Autor Tema: Učiteljima novi mobiteli...  (Posjeta: 13632 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline tomovg

  • Ja samo gledam
  • *
  • Postova: 8
  • Karma: +0/-0
Učiteljima novi mobiteli...
« : Ožujak 05, 2010, 10:35:38 prijepodne »
Navodno je učiteljima u oš Nikloe Hribara ravnatelj >: Dodobrio da si izaberu mobitele a to je sve lijepo plaćeno školskim novcima...
Zna se da je škola dobila donaciju Lidla od 50 000 kuna za opremanje školske knjižnice ali škola ubire dobar dio i iznajmljivanjem dvorane kao i na radovima koje djeca rade i prodaju na dan škole.
Nije važno da u školi djeca često nemaju uključeno grijanje,da padaju prozori, da stalno ima nekih kvarova...Važno je da svaki profesor ima mogučnost nazvati majstora sa novog moba kad god se nekaj pokvari... a bilo bi dobro da im škola plaća i račune... ;)

Bilaj

  • Gost
Odg: Učiteljima novi mobiteli...
« Odgovori #1 : Ožujak 05, 2010, 11:23:16 prijepodne »
Navodno je učiteljima u oš Nikloe Hribara ravnatelj >: Dodobrio da si izaberu mobitele a to je sve lijepo plaćeno školskim novcima...
Zna se da je škola dobila donaciju Lidla od 50 000 kuna za opremanje školske knjižnice ali škola ubire dobar dio i iznajmljivanjem dvorane kao i na radovima koje djeca rade i prodaju na dan škole.
Nije važno da u školi djeca često nemaju uključeno grijanje,da padaju prozori, da stalno ima nekih kvarova...Važno je da svaki profesor ima mogučnost nazvati majstora sa novog moba kad god se nekaj pokvari... a bilo bi dobro da im škola plaća i račune... ;)

Koliko sam ja čuo to baš i nije istina. Ja sam čuo da imaju mogučnost povoljnije kupnje kao firma? Ali da to imaju i još neke škole u gorici.

BTW, kaj misliš jel profesori baš kao i učenici nemaju uključeno grijanje i jel na njih padaju prozori i jel i oni svakodnevno imaju nekih kvarova.

plemenitashica

  • Gost
Odg: Učiteljima novi mobiteli...
« Odgovori #2 : Ožujak 05, 2010, 11:48:16 prijepodne »
.................
Koliko sam ja čuo to baš i nije istina. Ja sam čuo da imaju mogučnost povoljnije kupnje kao firma? Ali da to imaju i još neke škole u gorici.

Kao i mnoge firme, jer se razgovara za 0 kn, a i mnogi uređaji su za 0 kn, a vjerujem da oni koji ne koštaju 0 kn, nego po povoljnijoj cijeni će sigurno biti naplaćeni na plaći.

BTW, kaj misliš jel profesori baš kao i učenici nemaju uključeno grijanje i jel na njih padaju prozori i jel i oni svakodnevno imaju nekih kvarova.

Bravo, Bilaj. Potpisujem.
Učitelji i profesori valjda vani predaju, a djeca se smrzavaju i pada im valjda i strop na glavu dok čekaju da profesori uđu u školsku zgradu.

Offline domovinesin

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 163
  • Karma: +0/-2
  • Spol: Muški
    • hsp velika gorica
Odg: Učiteljima novi mobiteli...
« Odgovori #3 : Ožujak 05, 2010, 12:35:40 poslijepodne »
dobro je da učitelji imaju službene mobitele. ako škola ima novce onda je to izvrsna vijest. više valda nebuju skupljali lovu za toaletpapir i salvete. više nebuju klinci morali caltat za fotokopiranje ili više nebuju nosili doma hrpu matrijala da starci fotokopiraju. dobro da je to ravnatelj uredio. a za 0 kuna buju razgovarali s ravnateljevim nogometašima koji će dobiti iste mobitele u istoj mreži. i s ravnateljem. i mogu se među sobom. roditelji svejedno nebuju znali broj mobitela herojskih učitelja i herojskog ravnatelja. učiteljima treba dat i laptope. da si šalju mailove. sve će to narod platiti, a ravnatelj će ako bude imao sreće možda dobit kakav gešenk od mobitelskih agenata.
Tu ne cede malis sed contra audentior ito

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Učiteljima novi mobiteli...
« Odgovori #4 : Ožujak 05, 2010, 09:19:30 poslijepodne »
Navodno je učiteljima u oš Nikloe Hribara ravnatelj >: Dodobrio da si izaberu mobitele a to je sve lijepo plaćeno školskim novcima...

To je laž.

Riječ je o nečemu što je dogovorilo Ministarstvo, i aktualno je u svim školama. Škola nije ništa plaćala, jer svaki nastavnik plaća VIP VPN uslugu ustegom po 10 kuna od plaće, a račune počinjene izvan VPN mreže plaćaju sami računom koji stiže na kućnu adresu.

Tako da se malo raspitaj, a nemoj tako plitko, pokvareno i tendenciozno širiti laži po principu "rekla-kazala". Pusti tračeve, ima toliko kulturnih načina za informirati se.

I moja žćena je učiteljica, i znbam za sve škole situaciju iz prve ruke. Tako da smanji doživljaj, i ti i oni koji će se odmah povoditi za tobom, jer im je plkjuvanje duševna hrana.

BTW, da te preduhitrim - i ja, kao djelatnik MUP-a (ustvari, član udruge IPA), imam VIP VPN mobitel, no mi smo samo preko strukovne udruge IPA (International Police Association), i naš VPN malo drugačije izgleda; pretplata nije 10, već 35 kuna od plaće, a privatni računi su kao i kod svih ostalih, i nas i nastavnika - na kućnu adresu. Tako da nebuš poletel da MUP policajcima i mobitele plaća. I cijena naših razgovora je zbog veće početne pretplate malo povoljnija od ženine, jer žena plaća 1 kunu svaku minutu zvala bilo koju mrežu, a kod mene je malo jeftinije.

BTW, zašto nastavnici i profesori ne bi imali i službene mobitele??

Znaš li koliko puta dnevno nazovu roditelji nastavnike doma, na privatne mobitele, zbog kojekakvih stvari? Zar nastavnici moraju trošiti svoje vrijeme, mobitele i privatnost zato da roditelji dave svako malo, jer danas više nije moderno dolaziti u školu??
« Zadnja izmjena: Ožujak 05, 2010, 09:25:23 poslijepodne Sledgehammer »
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Učiteljima novi mobiteli...
« Odgovori #5 : Ožujak 06, 2010, 10:18:12 prijepodne »
Navodno je učiteljima u oš Nikloe Hribara ravnatelj >: Dodobrio da si izaberu mobitele a to je sve lijepo plaćeno školskim novcima...


BTW, zašto nastavnici i profesori ne bi imali i službene mobitele??

Znaš li koliko puta dnevno nazovu roditelji nastavnike doma, na privatne mobitele, zbog kojekakvih stvari? Zar nastavnici moraju trošiti svoje vrijeme, mobitele i privatnost zato da roditelji dave svako malo, jer danas više nije moderno dolaziti u školu??

 Sa ovime se u potpunosti slažem.


Samo zato jer bi očito trebali pitate sve „Tome“ koji si umišljaju da sve znaju i da se njih mora za sve pitati.
Istovremeno mnogi od njih nikada ne iskoriste svoje pravo da na službeni telefon škole upitaju za svoju djecu. Kažem mnogi!!

Nastavnici,medicinari ,policija ,a sada i seljaci  su zahvalna tema za sve kada treba u negativnom kontekstu kritizirati postupke .
Nitko se ne zapita kako takove stvari (telefoni za nastavnike ) pozitivno iskoristiti ,pa ako treba i nazvati za informacije za tu istu djecu,ostaviti svoje brojeve da razrednik može u slučaju bilo kakove potrebe ,nazvati roditelja ili obratno.
Ovdje ima zaista dovoljno prostora za mnogo dobrih stvar. Ali treba ih htjeti vidjeti i koristiti.

Hajde da probamo bar ponekad izvući neke pozitivne zaključke,a ne uvijek samo negativno i zlobno.

Zlobu,jal ,mrzovolju  ostavimo malo po strani…..barem ponekad !
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: Učiteljima novi mobiteli...
« Odgovori #6 : Ožujak 06, 2010, 01:06:24 poslijepodne »
BTW, zašto nastavnici i profesori ne bi imali i službene mobitele??

Ili tete u vrtićima? One češće imaju potrebu da zovu roditelje ukoliko s djetetom nešto nije u redu. I onda se dogodi da je službeni telefon u prostorijama vrtića blokiran da ne može zvati mobilnu mrežu (a svi roditelji ostave brojeve mobilnih telefona) pa tete moraju koristiti privatne telefone.

Jasno, tu je uvijek opasnost od mentaliteta koji čim dobije nešto što ne plaća osobno onda to koristi preko mjere. Ali svi mobilni provideri omogućuju ispis poziva pa bi se vrlo lako moglo prekontrolirati za što je mobitel korišten.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Učiteljima novi mobiteli...
« Odgovori #7 : Ožujak 06, 2010, 01:25:44 poslijepodne »
Ili tete u vrtićima?

Apsolutno se slažem. No ionako ne bi mogao očekivati da meni padne na pamet takva plitka negativistička retorika kao u uvodnom postu.

BTW, nastavnici su imali na izbor između dva mobitela po jednu kunu na ugovor od dvije godine. Moja žena je uzela Samsung 770, ili tak neki model, a mjesečno od plaće ima ustegu od 40 kuna, jer je uzela mobitele i za sebe i za našu djecu, što joj je velika prednost jer su onda svi razgovori unutar obitelji besplatni. Kako se svi zbog poslova i škola raziđemo na sto strana, ima nas od Buševca, Vukovine, Voltinog naselja do Dubrave - jasno je da nam to puno znači (iako ja nisam u VPN-u sa njima, ali imam jeftine pozive za VIP)...

Ja sam mogao u VIP centru birati sve mobitele, normalno - uz cijenu koja je i inače njihovim paketima predviđena za ugovorne VPN obveze. Odabrah SE W-302 za 9,90 kuna, koji mi je, kao drugi mob uz iPhone i samo za VIP, sasvim OK, jer osim pozivanja i primanja poziva, te poruka - druge funkcije ne treba ni imati. Za to imam T-Mobileov iPhone.

No službeni mobiteli (koji to i nisu, jer ljudi sami snose sve troškove ugovora i korištenja; službeni telefon inače plaća firma, ostalo je sve privatno, pa tako i ti mobiteli nisu nikakvi "službeni"!!) bi trebali biti besplatni, barem ako im već ministarstvo odabere sve (smrdi na provizionaštvo) za tuđi trošak i račun, ili da im barem ministarstvo plaća te VPN ugovore.

No u svakom slučaju, roditelji svi imaju broj, a kada je ipak neumjesno zvati (jer nebi vjerovali, ali ima ljudi koji jednostavno nemaju obzira i osjećaja da timing i elementarnu kulturu!), mobitel se lijepo ugasi i "radno vrijeme" je za taj dan - glede školskih stvari - gotovo. Prije je žena znala biti prisiljena i gasiti mobitel, dok je koristila isključivo privatni (mada, ponavljam - razlike NEMA između službenog i privatnog, obzirom oboije plaćamo MI iz VLASTITOG džepa), iako nam je to bio jedini mob (jer nemamo fiksnu liniju već godinama), no ljudi su znali zivkati kao da se zaboravili koliko je kod nas sati, kao da zovu iz Kanade a ne iz Dubrave... Neke mamice su zvale i iza pola 11 navečer da pitaju za - pazi sad - rezultate testa, a bilo je i buđenja prije 6 ujutro jer - opet biseri - ona "nema vremena nazvati preko dana"!!....

Plaća li netko moju privatnost??
« Zadnja izmjena: Ožujak 06, 2010, 01:28:11 poslijepodne Sledgehammer »
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline tomovg

  • Ja samo gledam
  • *
  • Postova: 8
  • Karma: +0/-0
Odg: Učiteljima novi mobiteli...
« Odgovori #8 : Ožujak 06, 2010, 03:25:53 poslijepodne »
Sledgehammer bas si pravi policajac ;D odmah se uspuses jos samo da pocmes pucati i svi smo gotovi ;D
Mozda si procitao riječ  "NAVODNO" na početku teme??
Ako jesi, znati ćeš da ja nisam nikoga napao, već sam postavio temu da se jave ljudi i kažu dali je to istina, neko je bolje informiran pa zato...
Ali eto, jadni su svi kad moraju spašavati glavu ako nešto kažu na goričkom forumu, makar to bio i zloban komentar. :-X

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Učiteljima novi mobiteli...
« Odgovori #9 : Ožujak 06, 2010, 03:45:55 poslijepodne »
Mozda si procitao riječ  "NAVODNO" na početku teme??

Jesam. Ali sam pročitao i tvoju ciničnu argumentaciju u idućih 5 redova, kojom si potvrdio da je ta konstatacija za tebe svršeni čin, činjenica, fakt. Tu laž si uzeo zdravo za gotovo.

Ili sam ja, glup i zločest kakav već jesam, nešto krivo shvatio??

Pa mi malo pojasni, meni ovak ograničenom, kakve si dobre namjere imao sa ovim riječima:

"Zna se da je škola dobila donaciju Lidla od 50 000 kuna za opremanje školske knjižnice ali škola ubire dobar dio i iznajmljivanjem dvorane kao i na radovima koje djeca rade i prodaju na dan škole.
Nije važno da u školi djeca često nemaju uključeno grijanje,da padaju prozori, da stalno ima nekih kvarova...Važno je da svaki profesor ima mogučnost nazvati majstora sa novog moba kad god se nekaj pokvari... a bilo bi dobro da im škola plaća i račune..."


Mogel si nam barem onda reći kaj je STVARNO važno...
« Zadnja izmjena: Ožujak 06, 2010, 03:48:22 poslijepodne Sledgehammer »
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline tomovg

  • Ja samo gledam
  • *
  • Postova: 8
  • Karma: +0/-0
Odg: Učiteljima novi mobiteli...
« Odgovori #10 : Ožujak 06, 2010, 09:18:11 poslijepodne »
Mislim da bi bio preveć ograničen kad bi se raspravljal sa nekim ko po cele dane sam  na forumu pametuje...
Bez uvrede:)

Offline Neo

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 291
  • Karma: +2/-1
  • mas-tur-bator
Odg: Učiteljima novi mobiteli...
« Odgovori #11 : Ožujak 07, 2010, 09:48:21 prijepodne »
Nastavnicima apsolutno ne treba službeni mobitel isto kao i tetama u vrtiću, da kažu da je to dodatak zato kaj imaju male plaće bilo bi u redu ali da im je neophodan za rad to su čiste gluposti.

Offline mojca

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 213
  • Karma: +0/-0
Odg: Učiteljima novi mobiteli...
« Odgovori #12 : Ožujak 07, 2010, 10:06:37 prijepodne »
A kak ti Tomovg znaš tko je po cijele dane na forumu,ako ti nisi?

Bilaj

  • Gost
Odg: Učiteljima novi mobiteli...
« Odgovori #13 : Ožujak 07, 2010, 11:14:21 prijepodne »
Teški ti je to službeni mobitel kada sve račune moraš sam plačati.

Riječi poput apsolutno, nikad, uvijek itd su apsolutno netočne odnosno neprimjerene.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Učiteljima novi mobiteli...
« Odgovori #14 : Ožujak 07, 2010, 11:29:28 prijepodne »
Mislim da bi bio preveć ograničen kad bi se raspravljal sa nekim ko po cele dane sam  na forumu pametuje...Bez uvrede:)

Stari moj, dok ti znaš izmisliti dobar izgovor kao sada, da ne trebaš odgovoriti ono kaj te se direktno pita (jer istina boli), bit ćeš isti kao i svi oni gore kaj debele kože i usranih ruku pametuju, a ništa ne rade...

Bil bi ja preveč ograničen da pušim tak jadne priče koje ti prodaješ... "ako prođe - prođe!"... nije ti prošlo, pa ti osim jesti govna drugo i ne preostaje. Smišljaj izgovore i dalje... a idući puta nemoj biti trač-baba koja puši svaku priču s placa, nego se informiraj. Tako to rade pametni i normalni.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”