Autor Tema: OŠ J. Habdelića  (Posjeta: 5254 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline delta force

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 125
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
OŠ J. Habdelića
« : Veljača 01, 2010, 03:08:26 poslijepodne »
Upisao sam djete na slobodnu aktivnost ( ODBOJKA ) koju vodi profesorica tjelesnog ili ti zdrastvene kulture (po novom) naše škole.
Moramo plaćati 25 kn/mj , (što nije nikakva cijena, kad bi se radilo kako treba) a za ni jednu uplatu nisam dobio uplatnicu (znaći rad na crno), ali nije ni to što me razljutilo (neka si profa popravi svoj kućni buđet). Razljutilo me to da navedena profesorica ne provodi vrijeme s djecom za vrijeme treninga u dvorani ućeći ih, nego je u svojem kabinetu, a djeca su prepuštena sama sebi i najbolja među njima ih ući.
I preko toga sam prošao, ali što se dogodilo sada neki dan kad su imali turnir u školi.
Djeci je rećeno da dođu u školu u 7,45 što su i ućinili, međutim u to vrijeme nikoga nije bilo u školi (da napomenem da je taj dan padala kiša) od organizatora, došli su iza 8,00 (što i nije tako strašno, jer djeca su vani na kiši i hladnoći čekala samo 15-najstak min).
Kad su promrzli i mokri ušli u svlaćionicu, nije bilo njihove profesorice, nego profesor iz drugog turnusa, koji im je rekao da ne igraju u 8,15 kako im je rećeno, nego neka idu doma i dođu iza 9,00 , jer ih je previše u dvorani, na što su djeca upitala da gdje je njihova profeorica, odgovor je bio da je službeno odsutna i da je on mjenja.
Djeca naravno nisu htjela ići doma pa se opet vračati bili su u hodniku i ćekali kad će doći na red.
Odgovorni profać je rekao da mora nekud ići i da će se vratiti, otišao je i nije se vratio.
Djecu su na utakmici vodili profesor iz Ščitarjeva i Japine škole mislim.
Voditelji ostalih ekipa su međusobno komentirali kako ovo nije nikako organizirano, da djeca ne znaju kada ko s kim i u koliko sati igra, totalan fjasko.

Postavljam si pitanje kako je moguće da jedan profesor/ica naplačuje treninge odbojke koje većinom ona ne vodi (nego najbolja ućenica među njima), kako uopće može naplaćivati, a da za to ne izdaje neku potvrdu (bez obzira na cjenu), kako se može desiti da zamjena nije prisutna na utakmici , roditeljski sastanak do sada nije niti jednom održan, djeci se govori ko nebude platio za trening, neće dobiti dobru ocjenu iz tjelesnog ... itd.

Ovo su informacije koje sam dobio od svog djeteta (koje me nikada ne laže, i svaki dan kad dođe iz škole, razgovaramo kako je prošao dan u školi), naravno da sam razgovarao (ne direktno, nego okolišao) i s nekom od druge djece koja idu na odbojku.

Da li neko ima djete koje pohađa trening rukometa u OŠ J. Habdelića, ili ima kakva saznanja o tome. Htio bi pokupiti još neka saznanja prije nego odem do navedene profesorice ?

Ovo su informacije

Offline mojca

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 213
  • Karma: +0/-0
Odg: OŠ J. Habdelića
« Odgovori #1 : Veljača 01, 2010, 05:28:33 poslijepodne »
Nemam dijete u toj školi,nego u Kumičiću,ali ni tamo nije ništa bolje.Mislim da trebate otiči direktno kod dotične učiteljice i porazgovarati,jer bez obzira na možda mali novac posao treba odraditi fer i korektno jer je dotična postavila cijenu,niste joj vi uvjetovali.Da ste joj i uvjetovali,pristanak na tu cijenu ne znači da treba nekvalitetno raditi.Postoji i moralna odgovornos učiteljice koja ju preuzimanjem odgovornosti trenera obvezuje na brigu ikorektan dijalog sa djecom.

Moje dijete ide u Kumičić,lani su išli na maturalac.Ravnateljica je odbila nam dati ugovor o maturalcu,agencija preko koje su išli ne odgovara na pozive baš nikada,a novac je sakupljala razrednica,kojoj je bilo vrlo neugodno zbog te situacije.Nakon pobune roditelja dobili smo  uplatnice koje su imale žig škole,i dalje ni traga o agenciji,bez garancije o povratu novca.Nakon toga kod polaska na maturalac dođe po djecu samoborčekov autobus u kojem je čak i automat za cvikat karte.Time su djeca išla do Dubrovnika.Žalili smo se svuda,zvali ministarstvo,svi su prali ruke i upučivali nas na to da ravnateljicu prijavimo ministarstvu financija.Uglavnom ništa nismo riješili.Ravnateljičin konačni odgovor je bio da šta mi roditelji znamo,da je ona poštena i da je najbitnije što nju podržava gradonačelnik,župnik i dok je hdz-a njoj nitko ništa nemože.
Organizira se božični sajam za koji mi roditelji moramo sami donjeti što će se prodavati i onda doći i to svoje kupiti,da bi djeca dobila ormariće u školi.Pošto je to puno novaca ,treba odabrati koji će razred dobiti ormariće.Zamislite koji ?Onaj u kojem su djeca ravnateljice
Uglavnom,mislim da trebate razgovarati sa dotičnom učiteljicom,ali ishod je upitan.

Offline jelka123

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 30
  • Karma: +0/-0
Odg: OŠ J. Habdelića
« Odgovori #2 : Veljača 02, 2010, 12:03:16 poslijepodne »
Ajoj, sad sam se uplašila vezano za Kumičić jer mi dijete treba tamo krenuti u rujnu u 1. razred s obzirom na to da trebamo dnevni boravak, iako po mjestu stanovanja ne pripadamo u Kumičić. Ovo za maturalac me jako čudi. To je svakako muljaža, ali i posljedica inetnosti roditelja, jer roditelji su ti koji plaćaju, znači i biraju s kojom će se agencijom ići.

Offline mojca

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 213
  • Karma: +0/-0
Odg: OŠ J. Habdelića
« Odgovori #3 : Veljača 02, 2010, 12:41:01 poslijepodne »
u toj školi nije dozvoljeno birati agenciju,eventualno mjesto.MOjih je dvoje išlo i svaki puta je bilo isto,a roditelji su ti koji nakraju popuste radi djece i toga da djeca ipak idu tamo u školu još kratko ,pa da nemaju problema na nastavi.Roditelji koji se jako bune nisu dobro došli i tretira ih se kao građane drugog reda.Žalbe ne pomažu jer ako si ravnatelj znači da si podoban ,a ne sposoban.Tako je u našoj državi.

plemenitashica

  • Gost
Odg: OŠ J. Habdelića
« Odgovori #4 : Veljača 02, 2010, 01:05:09 poslijepodne »
u toj školi nije dozvoljeno birati agenciju,eventualno mjesto.MOjih je dvoje išlo i svaki puta je bilo isto,a roditelji su ti koji nakraju popuste radi djece i toga da djeca ipak idu tamo u školu još kratko ,pa da nemaju problema na nastavi.Roditelji koji se jako bune nisu dobro došli i tretira ih se kao građane drugog reda.Žalbe ne pomažu jer ako si ravnatelj znači da si podoban ,a ne sposoban.Tako je u našoj državi.

Tu sam odgovorila na temu maturalca, da ne brkamo redovan školski sport i aktivnosti.  :)

http://www.forumgorica.com/odgoj-i-obrazovanje/ravnatelji-maturalac-izleti/new/#new

Offline quercusqueen

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 17
  • Karma: +0/-0
Odg: OŠ J. Habdelića
« Odgovori #5 : Travanj 13, 2010, 12:46:28 poslijepodne »
.....
Organizira se božični sajam za koji mi roditelji moramo sami donjeti što će se prodavati i onda doći i to svoje kupiti,da bi djeca dobila ormariće u školi.Pošto je to puno novaca ,treba odabrati koji će razred dobiti ormariće.Zamislite koji ?Onaj u kojem su djeca ravnateljice
Uglavnom,mislim da trebate razgovarati sa dotičnom učiteljicom,ali ishod je upitan.

Prvo -Roditelj sam iz tog razreda u koji ide i dijete ravnateljice s obzirom da ravnateljica nema čopor djece nego jedno jedino. Dakle priča ne drži vodu.
Drugo- u tom razredu je do sada u svakoj akciji odaziv bio među boljima i djeca su se zaista trudila raditi za sajam i ostale akcije. Ormariće dobivaju tek danas - dana 13.04.2010. godine. Može se i provjeriti u navedenoj školi.
Stoga ne spuštajte se na nivo tračbaba i informacije koje iznosite prvo provjerite.

Offline mojca

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 213
  • Karma: +0/-0
Odg: OŠ J. Habdelića
« Odgovori #6 : Travanj 13, 2010, 01:39:44 poslijepodne »
Jeste li vi došli ovdje dijeliti lekcije i braniti ravnateljicu?

Nije to tračanje i moje dijete ide u tu školu,vrlo dobro znam šta govorim i na koji način se radi tamo.Mnogi roditelji dijele moje mišljenje,samo slijepi nevide.Ako sudjelujete u radu roditeljskog viječa,onda nemožete tvrditi da se roditelji slažu sa idejama i željama ravnateljice.

Offline quercusqueen

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 17
  • Karma: +0/-0
Odg: OŠ J. Habdelića
« Odgovori #7 : Travanj 14, 2010, 02:27:07 poslijepodne »
ne tvrdim da se netko slaže ili ne slaže nego tvrdim da ovdje svi se bune ali kad treba to iznjeti šute. Ponajmanje želim djeliti lekcije bilo kome a prvenstveno ne odraslim osobama koje mogu razmišljati svojom glavom. Zanima me samo gdje su ti roditelji koji se bune u trenutcima kada treba izreći javno svoje mišljenje. Ja kao predstavnik razreda iznosim na Vijeću i mišljenja roditelja mog razreda koja nisu uvijek moja i zalažem se za to da se i mišljenje tih roditelja čuje. Iako znam da su mnogi istog mišljenja kad ih treba podržati svi šute i ispadne da se bune smao dva tri razreda. Zato ću i ovdje ponoviti ako ima netko neki prijedlog za školu u prirodi sljedeće šk godine neka javi ja prosljeđujem jer sam sigurna da  luksuzni hotel sigurno neću plaćati i sigurno neću potpisati pa makar mi djete sjedilo s nižim razredima tjedan dana u razredu dok su njegovi u školi u prirodi.