Autor Tema: tužbom ispravlja ocijene  (Posjeta: 16540 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Bilaj

  • Gost
Odg: tužbom ispravlja ocijene
« Odgovori #30 : Studeni 16, 2009, 10:23:24 poslijepodne »
Naše institucije djeci daju sva prava i zato se tako ponašaju.

Mislim da nije toliko do toga da se daje prava nego do toga što se ne inzistira na odgovornosti i obvezama.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: tužbom ispravlja ocijene
« Odgovori #31 : Studeni 17, 2009, 02:29:26 poslijepodne »
Mislim da nije toliko do toga da se daje prava nego do toga što se ne inzistira na odgovornosti i obvezama.

Odlično rečeno!

Još jedan primjer ekstrema u našoj politici i političko-odgojnoj svijesti građana. Od nekada - kada se "je sve smjelo", smo došli do danas - roditelj ne smije više ni pogladiti svoju djecu po glavi, a čuo sam i za slučaj da je u vrtiću jedan otac prijavljen za seksualno maltretiranje od jedne "vrlo osvještene majke drugog djeteta, koja je to gledala", jer je kćerkici pomogao da si namjesti štrample pri oblačenju kada je došao po nju da idu doma... ova je to odmah shvatila kao maltene rodoskvrnuće i pedofiliju, i prijavila ga...

Zbog takvih idiotarija čovjek može ostati bez djeteta, nalijepe se hrpe šugavaca prema kojima je i dječji pravobranitelj nula, i lijepo ti sistematski uništavaju život, duboko uvjereni kako čine dobro za dijete i za društvo... i dok zec dokaže da nije medvjed, odoše muda!

To je kada daš previše slobode ljudima koju istu ne razumiju. No to o "znalcima" smo već apsolvirali u drugoj temi...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline jelka123

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 30
  • Karma: +0/-0
Odg: tužbom ispravlja ocijene
« Odgovori #32 : Veljača 06, 2010, 10:46:24 prijepodne »
Slušam nedavno reportažu na TV-u o srednjim školama... I čujem da u jednoj srednjoj školi učenik ima 150 neopravdanih sati i nikome ništa... kao sad je pod nadzorom. Koji nadzor, kad sam ja išla u srednjuu školu, s 27 neopravdanih si dobio ukor pred isključenje.

Tur

  • Gost
Odg: tužbom ispravlja ocijene
« Odgovori #33 : Veljača 06, 2010, 11:05:31 prijepodne »
Slušam nedavno reportažu na TV-u o srednjim školama... I čujem da u jednoj srednjoj školi učenik ima 150 neopravdanih sati i nikome ništa... kao sad je pod nadzorom. Koji nadzor, kad sam ja išla u srednjuu školu, s 27 neopravdanih si dobio ukor pred isključenje.
Kod mene je bilo sa 13.

Offline ivana_vg

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 252
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Ženski
Odg: tužbom ispravlja ocijene
« Odgovori #34 : Veljača 12, 2010, 11:31:51 poslijepodne »
Slušam nedavno reportažu na TV-u o srednjim školama... I čujem da u jednoj srednjoj školi učenik ima 150 neopravdanih sati i nikome ništa... kao sad je pod nadzorom. Koji nadzor, kad sam ja išla u srednjuu školu, s 27 neopravdanih si dobio ukor pred isključenje.

Bilo je takvih i u mome razredu, i prvo prijetnje sa izbacivanjem iz škole i slično,  a  onda   su te osobe nabavile lažne ispričnice  od  doktora(skenirane i isprintane,izgledaju kao prave, ne kuži se ni da je  žig lažan) , te  su izmislile  ispričnice od  ZET-a, koje  uopće ne postoje, i svaki dan  ne dolaze  na prva  3 sata, jer  je  bila   teška  nesreća  na cesti,pa bus kasni.  I  nitko nije  od profesora  niti ništa skužio,  sve opravdano, i svi sretni i zadovoljni.

Offline jelka123

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 30
  • Karma: +0/-0
Odg: tužbom ispravlja ocijene
« Odgovori #35 : Veljača 15, 2010, 08:47:36 prijepodne »
Ne bih rekla da nitko ništa nije skužio, nisu niti profesori baš tako blesavi. Mislim da je ovdje stvar u tome da se ide 'linijom manjeg otpora'' jer je lakše napisati opravdano, nego dokazivati suprotno i navući na sebe bijes učenika, roditelja, kolega, ravnatelja... itd. Osobito, s obzirom na to kaj se događa u školstvu. Mislim da niti jedan profesor ne želi riskirati svoje radno mjesto ili čak svoje zdravlje i život da bi dokazivao da je ispričnica lažna.
Ali da bi roditelji mogli i češće provjeravati što im je s djecom i gdje su im djeca, a ne samo na polugodištu ili čak na kraju godine... mogli bi i te kako.

plemenitashica

  • Gost
Odg: tužbom ispravlja ocijene
« Odgovori #36 : Veljača 15, 2010, 09:20:05 prijepodne »
Ne bih rekla da nitko ništa nije skužio, nisu niti profesori baš tako blesavi........ Mislim da je ovdje stvar u tome da se ide 'linijom manjeg otpora'' .....

Slažem se. Iako mnogi roditelji misle da jesu čak ih i pred djecom takvima nazivaju, o učenicima neću ni govoriti.

No, zato nam i je tako jer se ne poštuje zakon i jer "se ide linijom manjeg otpora" često i ne zbog egzistencije, nego zbog sramote, eventualne izopčenosti u društvu, skretanje pažnje na sebe, svoju obitelj ili ne daj bože dijete.

Meni je takav stav neprihvatljiv, kukavički, i "držanje lojtre". U ovom slučaju je naravno opet zakazala škola (čitaj ravatelj, pedagog), zajednica, u konačnici i  ministarstvo prosvjete (iako indirektno, jer ne štiti svoje djelatnike).


Imamo primjera i na forumu. :P :P :P
Pusti čovjeka, nek dela kaj hoće, ima pravo (ne jednom je takva rečenica pisala). Ima, da, ali ima i obavezu.

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: tužbom ispravlja ocijene
« Odgovori #37 : Veljača 15, 2010, 10:34:17 prijepodne »
Danas nije problem pronaći ili nabaviti lažne ili prave ispričnice. Nije problem djetetu opravdati izostanke ,problem su sami izostanci i problem je kako ministarstvo pristupa tom problemu.
Istina je da svaki djelatnik bez obzira gdje radio brine o svom radnom mjestu. Istina je da su prosvjetni djelatnici cijelo vrijeme izloženi određenom društvenom pritisku. Istina je da politika gotovo uvijek koristi taj pritisak na prosvjetare kad god im to odgovara. Istina je i to da prosvjetare gotovo nitko u društvu ne uzima u zaštitu po bilo kojoj strani.
Istina je i to da si svi uzimaju za pravo da znaju dijeliti savjete i poduke tim prosvjetarima , kako bi trebali raditi sa djecom i da se na njima lome gotovo sva koplja itd,itd.
Ali istina je i to da ministarstvo prosvjete godinama prodaje maglu i jednima….roditelji…..i drugima….djeca….nastavnici…..studenti    i da sve ostavlja u toj magli namjerno.Koliko se ministara do sada izmijenilo,koliko smo programa do sada usvajali , što sve nismo novo usvajali i prihvaćali to više nitko ne nastoji ni upamtiti
Namjerno se radi zbrka i trka,sjetiti se samo početka školskih godina ili završetaka.Sjetimo se školskih knjiga i raznih obećanja i igara sa školom i oko nje.
Pokušajte se vi odnosno mi kao roditelji u svemu tome snaći. I sada zadnje ,sjetimo se igre oko plaćanja prijevoza za školsku djecu, Pa to postaje već pravi maraton od gluposti i bezobrazluka koji nam se stalno ponavlja i tvrdim smišljeno priprema.pomislite kako je raditi u tom i takvom okruženju?
Kako se u svemu tome snaći,kako slijediti u radu sve te upute koje ne vode nikud. Zar to sve ne šalje divnu poruku onima koji love u mutnom,koji nisu u školi radi znanje nego zato da doma ne smetaju roditeljima.
Kako se usuditi prijaviti problematičnu djecu ili roditelje koji daju izvrsnu podršku djeci da nastave kako im odgovara kada znate da ste u ministarstvu unaprijed osuđeni kao glavni krivac,neradnik,problem itd.
Stav je djeca nisu i ne mogu biti kriva,samo škola. A tko je to dijete odgajao do škole?
Roditelji ili ulica?
Tko je zdušno zakrivao sve njegove najprije sitne nepodopštine koje su se gomilale i povećavale? Roditelj…škola…..ulica??
Ne moje dijete nije takovo,on je dobar,divan itd.Svi mi volimo svoju djecu i za njih želimo sve najbolje samo ne znamo(barem neki) ili ne želimo znati kako im to pružiti i dovesti ih na put da shvate da se za sve treba potruditi i naučiti
Tko je te ispričnice nabavljao za tu djecu? Ne vjeruje da za to roditelji nisu znali.Uvjeren sam da su se dobro potrudili i sami dali upute djeci kako da se ponašaju i što da govore.
Ako se netko usudi pokrenuti veći broj takovih problema pa pokrenuti postupak za isključenje iz škole, e tu sad nastaju problemi.tada se uradi sve samo se djeca ne mogu ispisati ….jer krivi su nastavnici,pedagozi i sve moguće gluposti se izmišljaju i na kraju ujeo vuk magare.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline jelka123

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 30
  • Karma: +0/-0
Odg: tužbom ispravlja ocijene
« Odgovori #38 : Veljača 15, 2010, 10:57:17 prijepodne »
Slažem se. I na kraju imamo učenike koji u 7. ili 8. razredu, pa čak i u srednjoj školi ne znaju složiti jednostavnu rečenicu niti na hrvatskom, a kamoli na stranim jezicima, ali zato znaju sve muljaže, brljanja, uvrede i sl.
Ok, nisu svi takvi, ima i iznimaka...

plemenitashica

  • Gost
Odg: tužbom ispravlja ocijene
« Odgovori #39 : Veljača 15, 2010, 12:19:27 poslijepodne »
Slažem se. I na kraju imamo učenike koji u 7. ili 8. razredu, pa čak i u srednjoj školi ne znaju složiti jednostavnu rečenicu niti na hrvatskom, a kamoli na stranim jezicima, ali zato znaju sve muljaže, brljanja, uvrede i sl.
Kak mi je ovo poznato.....   :P  :P  :P

Padaju mi na pamet današnji političari tipa Jandroković, lokalni Šimunović, Kolarec, Vujević – zar oni znaju kaj govore, zar oni znaju sročiti rečenicu da „ih ceo svet razumije“..
A neki od njih su pozavršavali (hihihihihi) škole i škole. Marionete koje manipuliraju u ovoj zajednici.

Djecu poštenju i odgovornosti uče roditelji, obitelj, škola samo nadopunjava te stečene i od kuće donešene vrline koje čovjka čine čovjekom.
Međutim ne može škola nadograditi nešto što nema niti prvu deku i stoji na klimavim temeljima. I još što je neoprostivo, škola nema mogućnost ukazati na slab temelj, a nikako nema kaznu. Profesori mogu samo tužno gledati u takve slučajeve, slijegati ramenima, ili uzeti radnu knjižicu.

Imali smo primjer i ovdje na forumu kako su neki roditelji reagirali kad je trebalo doći u školu u subotu odraditi neki dobrovoljni rad? Iščuđavanja i bilo je rečeno izrabljivanje djece.
Uzmite onaj primjer kad je otac dvije cure koje žive u Kneza Porina zvao gradonačelnika na radio direktno u eter, da postavi pitanje zašto njegova djeca ne mogu dobiti besplatan pokaz a školuju se u jednoj srednjoj u VG? I kaj očekivati od takve djece – ništa i još gore od ništa.

Ali još je nešto zanimljivo – ti roditelji nisu bili takvi učenici, nisu imali takve labave kriterije, imali su itekakvu stegu u roditeljskoj kući. Od kud sad takvo ponašanje prema gotovo vršnjacima koji su profesori njihovoj djeci?
ZNA SE koji vjetar je donio takvu klimu u ovu zemlju i tko od glasača puše da se vjetar pojača ili bar samo održi umjesto da promijeni smjer odnosno da se smiri i počne sunce jače grijati sve nas skupa.

Offline Martina 1

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 29
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Ženski
  • Život je samo jedan, proživi ga najbolje što znaš.
Odg: tužbom ispravlja ocijene
« Odgovori #40 : Travanj 13, 2010, 11:19:56 prijepodne »
E da su onakvi kriteriji kad sam ja išla u školu. Kad su nas nastavnici kažnjavali izbacivanjem sa sata i klečanjem u čošku ili ravnalom po dlanu... i još toga ima dosta. Nije ni na kraj pameti nam padalo da to kažemo starcima jer bi kazna stigla još i od njih. Danas klinci imaju i te kako previše slobode u školi. Nastavnici su ti koji su maltretirani. Otišlo je to sve van kontrole. I onda se pitamo zašto su nam djeca takva.
Turopolje u mom srcu zauvijek.