašević je rekao kako će jedna od idućih aktivnosti sindikata biti izmjena, kako drži, "prerigidnih odredbi zakona o referendumu".
Opširnije... 
 
Prikupljeno 91 posto glasova za referendum 
Vinkovci, 19. lipnja 2010. (Hina) - Sindikati su s jučerašnjim danom prikupili 91 posto potrebnih potpisa za raspisivanje referenduma protiv izmjena Zakona o radu, potvrdio je predsjednik Hrvatske udruge sindikata (HUS) i koordinator sindikalnih središnjica Ozren Matijašević tijekom posjeta sindikalnom štandu, na kojem se u središtu Vinkovaca prikupljaju potpisi.
"Iz ovoga je razvidno kako ćemo uspjeti unatoč prekrutim odredbama Zakona o referendumu. Uspjet ćemo ono što nikome do sada u Hrvatskoj nije uspjelo te ćemo za pregovaračkim stolu, uvjeren sam, ispregovarati sadržaj Zakona o radu po mjeri hrvatskih radnika, a na uštrb tajkuna i sve vojske onih poduzetnika koji su bogatili sebe siromašeći Hrvatsku", izjavio je novinarima Matijašević.
Za pregovarački stol vratiti će se, kako je kazao, odmah nakon završetka prikupljanja potpisa.
Po njegovim riječima, ukoliko "druga strana" bude imala razuma slušati hrvatske građane dogovor će biti moguć, a ukoliko ne, "ima referendum a onda će to biti jasan znak da hrvatski narod ne želi ovakvu Vladu i ovakav način vladanja".
Opširnije... 
 
HDSSB protiv izmjena ZOR-a i podupire peticiju sindikata za referendum 
Osijek, 18. lipnja, 2010. (Hina) - Hrvatski demokratski savez Slavonije i Baranje (HDSSB) protivi se izmjenama i dopunama Zakona o radu (ZOR) te poziva hrvatske građane da potpišu sindikalnu peticiju za referendum o izmjenama ZOR-a, rekao je danas na konferenciji za novinare predsjednik HDSSB-a, osječko-baranjski župan i saborski zastupnik Vladimir Šišljagić.
Ocijenio je kako je svrha predloženih izmjena i dopuna toga zakona "smanjiti materijalna prava ionako najugroženijih skupina hrvatskog društva".
Nije nam jasno, dodao je Šišljagić, "kakve su to izmjene kad je zakon usklađen sa standardima EU-a i ne znači li to zapravo da sada treba donijeti izmjene koje će očito biti mimo tih standarda". 
Opširnije... 
 
STUH odbacuje tvrdnje HUP-a o potpisanome "kolektivnome ugovoru u grani turizma"  
Zagreb, 18. lipnja 2010. (Hina) - Sindikat turizma i usluga Hrvatske (STUH) odbacio je danas tvrdnje Hrvatske udruge poslodavaca (HUP) kako je potpisan "kolektivni ugovor u grani turizma" kao pokušaj dezinformiranja hrvatskih građana i obezvređivanja napora hrvatskih sindikata u prikupljanju potrebnog broja potpisa za referendum o izmjenama Zakona o radu (ZOR). 
Opširnije... 
http://www.sssh.hr

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: Želim referendum
« Odgovori #28 : Lipanj 21, 2010, 08:39:42 poslijepodne »
Kao primjer takve opstrukcije naveo je i šesti po veličini grad u Hrvatskoj, Veliku Goricu, gdje im gradske vlasti do danas nisu odgovorile na zahtjev o dodjeli lokacije za prikupljanje potpisa. Vlast u Velikoj Gorici drži HDZ.

Ja imam informaciju da su ipak dozvolili prikupljanje potpisa i to na Trgu Stjepana Radića i na Trgu kralja Petra Krešimira IV.

Bilo bi dobro kad bi novo pokrenuta e-pisarnica imala mogućnost da su neki predmeti javno dostupni. Npr. siguran sam da bi bilo dosta zainteresiranih da vidi kako se rješavaju zahtjevi poput ovog. Onda bi građani bili u stanju vidjeti rad Gradske Uprave (kako je u naslovu portal Zagrebancija predstavio novu uslugu).

Laburisti (koji su organizirali potpisivanje u Velikoj Gorici) su dobili savjet da za dopuštenje pitaju upravu Tržnog centra da se potpisivanje organizira na njihovom prostoru što su oni i dobili. Sakupljanju potpisa su se pridružili i umirovljenici koji su također postavili svoj štand u Tržnom centru.

Offline mojca

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 213
  • Karma: +0/-0
Odg: Želim referendum
« Odgovori #29 : Lipanj 22, 2010, 07:28:39 prijepodne »
Sinoć na dnevniku nove tv je rečeno da grad Velika Gorica nije dao dozvolu za postavljanje štanda za sakupljanje potpisa.