Autor Tema: Sitni popravci vodovoda u kući  (Posjeta: 339590 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Sitni popravci vodovoda u kući
« Odgovori #45 : Rujan 27, 2009, 12:18:31 prijepodne »
                                    Montaža niskotlačnog bojlera u sudoperu                            25.09.2009



Kod montaže niskotlačnog bojlera u sudoper treba obratiti pažnju da se cijevi sa mješalice, koja je montirana na sudoperu ,ne okrenu suprotno! Svaka mješalica za niskotlačni bojler ima tri priključne cijevi. Danas se prodaju, gotovo uvijek bez kutnog ventila,osim ako vas sam prodavač ljubazno ne podsjeti da morate uzeti i kutni ventil,ali se posebno naplaćuje.
Pametno je i vrlo korisno kod izmjene mješalice svakako promijeniti i postojeći kutni ventil.Ovisno o položaju dovodne hladne vode, postavimo električni bojler na mjesto gdje nam najviše odgovara i spojimo ga sa gibljivim cijevima.srednja cijev od mješalice ( rekli smo da mješalica ima tri cijevi) spojimo na kutni ventil,desnu spojimo na hladnu vodu,a lijevu na toplu vodu.
Cijevi najvjerojatnije na sebi imaju i oznake ,dvije plave i jedna crvena.Crvena je naravno oznaka za toplu vodu. Ako se dogodi da na cijevima nema oznaka,.lako ustanovimo koja se od tri cijevi spaja na toplu vodu. Postavimo slavinu u položaj zatvorena voda ,ako je jednoručna,ili zatvorimo toplu i hladnu vodu.Sada probamo puhnuti kroz cijevi ,a samo kroz jednu cijev možemo puhnuti,dok kroz ostale dvije to nije moguće.Ta cijev koja ima slobodan protok zraka je cijev za toplu vodu.
Može se dogoditi da su nam cijevi prekratke. U tom slučaju možemo ih produžiti sa dodatnim gibljivim cijevima,koje na jednoj strani moraju imati mušku,a na drugoj žensku stranu spajanja.Ukoliko ne možemo kupiti takove cijevi , tada kupimo cijevi da imaju matice sa dvije strane i spojimo ih sa nazuvicom (niplom)3/8“.

Niskotlačni bojler za "šank montažu" u sudoperu

  Kutni venti 1/2"-3/8"

  Prikaz montaže mješalice na sudoperu i spajanje na bojler
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Sitni popravci vodovoda u kući
« Odgovori #46 : Rujan 28, 2009, 09:25:31 prijepodne »
Montaža niskotlačnog bojlera iznad sudopera

Montaža niskotlačnog bojlera iznad sudopera može biti iznad samog priključka hladne vode ,koji se u pravilu nalazi oko sredine sudopera,ili zbog raznih razloga može biti pomaknut od  središnje osi u lijevu ili desnu stranu. Kod montaže u samoj sredini sudopera za spojeve između bojlera i mješalice (slavine) možemo koristit fleksibilne ili krute cijevi. Kod odabira cijevi moramo provjeriti  dimenziju spojnih priključaka na samom bojleru. Neki proizvođači stavljaju ½“ , a neki 3/8“ priključke na grijaču. Mješalica  mora biti za niskotlačni bojler,model nije presudan,i ovisi o izboru kupca.
Kad bojler montiramo izvan središnje osi od priključka hladne vode,potrebno je uzeti dovoljno dugačke cijevi. U izbor dolaze fleksibilne ili bakrena poniklane(krute9 koje se lako savijaju. Kod spajanja ispod svake spojne matice (holendera) nalazi se konusna ili ravna gumena brtva sa kojom se brtvi spojno mjesto, ako koristimo bakrene cijevi. Kod fleksibilnih cijevi se brtva nalazi u samim cijevima (nije uvjet) ili se stave gumene ili brtve od klingerita .
Kad je sve spojeno napunimo bojler vodom i uključimo ga u struju i namjestimo termostat na željenu temperaturu            

Izgled bojlera za montažu iznad sudopera

Mogući odabir mješalica
« Zadnja izmjena: Rujan 28, 2009, 09:45:20 prijepodne mlačanin »
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Sitni popravci vodovoda u kući
« Odgovori #47 : Rujan 28, 2009, 10:30:31 poslijepodne »
                                Zašto curi voda iz mješalice na kuhinjskom bojleru


Mješalica na kuhinjskom bojleru,montirana na zidu ili na sudoperu je po principu rada ista. To su inače niskotlačne mješalice ili slavine ,koje su tako konstruirane da se višak vode koji se uslijed zagrijavanja vode u spremniku pojavljuje,može nesmetano iscuriti iz spremnika bojlera van . Kada se to ne bi moglo dogoditi, došlo bi do pucanja plastičnog spremnika za vodu.međutim korisnici,a u ovom slučaju najviše domaćice stalno pokušavaju zatvoriti vodu,a on i dalje nekontrolirano curi van.Treba obratiti pozornost kada se voda u spremniku zagrijava ( gori crvena lampica na vanjskom plaštu ) tada uvijek  počne kapati voda na pipi. Nakon što se voda ugrije ,nakon minutu ili dvije prestane kapati voda iz pipe. Voda se zagrijala na određenu temperaturu,višak koji se stvara zagrijavanjem je nesmetano iscurio van i sada sve miruje do ponovnog zagrijavanja ili puštanja vode.
Kad pustimo toplu vodu spremnik se puni hladnom vodom i potiskuje toplu vodu van na pipu.Kako je spremnik od plastike uslijed radnog pritiska u mrežu spremnik se raširi i nakon zatvaranja sav višak vode mora iscuriti van. Zbog ovih opisanih osobina nije potrebno stalno zatvarati i okretati obrtaje do krajnjih granica jer se ta voda nikako ne može zaustaviti.

Naravno treba razlikovati curenje kada je istrošena gumica ili oštećen „sic“ na tijelu mješalice. U tom slučaju treba pristupiti popravku mješalice.

„Drži vodu dok majstori odu“
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

shaka zulu

  • Gost
Odg: Sitni popravci vodovoda u kući
« Odgovori #48 : Rujan 30, 2009, 07:06:19 poslijepodne »
Već sam u ranijem postu spomenuo da usporedno sa rijekom Savom teće rijeka podzemnih voda u dužini 15 km sa jedne i druge obale. Kako te vode osciliraju tako se i sam nivo vode mijenja u podzemlju.
Mi ti pak imamo drugi problem;
- `69. da je prekopan kanal Sava-Odra odsekli su nas od Lomice i Mosečajne,od se vode kaj dolazi z bregov,više nas niš ne plavi ali to ima i svo naličje,
- celu istočnu stran Gorice rube šudrane glibline 45-50 metri;KPD-Vukovina,Ježevo-Novo Čiče,Crno jezero/Malo Čiče/Veliko Čiče, kaj se žile povlečeju k sebe.
Saki kubik šudra kaj se zvadi nadoknadi se z kubikom vode kaj tu jamu zaleje.Negdo je rekel da su takovi površinski kopi rak rane za podzemne vode.Nemam razloga za ne veruvati mu...

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Sitni popravci vodovoda u kući
« Odgovori #49 : Rujan 30, 2009, 08:45:43 poslijepodne »
Već sam u ranijem postu spomenuo da usporedno sa rijekom Savom teće rijeka podzemnih voda u dužini 15 km sa jedne i druge obale. Kako te vode osciliraju tako se i sam nivo vode mijenja u podzemlju.
Mi ti pak imamo drugi problem;
- `69. da je prekopan kanal Sava-Odra odsekli su nas od Lomice i Mosečajne,od se vode kaj dolazi z bregov,više nas niš ne plavi ali to ima i svo naličje,
- celu istočnu stran Gorice rube šudrane glibline 45-50 metri;KPD-Vukovina,Ježevo-Novo Čiče,Crno jezero/Malo Čiče/Veliko Čiče, kaj se žile povlečeju k sebe.
Saki kubik šudra kaj se zvadi nadoknadi se z kubikom vode kaj tu jamu zaleje.Negdo je rekel da su takovi površinski kopi rak rane za podzemne vode.Nemam razloga za ne veruvati mu...

Da to su zaista problemi koji će nam jednog dana pokazati svoje pravo lice.Sječam se dobro vremena kada je u Buzinu i okolici oko Male Mlake bio veliki problem bilo kakva gradnja,upravo zbog vodozaštitnog područja crpilišta u M.Mlaki.Svojevremeno su kopali do dubine od cca 7 metara i radili betonski zaštitni zid kao zaštitu.
U devedesetima su naprosto svi podivljali.rade se iskopi do 10 metara dubine, baš u samom Buzinu,na gotovo svim grđevinama koje sada stoje uz cestu.Vadili su i odvozili šoder i otvarali mjesta oborinskim vodama da zagade zemljište.Sva ta nečista voda se ipak malo pročistila ali mislim da je dio ipak došao do vodenih tokova.

Ista je situacija i sa svim tim šljunčarama u našoj okolici koje se nekontrolirano šire,a vodostaj se svakako smanjuje tako da postoji problem dobave vode.Moguče rješenje su bušeni bunari do promjera 125 mm ili veči profili i naravno ugradnja injektora jer se povečava usisna (manometarska ) visina.Ovakova bušenja treba povjeriri osobama koje se razumiju u posao,jer kod bušenja se ide na dubinu prema vrsti tla.Ukoliko se prilikom bušenja zbog neznanja probije takozvani zaštitni sloj Lapora,voda nam jednostavno ode u veće dubine i sav je posao uzaludan.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

shaka zulu

  • Gost
Odg: Sitni popravci vodovoda u kući
« Odgovori #50 : Listopad 01, 2009, 11:45:02 poslijepodne »
Citat:
Posle su mi rekli da ak zabijaš na tu gliblinu nemreš imati samo el.pumpu nek na kraj mejne cevi kaj ju spuščaš čez ovu od 2.5" moraš imati "injektor" (wtf!?).A to durilo od injektora nemre vlesti v 2.5" nek v 3" minimalno.I

Ima rješenje i za cijev od 2 1/2",jer se rade injektori i za te profile cijevi.
Injektor treba narućiti kod Brunovića u Samoboru http://www.portir.com/croatia-poslovni-imenik/b/BRUNOVIC-Samobor.html
Kada se ugrađuje injektor tada bi trebalo uzeti barem peterostepenu pumpu,jer se jedna trećina vode vraća nazad i koristi za podizanje vodenog stupca do 7 metara.
Kada se slaže usisna instalacija dobro je umjesto koljena na mjestu ulaska cijevi u bunar (cijev) staviti t-kode i još komad cijevi sa kolčakom (mufom) i čepom da se kroz njih zaliju cijevi.
Kulko se tu gubi po pitajnu kapaciteta i tlaka v odnosu na injektor za 3"?

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Sitni popravci vodovoda u kući
« Odgovori #51 : Listopad 02, 2009, 10:39:57 prijepodne »
Za izračun gubitka kapaciteta ne mogu dati točne podatke jer na stranicama nema nikakvih tehničkih podataka o toj vrsti injektora. Ali za samo korištenje znam da se gubi zbog manjeg profila.Ovi gubitci nisu presudni za samo korištenje ovakvog tipa injektora.Važan je podatak da se kod injektora gubi jedna trećina (cca) dignute vode kroz povratnu cijev.Da se nadoknadi razlika u profilu sada će pumpa raditi nešto duže dok se ne napuni spremnik sa vodom i dok tlačna sklopka ne isključi motor.
Tlak je jednaki u svakom slučaju jer njega određujemo količinom zraka u spremniku i regulacijom tlačne sklopke. Za normalni rad kod spremnika od 180 litara vode dovoljno je da nam iscuri oko 50 litara vode ,nakon čega se treba uključiti motor pumpe. Ovo nije pravilo, više kao primjer.Peterostepena pumpa od Elektrokovine  (vidi pločicu na motoru) ima kapacitet usisa od 90 litara u minuti kad su uvjeti idealni,(što u slučaju 2“ injektora nisu). Ali može zadovoljiti ipak potrebe domaćinstva za vodom. Ako nema drugog rješenja  ili je neprihvatljivo iz bilo kojeg razloga mislim da je i ovo zadovoljavajuče.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Sitni popravci vodovoda u kući
« Odgovori #52 : Listopad 12, 2009, 09:56:50 prijepodne »
Količina vode koja istjeće iz okruglog profila ili otvora izraženo u milimetrima(prema tabeli Hermann Sewerin)
Oznaćeni su otvori zatim koliko istjeće litara u minuti,na sat,a u metrima kubnim,na dan i na mjesec

otvor u mm  u min    na sat    na dan    na mjesec

    0,5          0,33      20        0,48            14,4
    1,0          0,97      58        1,39            41,6
    1,5          1,82    110         2,65            79
    2,0          3,16    190         4,56            136
    2,5          5,09    305         7,30            218
    3,0          8,15    490        11,75           351
    3,5         11,3     680        16,3             490
    4,0         14,8     890        21,4             640
    4,5         18,2    1100       26,4             790
    5,0         22,3    1340       32,0             960
    5,5         26,0    1560       37,4            1120
    6,0         30,0    1800       43,2            1300 
    6,5         34,0    2050       49,1            1478
    7,0         39,3    2360       56,8            1700
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Sitni popravci vodovoda u kući
« Odgovori #53 : Listopad 25, 2009, 09:06:08 poslijepodne »
Problem odvodnje u kanalizaciju ako smo ispod nivoa kanalizacije


RAZDJELNI SUSTAV ZA PODIZANJE KANALIZACIJE DO 7 m VISINE I 60 m DUŽINE KROZ CIJEV PROMJERA 32 - 40 mm


Kako si pomoči kada želimo imati sanitarne uređaje,a nalazimo se niže od kanalizacione mreže?Jednostavno,za takove potrebe postoji takozvani „lift“ sistem.To je u stvari jedna vrsta pumpe u koju možemo spojiti do tri sanitarna uređaja .Prilikom korištenja bilo kojeg uređaja na pr; tuš kada,wc školjka,umivaonik ili veš mašina voda odlazi do uređaja-pumpe, koja lopaticama usitnjava fekalije i kroz sistem cijevi diže na potrebnu visinu i izbacuje u kanalizacionu mrežu.
To je plastična kutija s ugrađenom pumpom koja automatski melje i odvodi vruću vodu (do 100° C), kiseline i masnu vodu, fekalije i toaletni papir, bilo da su podrijetla iz kupaonice ili kuhinje, putem male cijevi promjera 32 ili 40 mm u najbližu kanalizaciju.
Može se pričvrstiti na bilo koju WC školjku izvedenu po europskim standardima sa horizontalnim izvodom. 
Uređaj se sastoji od prve jedinice za skupljanje vode, trajno pričvršćene za WC školjku i druge, odvojive jedinice u kojoj se nalazi radni mehanizam.
U slučaju začepljenja, blokade ili mehaničkog kvara, uređaj omogućuje da se odvojiva jedinica demontira bez potrebe za demontažom WC školjke, sabirne i odvodne cijevi.
 Visina izbacivanja je 7 metara i do 60 metara dužine u cijevima promjera 32-40 mm.
Postoji nekoliko proizvođača odnosno zastupnika koji prodaju takove uređaje,a mogu se kupiti u trgovinama (ne želim nikoga reklamirati).
 
Ovako izgleda uređaj
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

shaka zulu

  • Gost
Odg: Sitni popravci vodovoda u kući
« Odgovori #54 : Studeni 01, 2009, 11:40:01 poslijepodne »


Mlačan,jena zate.
Dela se o jenomu zajedničkomu zdencu promera oko meter označenomu kak točka "B".Da se nebi voda nosila v kanta i karnistere do točke "A",za blago,treba bi zmisliti nekakovu mrežu kaj bi to nosila gore.Zanima me specifikacija vodovoda,promeri,snage,tlak...
Dulina ( l ) cevi bi bila oko 300m
Visinska razlika (visina, h ) zmed točke "A" i "B" je 30m
Kaj misliš..?

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Sitni popravci vodovoda u kući
« Odgovori #55 : Studeni 02, 2009, 10:15:07 prijepodne »
Citat:
Mlačan,jena zate.

Može.
Malo dopune prosim tu ili na pp meni je sejeno.
Imali li struje kod točke B?-Može li se osigurati (valda more)?Monofazna  ili trofazna?
Kod točke B treba postaviti pumpu u bunar da se ne zmrzne.
Toćka A- u kaj se bu voda zlevala?-da znam jej treba kakvaplovna sklopka.
Napisal bum sve pa pošelem ,samo da malo pronjušim cenu materijala.
Bok!
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

shaka zulu

  • Gost
Odg: Sitni popravci vodovoda u kući
« Odgovori #56 : Studeni 02, 2009, 05:13:25 poslijepodne »


To ti je,trenutno,čista aproksimacija.Most bu,most ne...Tak da mi je važneši princip nek cena.
Kaj se struje dotikavle,moreš ti razdelati sve opcije,z i bez.
Kak gliboko se mora deti pumpa da se ne zamrzne?
Idemo reči da je točka A čista pipa,da nebi krava preguknula plovak.

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Sitni popravci vodovoda u kući
« Odgovori #57 : Studeni 12, 2009, 05:31:32 poslijepodne »
Pokušao sam dobiti od Grundfosa malo podrobnije podatke i njihovo mišljenje,ali nisu mi odgovorili,a to je razlog za ovoliko čekanje.
Dobava vode za iskazane potrebe moguća je uz korištenje potopnih crpki tvrtke Grundfos.Detaljne upute o mogućoj montaži i normama te o odabiru vrste pumpe vidi u priloženim uputama ,a stavit ću i link.  Sam proizvođač navodi da se ipak za posebne namjene treba savjetovati sa njima radi eventualnih prigovora nakon montaže i posao treba obaviti ovlašteni serviser.
No sada malo o principu rada i moguće montaže.
Pumpu treba postaviti u bunar sa Pvc usisnom cijevi fi 1“1/4 (ili 5/4“),a za pumpu treba montirati odgovarajuću sajlu i podvodni pogonski električni kabel koji mora biti dimenzioniran prema tabeli (vidi upute).
Pvc cijev mora biti malo labavija od sajle radi samog istezanja i mora biti pričvršćena plastičnim spojnicama zajedno sa sajlom i kablom od struje.Na gornjoj strani bunara sve se mora pričvrstiti na vodoravnu šipku montiranu na mogući dohvat radi servisiranja.
Kod bunara se mora na dubini od cca 60 cm iskopati kanal u koji se polaže plastična cijev sa kojom se ide sve do mjesta trošenja.
Na tom dijelu, gdje cijev izlazi iz bunara potrebno je ugraditi MS okiten spojno koljeno radi lakše montaže i polaganja cijevi.
Gornji dio bunara treba pokriti radi mogućeg smrzavanja zimi.kod mjesta trošenja treba iskopati šaht na dubini od cca 60 cm i tamo treba ugraditi t-komad ventile i ispusnu slavinu da se može iz gornjeg dijela cijevi,gdje se pušta voda ,ispustiti voda kad se ne troši radi smrzavanja.
Model pumpe za koju mislim da bi odgovarala je SP2.
Uvijek je bolje uzeti jaču pumpu ,ardi zaliha u maksimalnoj dobavi vode i padu tlaka na toj visini i dužini.
Ukoliko treba još nekih pojašnjenja samo se javi.
Pozdrav!
http://www.grundfos.com/web/homehr.nsf
http://net.grundfos.com/Appl/WebCAPS/custom?userid=GFCroatia
http://net.grundfos.com/Appl/WebCAPS/InitCtrl?mode=1
http://net.grundfos.com/Appl/WebCAPS/InitCtrl?mode=13
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline ivana_vg

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 252
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Ženski
Odg: Sitni popravci vodovoda u kući
« Odgovori #58 : Prosinac 08, 2009, 06:51:56 poslijepodne »
Imam problem,pa ako bi mi tko mogao pomoći.
Imam  na  wc-školjci  akva  ispirač na okretanje.   Bilo se je nešto pokvarilo i nije uopće  radio, samo se  bezveze okretalo  amo tamo. To smo izvadili i kupili  novi  akva  ispirač,  međutim on  radi,ali voda  jako  slabo ide,  uopće  ne može  isprati školjku već  moramo  s  kantom zalijevati. 
U čemu je problem?   Uz  školjku imamo ono za  zatvaranje-otvaranje vode i  na maksimumu je i   voda ne teče jače. 
Jako slabo ide voda,gotovo ništa.  Zvali smo majstora,ali veli da je to sitnica i da mu se neda dolaziti  za to, da  nema nikakve računice  s time.
Ako bi mi tko mogao pomoći, hvala

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Sitni popravci vodovoda u kući
« Odgovori #59 : Prosinac 08, 2009, 10:15:31 poslijepodne »
Bilo bi dobro ako možete slikati taj vaš novi akva ispirač da vidim kako izgleda.
Naime pretpostavljam da ste kupili isti model,kakav ste imali do sada.Pretpostavljam da ste zamijenili i cijev zajedno sa ispiračem.Ako ste sve zamijenili sa novim dijelovima tada  je moguća greška u Wc školjki ili niste do kraja otvorili vodu na ventilu u zidu.
U onom dijelu Wc školjke povremeno se sakupi kamenac pa je ispiranje dosta loše ili slabo. Potrebno je skinuti cijev od ispirača i skinuti kamenac . Ovo zna biti malo teže ako nema dovoljno mjesta sa zadnje strane školjke.
Druga mogućnost je ,da nije otvoren ventil ,jer akva ispirač mora ima puni protok i pritisak inače ne radi.
Možda postoji mogućnost da se ugradi vodokotlić malo povišeni iznad Wc školjke što bi bila bolja opcija. U tom slučaju ipak ima više vode i bolje je ispiranje.
Nadam se da sam barem malo pomogao.
E da na kraju još najvažnija stvar,ako imate hidrofor tada od akva ispirača nema koristi,jer nema stalni pritisak.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....