Autor Tema: tužbom ispravlja ocijene  (Posjeta: 16534 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Neo

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 291
  • Karma: +2/-1
  • mas-tur-bator
Odg: tužbom ispravlja ocijene
« Odgovori #15 : Studeni 14, 2009, 11:06:48 prijepodne »
Pored prava postoji i obzir, postoji kultura, postoji nešto što ne piše nigdje, ali se dobiva odgojem i učenjem. I na taj obzir i tu kulturu ja ukazujem cijelo vrijeme, i u tom segmentu je razlika između mene i npr. Točkice.

Zaboravio si toleranciju, a to je glavna razlika između tebe i ostatka svijeta.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: tužbom ispravlja ocijene
« Odgovori #16 : Studeni 14, 2009, 11:44:35 prijepodne »
Zaboravio si toleranciju, a to je glavna razlika između tebe i ostatka svijeta.

Da?

Daj mi malo pojasni što je to tolerancija, jer ja i ti imamo pomalo različita tumačenja tog pojma. U tvojoj viziji (u kojoj nisi usamljen) tolerancija znači samo jedno - da svatko može raditi što poželi, pljuvati i hračkati kako mu se svidi, a kada mu to ne daš, ili ga upozoriš da to nije u redu - onda on "nije tolerantan"??

Pa, u tom slučaju, ja nisam tolerantan, jer anarhiju ne smatram pozitivnim produktom, i smatram da nije pravo pojedinca da radi i govori apsolutno sve što mu se sviđa, pogotovo ne u kontekstu štetnosti prema nekome drugome.

Demokracija na naš način, kako je većina ljudi tumači a nema pojma o demokraciji, nije demokracija.

BTW, "tolerancija" na vaš način je i dovela do situacije iz naslova teme...
« Zadnja izmjena: Studeni 14, 2009, 11:46:16 prijepodne Sledgehammer »
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Trs

  • Gost
Odg: tužbom ispravlja ocijene
« Odgovori #17 : Studeni 15, 2009, 12:57:41 poslijepodne »

Koliko ima ovakvih slučajeva koji ne prodru kroz medije u javnost?!

Morali pustiti učenicu koja ništa nije znala

SPLIT - Agencija za odgoj i obrazovanje četiri je puta naredila Graditeljsko-geološkoj školi u Splitu da organizira popravni ispit za jednu od učenica škole. Iako je pred ispitnim povjerenstvom triput pokazala potpuno nepoznavanje materije, škola je bila prisiljena pružiti joj još jednu priliku, kada je ispitno povjerenstvo konačno popustilo i dalo joj prolaznu ocjenu iz fizike.
Itd.

http://www.057info.hr/vijesti/2009-11-15/morali-pustiti-ucenicu-koja-nista-nije-znala

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: tužbom ispravlja ocijene
« Odgovori #18 : Studeni 15, 2009, 01:26:58 poslijepodne »
Škola mora tako dugo pružati priliku za popravak dok učenik ne popravi ocjenu.Ako nemože drugačije ,tada mora svaki puta postavljati takova pitanje za koje se pretpostavlja da pitanik(učenik/ca zna odgovor). Ako se tako ne postupi tada odgovornost prelazi na školu,odnosno nastavnike-profesore.
Gotovo nikad nisu krivi (odgovorni ) polaznici škole-učenici.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline Točkica

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 395
  • Karma: +8/-4
  • Spol: Ženski
Odg: tužbom ispravlja ocijene
« Odgovori #19 : Studeni 15, 2009, 01:53:11 poslijepodne »

Gle, na tvoju razinu lajanja se ipak ne mogu spustiti, teško je biti tako pogrbljen cijelo vrijeme da bi ti i ja mogli razgovarati...

Nebitno je kaj ti misliš o meni, jer je očito da nemaš sposobnost razumijevanja elementarnih stvari, pa mi je prezamorno trudsiti se protumačiti ti osnovne stvari.

Možda da probaš sa onom starom kineskom o potrebi tri duboka udisaja prije negoli kreneš pisati natrag?

Očito su svi u svijetu, koji drže do sebe, teške budale, a mi smo - baš zahvaljujući takvih humanim demokratima, kakvih si ti školski primjer - najpametniji, što rezultira i da jesmo banana-država... svi imaju sva moguća prava, nitko nema obveza, a kamoli obzira... zato nam i je tako kako je. I to što ti zastupaš - nije demokracija. Da nebi pomislila da je.

Nije kriva ona osobno, ali je kriv takav stav ljudi o svojoj zemlji i svojem narodu. A ona je samo eklatantan primjer takvog stava i mentaliteta na ovom forumu.


Kaj hoću treći može se shvatiti i iz slijedeće pričice, vidjeh je često, pa i danas ujutro kada sam vlakom išao na posao...

Uđem u vlak, sjednem, mir i tišina. Umorni i nenaspavani ljudi koji se voze iz daleka, iz Siska, ili i Volinje - i koji su se digli i prije 4 sata ujutro da bi išli na posao u Zagreb - drijemaju, hvataju zadnje minute prije Zagreba i poslovnih obveza... Tada u vlak ulazi ekipa od njih dvoje-troje, odmah počnu galamiti, glasno pričati, cerekati se, glasno melju nekakve prastare viceve iz 24sata, uglavnom - ponašati se kao da su sami na ovom svijetu! Da im kažem da malo zašute, da iz kulture imaju obzira prema spavačima, rekli bi da imaju - "pravo" kada glasno pričaju (a možda bi rekli i da kome se ne sviđa neka izađe van - takav je naš bahati nekulturni mentalitet!)... Ja - kada uđem u vlak, i vidim takvu situaciju gdje ljudi drijemaju - trudim se biti tih i obziran, da ih ne budim, dapače se trudim ne proizvoditi nikakav zvuk, jer bih isto volio i ja da sam na njihovom mjestu. I nije stvar u nekakvom samoproglašenom "pravu", koje je samo produkt osobne "logike" jer se isto ne brani! Stvar je u obziru prema drugima.

Pored prava postoji i obzir, postoji kultura, postoji nešto što ne piše nigdje, ali se dobiva odgojem i učenjem. I na taj obzir i tu kulturu ja ukazujem cijelo vrijeme, i u tom segmentu je razlika između mene i npr. Točkice.

Iako znam za mnoge stvari koje ne valjaju (dapače, znam za više njih negoli Točkica, dao bih se kladiti, jer mi je to i posao!), to ne znači da o istima moram lajati, moram pametovati bezveze, samo da se laje. I badave joj je tu nekakvo "pravo" - ja govorim o bezobzirnosti, o nekulturi koja je duboko ukorijenjena u ovom narodu, pogotovo unazad zadnjih 20 godina kada je Hrvatska preplavljena mnogima koji su došli u nju zloupotrebljavati demokratske slobode, najčešće na najgori način - mijenjanjem kraja gdje su došli na svoju sliku i priliku, umjesto da su mijenjali sebe kako kultura i obzir i nalažu...

No kada ja to kažem, odmah se poteže najtupavija vrsta generalizacije koja postoji, niska da niža ne može biti, puna su usta nekakvih samoproglašenih obveza, dvoličnih kriterija (meni suflira za strance, a onda izjavljuje kako je nije briga što oni misle, dok bi mene trebalo biti briga...  ::) ::) ::) ), a te obveze kao obveze ne postoje, postoji samo traganje za pravdanjem vlastite neumjerenosti u iznošenju kvazi-istina, i traganje za pravdanjem nekakvih kvazi-demokratskih tekovina, koje su u ogromnim broju praktičnih slučajeva samo deklarativne prirode... No "netko" si je uzeo u zadatak da ta teorija istinski zaživi, pa što košta da košta...  :-[

To je poznati problem kada ljudi idu iz jednog ekstrema u drugi, kao što je Hrvatska išla iz jednog sustava kada nisi smio reći ništa u drugi kada se smije sve, što neki odmah koriste preko svake mjere... nije sloboda za svakoga! Pogotovo ne za ljude koji nemaju postavljene osobne granice obzira i kulture.

Sjetim se i Alan Forda, kada je Broj Jedan pričao poznatu pričicu u pokušaju da opravda nedavanje novca od nagrade članovima grupe TNT:

Pitao ih je o čovjeku koji je gladan, koji je full pregladnio, i onda se odjednom nađe pred stolom prepunim najfinijih jela, i istih ima u izobilju... i što onda taj gladuš radi? Jede, jede, jede, ždere maltene bez disanja, i onda - krepa od prežderavanja! Poanta je bila - najgore je uživati u nečemu na što nisi navikao... i to je zoran prikaz ljudi koji ne znaju cijeniti demokratske principe i prava koja im se nude...

Time sam ja završio polemiku sa Točkicom i svima onima koji misle i ponašaju se kao ona; znam samo da sam u pravu, jer praksa iz ostatka razvijenog svijeta govori meni u prilog, a istu poznajem i osobno jer sam godinama i živio u tom svijetu sloboda i razvoja, uz bitnu razliku - tamo slobode nitko ne zloupotrebljava na način kako je to uobičajeno kod nas.

Tko me je shvatio, svaka čast, tko nije - neka i dalje bude na prvoj poziciji zbornog pjevanja pjesama koje nitko nije stavio na repertoar... netko će im biti zahvalan... vrag neke boje - sigurno.

Zaboravio si toleranciju, a to je glavna razlika između tebe i ostatka svijeta.

Da?

Daj mi malo pojasni što je to tolerancija, jer ja i ti imamo pomalo različita tumačenja tog pojma. U tvojoj viziji (u kojoj nisi usamljen) tolerancija znači samo jedno - da svatko može raditi što poželi, pljuvati i hračkati kako mu se svidi, a kada mu to ne daš, ili ga upozoriš da to nije u redu - onda on "nije tolerantan"??

Pa, u tom slučaju, ja nisam tolerantan, jer anarhiju ne smatram pozitivnim produktom, i smatram da nije pravo pojedinca da radi i govori apsolutno sve što mu se sviđa, pogotovo ne u kontekstu štetnosti prema nekome drugome.

Demokracija na naš način, kako je većina ljudi tumači a nema pojma o demokraciji, nije demokracija.

BTW, "tolerancija" na vaš način je i dovela do situacije iz naslova teme...



Ma u pravu si, Sledge!  

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: tužbom ispravlja ocijene
« Odgovori #20 : Studeni 15, 2009, 02:52:32 poslijepodne »
ŽIVOT

Htjelo bi mi se proći, daleko nekud, ma kuda,
Tamo, gdje nije čežnja ni ljubav sanjarska luda.
Od moga srca daleko, od pustoši i od gorčine,
Tamo, gdje život se živi, a ne bez svrhe tek gine.
Gdje nema sjete, u borbi gdje kamen i grudi se lome
Za sreću, makar i dnevnu, a ne za te smiješne fantome.
Čemu je ugasla mladost i zvijezda mnoga mi zlatna?
Zar samo zato, da rulje sve pogazi noga blatna?
Što su za plamenu ljubav ko uzdarje ljudi mi dali?
Samo su najbliži moji sav život mi otrovali!
Već mi dotužilo stradat u čamu i prijegoru nijemu,
Dok se naužili drugi, a ja sam tek čezno, a čemu?!
Ne trebam ničiju sklonost i milosti prositi neću;
Zahtijevam svoje pravo na mladost, na život i sreću.
Htio bih nekuda proći iz močvare te, iz tih laži,
K suncu i k mladosti strasnoj, to duša i tijelo mi traži.
Pa da i oslabljen klonem i sav da se slomim i starem,
Znati ću makar jedno, za život sam umr'o barem.

Dragutin Domjanić (Zelina 12. rujna 1875. - Zagreb 7. lipnja 1933.), hrvatski kajkavski pjesnik.

Tako davno je živio,a tako suvremen i stvaran i danas.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Bilaj

  • Gost
Odg: tužbom ispravlja ocijene
« Odgovori #21 : Studeni 15, 2009, 07:56:46 poslijepodne »
Jednom sam slušao puhovskog koji je ovako rekao:

"U jednoj pariškoj kavani, gost naruči: "Molim vas čaj bez limuna."
Konobar otiđe i vrati se nakon nekog vremena: "Oprostite ali nemamo limuna, ali vam mogu donesti čaj bez šečera." "

E sada što stoji iza ove pričice koja brat bratu izgleda glupo.
Tolerantna ili netolerantna osoba nije ona koja kaže "ja bi bacio atomsku bombu i sve ih pobio". Tolerantna (ili netolerantna) osoba je ona koja ima atomsku bombu i može ih sve pobiti.

Tolerancija podrazumijeva da čovjek ima mogućnosti nešto napraviti.

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: tužbom ispravlja ocijene
« Odgovori #22 : Studeni 15, 2009, 10:00:12 poslijepodne »
Sledge, ja moram ovdje reći nešto.
Točkica je moja prijateljica.
Ja je dobro poznajem i osobno me boli srce kad čitam ovakve gadarije na njen račun. Ti tu ženu uopće ne poznaješ, a ja te neću uvjeravati da je ona zapravo dijametralno suprotno od onoga kako je nazivaš i doživljavaš, jer tvoje mišljenje nije ni bitno u "real life-u".

Tebe ne poznajem, ali mislim na osnovu tvojih postova da uopće nisi loša osoba, iako su nam stavovi i stilovi često potpuno različiti.
Nisi bedast čovjek, ima često smisla ono što govoriš, ali emocionalna inteligencija ti je izgleda uvenula. Prava šteta da si to dopustio.

Sve nesporazume i prepucavanja ovdje nastojim pripisati nesavršenosti ovog tipa komunikacije, jer se postovi ne čitaju u duhu kojim su pisani. Nitko to ne čini namjerno, nego svi čitamo u svom raspoloženju i na svoj način tuđe riječi, i tako ih doživimo i komentiramo.
Ipak, ne mogu ne primjetiti da si stalno sam sebi kontradiktoran, jer dok govoriš o tome kako smo svi mi nesvjesni posljedica svojih napisanih riječi, istovremeno najviše kritiziraš mentalitet u Hrvata, stanje kolektivne svijesti, koje za posljedicu ima takve i takve vijesti i da sad ne nabrajam, znaš i sam što si napisao.
Pročitaj svoje postove pa prebroji koliko kritika imaš na ovo društvo, a koje nama ne toleriraš, dapače prozivaš nas radi istoga.
Zaključujem da po tom pitanju kritiziranja tek da bi se nešto reklo, nisi ništa bolji od nas ostalih.
 
Što se tiče osobnog vrijeđanja, tu si definitivno davno prešao granice pristojnoga.
Pa kad su te doma već tako lijepo odgojili, kako se hvališ, trebali su ti reći i to da nije lijepo ni pristojno, a ni produktivno vrijeđati ljude na osobnoj razini. Pogotovo one koje ne poznaješ.
Ima načina da se čovjek izrazi i bez toga.
Ali, nitko nije savršen, i svatko od nas ima prostora poraditi malo na sebi, pa tako i ti.
Pogledaj kak mlačanin pazi na č i ć nakon naše kritike - (bravo mlačanin!).

I na kraju, dajte se prosim vas nemojte svaditi oko gluposti, nije vrijedno energije ni vremena, a povrijediti drugu osobu je najlakše, i nije neka fora.

Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

Trs

  • Gost
Odg: tužbom ispravlja ocijene
« Odgovori #23 : Studeni 15, 2009, 10:30:52 poslijepodne »
I na kraju, dajte se prosim vas nemojte svaditi oko gluposti, nije vrijedno energije ni vremena, a povrijediti drugu osobu je najlakše, i nije neka fora.

Veselilo me je kad sam vidio da su nestali oni plusići i minusići. Ali ponekad mi baš nedostaju. Ti stvarno imaš karmu. Čak i onda kad se ne slažeš sa mnom, ne slažeš se dostojanstveno. Čak i onda kad laješ (vau, vau!), laješ na ono što ne valja. Točkica je sretna s takvom prijateljicom!  :)

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: tužbom ispravlja ocijene
« Odgovori #24 : Studeni 15, 2009, 10:58:21 poslijepodne »
Hvala, Trs, na komplimentima  :)
Ja bih ipak rekla da sam ja ta koja je sretna s takom prijateljicom kakva je Točkica!
Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: tužbom ispravlja ocijene
« Odgovori #25 : Studeni 16, 2009, 08:04:59 prijepodne »
Ma u pravu si, Sledge!

Moram ti ponoviti (mada je to beskorisno u tvom slučaju):

"Najgore je uživati u nečemu na što nisi navikao..."... nekada "nisi" imala nikakvu slobodu govora, sad ju imaš, no ne znaš granice, pa ideš u kontra-ekstrem...

Ja sam u "pravu" jer sam rekao nešto ispravno, ti si u "pravu" jer imaš "pravo" tako se ponašati... prava koliko hoćeš - obaveza nigdje!

Fak, takav smo narod... najpametniji - zato nas i zadnji šupci karaju u mozak. Možda imamo previše prepametnih?

“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Točkica

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 395
  • Karma: +8/-4
  • Spol: Ženski
Odg: tužbom ispravlja ocijene
« Odgovori #26 : Studeni 16, 2009, 10:47:45 prijepodne »


U pravu si, Sledge.


Točkica je sretna s takvom prijateljicom![/color]  :)

Tako je Trs!!!   

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: tužbom ispravlja ocijene
« Odgovori #27 : Studeni 16, 2009, 01:46:56 poslijepodne »
Molim te samo jedno - nemoj se više nikad slagati sa mnom, čak ni kad iz toga šprica cinizam kao sada...

Pametnija si. Popustila si. Sretna?  8) :-X

“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Točkica

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 395
  • Karma: +8/-4
  • Spol: Ženski
Odg: tužbom ispravlja ocijene
« Odgovori #28 : Studeni 16, 2009, 03:47:41 poslijepodne »

Offline Nika

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 28
  • Karma: +0/-0
Odg: tužbom ispravlja ocijene
« Odgovori #29 : Studeni 16, 2009, 10:20:51 poslijepodne »
Naše institucije djeci daju sva prava i zato se tako ponašaju.Više nemate prava odgajati vlastito dijete,Ako digneš malo jače glas,ako ga staviš u kaznu,tu su plavi telefoni koji stižu njima u pomoč,a roditelj radi jednog šamara završi u pritvoru.Nemamo se kaj čuditi da su djeca takva kakva jesu.A roditelji koji tužbom ispravljaju ocjene su gori nego njihova djeca,zato to i rade,umjesto da je djetetu dal jednu za uho,on diže tužbu.Pitanje je koliko taj dotični provodi vremena sa svojim djetetom.Vjerojatno mu to nadoknađuje sa dobrim đeparcom......Na kraju krajeva on je Dr.
Čovjek uči dok je živ,na kraju umre bedast.