Autor Tema: Učiteljima novi mobiteli...  (Posjeta: 13514 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Učiteljima novi mobiteli...
« Odgovori #30 : Prosinac 23, 2010, 07:57:22 poslijepodne »
Ma temeljna stvar je što NIGDJE učiteljice i odgajateljice NEMAJU nikakve "službene" mobitele.

U biti ne znam o čemu govorite, promislite što govorite ili se dobro informirajte što to uopće je "službeni" mobitel...

Je li to onaj za kojega sami plaćate kompletan račun?

Ili je to onaj za kojega vam škola/vrtić plaćaju VPN u nekakvom iznosu od 10-40 kuna mjesečno - no ni u jednom od tih slučajeva nisu plaćeni pozivi roditeljima na bilo koji način (osim - i opet - iz vlastitog džepa tih teta i učiteljica...), plaćen im je poziv samo prema drugim brojevima u VPN-u, a što roditelji nisu (ali jesu kolegice s posla)... stoga, what's the point??
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Rosalie

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 13
  • Karma: +0/-0
Odg: Učiteljima novi mobiteli...
« Odgovori #31 : Prosinac 23, 2010, 09:25:46 poslijepodne »
U mom vrtiću,koliko ja znam, ima nekoliko umreženih mobitela,koje imaju uglavnom članovi stručnog tima,domari,vozači što mi se čini potpuno opravdanim.Mislim da sve pozive izvan umreženih sami plaćaju i potvrdjuje ovo što Sledgehammer kaže.U svakom slučaju ne važno je tko ima,a tko nema mobitel, kako god se on zvao službeni ili...Ne logično je, da u državi u kojoj premijeri(nekad) imaju kolekcije satova ili broševa!!!( broševi  nisu skupi ili su hrvatski proizvod i reklamiraju Hrvatsku) mi se fokusiramo i razvijamo temu o par kuna za mobitel!!!
« Zadnja izmjena: Prosinac 23, 2010, 09:30:56 poslijepodne Rosalie »

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Učiteljima novi mobiteli...
« Odgovori #32 : Prosinac 24, 2010, 10:22:45 prijepodne »
Tak je...

"Službeni mobitel" je onaj kojega vam dodijeli "tvrtka, firma, netko" - na korištenje, a ta "tvrtka, firma, netko" - snose i troškove korištenja.

Može biti limitiran iznos potrošnje, no i ne mora (vjerojatno npr. T-Com,. VIP i ine bogate firme koje to niš puno ne zamara imaju neograničeno korištenje).

"Službeni mobitel" je i sam uređaj kojega vam je na korištenje dodijelila "tvrtka, firma, netko", moguće ga i programirala za jeftinije i brže korištenje određeni usluga, brojeva i poziva, ili ga ograničila na određeni opseg usluga.

Znači, u svakoj od tih definicija je jasno i podrazumijeva da samog korisnika taj "službeni mobitel" ne košta ništa - niti u smislu uređaja, a niti u smislu korištenja u svakom smislu, osim ako korisnik prijeđe određenu kvotu zadanu službenom dozvolom.

No bitno je reći da ti mobiteli, koje netko gordo naziva "službenima", nemaju veze niti sa jednom definicijom gore navedenom, jer te učiteljice i tete same kupuju uređaje, same plaćaju sve troškove (osim eventualnog troška VPN usluge, što znači da im škola ili vrtić plaćaju ugovornu VPN obvezu u iznosu npr, kod VIP-a 10-40 kuna mjesečno, a ako je riječ o full 40 kuna, onda niti taj VPN..., no SVE pozive prema bilo kome izvan VPN mreže, znači sve pozive koji nisu upućeni članovima VPN-a - plaćaju SAME i IZ SVOG DŽEPA. To, naravski, znači da i sve pozive bilo kojem roditelju - PLAĆAJU SAME!! Stvarno su "službeni mobiteli", nema što...  ::) ::) ::) ).

Stoga je takav ugovor i takovu "službenu povlasticu" zvati "službenim mobitelom" samo odraz potpunog neznanja i neinformiranosti, odraz tendencioznog napuhavanja stvari i blaćenja ljudi koji sami nemaju veze sa nikakvim pogodnostima, a i sama tema je pokrenuta upravo iz takovih pobuda - osobnog neznanja i senzacionalističkog blaćenja ljudi koji to najmanje zaslužuju.

Hoću reći da je Tomovg pokrenuo temu sa ciljem blaćenja učiteljica i teti u vrtićima, insinuirajući kako su one dobile na trošak škole i nečijeg proračuna nove mobitele i plaćene troškove za korištenje tih mobitela, i kako će se "špinčiti" sa tim mobitelima, a da im isti uopće ne trebaju i da je to bačena lova, koja smrdi na zloupotrebu, a domovinesin se samo nadovezao sa isto takovim negativističkim natuknicama u prilog toj "senzaciji".

Nadam se samo da su obojica uvidjeli kako su u krivu, i da bi se prije takvih napuhanih i činjenično netočnih tvrdnji ipak trebalo malo informirati...
« Zadnja izmjena: Prosinac 24, 2010, 10:31:02 prijepodne Sledgehammer »
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”