Autor Tema: Sitni popravci vodovoda u kući  (Posjeta: 339819 )

0 Članova i 3 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Sitni popravci vodovoda u kući
« Odgovori #90 : Travanj 23, 2010, 10:17:14 poslijepodne »
Znači spajaš posel s hobijem? Jesi lisac...   :)

A daj nek raskopaju pumpu za vodeno hlađenje na golfu i promjene simering, pa mi to poslikaj, pa da se ja ne zahebem kad bum to išel delati.  ;)

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Sitni popravci vodovoda u kući
« Odgovori #91 : Travanj 24, 2010, 08:14:19 prijepodne »
Znači spajaš posel s hobijem? Jesi lisac...   :)

A daj nek raskopaju pumpu za vodeno hlađenje na golfu i promjene simering, pa mi to poslikaj, pa da se ja ne zahebem kad bum to išel delati.  ;)

Znam da se šališ,ali ti ipak odgovaram.  :)

Ovo doista i je moj posao,učiti djecu vještinama i tajnama zanata kroz igru i druženje kada god je to moguće. Imam doista puno slika sa ovakvom tematikom ali ih nisam do sada objavio osim za našu internu upotrebu.



Primijetio sam da je ljudima ovakav način objašnjenja i prikaza  puno bliži i zato ga koristim na ovom forumu za teme koje mogu tako obraditi.

Naravno ,djeca rade i cijele instalacije u radioni ,koje nakon nekoliko ponavljanja preuredimo u neku drugu vježbu. Liječnici vape za donacijama ljudskih tijela, a ja se sa đacima snalazim na starim sanitarnim uređajima bez javnog vapaja.

Sada je ovo preveliko skretanje s teme. Drago nam je da ti se teme dopala. Ako ima novih pitanja ili se ja sjetim nove teme evo nas opet.

Pozdrav
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Sitni popravci vodovoda u kući
« Odgovori #92 : Travanj 26, 2010, 10:06:40 prijepodne »
Za sve one koje eventualno zanima rad i naćini rada s pex materijalima i pex tehnika u vodovodu i centralnom grijanju.



http://www.viega.com/xchg/en-com/hs.xsl/556.htm

http://www.viega.com/xbcr/en-com/659455_Brochure_Pexfit_Pro_HR_net.pdf

Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Sitni popravci vodovoda u kući
« Odgovori #93 : Travanj 26, 2010, 10:29:29 prijepodne »
Ovaj tvoj zadnji link mi je baš interesantan. Sad si me zaineresiral malo tak da te moram neka pitati: da ideš danas - sutra gradit kuću, koju vrstu cijevi bi koristio za svoj vodovod, koje za grijanje? I zašto?

Tu ima, kolko ja znam, više mogućnost i bilo bi lijepo čuti prednosti i nedostatke svakog sistema. Mogu se koristiti recimo bakrene cijevi, pa one "normalne" pocinčane, pa onda imamo i one rostfrajne (edelstahl), a ovih plastičnih ima isto različitih. Kolko vidim taj pex ima sloj aluminija, kaj vjerojatno poboljšava vodonepropusnost, dok one plastične cijevi s kojima ti se učenici "igraju" pretpostavljam da nemaju nikakav sloj metala u sebi.

Interesirala bi me neka usporedba tih različitih vrsti cijevi glede: cijene, održavanja, kolko muke i posla i specijalnih alata treba da se ugrade, jel se bez problema može nekaj naknadno promijeniti, ak slučajno zbušim rupu u zidu i pogodim cijev, kak se to da popraviti, kak je ak se slučajno voda u cijevi zaledi, kak je ak se u sistemu koriste još i cijevi od drugog materijala, kak je sa kamencom, kak je sa utjecajem na zdravlje, itd.

Baš sam znatiželjan, kaj ne?   :)

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Sitni popravci vodovoda u kući
« Odgovori #94 : Travanj 26, 2010, 11:26:01 prijepodne »
Ovaj tvoj zadnji link mi je baš interesantan. Sad si me zaineresiral malo tak da te moram neka pitati: da ideš danas - sutra gradit kuću, koju vrstu cijevi bi koristio za svoj vodovod, koje za grijanje? I zašto?

Tu ima, kolko ja znam, više mogućnost i bilo bi lijepo čuti prednosti i nedostatke svakog sistema. Mogu se koristiti recimo bakrene cijevi, pa one "normalne" pocinčane, pa onda imamo i one rostfrajne (edelstahl), a ovih plastičnih ima isto različitih. Kolko vidim taj pex ima sloj aluminija, kaj vjerojatno poboljšava vodonepropusnost, dok one plastične cijevi s kojima ti se učenici "igraju" pretpostavljam da nemaju nikakav sloj metala u sebi.

Interesirala bi me neka usporedba tih različitih vrsti cijevi glede: cijene, održavanja, kolko muke i posla i specijalnih alata treba da se ugrade, jel se bez problema može nekaj naknadno promijeniti, ak slučajno zbušim rupu u zidu i pogodim cijev, kak se to da popraviti, kak je ak se slučajno voda u cijevi zaledi, kak je ak se u sistemu koriste još i cijevi od drugog materijala, kak je sa kamencom, kak je sa utjecajem na zdravlje, itd.

Baš sam znatiželjan, kaj ne?   :)

Odgovorit ću ti na sve polako i natanane,onako kako ja to vidim i kako to rješavam u praksi. Naravno moram sve pripremiti ,pa ču tada lijepo sve postaviti za dan dva na forum.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Sitni popravci vodovoda u kući
« Odgovori #95 : Travanj 26, 2010, 11:29:06 prijepodne »
                     Kako pumpati ručnom pumpom vodu iz dubokih bunara?




Ukoliko imamo bušeni bunar ili iskopani bunar, iz kojeg želimo ručnom pumpom dizati vodu koja se nalazi na dubini većoj od cca 8 metara, tada to radimo na slijedeći način.

Kako se voda nalazi ne većoj dubini, kod pumpanja sa ručnom pumpom stvara se veliki otpor i dogodi se da ne možemo ručicu ni pomaknuti.
Zato se na kraj cijevi koju spuštamo u bunar postavi usisna korpa.
Cijelu dužinu cijevi sada podijelimo otprilike na pola: ako je kompletna dužina cca 15 met,tada je jedna cijev 8 met,a druga 7 met.
 Sada spajamo cijevi : postavimo na cijev usisnu korpu i  na drugi kraj pomoćni cilindar i zatim drugu cijev i na njezinom kraju stavimo ručnu pumpu.

Kod pumpanja vode usisna korpa i pomoćni cilindar ,nam omogućavaju laganije pumpanje i podizanje vode sa veće dubine. Pomoćni cilindar bi trebali imati oni koji prodaju ručne pumpe.

U prilogu je crtež da se vidi kako bi to trebalo izgledati.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Sitni popravci vodovoda u kući
« Odgovori #96 : Travanj 26, 2010, 05:01:52 poslijepodne »
Ovaj tvoj zadnji link mi je baš interesantan. Sad si me zaineresiral malo tak da te moram neka pitati: da ideš danas - sutra gradit kuću, koju vrstu cijevi bi koristio za svoj vodovod, koje za grijanje? I zašto?

Baš sam znatiželjan, kaj ne?   :)


Bilo da idem graditi novu kuću ili treba napravitibilo kakovu sanaciju – adaptaciju na bilo kojoj instalaciji koristio bi Viega sistemska rješenja.
Zašto?

Ako se majstori u današnje vrijeme tako bogate ponuda materijala i alata, žele ozbiljno raditi svoj posao,biti konkurentni na tržištu,imati iza sebe ozbiljni i odgovornu tvrtku sa paletom proizvoda i konstruktivnih rješenja,uz ekipu stručnjaka koji su spremni i osposobljeni za nove izazve koji se svakodnevno javljaju u sve zahtjevnijem tržišnom natjecanju,tada se moraju odlučiti za neki  sustav.
To znači,odabire se ne samo materijal nego i alat,odgovarajuća poduka,savjeti i tehnička rješenja , koja taj sustav nudi.
Na našem tržištu postoji zaista dobra ponuda takovih sustava io raznih proizvođača,koji su mahom iz Njemačke ili nekih drugih zemalja,a postoji i jedan domaći.
Dakle to su: Geberit,Aquatherm,Wavin,Viega,itd i domaći Vargoterm u Rijeci. Naravno ima toga još,no ja sam nabrojio samo neke.

Po mojem skromnom mišljenju ili odabiru,odlučio bi se za Viegu,jer mi se njihova ponuda ,materijala,usklađenost sustava i kombinacija jednog sa drugim uz prihvatljive cijene i materijala,i naravno alata čini najprihvatljivija.
Kupovina alata nije zanemariva stavka,nikako. Drugo ,imaju razrađen sistem kompletne ponude od odvodnog sustava ,plina,vode,centralnoga.materijala iz svih danas dostupnih ,a priznatih materijala.Tako da nije problem zaokružiti kompletnu ponudu za sve instalacije u kući. O sami karakteristikama materijala postoje detaljna upute na stranicama Viega .com , da sad to sve ne ponavljam.
I drugo najvažnije, osobno sam se na svome primjeru uvjerio u karakteristike tog sustava,a kroz  rad  tokom godine na poslu,sa tim materijalima nadopunjujem svoje znanje i spoznaje.
Moram spomenuti da razne tvrtke dolaze do nas i  da nam tokom godina uvijek nastoje na najbolji mogući način približiti svoj proizvod i ponudu materijala, koje mi tokom godine trančiramo na proste faktore.
I kada majstor uđe u kuću,od podruma pa sve do solarnog na krovu,ima kompletni sustav koji daje ipak određene garancije i naravno kvalitetu.
Lagano i brzo spajanje uz svoju prilagodljivost daje rješanja koja ne narušavaju statiku zidova,stropova ili poda ,a sve onošto nije potrebno vidjeti,ne vidi se a daje nam slobodu izvedbe i kreativnost.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

shaka zulu

  • Gost
Odg: Sitni popravci vodovoda u kući
« Odgovori #97 : Travanj 26, 2010, 05:13:19 poslijepodne »


Ja imam zabitu cef 5/4" na 12 m glibline i nigdar ni bilo na pol nikakovoga ventila.Ima f "tajneru" nekakov "uteg" z dihtungom i to je to.

Il je to poseben slučaj za zdence?

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Sitni popravci vodovoda u kući
« Odgovori #98 : Travanj 26, 2010, 05:20:40 poslijepodne »
"Il je to poseben slučaj za zdence?"

Da kunta,ovo je poseban slučaj za zdence.
Ti imaš sijev zabijenu od 12 metara,to je sigurno. Sada izmjeri koliki ti je vodeni stupac,odnosno koliko imaš do nivoa vode?
Da imaš do nivoa vode 12 metara,sigurno ju nebi mogao pumpati sa ručnom pumpom!

Kada se buše bunari tada se u te rupe stavljaju PVC - cijevi i u njih ide opisani primjer.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Sitni popravci vodovoda u kući
« Odgovori #99 : Travanj 30, 2010, 10:43:07 prijepodne »
 Odgovor na post Boba Rocka

Razlika između pocinčanih cijevi i današnjih plastičnih je velika i to u korist ovih zadnjih.
Razlika je najprije u samoj kvaliteti izrade; manji otpori u samoj cijevi zbog načina izrade,ne zadržava se kamenac u cijevima,zadovoljavaju svim standardima za pitku vodu,zahtijevaju manje vremena za montažu,mogu se istovremeno koristiti za vodu i centralno,jednostavnija montaža.

Ovdje se uvijek rado spomene bušenje cijevi.
Svaka se cijev može probušiti i metalna i plastična.
Treba zato uvijek poštivati pravilno polaganje i svakako slikati instalaciju. Kod eventualnih mjesta predviđenih za montažu nekih držača ili bilo čega ostaviti slobodan prostor od cijevi.

Naravno važna je i sama cijena materijala.
Ovdje dolazimo do razlike koja ide u korist klasičnoj gradnji ,jer svi još uvijek ovakve cijevi ugrađuju u sami zid ,umjesto na zid i ispred zida. Zbog toga ima štemanja,krpanja,šute itd.
Ipak po mojem skromnom mišljenju ovakva se tehnika polako mijenja i uzima svakim danom sve više udjela  u instalacijama.

Ipak na jednoj klasičnoj kupaoni cijene za klasične materijale  (pocinčane) i plastiku su skoro izjednačene. Ako se vodi računa o mogućim uštedama na koljenima , kod same izrade ,tada su cijene izjednačene. I opet ponavljam ,ipak se dobije na vremenu izrade instalacije koje se znatno skraćuje.

Važan momenat je i rastezanje samih cijevi,odnosno što ako se voda u cijevima smrzne?

Navodim svoj osobni primjer za usporedbu.
Nisam vjerovao u taj sistem pa sam proveo svije ispitivanje tako da sam napravio dio instalacije i podvrgnuo ga ispitivanju.

Napravljen dio instalacije sam napumpao na tlak od 20 bara,i okretao spjeve (RADI SE O PEX CIJEVIMA OD VIEGE) ,provjeravajući dali cure.
Nisu pokazivali znakova puštanja. Ostavio sam sve pod tim pritiskom 2 sata,zatim sam sve nadrukao na 50 bara i ostavio iduća 2 sata.
Nije bilo nikakvih promjena,znakova puštanja ( samo sada pod tim tlakom nisam okretao spojeve).
Nakon toga sam napunio instalaciju sa vodom ,po zimi i ostavio vani na minusu ,da se voda zaledi. Sve je bilo pod pritiskom od 6 bara.

Nisam primjetio znakove pucanja na cijevima. Odledio sam instalaciju i opet je napunio sa vodom,6 bara i nigdje nije pustili.
Nakon toga sam počeo koristiti spomenute cijevi za instalaciju vode i centralnog kod sebe,naravno.

Ako se cijev i probuši ,ne treba puno prostora (u zidu) da se zakrpa.

I na kraju osobno sam siguran, da se uz poštivanje svih tehničkih uputa  od samog proizvođača može napraviti dobra i sigurna instalacija koja može zadovoljiti sve moderne potrebe i zahtjeve.

I vjeruj nitko mi ne plača bilo kakvu reklamu. :)
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Sitni popravci vodovoda u kući
« Odgovori #100 : Travanj 30, 2010, 11:54:13 prijepodne »
Kao prvo - fala na odgovoru.

Ja bi imal još puno više detaljnih pitanja, ali to nije baš za ovde. Mene bi interesirala baš jedna opširnija usporedba, tak da bi mogao sagledati sve prednosti i nedostatke, ali to bi bio već jedan mali "magistarski rad". Tak da bi to rasturilo opseg onog kaj se ovdje na forumu piše.

Uglavnom, te "tvoje" Viega cijevi su mi favorit, ali baš te, jer druge plastične nemaju metalni sloj, a bez tog metalnog sloja čuo sam da to ima nekih nedostataka.

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Sitni popravci vodovoda u kući
« Odgovori #101 : Svibanj 02, 2010, 09:45:15 poslijepodne »
Evo malo za promjenu i nešto od tvrtke Geberit:http://www.geberit.hr/geberit/inet/hr/wcmshr.nsf/pages/prod-inst-komb-1

Zaista ima dovoljno materijala za pogledati i svakako za odabir. Naravno ,o cijenama se ne govori.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Sitni popravci vodovoda u kući
« Odgovori #102 : Svibanj 02, 2010, 10:29:10 poslijepodne »
                                         Tuš kada umjesto ležeće kade

Ako se zbog nekog razloga predomislite i želite skinuti svoju staru ,ležeću kadu i na njezino mjesto ugraditi „novu“tuš kadu,ali bez kade,postavlja se pitanje,dali je to izvedivi?

Idemo redom.

Sada ne možemo sve rastavljati na proste faktore jer bi post bio previše dugačak,ali možemo potvrdno odgovoriti na to pitanje.
 
Da moguće je postaviti mjesto za tuširanje i to bez tuš kade.

Prvo moramo skinuti zid oko postojeće kade (pretpostavljam da je kada obzidana i opločena).
Na dnu kade nalazi se izljevni ventil – sifon koji je spojen sa cijevi na odvodnu instalaciju.
Da bi maknuli kadi,pilom za željezo prerežemo tu cijev i kadu je moguće maknuti.

Ako je kada gusnata – lijevano željezna- možemo ju razbiti sa težim čekićem radi lakšeg transporta.
Ukloni se sav preostali materijal i oslobodi se postojeća odvodna cijev. Treba ustanoviti vrstu odvodne cijevi;dali je olovna ili je od <pvc-plastike. Olovnu cijev možemo prepoznati tako ,da se prilikom laganog lupanja čekićem po rubovima ,sama cijev savija i ostaje u takovom stanju.
Ako je cijev plastična,svaki puta kad je lagano lupimo ,čekić se od nje brzo odbija i cijev se ne može savinuti već ostaje i dalje u istom okruglom obliku.

Sada znamo kao dalje.

Ako je cijev olovna ustanovimo dali je u dobrom stanju?
Dakle ne bi smjela izgledati jako staro,da je jako žuta,da se prilikom povlačenja nožem ili nekim drugim predmetom ,jako ne runi,da je na lagane udarce još uvijek dosta čvrsta i da nema po sebi rupa. Možemo nekim šiljastim predmetom povući po samoj cijevi da ustanovimo njezino stanje i td.

Priznajem da je laiku i neiskusnim osobama jako teško ovo ustanoviti,ali ovo su samo neki primjeri.
Ako zaključimo da je cijev plastična,tada se daljni postupak puno brže odvija.
Odredimo se sada na podu veličinu željene tuš kade i to mjesto jednostavno pripremimo za opločenje sa podnim pločicama bilo koje vrste.

Za odvod možemo postaviti plastični podni sifon sa limenom ili plastičnom rešetkom kao na primjer; na primjer,
Možemo postaviti i ovakve podne rešetke ,koje u sebi imaju također podni sifon; http://www.viega.com/xchg/en-com/hs.xsl/556.htm pogledati pod tehnika podne odvodnje.
Naravno ,ovdje je potrebno dobro pogledati i izabrati što je moguće bolje i sigurnije rješenje,zajedno sa majstorom i svakako keramičarem.

Važno je da keramičar uz polaganje pločica poznaje i tehnologiju hidro izolaciju podova u kupaonama. Ovo je jedan od važnijih uvjeta da sve bude u redu.

Ako ustanovimo da nam nema dovoljno prostora za pad iz podnog sifona u postojeću kanalizacijsku cijev,možemo sve podići u visinu sve dok ne dobijemo zadovoljavajući pad.
Sada se prostor oko sifona ili rešetke lijepo ispuni i dobijemo željeni oblik tuš kade.

Naravno ovdje se može slagati dimenzija prema želji i na kraju se odaberu vrata za sam ulaz u kabinu.
Ako smo sve malo podizali,lijepo smo dobili jednu stepenicu koja nam ipak može lijepo djelovati u prostoru.
 
Nastavak u idućem postu.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Sitni popravci vodovoda u kući
« Odgovori #103 : Svibanj 03, 2010, 08:14:40 prijepodne »
                                Tuš kada umjesto ležeće kade - 2
  
Prostor oko podnog sifona treba ispuniti sa pijeskom i cementom,a ako je potrebno zbog visine može se staviti i tanji siporeks.Treba voditi računa i oko padova,da se sve slijeva prema sifonu.Kada su grubi zidarski radovi gotovi,slijedi postavljanje hidro izolacije koju bi trebao obaviti stručnjak i sa provjerenim sredstvima ; na primjer Sika. Danas se u ponudi nalazi velika i dobra ponuda takovih materijala,pa tu zaista ne bi trebalo biti problema.
Uputno je premazati zidove i pod i za same pločice upotrijebiti ljepilo koje također ima takova svojstva da ne upija i propušta vodu na zid ili pod.
Ranije sam spomenuo tuš rešetke ,koje su znatno skuplje,no dobro je znati da postoji i takovo rješenje.
Ukoliko sve ove radove želimo izvoditi po sistemu sam svoj majstor,ipak je poželjno sakupiti dobre informacije i dobro se posavjetovati za načine izvođenja pojedinih faza rada..
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Sitni popravci vodovoda u kući
« Odgovori #104 : Svibanj 03, 2010, 11:20:43 prijepodne »
Evo malo za promjenu i nešto od tvrtke Geberit:http://www.geberit.hr/geberit/inet/hr/wcmshr.nsf/pages/prod-inst-komb-1

Zaista ima dovoljno materijala za pogledati i svakako za odabir. Naravno ,o cijenama se ne govori.

Evo malo za promjenu i nešto od tvrtke Geberit:       http://www.geberit.hr/geberit/inet/hr/wcmshr.nsf/pages/prod-inst-komb-1

Hvala kunta na upozorenju.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....