Autor Tema: Zdravstveni odgoj u školama  (Posjeta: 127915 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Zdravstveni odgoj u školama
« Odgovori #60 : Prosinac 18, 2012, 01:54:58 poslijepodne »
gospon Mlačanin ne živimo u vremenu od prije 2000 godina, treba se spustiti na zemlju i shvatiti u kojem vremenu živimo, sve to o čemu pišete je naša realnost od koje htjeli ili ne, ne možemo pobjeći!

21 Stoljeće, ako je netko zaboravio!

Prošla su vremena kad su se pregledale bijele plahte....... ;)

Mislim da sam bio više nego jasan?

Moj stav se može pročitati, a da vidimo i tvoj stav. Ako je po tvojem mišljenju ovakav predloženi program u redu, način na koji je proglašen  i gurnut u škole ispravan, napiši to.

Ne muljajte stalno ovako, onako. " Skačete" na svaku izjavu, izigravate mudre glave, izvoditi vratolomije u provociranju, glumite pametne osobe.

Izvolite se ili izjasniti ili prekinite ovakav način diskusije,koji uvijek za nekog završi kaznom!
Probajte se ponašati kao odrasli ljudi, za Boga miloga radi se o našoj djeci!!
Dajte neku alternativu, a ne samo biti protiv, a nemati stav ili argument.

Shvatio sam da sam svrstan od tebe i ostalih forumaša u nekaj sa čim se rado "sprdate".

Ja sam čvrsto na zemlji, svjestan svih manjkavosti života i okoline. Ako se probam obratiti svojim sugovornicima kao ljudima, osobama od krvi i mesa, ljudima koji su u istim govnima kao i svi mi, tada je to vidim problem.

No dobro ja ostajem kod svojih pogleda, i svi ih na forumu mogu vidjeti, dok za razliku od tebe, jer ipak tebi odgovaram, nisam videl tvoj stav o tim problemima.

Ili ga nemaš ili se slažeš sa tim ZO? Pa izjasni se zašto to podržavaš, i zakaj ti ne živiš u "mojem vremenu"?
Po čemu sam ja tako zaostal?

Ja se trudim održari obitelj i DOM u normalnim okvirima tradicije,koja uključuje i katolićki odgoj. Za mene je Dom svetinja , zajedno sa obitelji oko nedjeljnog ručka iza mise. Bez obzira kaj napravim i ja i moja obitelj bezbroj pogrešaka i propusta, ali se trudimo ipak stalno biti bolji.
Si sve nastojim držati onoga kaj spada u našu kulturu, okruženjeonome kaj su nam naši stariji ostavili, generacijama prije nas.

A društvo, koje je tak napredno da se valja u svom kalu, pokušava mi to uništit, oduzeti, obezvrijediti....
Ja to nastojim ,koliko god mogu spriječiti. Hoču li uspjeti, tko zna?

Ako tebi to ne odgovara ili misliš ti ili drugi da sam ja  po tom pitanju lud, bedast ili osebenjak, žal mi je ali ja ostajem pri svojem.

A vi onda nastavite sa svojim napretkom i boljitkom.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Jaguar

  • Gost
Odg: Zdravstveni odgoj u školama
« Odgovori #61 : Prosinac 18, 2012, 03:18:48 poslijepodne »

Iz mojeg stava se razaznaje da sve ono sa čime se ne slažem znači da to nikako ne bih želio i da moja djeca znaju u tom obliku, da osjete i da žive tu filozofiju kojoj se sam protivim, a smatram logičnim da želim da žive i slažu se sa onim sa čime se slažem i ja.



Blago tvojoj djeci kad im ti budeš izabirao snaju ili zeta, po tvojoj mjeri i tvojim stavovima.
Volio bi ti tada samo vidjeti facu. ;D

Kao i obično ti ne možeš bez uvreda iako se meni čini kako ovdje vlada veliko nerazumijevanje.
Mislim i uvjeren sam kako nitko od nas ovdje nije za to i ne podržava neke oblike ponašanja, no kada diskutiramo o zdravstvenom odgoju ne želimo zabijati glavu u pijesak, što ti upravo cijelo vrijeme pokušavaš, naprosto ne želeći priznati kako svijet nije crno-bijeli nego vrlo često i ružičast, s toga trebamo biti svjesni okruženja u kojem živimo, pripremiti sebe i djecu na to okruženje kako bi se prije svega mogli zaštiti od za nas još uvijek abnormalnih ponašanja, ljudskih devijacija. U svemu postoje devijacije pa i u ljudima. S druge strane na taj način se gradi i tolerancija, jer ako smo tolerantni na ovu temu onda smo tolerantni i na druge teme.
Hoćeš li ti biti tolerantan, tvoja stvar, ne želim te uvjeravati kako trebaš biti, odluči sam.

Ako ti misliš da djeca ionako neće doći do takvih informacija onda se jako varaš, možeš ti sebi tepati koliko god hoćeš, no nisi ni svjestan što sve djeca i do čega dolaze, pa ako se s tim već sreću onda bolje da im sve te stvari objasne legitimno i stručno u školi nego da ih kupe tko zna gdje sve, počevši od ulice.

Osobno s mojom djecom puno razgovaram o svemu nema tabu tema, iako imam povjerenja dovoljno u djecu opet sasvim sigurno imaju i svojih tajni, imali smo ih svi kad smo bili mladi.

S tvojim krutim stavovima, bojim se kako ćeš negdje u budućnosti doživjeti velikih razočarenja, što ti ne želim.

 

Jaguar

  • Gost
Odg: Zdravstveni odgoj u školama
« Odgovori #62 : Prosinac 18, 2012, 03:35:39 poslijepodne »


Shvatio sam da sam svrstan od tebe i ostalih forumaša u nekaj sa čim se rado "sprdate".



Krivo ste shvatili upravo zato što Vas kao sugovornika uvažavam.
Da jesam za ZO i jednim dijelom sam odgovorio i u predhodnom postu.
Poštujem Vaš stav i nije mi namjera mijenjati ga.
Mislim  naprosto kako od te teme ne mogu bježati i gurati glavu u pijesak.
Činim sve kao i Vi da moja djeca budu "normalna" no tko može garantirati?
Koliko roditelja je saznalo naknadno i prekasno kako se djeca drogiraju? nažalost.
Povjerenje u obitelji mi je jako važno a posebno kada su djeca u pitanju, cijenim sve vrijednosti koje cijenite i Vi ali ipak se razlikujemo nešto u nekim stavovima kao kod ove teme na primjer.

Niti želim niti je u današnje vrijeme racionalno bježati od tih tema ili sprečavati te teme kada djeca ionako dolaze do njih i znaju sve o tome, ako razgovarate s djecom onda bi Vam to trebalo biti jasno.


Sjeti te me jednog tate koji je svoju ćerku čuvao , nije ju puštao nigdje u večernje izlaske s društvom i prijateljima, s najboljom namjerom mislio je, bio je vrlo pobožan redovito u Crkvi, stalno na misi, skupljao je milodar u Crkvi, pravi Katolik po ps-u, no ćerku bi u nedjelju navečer "zabolio" zub i morala bi u ponedjeljak ujutro ići u grad kod stomatologa, naravno nije je bolio zub nego je imala dogovor s dečkom i napravila bi ono što njen tata nije mogao odnosno nije želio ni sanjati.
 
Djeca trebaju imati jednu dovoljnu dozu slobode, povjerenja i razgovora o svemu kako se ne bi dogodilo upravo ovo što se dogodilo ovom tati, jer u najboljoj namjeri taj tata je gurnuo svoju kćerku u krivom smjeru!

Ova anegdota je moje objašnjenje i ove cijele teme.





« Zadnja izmjena: Prosinac 18, 2012, 03:42:51 poslijepodne Jaguar »

Jaguar

  • Gost
Odg: Zdravstveni odgoj u školama
« Odgovori #63 : Prosinac 18, 2012, 05:13:46 poslijepodne »

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Zdravstveni odgoj u školama
« Odgovori #64 : Prosinac 18, 2012, 06:18:05 poslijepodne »
Blago tvojoj djeci kad im ti budeš izabirao snaju ili zeta, po tvojoj mjeri i tvojim stavovima. Volio bi ti tada samo vidjeti facu

A tko je tebi rekao - ingeniozni inženjeru prehlađene gluposti - da ću ja ikome išta birati? Birati će si sami na temelju slike koje će imati i znati, otkuda si izvadio tu konstrukciju, kako je to tvoj mali mozgić uspio tako #stručno i nadasve inteligentno" protumačiti da ću ja ikome išta birati?? Moje je da ih odgajam, a onda je odluka njihova. NIsam ja Bosanac da se nešto "muoraaa"...

A gluposti na kvadrat..
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Jaguar

  • Gost
Odg: Zdravstveni odgoj u školama
« Odgovori #65 : Prosinac 18, 2012, 06:42:39 poslijepodne »
Kad već spominješ bosance evo jedan dobar:

Kaže majka kćerki: - Kćeri, onaj tvoj muž, a moj zet, sve mi se čini da se baš i ne raduje kad ja dođem u goste?-
 A kćer će: - Ma ne, mama, on ti je Bosanac, i to je samo zato što on jako sporo misli. On će se radovati tek kad ti odeš! ;)

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Zdravstveni odgoj u školama
« Odgovori #66 : Prosinac 18, 2012, 06:55:39 poslijepodne »
samo ako se želi napraviti pozitivan pomak u odnosu na djecu

I samo ako svi imamo isti stav što je to "pozitivan pomak"... ja ne mislim kako je crveno iz teksta piozitivno, no očito netko misli - pa onda ostaje pitanje "što sad"?

Tko će ovdje i kojim argumentima i snagom odlučiti što je najbolje za moje dijete? Jovanović? Štulhofer? Netko treći??

Ova dva prva su ružna komedija sa tragičnim završetkom (političar i homić, znači subjektivni analfabeti za ta pitanja, sa osobnim interesom u cijeloj priči...).

Ja znam zašto se uči matematika, hrvatski, strani jezik, čak i ostale module u Zdravstvenom odgoju, no kome koristi modul 4, temeljen na neznanstvenim i nedokazanim premisama i izjednačavanju prirodne anomalije sa normalnim prirodnim ustrojem - nemam pojma... u najmanju ruku, izbor slušanja i odabira dva tumačenja u predmetima je najmanje što je prihvatljivo, pa ako tvoje dijete - ili bilo čije - želi učiti kako je prostitucija i ševa u dupe super - neka uči. Ja to ne želim.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Zdravstveni odgoj u školama
« Odgovori #67 : Prosinac 18, 2012, 06:56:14 poslijepodne »
Kad već spominješ bosance evo jedan dobar:

Kaže majka kćerki: - Kćeri, onaj tvoj muž, a moj zet, sve mi se čini da se baš i ne raduje kad ja dođem u goste?-
 A kćer će: - Ma ne, mama, on ti je Bosanac, i to je samo zato što on jako sporo misli. On će se radovati tek kad ti odeš! ;)

je, OK; sada kruži Faceom, ali da je dobar - dobar je...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Zdravstveni odgoj u školama
« Odgovori #68 : Prosinac 20, 2012, 05:01:42 poslijepodne »
Uzmimo stvari ovako.

daj ti meni argument, barem jedan zbog čega se ti recimo slažeš sa ovim programom, odnosno tim četvrtim modulom.?
Zakaj bi mi uzeli stvari tak? Jer tebi tak paše? Jer ti je preteško misliti i smisliti argumente? E nećemo. Nije ovo koncert želja.

Ti prvo ovdje kopiraš neke tuđe izjave bez vlastitog komentara. Ja te samo pitam zakaj ti se konkretno to sve ne sviđa, a ti sad tražiš da ja tebi nevedem kaj se meni konkretno ne sviđa od onog svega kaj si ofarbal u crveno?

Kaj se tak vodi diskusija? Ak ja idem nekaj kritizirat onda znam zakaj i ne tražim da mi drugi daju argumente zakaj bi mi se to trebalo sviđati. Osim toga ja sam ti navel par konkretnih pitanja u tom mojem od tebe citiranom postu, a ti opet niš. Zakaj bi ja onda tebi kaj pisal ak ti moja pitanja ignoriraš? Ignoriranje nije pozitivna osobina.

Tak se nemo spominali.
Citat:

Dali bi bio zadovoljan da ti djevojka ima seksualno iskustvo sa barem 10 partnera ili sa recimo svingerima, prije nego vas dvoje započnete svoju vezu?
Je, baš bi me interesiralo kak ti sebi zamišljaš da bu tvoj sin tražil curu. Išel od Crkve do Crkve u nadi da bu nabasal na još neku koja bu se samo za njega očuvala? Ili bu prije upoznavanja svaku išel pitati jel je imala više ili manje od 10 partnera prije njega?

I naravno da bu mu ta djevojka pod obavezno rekla istinu, se razme.

A kad je frajer imal 10 i više cura onda je to ok, bećar, kaj ne? To je pravi muški, ha? A ženske bi po tvojem morale ćkomiti u kuhinji, jel to paše u tvoj svijet?

Upitaj se malo de ti živiš? Ti se IMHO preveć družiš sa svećenicima.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Zdravstveni odgoj u školama
« Odgovori #69 : Prosinac 20, 2012, 09:21:35 poslijepodne »
Bolje sa svećenicima nego sa kurvama. Iako bi ih Štulhofer legalizirao, njemu u prostituciji načelno nema ničeg lošeg!  :P :P :P
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Zdravstveni odgoj u školama
« Odgovori #70 : Prosinac 21, 2012, 09:32:57 prijepodne »
Uzmimo stvari ovako.



Upitaj se malo de ti živiš? Ti se IMHO preveć družiš sa svećenicima.

Viš, povremeno se na forumu " družim" i sa tobom.

I ne vidim u tome baš ništa lošega.

I naravno da se na takav način nemremo spominati. Ja napišem , ti kritiziraš, ja pošaljem , ti kritiziraš i tak u nedogled , kaj god ima imalo prizvuk na Crkvu ili samo miris.

I ti misliš da je to u redu?

Ali nisam je ovo sve napisal samo zato da se prepirem sa tobom ili ti samnom. Vjerujem da su to pročitali i mnogi drugi, koji nisu napisali svoje mišljenje o tome, a dolaze na ovaj forum.
Možda se slažu, a možda i ne. Ali sam uvjeren da bu na kraju iz svega, (a sudeći prema raspravam u medijima postoji interes, a mislim i volja ) toga izašlo ipak nekaj pozitivnog.
Naravno, bilo bi najbolje uz obostrano uvažavanje!

I kad se sve stiša, ne očekujem nikakav aplauz. ( Bez obzira kaj to djeluje previše samouvjereno u sadašnjem trenutku).

Jer sam siguran da sve nebu ostalo u ovakvom obliku, bez obzira kaj i po tvojim tvrdnjama živim u nekom drugom vremenu.
Ali ne želim se pomiriti sa činjenicom koju mi i ti želiš na silu nagurati, da mi djecu uće kako je homoseksualnost, transeksualnost ili queer normalno, a ne bolest ( na žalost).

Ja te osobe mogu pokušati shvatiti , ne osuđujem ih zbog toga, ali imam i mogu imati svoj stav prema tome. Isto kao i ti ili druge osobe na forumu.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Zdravstveni odgoj u školama
« Odgovori #71 : Prosinac 21, 2012, 09:34:38 prijepodne »
Viš, povremeno se na forumu " družim" i sa tobom.

I ne vidim u tome baš ništa lošega.

I naravno da se na takav način nemremo spominati. Ja napišem , ti kritiziraš, ja pošaljem , ti kritiziraš i tak u nedogled , kaj god ima imalo prizvuk na Crkvu ili samo miris.

I ti misliš da je to u redu?

Ali nisam je ovo sve napisal samo zato da se prepirem sa tobom ili ti samnom. Vjerujem da su to pročitali i mnogi drugi, koji nisu napisali svoje mišljenje o tome, a dolaze na ovaj forum.
Možda se slažu, a možda i ne. Ali sam uvjeren da bu na kraju iz svega, (a sudeći prema raspravam u medijima postoji interes, a mislim i volja ) toga izašlo ipak nekaj pozitivnog.
Naravno, bilo bi najbolje uz obostrano uvažavanje!

I kad se sve stiša, ne očekujem nikakav aplauz. ( Bez obzira kaj to djeluje previše samouvjereno u sadašnjem trenutku).

Jer sam siguran da sve nebu ostalo u ovakvom obliku, bez obzira kaj i po tvojim tvrdnjama živim u nekom drugom vremenu.
Ali ne želim se pomiriti sa činjenicom koju mi i ti želiš na silu nagurati, da mi djecu uće kako je homoseksualnost, transeksualnost ili queer normalno, a ne bolest ( na žalost).

Ja te osobe mogu pokušati shvatiti , ne osuđujem ih zbog toga, ali imam i mogu imati svoj stav prema tome. Isto kao i ti ili druge osobe na forumu.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Zdravstveni odgoj u školama
« Odgovori #72 : Prosinac 22, 2012, 06:10:07 poslijepodne »
BTW, zašto ova tema nije u "Odgoju i obrazovanju"?
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Zdravstveni odgoj u školama
« Odgovori #73 : Prosinac 23, 2012, 03:02:09 poslijepodne »
BTW, zašto ova tema nije u "Odgoju i obrazovanju"?

Mislim da se ova tema dotiče obitelji i društva u cjelini, zato je tu postavljena.

No to ne znači da nije mogla biti i u predloženoj temi.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Zdravstveni odgoj u školama
« Odgovori #74 : Prosinac 27, 2012, 08:17:27 poslijepodne »
Ustav RH , članak 41.

Sve vjerske zajednice jednake su pred zakonom i odvojene od države.
Vjerske zajednice slobodne su, u skladu sa zakonom, javno obavljati vjerske obrede, osnivati škole, učilišta, druge zavode, socijalne i dobrotvorne ustanove te upravljati njima, a u svojoj djelatnosti uživaju zaštitu i pomoć države.
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.