Autor Tema: tužbom ispravlja ocijene  (Posjeta: 16536 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Bilaj

  • Gost
tužbom ispravlja ocijene
« : Studeni 10, 2009, 09:33:37 prijepodne »
Ovo je strašno i prestrašno  :o

Klinca bi za kaznu trebalo izbaciti iz škole!
http://www.vecernji.hr/kolumne/cije-lopte-bandic-dijeli-sakom-kapom-kolumna-47814

Ugledni otac sinu jedinicu ispravlja tužbom
Profesorica engleskog jezika u IV. zagrebačkoj gimnaziji Gordana Samson mogla bi se suočiti s kaznenom prijavom jer je učeniku koji je tijekom nastave igrao križić-kružić dala jedinicu iz zalaganja. Dječakov otac, ugledni zagrebački liječnik, tvrdi da će ići “do kraja”, i na sud, jer smatra da nastavničino ponašanje ima elemente zlostavljanja iako to prosvjetna inspekcija nije utvrdila. Ako ne uspije na Općinskom kaznenom sudu, neka ide “do kraja”, sve do Europskog suda pravde. Dok ne dobije “dvojku”.

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: tužbom ispravlja ocijene
« Odgovori #1 : Studeni 10, 2009, 10:14:19 prijepodne »
Mene osobno ovakovo ponašanje roditelja ne ćudi. zašto?? Zato jer mu to institucije dozvoljavaju.
Ispada da opet kritiziramo svoju državu (prema rijećima našeg forumaša),ali zar nisam u pravu?
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline Neo

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 291
  • Karma: +2/-1
  • mas-tur-bator
Odg: tužbom ispravlja ocijene
« Odgovori #2 : Studeni 10, 2009, 12:16:58 poslijepodne »
Možda nije igrao križić-kružić nego Tic-Tac-Toe :D

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: tužbom ispravlja ocijene
« Odgovori #3 : Studeni 10, 2009, 12:36:36 poslijepodne »
Mene osobno ovakovo ponašanje roditelja ne ćudi. zašto?? Zato jer mu to institucije dozvoljavaju.
Ispada da opet kritiziramo svoju državu (prema rijećima našeg forumaša),ali zar nisam u pravu?

U pravu si.

Ali kritiziranje je od kritiziranja vrlo različito. A ja osuđujem ona koja primarno rade štete Hrvatskoj na međunarodnom planu. Interna sranja trebaju ostati interna, kao što i ostaju u svim pametnim zemljama.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Točkica

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 395
  • Karma: +8/-4
  • Spol: Ženski
Odg: tužbom ispravlja ocijene
« Odgovori #4 : Studeni 10, 2009, 03:56:34 poslijepodne »

Ali kritiziranje je od kritiziranja vrlo različito. A ja osuđujem ona koja primarno rade štete Hrvatskoj na međunarodnom planu. Interna sranja trebaju ostati interna, kao što i ostaju u svim pametnim zemljama.


A što je  - ili preciznije rečeno "tko" je - mjera koja razdvaja prihvatljivo od neprihvatljivog kritiziranja Hrvatske?  :o

Koliko vidim iz tvojih brojnih postova, ti si sam sebi dao pravo da ocjenjuješ i procjenjuješ čije je kritiziranje prihvatljivo, a čije nije. I to po nekim svojim kriterijima! Pa onda shodno tim istim kriterijima ocjenjuješ i procjenjuješ tko je mrzitelj Hrvatske i ulizica svemu i svima koji dolaze izvana (kako to često voliš "zalijepiti" nekima od nas), a tko je - jasno, i sebe stavljaš u ove potonje - opravdani kritičar zemlje koji joj samo želi dobro!

Ne znam za druge forumaše, ali upravo zbog toga ja do tvojih kriterija i do tvojeg pljuvanja držim otprilike koliko do lanjskog snijega. Jer točno toliko i vrijede i točno toliko imaju uporišta u istini i logici.
« Zadnja izmjena: Studeni 10, 2009, 04:00:44 poslijepodne Točkica »

Offline dobola

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 229
  • Karma: +1/-0
  • Imagine
Odg: tužbom ispravlja ocijene
« Odgovori #5 : Studeni 10, 2009, 10:38:25 poslijepodne »
" Ugledni zagrebački liječnik".
Može mi netko objasniti pojam "ugledan". U slučaju da mu je klinac dobio kulju jer se za vrijeme nastave igrao, spavao, drpao, slušao muziku i sl. očito je da mu je kućni odgoj uglednog oca završavao na način da kupi sinu Lacosta tenisice, kožnu jaknu i da mu da veliki đeparac samo da ga skine sa dnevnog reda jer očito ima puno posla sa uglednim klijentima na svom radnom mjestu i u nekoj privatnoj poliklinici za vrijeme ili poslije radnog vremena.
S obzirom da živimo u sistemu u kojem je zdravstvo postavljeno na nivo kolko para tolko muzike, možda je ugledni liječnik pokušao sa profesorici gurnuti koju kintu prije nego se zaprijetio prijavom.
I gdje je sad tu problem?
Kad ćemo mi napokon shvatiti da smo balkanci i da živimo na balkanu i da se nije dovoljno oblačiti u in garderobu i voziti ugledne aute da bi ispadali evropski orijentirani.
Još lik izjavljuje da smatra da ponašanje nastavnice ima elemente zlostavljanja. Trebala mu je zveknut šljagu ili ga ravnalom opičit po prstima pa da vidiš kak bi mali naučio engleski, hebate ,spiko bi engleski i na zahodu.
I kakva je to udarna vijest da jedne ugledne tiskovine objave istu? Mogle su objaviti i da je u Kozari Boku predsjednički kandidat prdnuo nakon graha sa potencijalnim biračima ili da je ministar Čobančero skoro riknuo dok je plesao užičko kolo na otvaranju dučana sa Jadrankom.
Moš mislit udarnih vijesti.
Ko to tamo peva?

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: tužbom ispravlja ocijene
« Odgovori #6 : Studeni 11, 2009, 08:52:14 poslijepodne »
A što je  - ili preciznije rečeno "tko" je - mjera koja razdvaja prihvatljivo od neprihvatljivog kritiziranja Hrvatske?  :o

Daj prestani više lupetati gluposti... fakat si babuskara! Oprosti, ali sa svim tim tvojim elaboracijama, ne mogu ti ništa bolje reći!

Mjera ne postoji; bolje rečeno - postoji, i određuje je osobna kultura i obzir, osobni osjećaj kada se treba nešto reći, a kada se baš i ne treba nešto reći. Ja sam to dobio odgojem, mene su učili da ne treba uvijek lajati, treba imati osjećaja i da se neke stvari prešute, i da javno reći sve i sva baš i nije ni pametno, ni poželjno. Nije to stvar od osobnog straha da će mi se nešto desiti, nego jednostavno osjećaj da se ne škodi svojoj okolini, zemlji, narodu, kao i osjećaj da se neće ništa promijeniti ako ću ja graknuti. Sistem se mijenja na drugi način, i to što govorim nije istovjetno zviždačima, otkrivanjem stvarnih konkretnih kriminalnih događanja, a što si sve nahitala u istu vreću...

Tebe, na žalost, to nisu učili kada treba šutjeti; možda se tu ispucavaš, jer tamo gdje stvarno treba zinuti, šutiš kao zalivena... takvih, nimalo dvoličnih moralista i pametnjakovića, upoznao sam podosta u životu. Ova zemlja njima obiluje!! I da ih izvozimo, bili bi bogatiji od Billa Gatesa, na žalost takve pakete "pameti", morala i karaktera, takve objektivne face koje sve znaju i sve vide, i upravo su lude za svojom zemljom i njezinom zaštitom, nitko ne želi...

Nisam za zabrane, no nisam ni da svatko melje svugdje i što treba i što ne treba... nekakvu mjeru treba imati. Inače je riječ o anarhiji, istinaibog, verbalnoj, ali nekada je ta i gora od svih ostalih... jer riječ je jača od mača, ili tako nekako.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: tužbom ispravlja ocijene
« Odgovori #7 : Studeni 11, 2009, 09:00:07 poslijepodne »
Moš mislit udarnih vijesti.

Pa kakva je kolektivna svijest - takve su i vijesti!!

Iste potpuno odgovaraju velikoj većini ljudi u ovoj zemlji, čiji mentalitet predstavlja obrazac lajave primitivnosti i zadovoljavanja potrebe za "informacijom" čitanjem o tuđim problemima, te nevažnim glupostima trko jem koga jebo, kakve je pritom gaćeimao i što je pio i pušio prije i poslije fuka. A takvim tračerskim informacijama podilaze i oni koji iste daju, ne birajući takt treba li to uopće ili ne. Liječenje frustracija lajanjem - sve zapakirano u celofan najboljih namjera - obrazac je ponašanja u javnosti, a forumi su idealno mjesto za takve.

Takvih ne manjka ni na ovom forumu.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Tur

  • Gost
Odg: tužbom ispravlja ocijene
« Odgovori #8 : Studeni 12, 2009, 08:40:36 prijepodne »
Ovo je strašno i prestrašno  :o

Klinca bi za kaznu trebalo izbaciti iz škole!
http://www.vecernji.hr/kolumne/cije-lopte-bandic-dijeli-sakom-kapom-kolumna-47814

Ugledni otac sinu jedinicu ispravlja tužbom
Profesorica engleskog jezika u IV. zagrebačkoj gimnaziji Gordana Samson mogla bi se suočiti s kaznenom prijavom jer je učeniku koji je tijekom nastave igrao križić-kružić dala jedinicu iz zalaganja. Dječakov otac, ugledni zagrebački liječnik, tvrdi da će ići “do kraja”, i na sud, jer smatra da nastavničino ponašanje ima elemente zlostavljanja iako to prosvjetna inspekcija nije utvrdila. Ako ne uspije na Općinskom kaznenom sudu, neka ide “do kraja”, sve do Europskog suda pravde. Dok ne dobije “dvojku”.

Hahaha

plemenitashica

  • Gost
Odg: tužbom ispravlja ocijene
« Odgovori #9 : Studeni 12, 2009, 01:18:45 poslijepodne »
" Ugledni zagrebački liječnik".
Može mi netko objasniti pojam "ugledan". ........

Ovo i mene zanima.

Još lik izjavljuje da smatra da ponašanje nastavnice ima elemente zlostavljanja. Trebala mu je zveknut šljagu ili ga ravnalom opičit po prstima pa da vidiš kak bi mali naučio engleski, hebate ,spiko bi engleski i na zahodu.

Trebalo ga je javno prozvati, kao što se prozvalo profesoricu i čak i njenu sliku objavilo.
Bi se kreten zamislio i nad svojom sudbinom i nad sudbinom svojeg djeteta.

Offline dobola

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 229
  • Karma: +1/-0
  • Imagine
Odg: tužbom ispravlja ocijene
« Odgovori #10 : Studeni 12, 2009, 05:16:10 poslijepodne »
Eh, plemenita gospođo. To što vi želite već spada u istraživačko novinarstvo, a naši mediji se zovu " žuta štampa". Na lokalnom nivou se zovu " Glasnik od 185 kg žive vage", a na nacionalnom nivou se zovu " list u sumrak". U tom listu pišu eminentni "novinari" koji su svoj zanat pekli dugogodišnjim mukotrpnim radom istražujući nepravilnosti u našem društvu koje su UVIJEK MOGLI POTKRIJEPITI DOKAZIMA ( u pismenom obliku).
Npr. u jednoj dnevnoj tiskovini koja izlazi pod sloganom " po jutru se poznaje dan" piše jedan međunarodno priznat "novinar" koji ima problem jer nikako nije u mogućnosti dokazati porijeklo svoje imovine i trensfere koji su se preko njegovog imena i računa provodili. Naravno da je prijavljen za nezakonite radnje, naravno da je istraga već dugo godina u toku, naravno da će ista pod vrlim vodstvom čelnika naših pravosudnih tijela otići u zastaru.
Da ste Vi, obična građanka u pitanju, već bi bili ili u Federaciji ili u Glini.
Takvih likova imate i u našem malom mistu, imate ih masovno u okolnim sokacima, a koncentrirani su po gradskim vukojebinama diljem lepe, bre njihove.
I mi bi trebali prestati ovakve teme postavljati na forume i voditi diskusije o njima jer bi na kraju mogli proći ko i onaj vukovarac kad nas opali " ugledni lekar" sa "uglednim advokatom" po brzom postupku za duševnu bol od jedno 3 milje maraka ( konvertibilnih).
Ko to tamo peva?

Offline Točkica

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 395
  • Karma: +8/-4
  • Spol: Ženski
Odg: tužbom ispravlja ocijene
« Odgovori #11 : Studeni 12, 2009, 07:20:50 poslijepodne »

Mjera ne postoji; bolje rečeno - postoji, i određuje je osobna kultura i obzir, osobni osjećaj kada se treba nešto reći, a kada se baš i ne treba nešto reći.


Koliko vidim, ti te osobine nemaš.


Ja sam to dobio odgojem, mene su učili da ne treba uvijek lajati, treba imati osjećaja i da se neke stvari prešute, i da javno reći sve i sva baš i nije ni pametno, ni poželjno.


Jesi li siguran? Zašto se onda toga ne držiš, nego laješ uzduž i poprijeko i daješ si za pravo da budeš moralna mjera drugima, a svojih se postulata sam ne držiš?


Tebe, na žalost, to nisu učili kada treba šutjeti; možda se tu ispucavaš, jer tamo gdje stvarno treba zinuti, šutiš kao zalivena... takvih, nimalo dvoličnih moralista i pametnjakovića, upoznao sam podosta u životu. Ova zemlja njima obiluje!!


Zanimljivo! A ja sam shvatila da ovdje govoriš o samome sebi.

Jer, budimo iskreni, prva rečenica u ovom tvojem postu najbolje govori o tebi i tvojem karakteru. Kad više ne znaš što bi argumentirano rekao, pribjegavaš vrijeđanjima. Tipično za onoga tko ovdje grakće, a u stvarnom životu i na poslu šuti i manji je od makovog zrna.  

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: tužbom ispravlja ocijene
« Odgovori #12 : Studeni 13, 2009, 08:04:17 poslijepodne »
Gle, na tvoju razinu lajanja se ipak ne mogu spustiti, teško je biti tako pogrbljen cijelo vrijeme da bi ti i ja mogli razgovarati...

Nebitno je kaj ti misliš o meni, jer je očito da nemaš sposobnost razumijevanja elementarnih stvari, pa mi je prezamorno trudsiti se protumačiti ti osnovne stvari.

Možda da probaš sa onom starom kineskom o potrebi tri duboka udisaja prije negoli kreneš pisati natrag?

Očito su svi u svijetu, koji drže do sebe, teške budale, a mi smo - baš zahvaljujući takvih humanim demokratima, kakvih si ti školski primjer - najpametniji, što rezultira i da jesmo banana-država... svi imaju sva moguća prava, nitko nema obveza, a kamoli obzira... zato nam i je tako kako je. I to što ti zastupaš - nije demokracija. Da nebi pomislila da je.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Nino_vg

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 159
  • Karma: +1/-0
  • Spol: Muški
Odg: tužbom ispravlja ocijene
« Odgovori #13 : Studeni 13, 2009, 10:57:18 poslijepodne »
Točkica, sad sam saznao, Vi ste krivi kaj smo u banani, sram vas bilo >:D.
riječi su isto kao i gomila ljudi, nije nužno znati za sve, izaberi za sebe samo one prave.. j,b.štulić

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: tužbom ispravlja ocijene
« Odgovori #14 : Studeni 14, 2009, 08:30:10 prijepodne »
Nije kriva ona osobno, ali je kriv takav stav ljudi o svojoj zemlji i svojem narodu. A ona je samo eklatantan primjer takvog stava i mentaliteta na ovom forumu.


Kaj hoću treći može se shvatiti i iz slijedeće pričice, vidjeh je često, pa i danas ujutro kada sam vlakom išao na posao...

Uđem u vlak, sjednem, mir i tišina. Umorni i nenaspavani ljudi koji se voze iz daleka, iz Siska, ili i Volinje - i koji su se digli i prije 4 sata ujutro da bi išli na posao u Zagreb - drijemaju, hvataju zadnje minute prije Zagreba i poslovnih obveza... Tada u vlak ulazi ekipa od njih dvoje-troje, odmah počnu galamiti, glasno pričati, cerekati se, glasno melju nekakve prastare viceve iz 24sata, uglavnom - ponašati se kao da su sami na ovom svijetu! Da im kažem da malo zašute, da iz kulture imaju obzira prema spavačima, rekli bi da imaju - "pravo" kada glasno pričaju (a možda bi rekli i da kome se ne sviđa neka izađe van - takav je naš bahati nekulturni mentalitet!)... Ja - kada uđem u vlak, i vidim takvu situaciju gdje ljudi drijemaju - trudim se biti tih i obziran, da ih ne budim, dapače se trudim ne proizvoditi nikakav zvuk, jer bih isto volio i ja da sam na njihovom mjestu. I nije stvar u nekakvom samoproglašenom "pravu", koje je samo produkt osobne "logike" jer se isto ne brani! Stvar je u obziru prema drugima.

Pored prava postoji i obzir, postoji kultura, postoji nešto što ne piše nigdje, ali se dobiva odgojem i učenjem. I na taj obzir i tu kulturu ja ukazujem cijelo vrijeme, i u tom segmentu je razlika između mene i npr. Točkice.

Iako znam za mnoge stvari koje ne valjaju (dapače, znam za više njih negoli Točkica, dao bih se kladiti, jer mi je to i posao!), to ne znači da o istima moram lajati, moram pametovati bezveze, samo da se laje. I badave joj je tu nekakvo "pravo" - ja govorim o bezobzirnosti, o nekulturi koja je duboko ukorijenjena u ovom narodu, pogotovo unazad zadnjih 20 godina kada je Hrvatska preplavljena mnogima koji su došli u nju zloupotrebljavati demokratske slobode, najčešće na najgori način - mijenjanjem kraja gdje su došli na svoju sliku i priliku, umjesto da su mijenjali sebe kako kultura i obzir i nalažu...

No kada ja to kažem, odmah se poteže najtupavija vrsta generalizacije koja postoji, niska da niža ne može biti, puna su usta nekakvih samoproglašenih obveza, dvoličnih kriterija (meni suflira za strance, a onda izjavljuje kako je nije briga što oni misle, dok bi mene trebalo biti briga...  ::) ::) ::) ), a te obveze kao obveze ne postoje, postoji samo traganje za pravdanjem vlastite neumjerenosti u iznošenju kvazi-istina, i traganje za pravdanjem nekakvih kvazi-demokratskih tekovina, koje su u ogromnim broju praktičnih slučajeva samo deklarativne prirode... No "netko" si je uzeo u zadatak da ta teorija istinski zaživi, pa što košta da košta...  :-[

To je poznati problem kada ljudi idu iz jednog ekstrema u drugi, kao što je Hrvatska išla iz jednog sustava kada nisi smio reći ništa u drugi kada se smije sve, što neki odmah koriste preko svake mjere... nije sloboda za svakoga! Pogotovo ne za ljude koji nemaju postavljene osobne granice obzira i kulture.

Sjetim se i Alan Forda, kada je Broj Jedan pričao poznatu pričicu u pokušaju da opravda nedavanje novca od nagrade članovima grupe TNT:

Pitao ih je o čovjeku koji je gladan, koji je full pregladnio, i onda se odjednom nađe pred stolom prepunim najfinijih jela, i istih ima u izobilju... i što onda taj gladuš radi? Jede, jede, jede, ždere maltene bez disanja, i onda - krepa od prežderavanja! Poanta je bila - najgore je uživati u nečemu na što nisi navikao... i to je zoran prikaz ljudi koji ne znaju cijeniti demokratske principe i prava koja im se nude...

Time sam ja završio polemiku sa Točkicom i svima onima koji misle i ponašaju se kao ona; znam samo da sam u pravu, jer praksa iz ostatka razvijenog svijeta govori meni u prilog, a istu poznajem i osobno jer sam godinama i živio u tom svijetu sloboda i razvoja, uz bitnu razliku - tamo slobode nitko ne zloupotrebljava na način kako je to uobičajeno kod nas.

Tko me je shvatio, svaka čast, tko nije - neka i dalje bude na prvoj poziciji zbornog pjevanja pjesama koje nitko nije stavio na repertoar... netko će im biti zahvalan... vrag neke boje - sigurno.
« Zadnja izmjena: Studeni 14, 2009, 08:37:59 prijepodne Sledgehammer »
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”