Autor Tema: sve više Amerikanaca vjeruje da je čovjek nastao procesom evolucije ...  (Posjeta: 2947 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
sve više Amerikanaca vjeruje da je čovjek nastao procesom evolucije ...
« : Prosinac 22, 2010, 08:26:48 poslijepodne »
NAJNOVIJA anketa pokazuje da sve više Amerikanaca vjeruje da je čovjek nastao procesom evolucije, razvijajući se tijekom perioda od nekoliko milijuna godina, bez miješanja neke više sile ili božanstva.

http://www.index.hr/xmag/clanak/sve-manje-amerikanaca-vjeruje-da-je-covjeka-stvorio-bog/529856.aspx


Usprkos značajnom i sve brže znanstvenom napretku, u posljednjih 28 godina nema značajnije promjene u uvjerenjima. Na konačno mišljenje najviše utječu obrazovanje i nivo religioznosti u okolini u kojoj osoba odrasta - pristaše kreacionizma obično su slabije obrazovani, dok osobe s višim obrazovanjem obično biraju između druge dvije opcije, koje uključuju evoluciju.

Kreacionista je najviše među republikancima (52%), a evolucionista među demokratima (40%). U Americi, podjela među mišljenjima i stavovima obično ima i velike političke posljedice, pa debate i sukobi oko toga koju verziju nastanka čovjeka treba uključiti u školske udžbenike traju već desetljećima.

Ispitivanje je izvršeno telefonskim putem, između 10.-12. prosinca 2010., na uzorku od 1019 punoljetnih osoba.
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: sve više Amerikanaca vjeruje da je čovjek nastao procesom evolucije ...
« Odgovori #1 : Prosinac 22, 2010, 09:10:17 poslijepodne »
Stvarno preeeejeben uzorak, uzevši u obzir da SAD ima 260 milijuna stanovnika...  :-X :-X ;D
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Newbie

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1047
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • Stručnjak za potpuno nevažne stvari
Odg: sve više Amerikanaca vjeruje da je čovjek nastao procesom evolucije ...
« Odgovori #2 : Prosinac 23, 2010, 10:10:59 prijepodne »
Kakvi bi rezultati u hrvatskoj bili?