Autor Tema: Moderna država  (Posjeta: 15563 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Muzh

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 152
  • Karma: +0/-0
Odg: Moderna država
« Odgovori #15 : Siječanj 20, 2010, 07:28:26 poslijepodne »
Praf velite, o dece se tu dela. Mi smo svoje profuchkali kak se reche.

Kuliko se peneza spotroschilo i zaduzhilo i kaj imamo, mobilne telefone i malo bolsche (skuple) auteke za tere nimamo za benzin. Jel to se skup vredilo tuliko?

Ja bum rajschi pristal na slabeschi standard, vozil se z busom ili fiestom namesto marcedesa i telefoneral prek zhice ali da znam da bum svoje dece i vnukima ostavil slobodnu i bogatu zemlu nek da se rastrajbam pak mi buju deca siromaki na tujemu.

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Moderna država
« Odgovori #16 : Siječanj 21, 2010, 12:23:47 prijepodne »
Oprosti ali je ne vidim nikavu modernizaciju ili veliki napredak te iste Unije.
...
Mogu ipak reči da razumijem čak i vaše poglede i stavove -Bob Rock- koji me ne iznenađuju.
...

Prvo bih htio da se dogovorimo između ti i Vi. Malo mi je glupo da ti velim ti, a ti meni Vi, mada ni to konsekventno kao što se vidi u gornjem citatu. Predlažem da za komunikaciju prek interneta bude standard: ti. A ak se najdemo negde u birtiji onda možemo po društvenim standardima - mlađi starijem Vi, a stariji mlađem ti. Jel može?

A gede tvog podužeg posta ne znam kaj da velim. Tu ima svega i svačega. Mogel bi polako komentirat svaku načetu temu, ali to bi bilo predugo.

Može samo koji dio koji mi je nekak ostal u sjećanju?

Englezi su u EU, kaj ne? A valutu nisu preuzeli. To znači da su imali izbor i izabrali drugačije. Ali su i dalje u EU. To kod njih, kolko je meni poznato, nikad nije bilo upitno. Zato taj podatak nema po mojem mišljenju ništa s tom našom diskusijom EU - da ili ne.

« Zadnja izmjena: Siječanj 21, 2010, 01:12:48 prijepodne BobRock »

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Moderna država
« Odgovori #17 : Siječanj 21, 2010, 12:37:00 prijepodne »
Ajmo dalje.
Spomenuo si Poljake.
To kaj Poljaci trenutno delaju nis baš intenzivno pratil, ali oni su po mojem mišljenju još manje kompetentni političari nego naši političari. Da se ružnije ne izrazim.

Prije nekih ... 6-7 godina neki uzgred rečeno vrlo prijazni i kulturni Poljaci došli su mi u posjetu. Otišel sam s njima na more da im pokažem naše lijepo more i kad smo stigli hvalili su našu autocestu kao da je čudo. Meni to tada nije baš bilo jasno. Autoput ko i svugdje u Europi.

Par mjeseci kasnije ja sam ih otišel posjetiti u njihov grad Rzeszów. Na putu k njima napokon sam  shvatio kaj su mislili glede naših autocesta. U cijeloj Poljskoj tada je postajala samo jedna autocesta! A kvaliteta te ceste je ko naše od Buzina do Gorice. I gore, da se naše ceste ne uvrijede. I još su ju i naplačivali. A prometni znakovi nisu imali refleksijski sloj tak da su se po noći vidjeli tek kad sam bio par metara ipred njih. Jednom riječju - jadno.

Mi smo tada bili godine ispred njih. Oni su se još borili sa sobom i svojom korupcijom. A političari su se mijenjali tak često da im ni imena nisu mogli zapamtiti kad sam s tim ljudima razgovarao. Još kad se uzme u obzir da su prije nas izašli iz socijalizma, da nisu imali nikakav rat, i da ih je 38 miliona, znači bar 8 puta više nego nas, onda su stvarno malo stvorili. Baš jadno.

A te neke izjave aktualnih političara, da neće potpisati Europski ustav i tako dalje, to su sve populističke igre unutar Poljske. Ti političari se samo prave važni da dobiju koji glas više na sljedečem glasanju. Da pokažu neki svoj profil, kao da ga uopće imaju. Da Europi pokažu da i oni imaju glas, da su i oni važni. Bezveze. A da čuješ kaj oni traže od Njemaca... Baš nadasve jadno!

Tako da Poljaci za mene nisu nikakav primjer za ništa. Gori su od nas. Svi bježe iz Poljske samo ko može.

U Berlinu ih je ko u priči pošto im je Berlin blizu, a u Minhenu u podzemnoj čuješ svako malo poljski jezik. No vjerujem da ih je u Londonu isto tak puno jer u Njemačku nemreju samo tak dojti i delati. Njemci im nedaju samo tak radnu dozvolu mada su u EU, i to će tak ostati još par godina. U Engleskoj mogu dobiti bez frke radnu dozvolu, i zato ih tam puno odlazi. A da je Čikago drugi najveći grad na svijetu po broju poljskih stanovnika, to je već opće poznata informacija.

Eto, time sam obrazložio zašto mišljenje Poljskih političara meni baš niš ne znači. I njima će kao i nama trebati bar jedna generacija novih mladih ljudi da se srede i da ih se van njihove granice počne shvaćati ozbiljno.

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Moderna država
« Odgovori #18 : Siječanj 21, 2010, 01:11:41 prijepodne »
...
Pitam se jednu stvar,a mislim da nisam jedini. Dali je cilj cijelog ljudskog života ,učiti naučiti raditi,stvarati,usvojiti nova znanja i spoznaje . Postići u životu neke velike stvari,otkriti nešto veliko,i na kraju umrijeti i sve je gotovo?
Dali je to istinski smisao ljudskog života?  Ako je to smisao života tada nije vrijedno živjeti.
Čovjek ipak nije stroj,u njemu prebiva njegova svijest,duhovnost koja ga nadahnjuje i koja mu ipak daje smisao,a ne besmisao.
...

Smisao života? Sad ispada da ulaskom u EU život gubi smisao. Da možda malo ne pretjerujemo? Kao da je vjera smisao života. Kao da Nijemci nemaju vjere. A odakle je ovaj naš Papa? Iz Njemačke. Kaj mislite da Poljaci više nejdeju baš svake Nedjelje u crkvu? Da iko išta ikome brani? Brane Švicarci da se grade minarete, ali oni niti nisu u EU. Eto, baš ispada nekak naopako.

Ja bih se prije brinuo za naš nizak natalitet i za to kaj imamo sve više starijih ljudi i kaj nemamo plan kak s njima kad se nebudu mogli brinuti o sebi. Kaj nam bu penzija bezvrijedna i kaj nam djeca već kad se rode imaju ... kolko ono... 15.000 Eura duga? Vjera mi je najmanja briga. Toga će uvijek biti, to nam niko ne može uzeti. Ak ni komunisti nisu u tome uspjeli, neće ni EU.

Za mene je moderna država ko moderan auto. Imaš ABS, sigurnosne pojaseve, kontrola trakcije, servo volan, gume koje kad puknu još možeš voziti do maksimalo 80 km/h, i to oko 150 km daleko, itd. Imaš puno dodatnih sigurnosnih sistema koji olakšavaju kontrolu nad autom, ali još uvijek je sve u rukama vozaća. Sve i dalje ovisi od čovjeka. I tako će uvijek i biti.

Ili kak ide ona naša: nema kaj Švabo može napravit da Hrvat nemre strgat.   :D ;)
« Zadnja izmjena: Siječanj 21, 2010, 01:19:13 prijepodne BobRock »

Tur

  • Gost
Odg: Moderna država
« Odgovori #19 : Siječanj 21, 2010, 07:20:52 prijepodne »
Englezi su u EU, kaj ne? A valutu nisu preuzeli. To znači da su imali izbor i izabrali drugačije. Ali su i dalje u EU. To kod njih, kolko je meni poznato, nikad nije bilo upitno. Zato taj podatak nema po mojem mišljenju ništa s tom našom diskusijom EU - da ili ne.
Uspoređivati Ujedinjeno Kraljevstvo sa Hrvatskom je glupo. To što oni nisu preuzeli euro, ni najmanje ne garantira nama da ćemo mi moći zadržati svoju valutu.

Tur

  • Gost
Odg: Moderna država
« Odgovori #20 : Siječanj 21, 2010, 07:24:55 prijepodne »
Da Europi pokažu da i oni imaju glas, da su i oni važni. Bezveze.
Da, bezveze! Stvarno bezveze. Kako se usuđuju i pomisliti na to da i oni imaju pravo glasa u Europskoj uniji.  

BobRock ja zaista ne mogu dokučiti kako ljudi mogu biti toliko naivni. Samo smo izašli iz jedne Jugoslavije, a već se guramo u drugu. Jugoslavija je stvorena kako bi se ubijala duhovnost i nacionalna svijest među ljudima, a potpuno istu svrhu ima i Europska unija. Samo što su jedni svećenike ubijali, a ovi ih zatvaraju zbog pedofilije i optužuju za sve živo i neživo. Nekada je bilo moderno biti Jugoslaven, danas je Europljanin. Ista medalja, samo sa druge strane. Ja sam se začudio kad sam vidio koliko su Europska Unija i Jugoslavija zapravo slične, ako ne i iste. Lisabonskim ugovorom Unija dobiva takvu moć nad pojedincem da je to užasno. Kontroliraju sve: tržište, vladu, pravosuđe, prosvjetu, stanovništvo! Vjeruj mi da se niti jedna megadržava u povijesti nije širila na svoj račun, nego na račun drugih. Nisu se širili da bi drugima bilo bolje, nego njima.

Znate što Vam čini današnja Europa? Napravi da mislite da ste slobodni. Mislite da ste slobodni i da netko vas nešto pita! Da nešto birate na tim izborima! Da nešto ovisi o vama. Istina je daleko od toga. Kada ćete to već jednom shvatiti? Ali naš narod ne samo da to ne shvaća, nego tone još dublje u ponor.

Topnički dnevnici??? Što??? Zar ima još budala koji misle da ti dnevnici zaista postoje??? Netko je stajao kraj topa i zapisivao svaki pucanj??? Nemojte biti naivni, molim Vas! Pokušava se popljuvati Oluja, samim time i Domovinski rat. Ljudima se zamagljuju oči, iskrivljuje se istina! Za 10 godina će djeca učiti kao su Tuđman i Gotovina ratni zločinci, Oluja etničko čišćenje, a Domovinski rat građanski rat! Pitate se zašto nam to rade? Narod koji nema svoj nacionalni ponos i kojem je povijest popljuvana je povodljiv i njime se lako manipulira.

Prijatelj iz Kanade pričao mi je jednom da kad vodi dijete u vrtić svako jutro u školi svira kanadska himna i na školi obvezno mora biti izvješena zastava. A vidite što su nama u Hrvatskoj napravili? Izvjesiti zastavu na kuću danas izaziva podsmjeh, on je desničar, Ustaša, nacionalist. Eto to je zadaća Europske unije. Još malo i biti ćemo pravi Europljani!

Europska unija je jedna toliko korumpirana organizacija, toliko puna lopova, mafijaša... Neće nam donjeti NIŠTA dobro, vjerujte. Samo zlo. Samo će nas još više zaglupljivati reklamama na TV-u. Još ćemo više svaki dan slušati tko je najlošije odjevena Hrvatica, a to što nas kradu gdje stignu nije bitno. Još ćemo imati više Euromagazina (emisije za naivce o Europskoj uniji). Ako ćemo i napredovati, jednako brzo bi napredovali i izvan Unije.

ZERP, Domovinski rat, generali, Piranski zaljev... ima li kraja i hoće li ga biti? Činjenica je da ćemo ući u Europsku uniju, ali znate kada? Onda kada nam unište i zadnju kap dostojanstva! Kada ćemo sve što ima prefiks hrvatsko prodati ili obezvrijediti. E tada ćemo biti pravi Europljani i spremni za ulazak u megadržavu koja polako i sustavno uništava svaki i najmanji osjećaj pripadnosti vlastitom narodu i domovini.  Tada ćemo biti - MODERNA DRŽAVA PO NJIHOVIM STANDARDIMA.

Niti jedna umjetna tvorevina nije vječno trajala, pa neće ni ova. Jer to nije prirodno stanje stvari. Hrvat je Hrvat, ne Europljanin. Poljak je Poljak, a Francuz - Francuz. To je tako.
« Zadnja izmjena: Siječanj 21, 2010, 07:51:05 prijepodne Tur »

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Moderna država
« Odgovori #21 : Siječanj 21, 2010, 08:24:14 prijepodne »
Citat:
Prvo bih htio da se dogovorimo između ti i Vi. Malo mi je glupo da ti velim ti, a ti meni Vi, mada ni to konsekventno kao što se vidi u gornjem citatu. Predlažem da za komunikaciju prek interneta bude standard: ti. A ak se najdemo negde u birtiji onda možemo po društvenim standardima - mlađi starijem Vi, a stariji mlađem ti. Jel može?

Naravno da može. Kod pisanja jednostavno neke stvari već radimo po navici.Ponekad se zalomi Vi,a ponekad Ti.
Dakle dogovoreno- ti,hvala na primjedbi.

U vezi Engleza ,ako nastavim otvorit će se opet nova tema i tome nikad kraja. Meni oni nisu narod koji bi mi predstavljao nešto moderno,lijepo i što bih poželio .


Citat:
Eto, time sam obrazložio zašto mišljenje Poljskih političara meni baš niš ne znači. I njima će kao i nama trebati bar jedna generacija novih mladih ljudi da se srede i da ih se van njihove granice počne shvaćati ozbiljno.

Sa ovim se slažem,i nama trebaju mladi političari koji nas sa svojim znanjem i bez predrasuda i neopterećeni grijesima prošlosti mogu usmjeravati kao državu u modernije društvo. To jest proces koji traje ali jedini mogući način.

Da mislim da bez vjere nema smisla života. Ako ne misliš tako ,uredu. Mogu prihvatiti da se sa time na slaže velika većina ljudi ne samo ovdje nego i na svijetu. No to ne znači da se svi međusobno ne možemo družiti,živjeti zajedno,surađivati.
Nisam mislio da ulaskom u uniju gubimo smisao života. Ali svi danas postavljaju materijalizam na prvo mjesto,to postaje pravo idolopoklonstvo.
Ne znači da se treba odricati svih vrijednosti ili materijalnih dobara. Ali da su to i samo to isključive vrijednosti u životu –nisu.

Svaka država je moderna onoliko koliko je moderna svijest ljudi-naroda te iste države. Ima nekih država u našem okruženju za koje smatram da su moderne,ali one našim političarima očito nisu uzor,barem za sad.



Citat:
Europska unija je jedna toliko korumpirana organizacija, toliko puna lopova, mafijaša... Neće nam donjeti NIŠTA dobro, vjerujte. Samo zlo. Samo će nas još više zaglupljivati reklamama na TV-u. Još ćemo više svaki dan slušati tko je najlošije odjevena Hrvatica, a to što nas kradu gdje stignu nije bitno. Još ćemo imati više Euromagazina (emisije za naivce o Europskoj uniji). Ako ćemo i napredovati, jednako brzo bi napredovali i izvan Unije.

ZERP, Domovinski rat, generali, Piranski zaljev... ima li kraja i hoće li ga biti? Činjenica je da ćemo ući u Europsku uniju, ali znate kada? Onda kada nam unište i zadnju kap dostojanstva! Kada ćemo sve što ima prefiks hrvatsko prodati ili obezvrijediti. E tada ćemo biti pravi Europljani i spremni za ulazak u megadržavu koja polako i sustavno uništava svaki i najmanji osjećaj pripadnosti vlastitom narodu i domovini.  Tada ćemo biti - MODERNA DRŽAVA PO NJIHOVIM STANDARDIMA.

Bojim se da će se upravo to dogoditi,a to osbno ne želim i zbog toga sam protivnik takove moderne države.
« Zadnja izmjena: Siječanj 21, 2010, 08:27:24 prijepodne mlačanin »
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline dobola

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 229
  • Karma: +1/-0
  • Imagine
Odg: Moderna država
« Odgovori #22 : Siječanj 21, 2010, 05:29:28 poslijepodne »
Možda da malo promijenimo ili razmislimo tko smo to mi i u kojem okruženju smo to mi rasli, odgajani i sl. ukoliko me sjećanje ne vara mi smo uvijek bili pod  nečijim protektoratom, kolonizirani ko Indija od Njezinog Visočanstva. Sad bi svi htjeli u roku od 216 mjeseci stvoriti idealne uvijete života, rada i prava.
Ne bi htjeli priznati da je EU organizirana skupina bivših kolonizatora i sovjetskih priljepaka koja nastoji komad papira zvan euro staviti u tržišnu utakmicu sa dolarom i pri tom proizvoditi svoje brendove u Kini. Mi bi trebali prepisivati njihove zakone ( nešto kao Austro-Ugarska i sl.) i prilagoditi se u roku "odmah", a još se ni sadašnje članice same sebi nisu prilagodile ( slovenci uvode vinjete, a bugari taj pojam nemaju ni u rječniku).
Nema idealnih država, nijedna nije idealna. Neke su socijalno razvijenije, ekonomski stabilnije dok su druge klasični robovlasnički sistemi nazvani drugim imenom. Unutarnji državni ustroj najbliži svekolikom osjećaju, ponavljam osjećaju sigurnosti i stabilnosti je bio zadnji kvartal socijalizma u tranzitu prema Trstu. Neo Kapitalizam je definitivno loša smjernica za generacije koje su odrastale u istom. za generacije koje su se rodile u istom pojmovi kao što su partizani, ustaše, nemci, fašisti, zbjegovi, nacionalna svijest, domovinski rat, oluja, bljesak, multietničke zajednice itd. su pojmovi koje uopće ne žele i li ih ne tangiraju ni 5%. Gleda se samo " de su pare", "kad će plata" ili " kome ću da prodam informaciju iz preduzeća, boli me za isto".
Pojmovi koji će biti u uporabi slijedećih dvadesetak godina na prostorima tako neovisne zajednice kao mi su: "najamna radna snaga", "dnevnica", "kreditni rizik", "mirovina i fondovi", "strani vlasnik", " popusti i sniženja", "porez i prirez".
Kad smo prije par mjeseci komentirali na neku temu što je to "dužničko ropstvo" bilo je puno forumaša koji nisu bili toliko pesimistični kao nas nekoliko ali sad kad živimo taj pojam svaki dan i dišemo ga punim plućima više nismo toliko optimistični. A tek smo krenuli tim putevima naše tranzitne januarske revolucije. :-X
Ko to tamo peva?

Offline Muzh

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 152
  • Karma: +0/-0
Odg: Moderna država
« Odgovori #23 : Siječanj 21, 2010, 09:12:42 poslijepodne »
Vevo je moderna drzhava:

http://www.vecernji.hr/vijesti/zeleni-mastaju-izvornome-srpsko-hrvatskom-jeziku-clanak-82580

Obratite pozor na pozhelne stvari:

“Europski parlament upozorava na to da je izvorni srpsko-hrvatski jezik sada rascijepljen u niz službenih jezika u nekim mogućim kandidatskim zemljama toga područja; ističe da trošak prevođenja ima znatan utjecaj na proračun europskih ustanova; poziva Europsku komisiju da s hrvatskim vlastima prije pristupa pronađe prikladno rješenje glede hrvatskoga jezika koje ne bi spriječilo kasnije zaključivanje sveobuhvatnoga sporazuma o jeziku s BiH, Crnom Gorom i Srbijom kada te zemlje jednom postanu članice EU"

i

Pozivaju također na “omekšanje krute politike useljavanja i azila”


Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Moderna država
« Odgovori #24 : Siječanj 21, 2010, 10:22:50 poslijepodne »
Dali je to poćetak kolonizacije?
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline Muzh

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 152
  • Karma: +0/-0
Odg: Moderna država
« Odgovori #25 : Siječanj 21, 2010, 10:30:08 poslijepodne »
Pochetak kolonizacije ili nastavak?

Gda se mi nebi sramili svojega Jezika onda bi mam vrgnuli v Ustav da su Kajkavski i Chakavski sluzhbene inachice Hrvatskog Jezika pak nek evropjani sprevadjaju na dva jezika ak basch ocheju. Tak i tak je Kajkavski materinji vekschine stanovnikov Hrvatske. Ak more par sto ilada permajduschov imati svojega jezika onda moremo i mi.

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Moderna država
« Odgovori #26 : Siječanj 22, 2010, 08:01:17 prijepodne »
Pochetak kolonizacije ili nastavak?

Gda se mi nebi sramili svojega Jezika onda bi mam vrgnuli v Ustav da su Kajkavski i Chakavski sluzhbene inachice Hrvatskog Jezika pak nek evropjani sprevadjaju na dva jezika ak basch ocheju. Tak i tak je Kajkavski materinji vekschine stanovnikov Hrvatske. Ak more par sto ilada permajduschov imati svojega jezika onda moremo i mi.
Vevo je moderna drzhava:


“Europski parlament upozorava na to da je izvorni srpsko-hrvatski jezik sada rascijepljen u niz službenih jezika u nekim mogućim kandidatskim zemljama toga područja; ističe da trošak prevođenja ima znatan utjecaj na proračun europskih ustanova; poziva Europsku komisiju da s hrvatskim vlastima prije pristupa pronađe prikladno rješenje glede hrvatskoga jezika koje ne bi spriječilo kasnije zaključivanje sveobuhvatnoga sporazuma o jeziku s BiH, Crnom Gorom i Srbijom kada te zemlje jednom postanu članice EU"

i

Pozivaju također na “omekšanje krute politike useljavanja i azila”



Evropski narodi polako i sistematski provode stalnu kolonizaciju,koja se na prvi pogled ne može ni zamijetiti.
Ovdje doista dajem za pravu svemu što je u drugoj temi lijepo obradio forumaš Tur.
Jedini koji nastoje i upozoravaju, da kao narod zadržimo svijest o sebi samima ,što se izražava i kroz očuvanje jezika ,samo je crkva.
„Političari se ionako sami i samo za sebe pobrinu“ ( Prljavo kazalište),jer oni sve uvijek gledaju kroz osobni profit i uvijek pristanu na uvjete koji za nas i našu državu znače samo
gubitak u bilo kojem smislu.(Muzh)
Već i ona riječ- omekšavanje stava da se usklade jezici  - dovoljno govori i znak je za uzbunu,oprez, jer mislim ,ma gotovo sam siguran da već imaju gotov prijedlog  za nas kojim će izaći ususret ostalim državama . Srbije,Bosne,Crne Gore - , a na našu štetu.
Ovdje bi naši pregovarači zaista trebali ustrajati i biti dosljedni na održanju našeg jezika i dostojanstva kao naroda.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

JosipJoža

  • Gost
Odg: Moderna država
« Odgovori #27 : Siječanj 22, 2010, 10:50:23 poslijepodne »
http://danas.net.hr/crna-kronika/page/2010/01/22/0654006.html

"Čuo sam ja svašta o vama! Čuo sam da u Nacionalu ispod stolova pušite jedan drugom. Mogu i ja to isto tako reći. Ako vi blatite hrvatski nogomet, mogu ja i vas", rekao je Zdravko Mamić i tako zaradio čak četiri tužbe.

Evo jedan najsvježiji primjer "moderne države" kako se eksplicite razgovara javno na javnoj televiziji i to se događa u našoj državi Republici Hrvatskoj.
Moderno je vrlo relativan pojam, mi prije svega trebamo postati civilizirana nacija pa tek bilo što drugo. I nije to usamljeni slučaj ili izdvojeni slučaj.

Bilaj

  • Gost
Odg: Moderna država
« Odgovori #28 : Siječanj 23, 2010, 09:18:08 prijepodne »
Ajmo dalje.
Spomenuo si Poljake....

Ali gledaj te Poljake, oni su sada u ovoj največoj krizi imali samo manji rast, dok su svi ostali imali pad. Stoga poljaci vs hrvati mogu biti samo sretni jer im je zemlja stabilna i prosperira, za razliku od hrvatske koja je više manje zapela...